Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Amazing Race: O milion kolem světa | Amazing Race | 2001-?
csfd  imdb
režie: Bertram van Munster, Elise Doganieri

Amazing Race: O milion kolem světa: Amazing Race 20x08


ikona
JAn_G
 

Tanzanií nenabažení soutěžící si i nadále užívají krás africké přírody. Nejeden tým se v průběhu závodu zastavil, aby obdivoval tamní, volně žijící faunu. Tato rozvolněnost první půle osmé etapy cesty kolem svět tak dokonale kontrastovala s tou druhou, akční a výrazně hektičtější.

Týmy tentokrát hrály o rychlost. Jak totiž napovídala první indicie, stál před nimi dvojitý U-TURN. Což znamená, že dvojice, která byla označena, musí splnit obě možnosti detouru, než bude moci pokračovat dál. Tým Big Brother a rozvedených zůstal pozadu a nevyhnutelné se tak stalo skutečným. Rostoucí nesympatie dua pohraniční hlídky vůči Brendonovi a Rachel vyústily v první u-turn. Následně tým Big Brother využil svého nepatrného náskoku a pomstil se za roztržku z minulé části Vanesse a Ralphovi v podobě druhého u-turnu.

Ten největší boj o čas tak zuřil mezi dvojicemi Big Brothera, rozvedených a federálních učitelek, které před sebou měli ještě speed bump za to, že v minulé etapě dorazily jako poslední. Rachel tento nátlak nevydržela a předvedla další oscarové výkon nervového zhroucení. Souběžně to začalo vřít i mezi týmy Art/J. J. a Dave/Rachel. Jak nám odhalil flashback z Ázerbájdžánu, oba týmy se domluvily na tom, že až dojde na rozdávání u-turnů, dvojice, která k tabuli první, označí Brendona s Rachel. Army tým svou část dohody nesplnil a pohraniční hlídka tak nešetřila svou arogancí a pohrdáním.

Spoilery: Osmé etapě závodu jasně dominovali homeboyové Mark s Bopperem a poprvé si přiběhli pro první místo! Z outsiderů se tak postupně (a překvapivě) stávají favorité. Hned v patách jim byl Dave s Rachel a jako třetí dorazil Art a J. J. Speed bump se stal osudným pro Nary s Jamie a závod tak nadobro opustily.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Amazing Race: O milion kolem světa: Amazing Race 20x07


ikona
JAn_G
Mezi týmy to začíná vřít, ale krása Afriky dokáže uklidnit kdekoho 

Hektický závod o milion babek je po dvoutýdenní pauze zpátky s plnou parádou. Vztahy mezi jednotlivými týmy se tentokrát pěkně vyhrotily. Na ázerbájdžánském letišti se do sebe pustily Big Brother Rachel s rozvedenou Vanessou a urážky i nadávky létaly vzduchem, což ´nečekaně´ skončilo Racheliným pláčem. Kéž by raději zůstala v domě Velkého Bratra... Mezitím Art a J.J. odhalili, že Nary s Jamie nejsou učitelky, za které se vydávaly a přestože zapíraly, co to jenom šlo, jejich lež jim už nikdo nespolknul.

Po tomto agresivním úvodu se soutěžící přesunuli až na africký horský masiv Kilimandžáro, kde obdivovali nejen překrásnou přírodu, ale také fascinující tamní život. Amazing Race tak opět dokázal, čím se tak zřetelně odlišuje od ostatních reality show. Jeho půvab a divácká atraktivita spočívá především v nedodržování jednoty místa. A Afrika patří k těm skutečně nejkouzelnějším. Na všechny týmy zapůsobila natolik, že zapomněly i na své předešlé neshody.

Detour se skládal z poměrně jednoduchých překážek v masajské vesnici. Všechny týmy si je náramně užívaly, zejména díky velice přátelským domorodcům, a zdolaly je levou zadní. O to složitější byl ale způsob, jak se do vesnice dostat - na kole. Zejména Vanessa nebyla schopná ujet ani pár metrů. Vedro a vyčerpání si na soutěžících vybralo svou daň při následném road-blocku, kdy měli za úkol postavit masivní stan se sprchou.

Spoilery: Art a J.J. se v Africe propadli až na třetí místo. Před nimi se překvapivě umístili hoši z Kentucky a první místo si opět vybojovala Rachel s Davem. Vědomy si svého posledního místa, Nary a Jamie se ještě před cílem zastavily, aby mohly obdivovat stádo procházejících slonů. Africká etapa však nebyla eliminační, a tak i nadále zůstávají ve hře, což je jenom dobře, protože jsou díl od dílu sympatičtější.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Amazing Race: O milion kolem světa: Amazing Race 20x06


ikona
JAn_G
Na řadě je Ázerbájdžán, země chlupatých mužů se zlatými zuby 

Šestá etapa závodu začala poklidně. Soutěžící se tentokrát museli přesunout do země ohně - Ázerbájdžánu, a protože z Mnichova letělo pouze jediné letadlo, všechny týmy cestovaly společně a na místo určení dorazili v brzkých ranních hodinách. Cesta k dalším instrukcím se ale otevírala až za úsvitu, takže všichni měli dost času na to, aby si mohli zatancovat u ohně společně s domorodými obyvateli. Bylo opravdu osvěžující sledovat týmy, jak alespoň na okamžik hodily starosti za hlavu a užívaly si jedinečných chvil, které jim tento závod připravil.

Úsvit soutěžícím nachystal následující možnosti: fast forward v podobě skládání obilných kvádrů podle tamního vzoru nebo jeden z nejzajímavějších úkolů posledních let, v němž si týmy museli vyzkoušet podvodní simulaci havárie vrtulníku a dostat se ven z potopeného vraku. Jediný, kdo pokoušel své štěstí u fast forwadu, byl Dave s Rachel a tým Jersey, Joey a Danny. Z poměrně nevyrovnaného souboje nakonec vyšla vítězně Rachel s Davem a sebejistí kluci z Jersey se museli přidat ke zbylým týmům.

Cestou k dalšímu detouru jsme si opět mohli užít Markovo nekonečné zvracení v taxíku. Bopper ho jen povzbuzoval hurónskými salvami smíchu. Následný úkol ovšem nebyl o nic méně nechutný. Soutěžící měli oškrábat a omýt extrémně chlupaté mužské po jejich tradiční naftové lázni. A zatímco se Art s J.J. rozčilovali nad odporností této disciplíny a Bopper s Markem se jim řehtali z povzdálí, ´federální učitelky´, tým rozvedených a hoši z Jersey využili druhé varianty a hledali označené jablko mezi tisíci dalšími v doslova přervaném osobním autě.

Spoilery: Dave s Rachel si konečně uvědomili, jaké ovoce přináší spolupráce a díky úspěšnému absolvování fast forwardu dorazili do cíle jako první. Pohraniční hlídka opět dominovala ve všech překážkách a vybojovala si druhé místo. Polepšili si i nejlepší kamarádi z Kentucky a dorazili jako třetí. Joey a Danny se sice prohrabali jablky nejrychleji, na to aby dohnali ztracený čas to ale nestačilo. Ázerbájdžánská štěstěna se zlatými zuby se na ně nesmála a město Baku se tak stalo jejich posledním výletem.

Amazing Race bude mít příští týden pauzu, takže další rekapitulaci čekejte až za čtrnáct dní.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Amazing Race: O milion kolem světa: Amazing Race 20x05


ikona
JAn_G
Jódlování, stavba perníkové chaloupky a modelování vousů. V Bavorsku se člověk nenudí! 

Zatímco Kdo přežije ovládla banda blbečků, kteří se do historie pořadu zapisují především svou hloupostí, soutěžící z Amazing Race neponechávají nic náhodě. Z Turína se vlakem přesunuli do Bavorska (Bolívie, slovy Big Brother Rachel), kde začala pátá etapa závodu. Na Marka s Bopperem, kteří dokončili minulou část jako poslední, čekal SPEED BUMP v podobě kurzu jódlování. Díky svému neutichajícímu nadšení a dětinské radosti ze všeho kolem sebe se jim tuto překážku podařilo zdolat velice rychle a v následném road-blocku dokonce předběhli tým Big Brother.

Bavorský road-block nabízel následující varianty. Soutěžící se buďto mohli pokusit o styling vousů domorodých štamgastů, nebo se vydat pohádkovou stezkou, nasbírat oloupaný perník a postavit z něj střechu perníkové chaloupky. V tvorbě absurdních tvarů plnovousů překvapivě dominoval tým pohraničních strážců, zatímco hoši z Kentucky se starali o veškerou zábavu a Bopper při stavbě chaloupky nepřestával napodobovat čarodějnici. Tady už jsem si byl víc než jistý, že tuhle dvojici prostě miluju. I když v závodu jsou za outsidery a do finále, které bych jim tolik přál, se určitě nedostanou.

Při pátrání po dalších instrukcích schovaných v ložnici Ludvíka II. na pohádkovém zámku Neuschwanstein ztratila polovina týmů drahocenný čas tím, že se vydala na protější zámek. Dva týmy si tam dokonce zaplatily prohlídku. První velká hádka tentokrát vypukla ve dvojici rozvedených, mezi Vanessou a Ralphem (36 let, 3x rozvedený!), a nepříjemně to i nadále jiskřilo mezi Davem a Rachel. Adrenalin ovšem stoupl až u detouru, kde se odehrálo opravdové drama mezi federálními agentkami vydávajícími se za učitelky, Nary a Jamie, a sestřenicemi z Mississippi, Kerri a Stacy.

SPOILERY: Art a J.J. opět dokázali obhájit svou sebejistotu a do cíle dorazili už po třetí za sebou jako první. Stávají se tak reálnou hrozbou pro všechny ostatní. Kentucky si oproti minule taky polepšili a vybojovali si šesté místo. Kerri se Stacy sice vyšly z napínavého duelu s agentkami jako vítězky, cestou do cíle se ale už tradičně ztratily a Nary s Jamie je dohnaly a ukázaly jim záda. Bavorsko se tak stalo pro sestřenice poslední zastávkou. A přestože slzy zklamání tekly proudem, k dojetí z minulého týdne měly na míle daleko.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Amazing Race: O milion kolem světa: Amazing Race 20x04


ikona
JAn_G
Dvacátá sezóna Amazing Race se rozjíždí a soutěžící zamířili z Jižní Ameriky do Itálie. Přežilo místní umění setkání se závodníky?  

Ještě před čtením malé upozornění. Aktuální spoilery v textu jsou, ale najdete je vždy až v posledním odstavci. Pokud si tedy nechcete zkazit překvapení, nečtěte ho. Jinak je to na vlastní nebezpečí.

Před třemi týdny měla svou premiéru jubilejní 20. série veleúspěšné reality show Amazing Race: O milion kolem světa (též známá jako Podivuhodný závod), a nutno říci, že ani po neuvěřitelných jedenácti letech na televizních obrazovkách neztratila nic ze svého původního kouzla. Sama úvodní znělka Johna M. Keanea (hudba k seriálům jako Kriminálka Las Vegas, Ochránce či Diagnóza vražda) nepřestává ohromovat svou pompézností. CBS zatím odvysílala první čtyři epizody a počínaje tímto dílem se budeme pravidelně, týden co týden, věnovat rekapitulacím jednotlivých částí miliónového závodu.

Dvacátá série odstartovala opravdu zběsilým tempem a, oproti předchozím pěti sezónám, dokázala svou dynamikou a akcí vtáhnout už na samém začátku. Soutěžící se v průběhu prvních tří částí přesunuli z Kalifornie do Argentiny a z Argentiny do Paraguaje. Mezitím závod opustila ozdoba této soutěže, sestry-golfistky Misa a Maiya, a v Buenos Aires našel svou konečnou i párek profesionálních klaunů Dave a Cherie. Tradiční paraguayský tanec s láhví na hlavně pak nestihli včas dokončit sympatičtí bratři Elliot a Andrew a byli eliminováni jako třetí dvojice. Osm týmů stále ještě zbývá. Kdo další půjde z kola ven?

Prvním úkolem čtvrtého úseku závodu bylo dostat se co nejrychleji do Turína. Všechny týmy se sešli ve stejném letadle, s výjimkou venkovských balíků Marka a Boppera, kteří si včas nezarezervovali letenky a byli odkázáni na pozdější let. V Turíně začalo opravdové drama. Zatímco ostatní dvojice plnili ROAD-BLOCK v podobě slaňování, Art a J. J., kamarádi z pohraniční hlídky, se rozhodli pro mnohem náročnější úkol FAST FORWARD, jehož splnění by jim umožnilo přesunout se rovnou na poslední zastávku této etapy. Tým Big Brother, Brendon a Rachel (poznali se na natáčení 12. série Big Brothera a Rachel následně vyhrála sérii 13-tou), prožíval další hádku a při následném úkolu se Rachel opět nervově zhroutila. Ačkoli má Brendon neuvěřitelnou trpělivost, Racheliny manýry je posouvají až na konec řetězce mých sympatií. Pozadu tentokrát nezůstalo ani armádní duo Dave a Rachel. Jejich hra se změnila v jeden nekonečný spor a jejich neutichající štěkání doslova trhalo uši.

Přestože Mark s Bopperem dorazili do Turína jako poslední a měli co dohánět, jejich elán to nijak nezlomilo. Profesionální klauni sice ze hry už vypadli, ti skuteční však stále zůstávají. Markovo zvracení za jízdy z auta je prostě nezapomenutelné a Bopperovo jméno je komické samo o sobě (´bopper´ v překladu znamená jak „zápasník“, tak „žena provádějící orální sex“). O jejich jižanském přízvuku nemluvě. Mezitím se ostatní soutěžící potýkali s turínským DETOURem. Měli na výběr ze dvou úkolů. Buďto identifikovat italské salámy podle jména a chuti, nebo vyčistit zašlé sochy. Na údržbu měli k dispozici mimo štětců i vodní pistole, které způsobili, že hlavy plastik létaly na všechny strany. Zejména tento úkol udělal ze čtvrté epizody tu doposud nejakčnější a definitivně nejzábavnější.

SPOILERY: Artovi s J. J. se vyplatil jejich risk a čtvrtou fázi závodu dokončili jako první, což jim navíc vyneslo odměnu 5 000 dolarů pro každého. Bopper s Markem už tolik štěstí neměli. Do cíle dorazili jako poslední. Když jim Phil tuhle nepříjemnou zprávu oznámil, oba kamarádi z Kentucky se nedokázali ubránit slzám. To největší překvapení je však stále čekalo. Art a J. J. se rozhodli věnovat svou odměnu Bopperovi a jeho nemocné dceři. Něco natolik velkorysého a dojemného jsem v soutěžní reality show ještě neviděl. A celý ten hořko-sladký moment uzavřel Phil rozhodnutím o tom, že ačkoliv dorazili jako poslední, zůstávají Bopper s Markem i nadále ve hře! Tak tomu říkám finále!

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace