Teorie velkého třesku

The Big Bang Theory

Plakát k seriálu Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku /2007 - ???

Režie:

Hrají: Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)

Koukat nebo nekoukat?

Sheldon nudí.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Udržet se několik sezón na diváckém a kvalitativním vrcholu je u seriálu velmi obtížné. U sitcomů to pak platí rovnou dvojnásob. Komediálnímu megahitu The Big Bang Theory se však razantnímu kvalitativnímu pádu dařilo vyhýbat docela dlouho a i ve svých slabších chvílích nám nabízel slušnou oddychovou zábavu. Jenže na každého ta krize holt někdy přijde a tvůrce Chuck Lorre si jí se svojí nejznámější značkou vybírá právě v osmé sezóně.

Sheldonova partička totiž ve svém osmém ročníku zatím příliš zábavy nenabídla a spíše to vypadá, že tvůrčímu týmu už začínají pomalu ale jistě docházet nápady. Tady se prostě jeden na již dost zrezivělého autopilota. Humorných situací je pomálu, Sheldonovy hlášky už také příliš nefungují a na geekovský humor se už scenáristé skoro vykašlali. Tady se jen sází na jistotu, zbytečně se neriskuje a nepřichází se téměř s žádnou novinkou.

Což o to, například Taková moderní rodinka taky evidentně jede na půl plynu. Jenže na rozdíl od roztržitých nerdů se stále může opřít o sympatické charaktery, které nás stále baví. V TBBT je ovšem bolestně vidět, že potenciál většiny postav se již dávno vyčerpal a některé z nich už začínají být i krajně nesympatické (upištěnou Bernadette prosím co nejdříve zabít). Tvůrci je navíc dosazují do nepříliš zajímavých situací, jež buď nejsou vůbec vtipné, nebo nejsou dostatečně využity. Proč například musíme sledovat dosti trapné nahánění holuba a potenciálně zábavná návštěva Rajova mrzutého fotříka je odfláknutá během pár minut? Divák si pak musí cenit i těch menších kvalitativních záblesků v čele s výtečným cameem Billy Bob Thorntona. Podobných památných momentů ale nabízí Teorie velkého třesku čím dál méně. Na pozvolna klesající sledovanosti je pak hezky vidět, že si nemastných kvalit začínají všímat už i diváci a menší komediální vzpruha by se tak komediálnímu kousku určitě šikla.

Proč se na TBBT stále dívat:

  • pokud vás tahle partička stále neomrzela
  • fakt nemáte večer co dělat
  • výtečná rolička Billy Bob Thorntona

Proč se na TBBT konečně vykašlat:

  • postavy už nemají co nabídnout
  • čím dál ohranější humor
  • je to prostě nuda
Diskuze (0)

S05E21 – The Hawking Excitation


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Další Sheldonův díl. Tentokrát se ale škodolibého a povýšeneckého vědátora pokusí zbylé trio trochu zkrotit a udělat si z něj zaslouženou legraci. Geek v „green-lanternovské“ mikině tak dostane pořádně zabrat – hlavně od Howarda, který má díky svým technickým znalostem možnost opravovat pojízdné kolečkové křeslo slavného fyzika Stephena Hawkinga (který si mimochodem na konci dílu střihne cameo), což nabízí Sheldonovi jedinečnou šanci ukázat mu svou práci o božské částici. A skýtá to taky hodně vtipných momentů s leštěním přezek u pásku, s Howardovou matkou ve zkušební kabince a hlavně s převlékáním se do dámských šatů, aby docílil uznání svého ega. Ten, kdo má rád herecké kreace Jima Parsonse (na nichž je celý díl převážně postaven), si určitě přijde na své, ostatní možná uznají, že pátá série už pomalu ale jistě omílá známé vtípky a postupy z prvních a mnohem lepších sérií. Přesto ale neurážející nadstandard.

Diskuze (0)

S05E20 - The Transporter Malfunction


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Z hlediska proměnlivé kvality páté řady se jednalo o docela povedený díl, i když předchozím sériím stále nesahal ani po kotníky. První zápletka sledovala Raje a jeho odvěký problém se ženami, který se opět vyvinul ve sled trapných situací, v nichž je popíjení alkoholu tentokrát tím nejmenším problémem. Mnohem větší otazník visí nad sexuální orientací snědého Inda, jehož slabost pro kosmetické přípravky a roztomilé pejsky je přinejmenším znepokojující. Druhá dějová linie epizody představila tradičně škodolibého Sheldona, kterého pokouší figurka kapitána Spocka z dárkového balení transportéru. Jak to asi dopadne? Minimálně vtipnými dialogy a hláškami, díky nimž se Sheldor dobyvatel dostane i se svou postelí na odlehlou planetu, kde si malé cameo vystřihne i kultovní Gorn. Geekovské duše zaplesaly, ostatní ocenili Spockovy hračkářské pózy a pustili si v přehrávači další seriál.

© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.