Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Colony | 2015
csfd  imdb
tvůrce: Carlton Cuse
režie: Juan José Campanella
hrají: Josh Holloway, Tristen Bankston, Eme Ikwuakor, Tory Kittles, Alejandra Pérez, Amanda Righetti, Sarah Wayne Callies, Aedin Mincks, Peter Jacobson, Mary-Bonner Baker, Blake Webb

Colony: Pilot


ikona
Davies182
Málo sci-fi v bedně? Josh Holloway a spol. se vypořádávájí s následky mimozemské invaze!  

Je tu zas, děcka. Do pěti let se slovní spojení „seriál s Joshem Hollowayem“ zapíše do televizních encyklopedií, dejte na mě. Sawyer ze Ztracených se totiž po krátké odmlce (naposledy v podprůměrném fláku Intelligence) znovu vrací do bedny. Tentokrát je to celé mnohem víc sci-fi než posledně a fešnému blonďákovi zde navíc sekunduje Sarah Wayne Callies aka plavovlasá špejle z Útěku z vězení či Živých mrtvých. Sluší jim to spolu? V ambiciózním Colony se pošilhává po Falling Skies, Jerichu a docela překvapivě také po Pozůstalých. Proč byste eventuelně měli vyzkoušet nedávný pilot?

Seriál o již natočených chystaných deseti epizodách první řady má na svědomí ceněná USA Network. To v překladu znamená, že show vypadá celkem hezky a netváří se jako jiné levné scifárny z veřejnoprávních amerických stanic, a už vůbec ne jako cokoliv odpudivého z papundeklové produkce SyFy. Atmosféra Los Angeles, obsazeného emzáky, je fajn a na tricích ani vizuálních efektech se očividně nešetřilo. Divák je v Colony skrze kameru vhozen do zdánlivě stereotypního života rodiny Bowmanů. A vyráží se na dramatickou tůru do Hollywoodu... Dějových náznaků je v první hodince málo, přesto se lze dovtípit několika zásadních věcí: svět se rozdělil. Na sympatizanty s alieny, kteří si podrobili Zemi, a na rebelské teroristy, bojující za svobodu.

Nevěřte nikomu. A už vůbec ne sousedům!Obyvatelé třetí planety Sluneční soustavy žijí v neustálém napětí a špatně skrývaném strachu z budoucnosti. Komu můžete na obsazené Zemi věřit? Kdo z vašich blízkých se za vidinou výsadního společenského postavení podrazácky spřáhnul s ufony, aby nepřátelům donášel o nepohodlných sousedech, a kdo naopak kope za volnomyšlenkářský rebelizující tým, toužící po revoluční změně? Staňte se práskači a zabezpečte svou rodinu, anebo tajně ražte heslo svobody a obávejte se smrtelných následků. Servírovat tísnivou rudou politiku a také tajuplnou mysteriózní atmošku se seriálu poměrně daří. O to více potom zamrzí, že právě na tomto místě veškerá pozitiva náhle utnuta končí...

Možná je to seznamovacím pilotem, možná ona nuda pramení ze scénáře. Faktem nicméně zůstává, že jsou nám v úvodu Colony představeny sice zajímavé kulisy, ale na druhou stranu i šíleně nezáživní hybatelé dějem. Josh si jakoby zase hraje frajerské svoje a Sarah o něco málo drsnější domácí puťku. Ani rádoby překvapivé finále pak statečným charakterům moc nepomůže, ke druhé části se dle mého bude spousta fanoušků obou herců přemáhat. Netvrdím, že si tu se slzou v oku nelze nevzpomenout na podmanivé Pozůstalé, post-apokalyptické Jericho anebo třeba i na Blomkampův District 9 – klidně jo. Tam, kde však měl pilot na malé ploše zaujmout, zatím Colony jen líně klouže po povrchu sklenky plné příslibů. Moc toho holt nevíme. Jste zvědaví?

Verdikt

avatar5/10

Davies182


Hodnocení čtenářů

  • avatar7/10

    xvladax

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace