Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
The Flash | 2014-2023
csfd  imdb
hrají: Grant Gustin, Tom Cavanagh, Danielle Panabaker, John Wesley Shipp, Jesse L.

The Flash: Úvod 5. řady


ikona
Diego.Dorlan
Začala nám pátá série nejrychlejšího muže z Central City. Má stále co nabídnout? 

Pátá sezóna rychlíka z Central City byla opět velmi očekávanou událostí. Seriály podle DC comicsů, které vysílá stanice CW, zatím nedosahují zdaleka takových kvalit jako například konkurence u Netflixu. Tam sice přijetí jejich několika posledních počinů bylo vlažné, ale stále je znát, že hrají jednoduše jinou ligu než konkurence. Nicméně i přes veškeré nedostatky a výtky, jež k seriálovému DC vesmíru můžeme mít, stále čekáme na nové řady a díly z vcelku jednoduchého důvodu: je to stále dobrá zábava.

Na konci minulé série jsme mohli vidět, že se Flashovi dostalo pomoci od jeho vlastní dcery, která mu pomohla vyrovnat se s hrozbou, jež po porážce Thinkera postihla Central City. Nora, superhrdinské jméno XS, cestovala zpátky časem, aby se mohla s Barrym potkat. Zatímco rodina Allenů řeší tento neočekávaný přírůstek, Caitlin se za pomoci Cisca a Ralpha snaží přijít na kloub své minulosti. Zároveň se na scéně objevuje nový padouch, jenž nese jméno Cikáda.

V recenzi k minulé řadě jsem popsal vcelku rozporuplné dojmy, jež ve mně čtvrtá série zanechala. Mnoho věcí bylo vylepšeno oproti minulosti, ale stejně tak bylo hodně věcí zpackáno a výsledek byl tak pro mě spíše průměrnou záležitostí. Proto jsem slibům tvůrců o uvědomování si chyb a nápravě v páté sérii příliš nevěřil, jelikož se jedná o klasické marketingové divadélko, které se opakuje každý rok. Po prvních dvou dílech páté série ovšem musím říct, že se tentokrát tvůrci opravdu snaží udělat seriál zábavnější a v úvodu to ani nevypadá, že to bude na úkor několika jiných aspektů seriálu.

Prozatím si seriál drží velmi kvalitní rovnováhu mezi vcelku hravým přístupem k interakci většiny postav, ale zároveň se nebojí jít pro jednou trochu seriózněji do osobních problémů jednotlivých postav bez nutnosti vytváření zbytečného dramatu. Využívání logiky při používání super schopností je sice stále něco, co tvůrci nedostali, ale v páté sérii bychom toho po nich asi chtěli hodně. Přesun k osobnějším dramatům, které vyvstávají vcelku logicky a neposouvají postavy mimo charakter ovšem seriálu velmi sedne a ukazuje, že když se tvůrci snaží, tak to funguje na výbornou, zvlášť s velmi sehraným týmem sympatických herců.

Díky přítomnosti postavy z budoucnosti se samozřejmě objevila otázka, jak se scénář popere s přicházejícími nelogičnostmi. Odpověď? Nepopere, díky velmi neobratnému vysvětlení tvůrci více méně řekli, že je jim to jedno a ani se nebudou snažit udržet ten bordel, kterým je časová osa seriálu pohromadě a spíše se zaměří na jiné aspekty. Ve výsledku to ovšem považuji za vcelku pozitivní věc, protože cestování v čase je velmi ošemetnou záležitostí i pro ty nejlepší scénáristy a jistě všichni víme, že i přes tvrdou práci se mezi scénáristy nenajde mnoho odborníků na rozličnou problematiku cestování v čase.

A když jsme u odborníků, tak se domnívám, že nějaký nový kostymér musel lhát ve svém životopisu, protože jedinou věcí, která mi v této sérii vyloženě nesedí je nový kostým. Ten totiž vypadá jako takový lehce nadprůměrný cosplay spíše než opravdový kostým hodný televizních obrazovek. I přesto, že se barvou přiblížil komiksové předloze, tak ve výsledku na obrazovkách vypadá příliš mimo mísu a strhává na sebe až nezdravé množství pozornosti.

Nechci to zakřiknout, ale první dva díly přináší opravdu velmi kvalitní zábavu, na níž bych si rád zvykl. Nicméně opatrnost je stále na místě, jelikož v minulosti byla nekonzistentní kvalita jedním z hlavních problémů, na něž seriál trpěl. Minimálně v začátku ovšem tvůrci servírují přesně to, co si od nenáročné comicsovky přeji, a i přes drobné vady na kráse dorazila pátá série ve velmi dobré kondici. Nezbývá nic jiného než doufat, že tomu tak bude i po zbytek série.

Verdikt

avatar8/10

Diego.Dorlan

The Flash: 4. série


ikona
Diego.Dorlan
Jak se povedla 4. série rychlíkovi z Central City? 

Superhrdinský seriál The Flash si v čele s titulním hrdinou doběhl na konec čtvrté série. Tentokrát se tvůrci rozhodli v rámci mezí poněkud pozměnit zaběhlý formát. Vcelku z toho ovšem nic moc nového nebylo, jelikož změna k lepšímu v jedné části seriálu byla často vyrovnána zhoršením v jiné části.

Letos se poprvé v seriálu objevil hlavní záporák, který nesdílel Barryho schopnosti. Tvůrci se ta rozhodli konečně vydat jiným směrem. Flashovým vyzyvatelem se tak stal The Thinker. Tento neskutečně inteligentní padouch spoléhá zejména na svůj mozek a dokonalé plánování. Díky tomu se tak stal vítanou změnou po třech rychlících z minulých let. Ke konci série se sice jeho provedení maličko zvrhlo, ale i přesto se jednalo o jednoho z lepších padouchů v rámci seriálového DC vesmíru. Jeho plánování se také postaralo o množství postav, které jsou náplní jednotlivých dílů, což seriálu dávalo určitou integritu, jež často seriály ze stanice CW postrádají.

Tým Flash také obdržel novou hostující postavu v podobě Ralpha Dibnyho, který se ukázal jako zábavné odlehčení a ani se neztratil mezi již starými, známými postavami. Největším problémem tohoto nového přírůstku ovšem bylo, že dorazil na místo, jež ve třetí sérii okupovala postava Juliana Alberta. Tu ztvárnil Tom Felton, který hrál jednoduše o třídu výše.

Co považuji za letošní největší zklamání je směr, jímž se vydal seriál v rámci jednotlivých hlavních postav. Scénáristi se totiž, alespoň okrajově, inspirovali tím, jak se vztahy mezi postavami zachází tvůrci jejich staršího bratříčka. Bohužel je tomu tak, že stejné neduhy, které se již několik let vyskytují v seriálu Arrow se dostaly už i do Central City. V mnoha epizodách je tak vidět nucené drama mezi postavami, což je spíše otravné a většinou se vyřeší, bez jakýchkoliv důsledků, do konce každého dílu. Nepřináší tak žádné zásadní změny, nebo důležité otázky pro jednotlivé postavy. Dále také dochází k velkému promíchání rolí v týmu, kdy se do čela dostává Iris, které tu vedoucí pozici prostě lze jen těžce věřit. A i přesto, že si uvědomuji, jak těžké je kvalitně napsat konflikt pro někoho, kdo je již schopný téměř zastavit čas, tak nejsem rád, když vidím Barryho jako otloukánka i pro velmi slabé nepřátele, s nimiž by se měl bleskově vyrovnat.

Postavy sice řeší stále některé problémy na individuální rovině, ale ve většině případů vše bylo postavené na tom, že jako tým táhnou všichni za jeden provaz. To sice zní na první pohled poměrně pozitivně, ale provedení toho, jak naši hrdinové hledají kompromisy a nejlepší řešení problémů jako skupina zkrátka působilo velmi těžkopádně. Místo toho, aby si divák odnesl ponaučení typu: „dvě hlavy více ví“ se polovinu dílu nudí, jelikož je téměř vždy od začátku jasné, čí plán je lepší a jakým způsobem se tedy vyrovnají s aktuální hrozbou.

Fanoušci nejrychlejšího superhrdiny budou pravděpodobně s touto sérií i přes určité nedostatky spokojení, jelikož se v jádru jedná o stejný seriál, jakým byl The Flash i v první sérii. Tvůrci vědí, co dělají, a servírují tak zábavu, již většina lidí očekává a nikoho nemá moc šanci urazit. To ovšem nic nemění na tom, že v mnoha případech není využit plný potenciál, který by seriál mohl mít.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar6/10

Diego.Dorlan

The Flash: 2. série


ikona
Sam.Vimes
Jaká je druhá řada Flashe, nezačal šarlatovému rychlíkovi docházet dech? 

Showrunneři Berlanti a Kreisberg si rozjíždění komiksového seriálu ozkoušeli v Arrow, u první řady Flashe si pak už byli jistější v kramflecích, poučili se z některých svých předchozích chyb a dokázali podstatně svižněji odvyprávět superhrdinský origin se vším tím zkoumáním nových schopností a odhalováním identity dalším postavám. V nastaveném trendu pokračuje i druhá řada.


Barry se tentokrát musí postavit svému zatím nejtvrdšímu soupeři, Zoomovi (ano, další rychlík), který nyní ohrožuje Central City kvůli trhlině (trhlinám) v časoprostoru z konce první řady. A když zrovna Barrymu nedává nakládačku vlastnoručně, posílá na něj alespoň padouchy (metahumans) ze své reality, čímž máme postaráno o monster-of-the-week díly. Jak už jsem říkal, Flash byl v první řadě rychlejší než Arrow a platí to i nadále – zatímco Arrow polehounku zaváděl sérum supervojáka (nebo jak se jeho DC ekvivalent jmenuje), ligu asasínů a Lazarovu studnu, u Flashe došlo na cestování časem již v první řadě a v té druhé se nešetří alternativními realitami, zlými dvojníky hlavních postav, superschopnostmi pro málem každého druhého či odvážnými volbami záporáků (King Shark).


V kanceláři scenáristů Flashe mají na zdi napsána tři slova: „Heart, Humor, Spectacle“, aby jim připomínala jádro seriálu. Volně přeloženo tedy „emoce, humor a podívaná (či atrakce)“. A seriál se toho opravdu poctivě drží a spolehlivě dodává odlehčenou, zábavnou komiksovku se sympatickými postavami a občas až překvapivě dobře fungujícími emocionálními momenty.

Na tom má velkou zásluhu i Grant Gustin v hlavní roli, jenž se od minulé řady znatelně zlepšil (ne že by předtím byl špatný) a dokázal udělat ze superschopnostmi obdařeného Flashe paradoxně snadněji ztotožnitelnou postavu než jakou je „normálnější“ Oliver Queen. Neselhává ani herecký veterán Jesse L. Martin v roli detektiva Joe Westa a skrze scenáristickou kličku s alternativními realitami se vrací charismatický Tom Kavanagh, tentokrát v roli pravého doktora Harrisona Wellse. S ostatními, mladšími herci je to už trošku slabší, ale třeba Carlos Valdes (Cisco) již na rozdíl od první poloviny první řady našel tu správnou polohu pro své vtipkování, a tak je z něj onen zamýšlený hláškař týmu (místo postavy na zabití).


Pořád platí, že je potřeba jít seriálu trochu naproti, už jen proto, že Flash by díky svým schopnostem měl porazit většinu svých protivníků prakticky okamžitě. Taky moc nedává smysl, proč při každém střetu s dalším rychlíkem si musí oba soupeři vyměnit vždy jen několik ran a pak uběhnout několik bloků a tak stále dokola. Komiksová pseudověda zase vyvádí hotová kouzla a místy provádějí s její pomocí scenáristé snad až příliš divoké kousky (dvojníci ze smazaným časových os, tzv. time remnants), to však k žánru neodlučně patří. Seriál občas sklouzne i k téměř telenovelovitým vztahovým zápletkám (ztracení potomci, nenaplněné vztahy…) provázeným obligátně jalovými dialogy, naštěstí se ale obvykle dostatečně rychle zase přejde k akci či vymýšlení strategie proti novému nepříteli.


Flash zůstává příjemnou komiksovou oddechovkou, jejíž potenciál tvůrci umějí naplno využívat. Na netflixovského Daredevila se pochopitelně nechytá, ale ve své váhové kategorii může nabízet superhrdinskou alternativu k relativně (hodně relativně) civilnějším Agents of SHIELD. A kolegy Arrow, Supergirl či Legends of Tomorrow bez problémů předbíhá, tu s menším, tu s větším náskokem. A samotný závěr slibuje velice zajímavé věci pro rozjezd třetí řady.

Verdikt

avatar7/10

Sam.Vimes


Hodnocení čtenářů

  • avatar9/10

    konvax

  • avatar8/10

    hroubek

The Flash: Úvod 2. řady


ikona
Spooner
Oblíbený comicsový rychlík je zpátky. Slibuje i ve své druhé řadě svižnou odpočinkovou zábavu? 

Tak se mi zdá, že na CW ten začátek podzimní sezóny malinko zaspali. Už včera jsme si tu probrali, že Arrow místo toho, aby na úvod čtvrté řady nabídl našlapaný start, spíše přešlapoval na místě. A jeho o dva roky mladší kolega Flash na tom bohužel není o nic lépe. Comicsový hrdina má přitom za sebou úspěšnou první sezónu, v níž se ihned zařadil mezi nejsledovanější žánrové kousky a díky své přiznané naivitě nabízel tu nejcomicsovější podívanou z celé konkurence. Divák by proto doufal, že budou tvůrci pokračovat v nastaveném tempu a po napínavém cliffhangeru nám nabídnou další porci správně napínavé oddychové povívané. Jenže to se nestalo. Tady se totiž naopak začíná nečekaně přibrzďovat a na povrch začínají bohužel vylézat ty největší slabiny seriálu.

Ale vezmeme to hezky popořadě. S Barry Allenem se tedy potkáváme šest měsíců po dramatických událostech, kde celou Zemi málem vcucla červí díra. A následky této skoro katastrofy ovlivnily nejen našeho běžce, ale celé Central City, které ho nyní považuje za svého největšího hrdinu. Barry se tak ovšem necítí. Záchrana města si totiž vybrala oběti mezi jeho nejbližšími, a proto se Flash proměnil i přes námitky svých přátel ve vlka samotáře, jenž už nechce ohrožovat druhé. Jenže na obzoru se začíná objevovat nová hrozba a on samozřejmě brzy pochopí, že bez svých věrných parťáků to sám nezvládne.

První epizoda tak není startem nového příběhu či nastíněním zajímavých zápletek, ale spíše epilogem za uplynulými událostmi, v němž se hlavní postavy vyrovnávají s jejich následky. Místo akce a poutavého děje tak dostávají přednost emoce a vývoj charakterů. A jak všichni moc dobře víme, tohle není zrovna oblast, v níž by si scenáristé byli jistí v kramflecích, právě naopak. Momenty, kdy se začaly řešit vztahy a emoce vždycky patřily mezi největší slabiny seriálu, a nejnovější příspěvek to bohužel jenom potvrzuje. Místo svižného kousku jsme tak dostali unylou epizodu s další porcí za uši tahajících dialogů, v níž se nestane prakticky vůbec nic. Flash jenom řeší své šrámy na duši, celý tým se zase dává pomalu dohromady a vám je úplně jasné, co vás v jaké scéně čeká. Jen k tomu jen tak z povinnosti dostaneme slabého epizodního záporáka, aby se tu přeci jen něco málo dělo. Svižné tempo a kouzelná atmosféra je tak rázem pryč a divák se hlavně nudí.

Flash si tak na začátek svého druhého dobrodružství připisuje nečekané klopýtnutí a vlastně dá říct, že pokud tento díl přeskočíte, tak se nic moc nestane. A to je na rozjezd nové řady, jenž by vás měl co nejvíce nalákat na nadcházející ročník, docela špatná vizitka. Ani režie potom jede spíše na volnoběh a tak nějak se mi zdá, že už se začalo ve velkém šetřit i na tricích, jež přitom v první sérii vypadaly až nečekaně dobře. I přesto si však myslím, že s Flashem a jeho partou bychom to ještě rozhodně vzdávat neměli.  Potenciál je totiž stále obrovský, a pokud se tvůrci opravdu vydají cestou, kterou slibuje samotný závěr i ona přítomnost červí díry, máme se zřejmě ještě nač těšit. Doufejme tedy, že se tímto směrem vydají co nejdříve a na prospalý úvod dají co nejdřív zapomenout.

Verdikt

avatar5/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

  • avatar7/10

    hroubek

The Flash: 1. sezóna


ikona
Spooner
Nabídl nám legendární hrdina zábavnou podívanou? 

Minulou sezónu se na obrazovkách objevilo tolik comicsových novinek, až to jednoho skoro začalo nudit. A sledovanost některých z nich tomu bohužel odpovídala (zdravíme chudáka Constantinea). Flash ovšem mezi tyto seriálové chudáky nepatřil a už od svého pilotu se zařadil mezi největší hity stanice CW, který dokázal svými ratingy postupně zadupávat do země i konkureční partičku agenta Coulsona. Superhrdinské legendě od DC se zkrátka daří a vypadá to, že tu s námi bude ještě mnoho let. A navíc slaví úspěch zcela po právu.

Comicsovější látku totiž v telce asi stěží najdete. Tvůrcům se v tomto ohledu vyplatilo ono cílení stanice na mladší publikum a servírují nám řádně odlehčenou a přiznaně naivní podívanou, která navíc díky vizuálu a cheesy atmosféře dosti připomíná Raimiho Spider-many či původního Supermana. A nutno říct, že tento styl oblíbenému rychlíkovi hodně sedí. Menší infantilnost sice nemusí sedět každému. Jakmile vám ale tato cesta sedne, novinka se vám začne odměňovat v podobě rychlého tempa, přesně sednoucích hlášek a celkem nápadité akce. Navíc je znát, že scenáristé slavnou předlohu opravdu žerou a vybrané sešity Barryho Allena se jim možná povalují i v nočním stolku. Po slušné, nicméně až bolestivě epizodní, první třetině tu proto před námi rozehrávají hodně svižnou a zábavnou podívanou s napínavou hlavní zápletkou a několika zajímavými motivy, jež musí zahřát na srdci každého comicsového fandu. Ostatně s roztomilými odkazy na známý DC svět a jeho hrdiny zde tvůrci rozhodně nešetří a nejednou vykouzlí čtenářům a geekům úsměv na rtech.

Samotný příběh pak nakonec také skýtá nejedno příjemné překvapení a několik nečekaně výrazných epizodních záporáků. Scenáristé se navíc hned v první sérii nebojí šlápnout do comicsových pedálů a efektivně pracují s motivem cestování v čase. A ten se jim překvapivě nerozpadá pod rukama tolik, jak bych původně čekal. Ano, jakmile se nad logikou zdejších výletů do minulosti či časovými paradoxy trošku zamyslíte, hrozí vám slušný bolehlav. Seriál ovšem tento prvek dávkuje tak akorát a rozhodně tyto nelogičnosti nebijí do očí. Navíc se dají v rámci odpočinkového žánru snadno prominout.

Jenže i přes svou evidentní lásku k předloze má scénář tolik much, že by vám na ně nepomohla ani obří mucholapka. Zatímco hlavní zápletky uspokojivě frčí kupředu a odlehčenější atmosféra jim prospívá, jakmile se začnou řešit vztahy či emoce hlavních hrdinů začíná být trochu problém. Neustále se řešící milostný trojúhelník či klišovité rozhovory s otcem ve vězení sem sice vzhledem k cílovce patří. Svými za uši tahajícími dialogy však připomínají horší pubertální vztahovky. I přes několik sympatických bídáků se navíc počet nezajímavých epizodních linek spíše zvyšuje a ze střetnutí Flashe s jeho životní nemesis se dalo v posledních dílech přeci jen vytěžit ještě daleko více. Tvůrci navíc k závěru čím dál více překračují onu únosnou hranici mezi naivitou a už neakceptovatelnou pitomostí, při níž scénář popírá i svá vlastní pravidla. Když vám například do základny klaďasů a nejmodernější budovy ve městě v klidu napochoduje kdekdo včetně záporáka, aniž by se nad tím někdo pozastavil, tak už je to na pováženou. Do Star Labs potřebují najmout vrátnýho, a to rychle!

I ty největší scenáristické neduhy naštěstí umí zachránit sympatické charaktery, jimž začne divák držet palce až nečekaně rychle. Grant Austin je tím správným seriálovým tahounem, jenž dokáže svým sympatickým kukučem utáhnout, nebo spíše odběhat, celý seriál. Ne tedy, že by to bylo potřeba. Tom Cavanagh si nepředvídatelného doktora Wellse slušně užívá, Carlos Valdes se coby Cisco postupem času promění ve spolehlivého hláškaře a i zbytek obsazení si odehraje svoje. Potěší však i známé tváře ve vedlejších rolích. Wentworth Miller aka Captain Cold má určitě pro chystaný spin-off Legends of Tomorrow dostatek potenciálu, televizního veterána Victora Garbera vidíme vždycky rádi a sledovat Marka Hamilla, jak si z návratu záporáka Trickstera z původního seriálu udělá téměř televizního Jokera, už je přímo lahůdkové.

I přes děravý scénář a předvídatelné vztahové linky ale Flash vlastně pořád skvěle plní svůj cíl. Stále se totiž jedná o svižnou a ve většině případů také správně zábavnou žánrovku, jež si na nic nehraje a uteče rychleji, než stačíte říct Barry Allen. Zatímco u příběhu Olivera Queena se začíná tvůrcům rozpadat půda pod nohama, zde si jsou čím dál jistější v kramflecích a nejen zápletka okolo cestování časem nabízí ještě mnoho potenciálu do budoucna. Takhle napínavý cliffhanger vám navíc žádná z letošních finálních epizod asi ještě nenabídla. Superhrdina z Central City se zkrátka hned po první sérii vyšvihl mezi nejzábavnější comicsovky. Snad tedy Barry na podzim ještě zrychlí a scenáristé začnou potenciál mačkat ještě více na dřeň.

Verdikt

avatar7/10

Spooner

The Flash: Pilot


ikona
KarelR
Seznamte se s šarlatovým rychlíkem o trochu dřív. 

Comicsová invaze ovládla kina už pár let zpátky, do televize ale doráží až teď. K Arrowovi a Agents of S.H.I.E.L.D se totiž letos přidá slušná várka seriálů, které se budou od podzimu rvát o hladové (náctileté) diváky. Proč tedy o pilotu Flashe píšeme už teď? Protože ho televizní stanice CW pokoutně vypustila na internet (ačkoliv to samozřejmě nikdo nepřizná), aby se mohl samovolně budovat fandovský buzz.

RECENZE DRUHÉ SÉRIE ARROWA

 

A budovat se dozajista bude, protože Flash tak nějak splňuje všechno, co se od něj čekalo. Podstatné je přitom především to, že se nacházíme na CW, kde frčí teen telenovely a podle toho vypadal i Arrow. Sympatické obsazení a cool seriálovou akci v něm doprovázely často bolestivé rozmluvy mezi modelkami a hezounky, kteří měli do hloubky postav z kabelovek zatraceně daleko. Lučištnický ochránce Starling City se ale nakonec odpíchl k dobře natočené a celkem napínavé akční jízdě, což samozřejmě (ruku v ruce s vysokou sledovaností) vedlo k tomu, že nafasoval sprinterského kámoše Barryho Allena.

Nejpomalejší technik C.S.I., ze kterého se po zásahu blesku stane nejrychlejší muž na světě, je Oliveru Queenovi ideální protiváhou. V jednom seriálu tím pádem můžete koukat na traumatizovaného zabijáka, který chrání zákon v přísně realistickém podsvětí. A až se nabažíte výhružek o tom, kdo selhal toto město, máte možnost přeběhnout do druhého, kde se bude hláškovat u zastavování (nejen) zmutovaných padouchů.

TRAILER NOVÉHO CONSTANTINEA

 

Jejich zvýšený výskyt ve Flashově Central City má mimochodem dosti smysluplné opodstatnění, což je jedna z věcí, které se v pilotu docela povedly. Barrymu je přitom samozřejmě přiřknuta i velká osobní mise, jejíhož vyústění se nejspíš dočkáme na konci sezóny. A kolem se stihne (byť nenápadně) rozjet spousta menších podzápletek, které přesně pasují do seriálového formátu. Že vás zajímá také podání samotného originu? To je na televizní poměry naprosto dostačující. Stejně jako triky, které se vydařily ještě o chlup víc, než byste u podobné produkce čekali.

Takže nutnost pro každého comicsového fandu? Ještě bych trochu brzdil, ono to s Flashem není zas tak horké. Jak už jsem vypíchl výše, i tady se budeme potýkat se stejnými neduhy jako u Arrowa. Především obsazení v čele Grantem Gustinem má hodně daleko do první ligy (víceméně zaujme jen hlavní tahoun). A interakce mezi postavami vás ničím neohromí, protože šustí papírem a příliš nevybočuje z dávno osvědčených klišé. Odlehčenější feeling pak seriál vyloženě staví do pozice jednoduché a svižné zábavy, u které ale nebudete zrovna na trní ohledně toho, co se bude dít dál.

NOVÝ FLASH V PĚTIMINUTOVÉM TRAILERU

 

Kdyby mi bylo patnáct, tak Flashe samozřejmě žeru a těším se na něj stejně jako Smallville, Hvězdnou bránu a MacGyvera. V dnešní seriálové nabídce ale působí krapet zastarale a víceméně by měl naplno brát jen cílovku, která si čekání na další comicsový blockbuster ráda vyplní televizní oddechovkou. Pokud do ní patříte, můžete se těšit i na řadu parádních easter eggů. Všem ostatním ale doporučuji počkat na Daredevila (pokud se náhodou nepovede Constantine nebo Gotham), se kterým Marvel zakotvil u Netflixu (oproti tomu Fox a NBC takovou zárukou kvality nejsou) a mohlo by se tam rozjet opravdu hutné comicsové drámo. Ne, vážně nečekám House of Cards se slepým právníkem. Zas tak daleko by to ale být nemuselo...

Tenhle článek jste tu už mohli před nějakou dobu číst, ale vzhledem k oficiální premiéře ho na home page máme ještě jednou 

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (33)

Verdikt

avatar6/10

KarelR


Hodnocení čtenářů

  • avatar7/10

    Spiker

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace