Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
The Flash | 2014-2023
csfd  imdb
hrají: Grant Gustin, Tom Cavanagh, Danielle Panabaker, John Wesley Shipp, Jesse L.

The Flash: Elseworlds


ikona
Diego.Dorlan
Podzimní spolupráce mezi superhrdiny to letos zkusila trošku jinak. 

Letošní crossover seriálového arrowverse byl vcelku očekávanou událostí již od prvních promo fotek a plakátů, které ukazovaly Olivera jako Flashe a Barryho jako Green Arrowa. Oproti minulým crossoverům se letos ovšem neukázal (téměř) nikdo z Legends of Tomorrow.

Barry a Oliver se probouzí v životě toho druhého. S počátečním zmatkováním se ovšem neztrácí čas a duo prohozených hrdinů začíná pátrat po příčině těchto nepříjemností. Vzhledem k nedůvěře kolegů a Barryho dedukci se tedy rozhodnou hledat pomoct u Supergirl. Ta naštěstí stále ví, kdo je doopravdy kdo, jelikož její svět ovlivněn nebyl. Pátrání po pravdě je tak zavede až do Gothamu, kde se setkají s místním ochráncem pořádku.

V letošním crossoveru se povedlo tvůrcům umně pobavit diváky zejména prohozením Barryho a Olivera. Samotný humor, který vyvstal z této situace ovšem nebyl jedinou kvalitou. Vhodným rozhodnutím bylo také zaměřit trio epizod na menší obsazení, než na jaké jsme si zvykli v minulých crossoverech. Díky tomu fungovala lépe nejen hlavní dějová linka, ale také samotné interakce hlavních postav s obsazením jednotlivých seriálů. Rozhodně se ale nemusíte bát, že byste o něco přišli. Postav je zde stále dost a samotné manipulace s realitou toto „nižší“ číslo umně násobí.

Premiéru na obrazovkách si také odbyla Kate Kane a její alter ego – Batwoman. Ruby Rose, jež tuto ochránkyni Gothamu ztvárnila, odvedla opravdu dobrou práci a rozhodně ve mně vzbudila zájem o její nadcházející seriál. Celkově se trilogie Elseworlds opravdu povedla. I přes tradiční neduhy, jimiž seriálový DC vesmír trpí, poskytl crossover velmi dobrou podívanou a před Vánoci se tak Flash, Arrow a Supergirl rozloučili s fanoušky na té nejlepší notě.

The Flash: Crisis on Earth-X


ikona
Sam.Vimes
Zástupy superhrdinů, záchrana celého světa... a není to nakonec lepší než Snyderova Justice League? 

Další rok, další crossover televizních DC komiksovek a zase ve větším měřítku než minule. Flash, Arrow, Supergirl a Legends of Tomorrow. Větší hrozba, víc postav a delší stopáž – již plné čtyři epizody oproti loňských třem. Nesype se to tvůrcům už pod rukama?


Barry Allen se konečně dočkal svatby se svou životní láskou a samozřejmě pozval všechny své přátele (mezi nimiž se dokonce najde i pár takových, kteří nenosí spandex). Samozřejmě nic není tak jednoduché a slavnost je překažena… komandem vedeným zlou Supergirl. Jo, v tomhle crossoveru hrdinové bojují proti svým dvojníkům z nacistického alternativního světa. S výjimkou dinosaurů to už snad víc cheesy být nemohlo.

A funguje to naprosto parádně! Tvůrci už minule velice dobře pochopili, jak by tato společná dobrodružství měla vypadat a teď už ten model jen vylepšují. Desítky hlavních i vedlejších postav si mezi sebe až překvapivě dobře dělí dostupný prostor, správně přepálená hlavní zápletka a s ní spojená akce jsou zase prokládány obrovským množstvím (nejen) dialogového fan service. Samostatný film by takhle nikdy fungovat nemohl, ale je to naprosto v pořádku v kontextu představování postav a budování jejich vztahů během desítek epizod vícera seriálů.


Tím nechci říct, že by zase šlo o nějakou ultimátní pecku převyšující všechen filmový Marvel a DC (i když, taková Justice League…). Pořád je to především nenáročná televizní komiksovka. Jenže tvůrci jsou si moc dobře vědomi svých omezení (produkční hodnoty) i výhod – třeba to, že oproti blockbusterům mohou pracovat s ještě širším univerzem, dát ještě víc prostoru divácky vděčným interakcím postav, jež se běžně nepotkávají, a celkově věrněji převést do pohybu to, jak fungují samostatné řady a jejich crossovery v tištěných komiksech. Teď už dokonce i včetně té pro DC typické „Krize“ v názvu.

The Flash: S04E01


ikona
Sam.Vimes
The Flash načíná svou čtvrtou sezónu, vyplatí se k němu zase vracet? 

Začíná nám hlavní seriálová sezóna a konkrétně tento týden to znamená pořádnou nálož prvních epizod nových sérií u CW komiksovek. Hlad z doby, kdy tehdy začínající Arrow byl zábavnou televizní náhradou Batmana, je už plně zasycený a novinky typu Inhumans nebo Gifted nás už spíše jen unavují. Flash ale byl mezi těmito „výplachovějšími“ komiksovkami asi nejlepším kouskem. Jak se mu tedy po letní pauze daří?

Ve finále minulé řady Barry skončil uvězněný ve speed force. O několik měsíců později, Wally a Cisco vcelku úspěšně chrání Central City, Iris se vcelku neúspěšně srovnává se ztrátou snoubence, Caitlin si za své zahrávání si s temnou stranou odpykává pokání v podobě využití svých doktorátů k míchání drinků za barem a Julian „Malfoy“ Albert byl během jedné věty odlifrován zpátky do Anglie. Jenže pak začne město terorizovat samuraj s jetpackem, který vyžaduje, aby se proti němu postavil pravý Flash. Takže se Cisco a spol. pořádně opřou do prakticky nemožného úkolu dostat Barryho zpátky. 


Pořád je to sice slušná superhrdinská zábava, ale už se začíná projevovat únava materiálu (jíž Arrow trpí už nějakou dobu). Po desítkách epizod to už není sranda nezapadnout do rutiny a ani to srdce seriálu naponěkolikáté už zas tak nedojme (spoiler: pravá láska překoná vše). Naznačené telenovelovité zápletky - usmiřování týmu s Caitlin a (nejspíš) příprava Barryho svatby - taky zatím nevypadají kdovíjak atraktivně. Snad se v příštích týdnech objeví nějaké zajímavé nové vedlejší postavy. Alespoň, že hlavní záporák je letos někdo jiný než další rychlík.


Nechápejte mě špatně, Flash nijak radikálně neupadl, dál si v zásadě jede svůj (možná trošku slabší) standard. Po třech sériích a při současné obrovské saturaci subžánru jak filmy, tak záplavou seriálů, by to ale asi chtělo radikálnější nový impulz, nemá-li šarlatový rychlík zapadnout.

 

The Flash: S03E17


ikona
Sam.Vimes
Flash si zazpíval a zatančil v muzikálovém speciálu se Supergirl. Vážně! 

Stanice CW produkuje již čtyři komiksové seriály a už standardně dodává za sezónu jeden větší crossover a několik menších. A teď se vytáhla s muzikálovým speciálem. Zvolila si k tomu Flash a Supergirl a to především ze dvou důvodů. Jednak to jsou ty dva veselejší seriály z jejich repertoáru a jednak spousta z příslušných herců umí zpívat (něco mi říká, že muzikálovou epizodu Arrow bychom vidět spíš nechtěli).

Rámcová zápletka zahrnuje padoucha, který pošle oba titulní hrdiny skrze koma do snového světa v muzikálovém stylu. To je ale vcelku jedno, nikdo neskrývá, že jde prostě o záminku si zazpívat. Nějaký větší či menší výstup si kromě hlavních postav vystřihne Cisco a Joe z Flashe, Winn ze Supergirl a dále hostující John Barrowman (Malcolm Merlyn) a Victor Garber (Martin Stein). A na to, že jde o primárně seriálové herce, jsou ty pěvecké výkony dobré.

Co se týče samotné hudby, žádný La La Land se samozřejmě nekoná. Vzhledem k tomu, že se nebavíme o filmu, ale o superhrdinském seriálu, který musí během roku vyprodukovat přes dvacet epizod, jsou ale výsledné písničky i taneční choreografie dost slušné. Vlastně je až škoda, že se nezanedbatelná část epizody odehrává v nemuzikálové „skutečnosti“, ale víc čísel by už pravděpodobně bylo produkčně neúnosných.

Na nápad zpívaného komiksového crossoveru jsem se zpočátku díval značně skepticky. Jenže když ho táhli dopředu sympaťák Grant Gustin a zlatíčko Melissa Benoist, nakonec mě bavil víc, než bych čekal. A vlastně bych si někdy klidně dal pokračování.

The Flash: Superheroes vs Dominators


ikona
Sam.Vimes
Stanice CW letos v crossoveru spojuje hned tři komiksové sólovky a jednu týmovku. Jak to dopadlo? 

Stanice CW nám už potřetí nabízí podzimní komiksový crossover. Nejdřív v docela zábavném dvojdílu spojili síly Arrow a Flash, loni to pak už trochu drhlo při představování Hawkmana a Hawkgirl a připravování půdy pro Legends of Tomorrow. Letošní crossover je zatím nejambicióznější a dohromady s již rozjetými Legends a odkoupenou Supergirl spojuje dokonce čtyři seriály. Právě Supergirl ale můžete klidně vynechat – jako postava je sice v crossoveru důležitá, její seriál se ale zapojí jen jednou scénou úplně na konci, která se pak stejně ještě zopakuje ve Flashovi. Pro připomenutí, na co vlastně koukat: Flash s03e08, Arrow s05e08, Legends of Tomorrow s02e07.

O čem že to vlastně celé je? Sestavení „televizní Justice League“ musí být ospravedlněno pořádnou hrozbou a tu představuje invaze agresivních mimozemšťanů. CW se plácla přes kapsu a i když to v porovnání s blockbustery pochopitelně celé pořád vypadá lacině, rozdíl oproti řadovým dílům vidět rozhodně je. Superhrdinské akce je ale v televizi i kinech tolik, že mě to už vlastně až tak nebere a podstatně víc mě zajímají interakce mezi postavami. A ty se tentokrát povedly na jedničku.

Od minula počet postav ještě nabobtnal a těch hlavních i vedlejších jsou tu bez přehánění už desítky. Trochu paradoxně to ale funguje lépe než loni, tvůrci se evidentně poučili a dali si víc záležet na vyvážení prostoru věnovanému jednotlivým hrdinům. A třeba utahování si z Oliverovy neustálé zachmuřenosti, spojení vědeckých týmů nebo libovolná interakce Supergirl s hovadským Heatwavem jsou k nezaplacení.

Prostřední třetina crossoveru je takovým menším intermezzem, protože se zároveň jedná o 100. díl Arrow. Díky scenáristické kličce se může objevit spousta mrtvých postav a nostalgii nic nestojí v cestě. Na jednu stranu je škoda, že se na tohle tak trochu „plýtvá“ prostorem crossoveru. Bez něj by ale zase Oliverovo jubileum bylo podstatně menší, protože by jinak kvůli kolizím v diářích určitě nedorazilo zdaleka tolik herců.

CW vyprodukovala zatím nejpovedenější crossover a já jsem už teď zvědavý, čím ho chtějí příští rok trumfnout. Nevím, jestli je při televizních mantinelech ještě únosné zvětšovat měřítko. Ale když si na konci Barry a Oliver říkají, že by tohle mohli dělat častěji, i bez zachraňování světa? Já bych se na to klidně díval.

 

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (4)

The Flash: S02E21


ikona
Sam.Vimes
Jak se povedl Flash od režiséra Clerks a Chasing Amy? 

Předpokládám, že si tento článek otevřou i čtenáři, kteří nepatří k pravidelným divákům Flashe, takže to bude víceméně bez spoilerů. Jen stručně: jedenadvacátý díl je předehrou pro Flashův finální střet se Zoomem, dějově je to však všechno, jen ne ticho před bouří. Barry musí vyřešit poměrně zásadní problém z konce minulé epizody a ujasnit si přitom své motivace, zatímco jeho přátelé se potýkají s návratem jednoho ze starších padouchů.


Kevin Smith dostal na starosti poměrně důležitou epizodu a rozhodně ji nepokazil. K otázce, která vás pravděpodobně zajímá nejvíc – nakolik je z toho cítit Smithův rukopis? Asi mnohé z vás zklamu, ale moc není. Nebýt toho, že si s sebou pro cameo roli přivedl svého věrného parťáka Jasona Mewese, Smithovo angažmá by snad ani nebylo poznat. Ale ono je to tak v pořádku, Kevin nepřišel nastartovat nový seriál a udat mu tón, ani natočit nějaký speciál, ale prostě jen odvést dobrou práci na dalším díle zaběhnuté série. Nebo byste snad chtěli, aby Barry a Cisco najednou začali kouřit trávu a vést eRkové dialogy ve stylu postav z Clerks a Mallrats? Špatná otázka, jasně že byste to chtěli vidět (a já rovněž), ale pro Flashe by se to samozřejmě nehodilo.


Kdyby někdo chtěl být kousavý, v kontextu Tusk či nového traileru na Yoga Hosers by se dalo prohlásit, že Flash je to nejlepší, co za poslední roky Smith natočil. On si tady ale hlavně zvládl splnit menší sen a přitom předvést slušný kus režisérského řemesla s dobře zaběhnutým štábem, u kterého – přiznejme si to – mají neustále se měnící režiséři menší vliv než třeba u menších a autorštějších projektů nebo naopak u filmu. A závěr? Nová epizoda by neměla zklamat nikoho z Flashových fanoušků, na druhou stranu nemá příliš smysl se na ni dívat čistě kvůli osobě režiséra.

P.S.: Cenu za nejhorší kardiopulmonální resuscitaci týdne získává… Harrison Wells! Asi si jen chtěl sáhnout…
P.P.S.: Do nejnovějšího dílu podcastu Kevina Smithe Fat Man on Batman zavítali Teddy Sears (Jay Garrick) a Zack Stentz, scenárista aktuální epizody. K poslechu zde.

The Flash: S01E09


ikona
Spooner
Oblíbený hrdina nám servíruje podzimní finále a konečně potkává svou nemesis. 

To nám to ale rychle uteklo. Je to teprve pár týdnů, co se Flash proměnil v jednu z nejúspěšnějších novinek podzimní sezóny a stanice CW už nám naděluje jeho nadupané mid-season finále. A dění v Central City se konečně začíná hýbat razantně kupředu. Po sérii funkčních, ale již značně ohraných epizodních zápletek, se přihlásila o slovo hlavní příběhová linie a věci se začínají komplikovat na všech dějových frontách.

Tajemný muž ve žlutém obleku o sobě dal totiž opět vědět a náš titulní hrdina se ihned zběsile vydává po jeho stopě. Na jeho psychice však tento střet zanechává čím dál větší rány a Dr. Wells s Joem mají pochybnosti, zda je Barry na souboj se svým úhlavním nepřítelem vůbec připraven. Čím dál komplikovanější navíc začíná být také jeho vztah s Iris, která již nemůže ignorovat náznaky, že k ní její nejlepší kamarád možná cítí i něco víc. Caitlin se navíc střetává se svým snoubencem Ronniem a společně s Ciscem se vydává po jeho stopě. Její ne zas tak mrtvá láska z toho ovšem není dvakrát nadšená.

A seriálu přeřazení na hlavní příběhové linie jen prospívá. Tempo zase šlape od začátku do konce, emocionálně rozhozený Barry v rámci žánru slušně funguje a dokonce ani ty zamilované trable a povinná návštěva vězení neskřípaly tolik, jak jsem se bál. Tvůrcům se navíc podařilo zápletku nasměrovat celkem zajímavým směrem nejen pro comicsové fanoušky a otázek je po letošní tečce docela dost. Samozřejmě to celé může skončit velmi přitaženě za vlasy a závěrečné “odhalení“ asi překvapilo málokoho. Rozhodně však bude zajímavé sledovat, jak budou tvůrci v budoucnu využívat potenciál nastoleného příběhu.

Ze soubojů Flashe a Reverse Flashe snad navíc nešlo na televizním rybníčku vytřískat více a efekty se i po devíti epizodách až na menší výkyvy stále pohybují na vysoké úrovni. Flash tak ve svém letošním rozloučení dokázal, že v sobě skýtá mnohem více potenciálu, než jen odpočinkové superhrdinské epizodky. Snad tedy scenáristé zůstanou na stejné příběhové vlně a neuvidíme hlavního záporáka až za dalších deset epizod. Třeba konkurenční Agents of SHIELD ve svém nabušeném podzimním finále naplno ukazují, jak jim odpoutání od epizodních zápletek prospělo. Doufejme tedy, že se Flash vydá podobnou cestou.

The Flash: S01E08 a Arrow S03E08


ikona
Spooner
Jak dopadl očekávaný dvojdílný crossover známých hrdinů? 

Dnešní recap oblíbeného Flashe bude trochu netradiční. Budeme se kromě něj totiž věnovat také nové epizodě zkušenějšího kolegy Arrowa. Ostatně, když si pro nás stanice CW přichystala napjatě očekávaný dvojdílný crossover obou comicsových hitů, tak je jasné, že vás nemůžeme ošidit ani o jeden z těchto kousků. Obzvláště, když nám tvůrci v této dvojepizodě ukázkově předvádí, jak by měl sraz velkých seriálových titulů správně vypadat.

Celý příběh se nám rozjíždí v Central City, kde se musí Barry Allen a jeho vědecká partička potýkat s bídákem, jenž dokáže ve svých obětech vzbudit co největší zuřivost a nutí je tak páchat ne zrovna hezké věci. Na pomoc tak našemu blesku přichází jeho superhrdinský parťák Arrow se svým týmem, jehož sem zase zavedlo pátrání po nebezpečném Boomerangovi. Po Barryho počátečním nadšení ze spolupráce však brzy přijde menší vystřízlivění, jelikož jejich způsob řešení zločinu se od sebe dosti liší. A situace se zkomplikuje ještě víc, když se Flash dostane pod zuřivý vliv hlavního záporáka.

Nutno dodat, že tvůrci vytěžili potenciál střetu svých comicsových borců téměř na maximum. Interakce mezi oběma charaktery se povedly na jedničku, vedlejší postavy v čele s Ciscem a Felicity zase mají v arsenálu větší počet hlášek, než obvykle, a tempo obou epizod se nezastaví snad ani na minutku. Vlastně mě až překvapilo, jak rychle tento dvojzářez utekl a ani bych nebyl proti, kdyby oba díly trvaly i o pár minutek déle. V případě Flashovy epizody by to bylo navíc i docela vítané. Díl Flash vs. Arrow disponuje přeci jen trošku delším rozjezdem, v němž se musí všechny postavy vzájemně otrkat, čímž pak trpí hlavně malinko uspěchaný a odfláknutý závěr. Následující epizodka Olivera Queena v tomto ohledu proto šlape ještě o stupeň více a nabízí správnou televizní zábavu od začátku do konce.

Dvojdíl Flash/Arrow je zkrátka crossoverem, jak má být. Tvůrcům se navíc skvěle povedlo vykreslit rozdílnost obou seriálových měst i jeho hrdinů. Akce, včetně žádaného souboje oblíbených borců, také skvěle využívá svého potenciálu a z Boomeranga se vyklubal celkem cool záporák. Ze zábavného hlediska se dá proto očekávanému setkání vytknout jen máloco a fanoušci musí být ze srazu dvou seriálových hitů hodně spokojeni. Příští týden navíc oba hrdiny čeká velké podzimní finále a začne jít poměrně do tuhého. Barry Allen se totiž konečně dostane na stopu vrahovi své matky a Oliver Queen se pro změnu poprvé střetne se samotným Ra's Al Ghulem. Snad se tento rok rozloučí ve velkém stylu.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

The Flash: S01E07


ikona
Spooner
Oblíbený superhrdina ztrácí své schopnosti. Ztratil i kvalitu? 

Tak nám tvůrci zase po čase malinko šlápli na plyn. Stanice CW nám totiž po pár neselhávajících dílech, které sázeli spíše na jistotu, zase předvádí tu skvělou odpočinkovou zábavu, na níž už jsme u Flashe vlastně zvyklí. Barry Allen se tak ve svém dalším dobrodružství vyfasuje rovnou dva záporáky a také dosud největší krizi své superhrdinské kariéry.

Díky novému bídákovi se schopností elektronických výbojů totiž přijde rudý sympaťák hned v úvodu o svou super rychlost a skoro to vypadá, že je s Flashem již nadobro útrum. Tahle situace se ovšem nemohla objevit v méně vhodnou dobu. Zmiňovaný zloduch se totiž chce pomstít samotnému dr. Wellsovi a zamíří si to k nebohým hrdinům do Star Labs. A aby toho nebylo, tak v ohrožení se ocitá také Iris s Joem, které si vezme jako rukojmí nebezpečný Clock King, jenž se do Central City stavil ze spřízněného Arrowa.

Flash prostě stále baví na jedničku, tempo se díky přítomnosti dvou našlapaných zápletek ani na minutu nezastaví, na zbytečné tlachání není čas a divák se tak nemá vlastně kde nudit. Do popředí událostí se navíc konečně dostává tajemný dr. Wells, jenž chce udělat pro naplnění nám známé budoucnosti cokoliv a opět se projevil jako jeden z nejzajímavějších charakterů. Když se člověk nad příběhem zamyslí malinko více, tak je sice přítomnost Clock Kinga v tomto provedení malinko zbytečná. Roberta Kneppera ale vidíme rádi v každé slizké záporácké roli.

I přes vysoký level zábavnosti se však stále nemůžu zbavit pocitu, že už se nám model epizodních zloduchů začíná silně ohrávat a tvůrci spíše jen dále nahazují další indicie a linky do budoucích časů. Když si ale vezmu, jak slušně do hlavní zápletky šlape již teď konkurenční Gotham, tak mnohem sebejistější Flash v tomto ohledu malinko zaostává. Ani příště se navíc situace určitě nezmění. Dočkáme se totiž napjatě očekávaného crossoveru s dosti epickým názvem Flash vs. Arrow. V tomto případě bychom ovšem scenáristům menší přešlapování na místě mohli odpustit. 

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

The Flash: S01E06


ikona
Spooner
Oblíbený superhrdina bojuje proti svému postrachu z dětství. Je to ale zábava? 

Co si budeme nalhávat, jednou nějaké to menší zaškobrtnutí přijít muselo. A ve sledovanosti stále suverénní Flash si svojí slabší chvilku nejspíše vybral právě teď. Šestá epizoda s názvem The Flash is Born sice stále solidně naplňuje comicsové standardy, za svým předešlými kolegy ale přeci jen o něco zaostává a řadí se spíše k té průměrnější produkci ze stáje CW.

Barry totiž tentokrát musí čelit bídákovi, jenž umí své tělo přeměnit v ocel a pro našeho rychlonožku je tak malinko složité ho zastavit. A aby toho nebylo málo, tak se jedná o Allenova bývalého spolužáka, který si z našeho hrdiny rád dělal boxovací pytel. Vzpomínky na neveselé dětství se proto zase bolestivě vrací. Iris potom pokračuje ve svých internetových reportech o ochránci města a poprvé se díky tomu dostává do vážného nebezpečí.

Jenže je to tak trochu nuda. Hlavní dějová zápletka s bývalým školním tyranem již až příliš šustí papírem, střídá se zde jedno klišé na klišé a zbytečné flashbacky nudu hlavní linie jenom prohlubují. Hlavní záporák je navíc strašné dřevo a bitky s ním se daly také vymyslet daleko nápaditěji. I přesto se zde ovšem pár věcí ke chválení najde. Flash zjišťující, že při chytání zločinců potřebuje občas kromě běhu i dobře mířenou ránu, je docela fajn, stejně jako jeho bratříčkování s Eddiem. Nejzajímavější scény si však pro sebe tentokrát stejně zabrali Joe s Dr. Wellsem, kteří spojí síly při hledání vraha Barryho matky.

Ostatně, kdyby se hlavní dějová linie začala rozjíždět daleko rychlejším tempem, asi by se zlobil málokdo. Epizodní záporáci už se začínají malinko ohrávat a seriál by to nakoplo ještě zajímavějším směrem. Závěrečná scéna naštěstí dává naději, že zajímavé věci by se v Central City mohli začít dít již velmi brzy. A my u toho, i přes dnešní zaváhání, určitě nebudeme chybět.

The Flash: S01E05


ikona
Spooner
Comicsový hrdina se po pauze vrací zpátky na obrazovky. A ani nadále mu nedochází dech. 

Jedna z nejúspěšnějších novinek letošního podzimu, ultrarychlý Flash, si dala minulý týden menší voraz. Nyní se ale vrací s dalším svižným odpočinkovým nášupem, jenž si už během pár týdnů stačil najít slušnou fanouškovskou základnu. A já už vlastně ani moc nevím, co nového napsat. Comicsový superhrdina si totiž i v epizodě Plastique drží svůj klasický zábavný standard, z něhož nejspíš tvůrci jen tak neuhnou.

Zápletka ovšem tentokrát nabízí přeci jen menší změnu. Barry Allen a spol. tentokrát pátrají po nebezpečné sexy zrzce Bette, jejíž schopností je vyhazovat věci do vzduchu pouhým dotekem. Jenže jak se brzy ukáže, ne každá osoba se zvláštními schopnosti musí být ihned za padoucha. Bette chce totiž jen zjistit, co že se to s ní vlastně děje a utéct přitom mocnému generálovi Eilingovi, který by na ní rád prováděl experimenty. Náš hrdina se však bude muset vypořádat ještě s jednou nepříjemnou skutečností. Po stopě jeho superhrdinského alter-ega se totiž vydává kámoška Iris a může se tak dostat do velkého nebezpečí. Barry tak musí podniknout všechny kroky, aby se svým blogem co nejdříve přestala.

Právě linie mezi Allenem a Iris zabírá tentokrát většinu stopáže. I když řešení nevybočuje z naivnějšího teenagerského stylu stanice CW a dialogy místy stále šustí papírem, tak to vlastně v mezích nenáročné podívané vůbec nevadí a pořád to slušně funguje. Při několika scénách jsem si navíc vzpomněl na Raimiho staré dobré Spider-many, což je vždycky dobré znamení. Epizodní zápletka ale mohla být tentokrát využita mnohem lépe a byla možná zakončena až příliš násilně. Představení další známé comicsové postavy, zákeřného generála Eilinga s ksichtem béčkového veterána Clancy Browna, však vyšlo na jedničku.

Flash prostě stále šlape. Nikdy sice nebude patřit mezi nejlépe napsané a nejnapínavější seriálové kousky, v kategorii pravidelné týdenní oddychovky se ovšem už stává solidní jistotou. Efekty jsou pořád super, dvojice Caitlin/Cisco už solidně hláškuje, doktor Wells čim dál více vystrkuje růžky a epizodka s netradičními alkoholovými problémy také potěšila. Jen tak dál, Barry.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

The Flash: S01E04


ikona
Spooner
Flash vs. Michael Scofield. Vyfasoval comicsový hrdina konečně pořádného záporáka? 

Proč si to hlavní tentokrát neodbýt hned na začátku. Flash je i ve své čtvrté epizodě tou správnou svižnou jednohubkou, jež si svůj úspěch momentálně opravdu zaslouží. Jenže až do teď jsme zde postrádali dvě malinko zásadní věci. Výrazného záporáka a nějaké to další propojení s hrdinnými kolegy ze Starling City. A obojí naštěstí už v nejnovějším díle s názvem Going Rogue opravdu dostaneme.

Rudému rychlíkovi totiž začíná jít po krku jeden ze známějších comicsových bídáků, lupič Leonard Snart aka Captain Cold. Ten nejen, že by si rád v místních bankách namastil kapsu, ale také přitom dostal na lopatky titulního hrdinu, jenž mu začíná kazit kšefty. Ukradne proto speciální mrazící zbraň, která našemu oblíbenci pořádně zatopí. Barry se však nezastaví ani v osobním životě. Na scénu se totiž vrací populární parťačka Olivera Queena, Felicity, mezi níž a Allenem to v loňské sérii Arrowa pořádně jiskřilo. A kámoška Iris jim bude chtít s jejich tokáním pořádně pomoci.

Tvůrci se tak snaží alespoň prozatím uzavřít vztahovou linii mezi titulním běžcem a hláškující hackerkou, což se jim vlastně pro fanoušky i velmi uspokojivě daří. Neobejde se to sice bez klasických scenáristických berliček a papírem šustících dialogů. Ty už ale k teenagerské stanici CW budou patřit vždycky. I přesto totiž celá epizoda parádně šlape. Scenáristům se navíc opravdu povedlo solidně představit prvního významného záporáka. Wentworth Miller alias Michael Scofield z populárního Útěku z vězení má navíc již dostatek televizních zkušeností a charismatu, aby nás jeho postava začala zajímat již po první epizodě. Jo, s tímhle comicsovým Mrazíkem může být ještě sranda.

I přes stále vysoké tempo a velký stupeň zábavnosti by ovšem mohlo být ještě lépe. Linie Iris a jejího otce snad už nemohla být klišovitější a na ledových tricích Captaina Colda začíná být viditelné, že producenti nám na efektech již začínají šetřit. Humoru je ovšem stále dost, Felicity hláškuje i u seriálového kolegy a vědátorská partička ze Star Labs je čím dál sympatičtější. Kdo sleduje alespoň trochu zákulisní informace, tomu musí být po závěrečné scéně jasné, že nás zde brzo čeká jedno velké seriálové setkání po letech. Fandové si prostě přijdou na své i nadále.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

The Flash: S01E03


ikona
Spooner
Běží comicsový rychlík vstříc nejzábavnější jednohubce sezóny, nebo se poprvé zadýchal? 

Jo, Barry, stále ti to šlape. Sledovanost nejrychlejšího muže světa sice po raketovém startu malinko poklesla, legendární superhrdina ovšem i tak dělá stanici CW nadále velkou radost a vyfasoval nepřekvapivě již kompletní sezónu. Většina diváků musí být také nadále velmi spokojena, jelikož stále dostávají slibovanou porci odlehčené comicsové zábavy se sympatickými hrdiny, u níž prostě vypnete. I když pravda, menšího zpomalení jsme se v epizodě Things You Can't Outrun přeci jen dočkali.

Flash a jeho tým tentokrát stojí proti dalšímu nebezpečnému nepříteli, jenž se umí přeměnit v jedovatý plyn. Kromě Barryho přemýšlení, jak že má jedovatý kouř vlastně zastavit, se však parta vědátorů zabývá další důležitou otázkou. Kam budou chycené bídáky se zvláštními schopnostmi vůbec zavírat? Wellse a spol. proto napadne využít prostory po vybuchlém urychlovači částic, což zejména v Caitlin vyvolává neblahé vzpomínky na jejího zesnulého snoubence.

Nezanedbatelnou část stopáže tedy tentokrát tvoří flashbacky zavádějící nás do osudové noci, díky nimž se dostává tentokrát zejména pod kůži vedlejších charakterů. Celá linie sice nefunguje tolik, jako minule vypjatý vztah mezi Barrym a Joem, i přesto má ovšem do nudy hodně daleko. Z Danielle Panabaker sice evidentně nikdy nebude dvakrát dobrá herečka a její emotivní chvilky ji divák zrovna moc nevěří. To se ostatně týká i vězeňských promluv s nevinným otcem, jenž stále až příliš šustí papírem. Jinak je to ale stále hodně fajn zábava. Tempo je svižné, Flashovy schopnosti jsou stále vtipně a nápaditě využívány a z Granta Gustina roste slušný seriálový sympaťák.

Jen škoda, že tvůrci přicházejí prozatím jen se snadno zapomenutelnými záporáky. Souboje mezi bleskovým rychlíkem a smrtelným plynem jsou sice hodně fajn, samotní nepřátelé jsou však zatím spíše nevýrazní. To by se ovšem již příště mohlo změnit. Na scénu totiž přijde Captain Cold aka Wentworth Miller z Útěku z vězení. A ten by mohl potěšit nejen fanynky Michaela Scofielda. No a kromě něj se staví na návštěvu také oblíbená Felicity od kámoše Arrowa. Scenáristé mají zkrátka stále v rukávu nejedno stylové eso.

The Flash: S01E02


ikona
Spooner
Nabízí očekávaná comicsárna i v druhé epizodě tu správnou porci televizní zábavy? 

Dlouho očekávaný Flash se minulý týden rozeběhl na amerických obrazovkách opravdu velkolepým způsobem. Pilot se stal nejsledovanější premiérou stanice CW za posledních pět let a rating seriálu stačil přepsat rovnou i historické tabulky televize. Žádný velký ústup ze slávy se navíc nedá očekávat ani nadále. Většině diváků totiž tato zábavná a správně comicsová jednohubka dle všeho opravdu sedla a vypadá to, že tvůrci budou v následujících dílech ještě více zrychlovat. A hodlají nám i nadále servírovat ten správný mix televizní zábavy.

Zrychlovat ostatně začíná i samotný Barry Allen, jenž se společně se svou partičkou ze Star Labs snaží ochraňovat občany Central City. Jenže zatímco ulicemi města se prohání rychleji než zvuk, v normálním životě už, jako správný superhrdina, malinko přestává stíhat. Parťáci v čele s Wellsem berou malinko nelibě jeho hrdinské sklony, jeho zdravotní stav není v nejlepším pořádku a vztah s Iris také dostává menší trhliny. Do největšího konfliktu se pak dostává s Joem, jeho téměř náhradním otcem, který také nemá z Allenova pobíhání po městě nejlepší pocit. Na scéně se však samozřejmě objevuje další mocný záporák, jenž našemu sprinterovi pořádně zatopí.

Divák se ale baví po celou dobu. Tvůrci totiž i nadále předvádějí neskutečně svěží, tak trochu naivní a totálně comicsovou podívanou, jež se však naštěstí nebere vůbec vážně. Humorné scény fungují na jedničku, celé to uteče neskutečně rychle a cílení na teenagerské publikum v tomto případě vůbec nevadí. Naopak, ke zpracování této comicsové legendy se zatím výtečně hodí. Nejvíce mě ovšem překvapuje, jak šikovně a zajímavě umí scénář již v úvodu pracovat s postavami, a jak efektně umí hned zkraje budovat hlavní zápletku. Zatímco u kolegy Arrowa trvalo pěknou řádku dílů, než jsme si zdejší charaktery opravdu oblíbili, zdejší osazenstvo se nám dostává pod kůži podstatně rychleji a přirozeněji. Každý zde má své místo, vědecká partička solidně hláškuje a vztah mezi Barrym a Joem funguje až nečekaně dobře a je dost možná vrcholem celé epizody. O dosud sympatickém obsazení se snad ani rozepisovat nemusím.

Flash snad ani svou seriálovou štaci nemohl odstartovat lépe. Hned na úvod se dokázal výtečně odlišit od svého kolegy ze Starling City, nehraje si na rádoby temnotu jako Gotham a již od začátku nám předkládá mnohem zajímavější postavy než Agents of SHIELD. Ano, stále je co zlepšovat. Záporák by pro příště mohl být výraznější a pár logických lapsů si zde škarohlídi stále najdou. Ty ale ve výsledku vadí asi málokomu. Hlavní je, že Flash se i ve svém druhém díle profiluje jako jedna z nejzábavnějších novinek podzimu, u jehož dalších epizod nebudeme po hodně zajímavém konci rozhodně chybět.

P.S.: Také vám efekty přijdou na CW stále až nečekaně dobré?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace