Poslední dobou se nám začíná na seriálovém poli rozšiřovat sympatická móda. A to v podobě titulů s patnáctiminutovou stopáží na jednu epizodu a s celkovou délkou celovečerního filmu. Což dělá z těchto projektů perfektní terč na rychlý seriálový maratón (tedy v tomto případě spíše sprint) a ideální jednohubku.  Do této kategorie se v uplynulých týdnech zařadil jak nekorektní kousek Bonding, tak konverzační State of the Union. A v minulých dnech se k nim přidal dosti bizarní nováček, netflixovský It´s Bruno!, který se šíleným způsobem zaměřuje na pejskaře a jejich milované čtyřnohé mazlíčky. Patří ovšem i Bruno mezi ony oddechovky, u nichž se vyplatí zabít volné odpoledne?

 

No, pokud se počítáte mezi milovníky psů a zároveň hodně bizarního humoru, tak vlastně i ano. Zápletka je v tomto případě snad ta nejprostší, jaká může být. Malcolm je prostě týpek z Brooklynu, jehož celý den (a vlastně i život) se točí okolo jeho milovaného psa Bruna, pro něhož udělá zkrátka cokoliv. A kvůli jejich velkému přátelství se často dostává do křížku s některými obyvateli místní čtvrti, z čehož vzniká spousta šílených konfliktů a situací. A to je vlastně všechno. Jak jste už totiž asi pochopili, Bruno rozhodně není o zápletce, ale o tom si co nejvíce utahovat z pejskařů. A zároveň se zde právě oni nejvíc najdou a bude se jim seriál líbit. Tedy nejspíš.

Styl humoru je zde totiž tak moc absurdní, a tak moc meta, že se vlastně nedá ani moc popsat a k něčemu přirovnat. Možná jedině ke skvělému Man Seeking Woman. Akorát zde nejsou ony metafory a šílený humor tak přesné a doslovné. Solvan Naim, jenž si novinku sám napsal, zrežíroval a zahrál si hlavní roli, totiž v humoru často balancuje na hraně trapnosti, rád jednotlivé situace přestřeluje a do toho samozřejmě ještě paroduje různé žánry. A vznikl z toho hodně šílený mišmaš, který rozhodně nebude sedět každému. Tohle vám buď sedne a budete se smát, nebo to celé znechuceně po prvním díle vypnete. 

 

Scénář se navíc začne po pár epizodách tak trochu motat v kruhu a seriál nám prakticky servíruje pořád to samé. A i ta velká porce psích bizarností se tu začne po chvíli okoukávat. Až v závěrečných epizodách přijde tvůrce s menší zápletkou, díky níž tuto šílenost dokoukáte do konce. I přesto jsem si však často říkal, že s jistějším scénářem tu byl ještě mnohem větší komediální potenciál.

Projekty jako It´s Bruno! jsou vždy na hodnocení značně ošemetné. Má totiž tak specifický a osobitý humor, jenž prostě každý nepobere. Umím si ale představit diváky, kteří budou tuto jednohubku žrát od začátku do konce. Mezi ně se sice počítat nebudu, i já ovšem musím ocenit svěží tvůrčí styl, svižné tempo a hlavně několik opravdu vtipných gagů či parádních nápadů (monology malého naštvaného psa vedou!). Jedná se zkrátka o originální, ale i dosti nevyváženou, jednohubku. Na jedno propršené odpoledne na gauči s vaším psem je však docela fajn.