Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Final Space | 2018-2021
csfd  imdb
tvůrce: Olan Rogers
režie: Mike Roberts
hrají: Olan Rogers, Tika Sumpter, Fred Armisen, Tom Kenny, David Tennant, Steven Yeun, Ron Perlman, John DiMaggio, Conan O'Brien

Final Space: 3. řada


ikona
Diego.Dorlan
final space
Jak se povedla poslední řada animovaného sci-fi? 

Final Space se ve svých prvních dvou řadách dočkal poměrně silné fanouškovské základny. Na třetí řadu jsme si sice museli počkat, ale nyní již konečně dorazila v rámci své mezinárodní distribuce na Netflix. Bohužel se tento příchod ke značnému množství diváků nese ve smutném světle nedávných informací. Třetí řada se tak stává z ničeho nic i závěrečnou řadou celého seriálu. O to důležitější tak je, ohlédnout se za našimi hrdiny a složit poklonu tomu, jak se seriál zvládl za své trvání rozvinout v jeden z nejlépe zpracovaných příběhů, který napříč třemi řadami zvládl výrazně změnit tón z lehce infantilního seriálu s překvapivě emocionálními momenty na plnohodnotný sci-fi epos.


Naši hrdinové se vydali do Final Space s jedním jasným cílem - zachránit Quinn Airgon. Garryho láska a hrdinka, která byla ztracena ve Final Space je na dosah. To stejné bohužel platí i o Invictus. Tato mocná entita i nadále spřádá plány na to, jak se dostat ze svého vězení. Sázky nikdy nebyly vyšší a Final Space opravdu není ideální destinací pro klidnou dovolenou.

Final Space byl od začátku takové velké překvapení. Již od první řady bylo vidět, že seriál má velké ambice zejména v příběhové rovině a nebojí se velkých, emocionálních momentů. Tenhle aspekt seriálu je ve třetí řadě znát nejvíce, tvůrce Olan Rogers se totiž rozhodl jej posunout dále a mnohem více rozvinout tuto jeho stránku. To bylo samozřejmě na úkor humoru, ale tuto evoluci seriálu jsem uvítal a ocenil. Málokterý seriál se dokáže během relativně krátké doby vyvinout takto zajímavě.


Třetí řada měla poměrně rozpačitý začátek. Za to mohla zejména první epizoda, která se moc netrefila humorem ani celkovým tónem, trochu jsem se tedy potom obával, jak se bude řada vyvíjet. Nicméně mé obavy se vůbec nenaplnily. Od druhé epizody je nám servírován hutný příběh, plný temných problémů přesahujících schopnosti našich protagonistů a emotivních momentů. Ještě nikdy nešlo o tak moc jako nyní a osobní rozvoj postav nikdy nebyl hlubší, než v této řadě tvaří v tvář neuvěřitelné síle Invictuse.


Final Space sice není bezchybný, ale je to seriál, který se nebál být osobitý a originální. Nebál se vlastní evoluce a vystoupení ze zajetých kolejí. Je opravdu škoda, že seriál končí neuzavřený, ale po emocionální třetí řadě bude rozhodně na co vzpomínat. Gary a Team Squad se ovšem rozhodně řadí mezi skvělé ukázky toho, jak se animovaná tvorba posunula a co vše nám může nabídnout. V hořkosladkem duchu se tak můžeme rozloučit s jedním z nejzábavnějších seriálových počinů posledních let.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar8/10

Diego.Dorlan

Třetí řada seriálu sice nebyla zamýšlena jako poslední, Nicméně nakonec v této pozici skončila. Změna tónu směrem k serióznějšímu příběhu Final Space velmi prospěla a jedná se o skvělou podívanou, která jistě potěší všechny fanoušky.


Hodnocení redakce

 • avatar6/10

  Gonzi


Hodnocení čtenářů

 • avatar9/10

  Horn

 • avatar9/10

  AndyKaufman

Final Space: 2. řada


ikona
Spooner
Jak se povedla druhá řada šíleného sci-fi animáku? 

Když jsem si před několika měsíci, vlastně jen na zkoušku z dlouhé chvíle, pustil animovaný Final Space, vyklubalo se z něj hodně nečekané překvápko. Místo očekávané průměrné jednohubky jsem dostal nejen hodně zábavný kousek, ale také nečekaně epickou sci-fi podívanou, v níž se našlapaný příběh posouval téměř každý díl svižně vpřed, nešetřilo se solidními zvraty a postavy vám po několika epizodách začaly přirůstat k srdci. Jo, a také to mělo neskutečně epický až téměř filmový soundtrack a hezky nekompromisní konec. První řada Final Space se zkrátka řadí mezi hodně povedené animované počiny, jemuž by (nejen) fandové sci-fi žánru měli dát šanci. Dokázal ovšem seriál i ve své druhé štaci udržet vysokou laťku?

 

Příběh začíná v podstatě po událostech z konce druhé řady. Final Space se sice povedlo uzavřít, jeden z Titánů však ještě předtím stačil zničit Zemi a Quinn zůstala po obětování uvězněna uvnitř. Gary naštěstí unikl jisté smrti a povedlo se mu opět dát dohromady s Catem, Nightfall, Mooncakem, otravným KVNem a umělou inteligencí HUE, která se ze zničené lodě přesunula do obstarožního robota. Všichni pak zakotví na lodi podfukáře Clerence a jeho adoptivních dětí, ranaře Foxe a velmi zvláštní dívky Ash. Společně pak hledají dimenzionální klíče, díky nimž chtějí osvobodit hodného Titána Bola, dostat se do Final Space a osvobodit Quinn. Do cesty se jim ovšem dostane spousta překážek a Garymu se dokonce vrátí do života nečekaná osoba z minulosti.

 

Jenže zatímco první řada měla pouhých deset epizod a děj od počátku do konce šlapal v podstatě na plný plyn, zde jedna z hlavních devíz seriálu už bohužel úplně neplatí. Počet dílů se zvednul na třináct a na příběhu je to znát. Nejen, že je celý takový řidší, ale navíc zde rapidně přibyl počet epizodních zápletek. Ty jsou sice většinou díky fungujícímu humoru a sympatickým postavám stále fajn, oproti minulé sezóně, jež uháněla příběhově vpřed, je to však přeci jen malinko krok zpět. Zejména první polovina na to dost trpí a prostě trvá mnohem déle, než se příběh rozjede. 

Pak se situace naštěstí změní, a jakmile scenáristé konečně šlápnou do pedálů, je to téměř stejná sci-fi jízda jako loni. Minule bylo sice těch hrozeb možná o něco více, i v druhé sérii však dokáže být Final Space v jistých momentech správně osudový, klást velký důraz na charaktery a tvůrci opět dokážou překvapit nečekaným zvratem. I když v některých momentech jsou twisty možná až trochu ukvapené a zasloužily by si trochu delší přípravu a práci s emocemi. Poslední díly jsou ale zase řádně našlapané a druhou polovinu sezóny zkrátka smlsnete jako malinu. Osobitý humor a mnohdy šílené dialogové výměny už jdou navíc tvůrcům hezky od ruky, hlášky fungují na jedničku a staří známí i nováčci na palubě vás zase hodně rychle začnou bavit a najdete si zde hned několik oblíbenců. Jen zamrzí, že vděčný Mooncake tu letos hraje druhé housle a už je spíše roztomile mluvícím doplňkem.

 

Druhé Final Space sice doplácí na velký počet dílů a epizodní zápletky, v jádru ovšem stále zůstává stejně zábavnou a celkem napínavou sci-fi oddychovkou jako minule. Tvůrci už mají svůj osobitý styl zajetý, postavy se neokoukaly a potenciál do budoucna je po finále stále solidní. Ano, možná se tady nekope ta nejvyšší animovaná liga typu Rick a Morty či Bojack Horseman. Pořád se ale jedná o svižnou a dobrodružnou žánrovku, která se do aktuálních nehezkých večerů hodí jako ulitá. Tak dejte tomuto nenápadnému animáku už taky šanci.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar7/10

Spooner

Final Space: 1. série


ikona
Diego.Dorlan
Netflix prišel s dalším animovaným seriálem pro dospělé. Jak se povedla jeho první série? 

Na Netflixu se před nějakou dobou objevil mezi novinkami tento skvělý seriál, který bohužel mnoho lidí naprosto mine. Proč? Animované seriály pro dospělé jednoduše nejsou pro velkou část diváků tak atraktivní, jako ty hrané. Nicméně jejich popularita v posledních letech roste a divák si nyní může vybírat z poměrně slušné a stále se rozrůstající nabídky velmi kvalitních animovaných seriálů.

V tomto animovaném seriálu potkáváme hlavní postavu jménem Garry. Garry je vězeň, jenž si odpykává pětiletý trest na lodi v hlubokém vesmíru. Ocitl se zde kvůli tomu, že se snažil udělat dojem na jednu slečnu, jež je členkou Infinity Guard, místní verze vesmírné armády. Jeho pokusy o její přízeň ovšem skončili naprosto katastrofálně, a tak se ocitá sám na vesmírné lodi, kde je jeho jedinou společností robot KVN, palubní počítač HUE a hromada robotů, která by si do inteligence nezadala s droidy z Hvězdných válek. Děj celého seriálu ovšem rozjíždí na plné obrátky až s objevením zeleného, kulatého a extrémně roztomilého mimozemšťana jménem Mooncake.

Hned ze začátku článku vyložím všechny karty na stůl. Final Space mě ve svém úvodu moc neoslovil. První dva díly byly sice relativně zábavné, ale zejména hlavní postava mi opravdu nesedla. Nicméně po několikadenní pauze jsem se rozhodl, že je čas se podívat na další díl, zejména z toho důvodu, že seriál jako celek má zatím pouze deset dílů a touha nenechat takovouto jednohubku nedokoukanou byla silnější než rozpačité dojmy z úvodu série. A jak jsem rád, že jsem se ke zbytku řady odhodlal.

Jakmile si zvyknete na to, jakým způsobem postavy vystupují a na jejich vzájemné interakce tak vás čeká extrémně zábavné sci-fi se spoustou brutálního vizuálu a humoru, jenž se pohybuje na škále mezi „infantilní“ až „velmi chytrý“. Na rozdíl od mnoha jiných animovaných seriálů má Final Space příběh, který je vyprávěn a dále posouván napříč celou první sérií, což samo o sobě je jednou z velkých výhod, jež nejsou tak běžné u animovaných seriálů.

Jedním z velkých překvapení u tohoto seriálu se stal soundtrack. Ať už originální, nebo převzaté skladby od jiných umělců slouží velmi dobře k nabití energií či emocemi u určitých scén a mnoho skladeb jsem si ihned po zhlédnutí musel přidat do playlistu. Dalším milým překvapením bylo zjištění, kdo vše se na tomto seriálu podílel. V titulkách tak můžeme najít jména jako: Conan O’Brien, David Tennant, Ron Perlman nebo John DiMaggio.

Final Space je ve finále velmi zábavnou, zajímavou a milou podívanou, jenž diváka možná neupoutá na první pohled, ale na ten druhý si už řeknete, že to stojí za to a k samotnému konci série pak téměř litujete, že je zatím na světě pouze deset dílů. Zoufat ovšem nemusíme, jelikož další řada by měla být už ve výrobě a shledání s hlavními postavami nás tak snad bude čekat v dohledné době.

Verdikt

avatar8/10

Diego.Dorlan

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace