Pán času

Doctor Who

Plakát k seriálu Pán času

Pán času /2005-?

Tvůrce: Russell T. Davies, Steven Moffat, Mark Gatiss, Steve Thompson, Toby Whithouse, Neil Gaiman, Richard Curtis

Režie: Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charles Palmer

Hrají: David Tennant, Matt Smith, Christopher Eccleston, Peter Capaldi, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate, Freema Agyeman, Alex Kingston, Jenna Coleman

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)

S10E01

„Doctor... what?“


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Po víc než roční pauze vyplněné jen Vánočními speciály je Doctor Who zpátky. Jak už jsme několikrát psali, desátá řada je poslední štace pro showrunnera Stevena Moffata, jehož pak vystřídá Chris Chibnall z Broadchurch, i pro dvanáctého Doctora Petera Capaldiho. Hlavně je to ale první řada pro novou společnici Bill v podání Pearl Mackie.

Právě jejímu představení je věnován nový díl, samotný Doctor i epizodní zápletka jsou tentokrát trochu víc v pozadí. Přestože se mi Bill z trailerů moc nezdála, nakonec si mě hodně rychle získala. Ne-prvoplánová a s velkou jiskrou, přesně jak by společnice měla být. A taky je na holky. „Aspoň něco“, říkají si ti fanoušci, kteří by chtěli Doctora Who zase progresivnějšího a čekají kdy se konečně regeneruje jako žena. Mimochodem, tomu nápadu jsem se docela dlouho bránil, teď si ale říkám a proč sakra ne?

Zpátky k aktuální epizodě. Moc nechápu, proč se tam ještě pořád motá bezkrevný Nardole. Podle všeho se ale i nadále motat bude, byť ne v úplně každém díle. Příběh je jinak takovým doctorovským standardem, dočkáme se i vtipné variace na nováčkovo první seznámení s TARDIS, Capaldi je pořád super a stejně tak jeho hudební téma.

Úvod nové řady se zkrátka povedl a slibně se jeví i nová společnice. Přesto je myslím dobře, že napřesrok se zase dočkáme něčeho radikálněji jiného. Zajímavé věci nás ale podle střípků z trailerů čekají ještě i letos a já doufám, že Capaldiho před odchodem ještě čeká alespoň jedna doopravdy strhující scéna.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.