Lucifer

Lucifer

Plakát k seriálu Lucifer

Lucifer /2016-?

Tvůrce: Tom Kapinos

Režie: Len Wiseman

Hrají: Tom Ellis, Lauren German, Rachael Harris, Lesley-Ann Brandt, Kayla Ewell

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (4)

Koukat nebo nekoukat?

Sympathy for the Devil


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Když FOXové oznámili úmysl točit seriál podle comicsu Lucifer of Mikea Careyho, vzbudilo to ve mně obavy, přeci jen jde o rozmáchlou temnou fantasy plnou scén, jež by byly nákladné i na poměry hollywoodských blockbusterů. Když později v tiskovém prohlášení řekli, že seriálový pán pekla bude pomáhat pohledné detektivce chytat a trestat zločince, mé obavy to ještě dalece předčilo. Ne, tento Lucifer má s předlohou společné tak málo, že se stanice snad ani nemusela obtěžovat s kupováním práv. To však neznamená, že byste jej museli nutně zatracovat.


Lucifer tedy opustil peklo a zamířil samozřejmě do města andělů – Los Angeles – kde si otevřel klub příhodně nazvaný Lux (lucifer znamená v latině světlonoš, lux je světlo). V prvním díle se pak přimotá k detektivce a bývalé herečce Chloe, která pro znuděného padlého anděla představuje sexy hádanku – nefunguje na ni totiž jeho schopnost přimět lidi kolem sebe k odhalení svých nejtajnějších přání a tužeb. To Lucifera silně zaujme a tak jí začne pomáhat s vyšetřováním (tedy, ona by spíš řekla, že se jí plete pod nohy).

Diváci nepolíbení comicsem budou se svou otevřenou myslí ve výhodě, čtenáři se budou muset oprostit od jakýchkoliv očekávání a prostě seriál vnímat jako naprosto nesouvisející dílo. A jako takový… ujde. Seriálový Lucifer je v jádru Castle s příchutí nadpřirozena, prostě procedurální kriminálka, která se nesnaží být geniální detektivkou, ale spíš zábavnou a příjemnou podívanou. Tom Ellis si svou titulní roli vychutnává obdobně jako nedávno Matt Ryan v Constantineovi a za zmínku stojí i našláplá kytarová muzika a blyštivé prostředí LA. Tím ale pozitiva bohužel končí, epizodní zápletky a případy totiž nejsou nic moc (jako by scenáristi jeli na půl plynu) a Lucifer zdaleka nevyužívá svůj plný potenciál (a to i když pominu comics a vezmu v potaz pouze premisu seriálu). Rovněž se nelze zbavit dojmu, že by to chtělo vyšší rating a míň cenzury, často to totiž působí až nepatřičně krotce.


Proč dát Luciferovi šanci:

  • charismatický hlavní hrdina
  • oddechový mix městské fantasy a procedurální kriminálky
  • americká organizace One Million Mothers nechce abyste se na něj dívali, dokonce proti němu napsala petici podepřenou milionem pár tisíci podpisů

Proč se Luciferovi raději vyhnout:

  • s výbornou comicsovou předlohou to nemá prakticky nic společného
  • plýtvání potenciálem
  • obyčejných i neobyčejných kriminálek jsou televize plné

 

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.