Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
DOTA: Dračí krev | DOTA: Dragon´s Blood | 2021 - ?
csfd  imdb
tvůrce: Ashley Miller
režie: Eui Jeong Kim, So Young Park
hrají: Yuri Lowenthal, Lara Pulver, Dee Bradley Baker, Freya Tingley, Troy Baker, Tony Todd, Alix Wilton Regan, Kari Wahlgren, JB Blanc

DOTA: Dračí krev: 1. řada


ikona
Diego.Dorlan
animeDOTAMOBANetflix
Jak vypadá DOTA, když nikdo nekontroluje žádnou postavu? 
Videoherní DotA je dnes velmi kultovní záležitostí. Je to herní fenomén, který buď každý alespoň chvilku hrál nebo když už jí nehrál, tak o ní minimálně slyšel. Tento mód do hry Warcraft 3 dal vzniknout celému žánru MOBA, jehož nejslavnější zástupci jsou League of Legends a pokračování DotA s pořadovým číslem 2. Shodou okolností budou obě tyto populární hry mít vlastní seriál. DOTA měla premiéru na Netflixu letos na jaře a premiéra League of Legends seriálu se kvapem blíží. Jaký potenciál má ovšem hra, kde příběh je vyprávěný pouze na info kartičkách postaviček? To se samozřejmě dočtete níže.


Dračí rytíř Davion se potlouká světem a loví draky výměnou za zlato, které následně rád utrácí za bujaré oslavy svých úspěchů. To se ovšem rychle změní, když se připlete do konfliktu mezi prastarým drakem a mocným démonem. Tato událost ho vyšle na cestu plnou smrtelných nástrah a nepravděpodobných spojenectví. Davion spolu s novými přáteli hledá řešení nejen svých problémů, zatímco na pozadí se pomalu hýbají síly mimo představu našich hrdinů.
 
 
 
Příběh seriálu rozhodně není špatný. Efektivně se posouvá a pokrývá několik postav, které mohou hráči znát z her. Tyto dějové linky se pak vzájemně proplétají s různou mírou důležitosti a prominence v celkovém příběhu série. Po této stránce je vše zvládnuto velmi šikovně. Kde seriál ovšem v mých očích trochu trpí je budování samotného světa. Ten je sice vykreslen jako mnohem větší, než se na první pohled může zdát, ale zároveň toto odhalování tvůrci vůbec divákům neulehčují. Dostává se tak skoro střídavého vyprávění samotného příběhu s vykládáním útržkovitých informací o světě. Tyto informace ovšem často postrádají určitou míru kontextu a seriál rozhodně nejde zmatenému diváku naproti v tomto ohledu. Je zde hodně jmen rozličné důležitosti pro samotný svět a zvláštně pro námi sledovaný příběh. Seriál by rozhodně vydělal na tom, kdyby se tyto dvě úrovně dařilo tvůrcům efektivněji propojit.

Po technické stránce se jedná o rozhodně hezky vypadající anime styl seriálu, který již Netflix vcelku efektivně zařadil do svého portfolia. Podobný styl můžeme znát například ze seriálu Castlevanie, Diovi krve či filmu Zaklínač: Vlčí sen. Místy je možná lehce znát, že DOTA neoplývá takovým rozpočtem jako některé jiné díla z této kategorie. Nicméně na celkovém domu to nijak neubírá a příběh Daviona, Mirany, Luny a dalších postav je zábavnou podívanou, která rozhodně nepotěší pouze fanoušky herní předlohy.


Celkově se seriál povedl. Rozhodně by tedy měl být minimálně na radaru každého fanouška herní předlohy. Pro ostatní diváky se bude stále jednat o vcelku zajímavé fantasy a neměli by ho zatracovat, pokud nemají vztah k herní předloze. Seriál sice trpí několika problémy, zejména v oblasti budování světa, ale díky množství zajímavých postav, rozumné stopáži a zábavné akci by rozhodně měl dostat šanci.
Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar7/10

Diego.Dorlan

Seriál o této populární hře je takovou hezkou jednohubkou. Jedná se o svižnou zábavu, kterou jistě fanoušci hry ocení a pro nefanoušky se bude stále jednat o relativně zábavnou podívanou.

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace