Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Barry | 2018-2023
csfd  imdb
tvůrce: Bill Hader
režie: Bill Hader
hrají: Bill Hader, Sarah Goldberg, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan

Barry: 4. řada


ikona
Ravenous
4. řadaBarryBill HaderfináleHBO
Toľké očakávanie – toľká škoda.  

A je to tu. Barry dáva vale. Spočiatku nenápadná dramedy zo stajne HBO to dotiahla na 4 sezóny. Behom nich sa zo sľubného seriálového príspevku stihol stať hit, ktorý generoval najvyššie hodnotenia a učaroval kritikom. Prvé tri porcie boli výdatné, s pomerne vyváženou chuťou a summa summarum harmonickým pomerom surovín. Ako chutil dezert alias záverečná rada?

Analyzovať technickú zložku by v tomto štádiu už nemalo zmysel, iba ak pri markantnom výkyve oproti predošlým sériám. To sa však nedeje, a my tak dostávame remeselne vypilovaný projekt bez lapsusov v strihu, kamere, či zvuku. Opäť naše oko potešia kontrastné prechody medzi scénami a dostavia sa i zábery mixujúce projektovanie psyché postáv s realitou. Vizuálna interesantnosť teda Barrymu nechýba ani vo finále. 

 

Čo však absentuje, je silný scenár a pedantná práca s osudmi našich obľúbencov. Bohužiaľ, je to tak. Na nemalé prekvapenie mňa a určite tiež nejedného z vás, sympatickému zabijakovi-hercovi sa nepodarilo odísť na vrchole. Ťažko povedať, nakoľko je to vizitka hlavnej hviezdy. Bill Hader sa popri stvárnení pro/antagonistu stará od začiatku aj o scenár a neraz stojí na oboch koncoch kamery. Čoby režisér kompletne celej finálnej rady má na výsledku dozaista nemalý podiel. Je možné, že skrátka precenil svoje schopnosti. Pri práci s charaktermi sa snaží o zvraty a vývoj, ktorý nepôsobí prvoplánovo, zároveň si ale uchováva kontúry trademarkov projektu: čierny a morbídny humor, bizarné situácie, komplexnosť vzťahov medzi postavami, dôraz na hľadanie identity a miesta v živote. Problémom je, že je to tentokrát časovo natlačené ako sardinka v konzerve.

 

Dianie je de facto rozdelené na polovicu: úvodné 4 epizódy pokračujú presne tam, kde príbeh skončil zatiaľ, čo finálna štvorica dielov predstavuje ostré zahnutie a radikálnu zmenu dynamiky. Ako koncept nie zlé. Nie práve originálne (podobný postup sme videli napríklad v Breaking Bad), no rozhodne nie zlé. Premietnutie do praxe je principiálnym neduhom a dôvodom môjho sklamania. Ak by sa v duchu prvej polovice odohrávala celá štvrtá sezóna a následne by sme dostali ešte piatu – záverečnú, kde by tvorcovia aplikovali rámovanie z druhej polky finále, fungovalo by to oveľa lepšie. Alec Berg a Hader by si ako hlavní tvorcovia  vytvorili dostatočný priestor, aby poctivo preskúmali a vystavali jednotlivé dejové zákruty a charakterové oblúky a následne príbeh elegantne uzavreli. Realita nám však doručila zrýchlený, zhustený (čo bola moja výčitka už pri minulej sérii) dej, kde všetko beží ako pri rýchlosti 2.5x na youtube videu. A z takto laxne a chvatne vyformovaného pieskového hradu by sa na pláži nepotešili ani morské kraby.

Ďalším podstatným tŕňom v päte sú niektoré charakterové linky, aj mimo kompresie diania. Ako víťazi bitky v prehratej vojne vyšli predovšetkým fenomenálni Anthony Carrigan a Michael Irby v koži NoHo Hanka a Cristobala Sifuentesa. Ich chémia je nezameniteľná. Jedná sa bez debaty o najlepšie a najsympatickejšie postavy Barryho. Kvalitne finišoval i Monroe Fuches v podaní diabolského Stephena Roota. Ten dostane solídny charakterový boost najmä v záverečných epizódach.

 

Na druhú stranu sú linky Barryho, Genea (Henry Winkler) a Sally (Sarah Goldberg) buď nezaujímavé, nezvládnuté, alebo repetitívne – to posledné bolí najmä so zreteľom na vyššie zmienenú kompresiu. Na jednej strane zhusťovanie nového, na strane druhej opakovanie videného. Hlavná postava je proti logike gradácie zastrčená do pozadia. Navyše, jedna z dôležitých postáv predošlej sezóny absentuje, pričom jej part podľa mňa nebol uzavretý uspokojivo, ani adekvátne. Takto rozlúčka s jedným z korunovačných klenotov súčasnej produkčnej pokladnice HBO rozhodne vyzerať nemá.

---

Autor: Róbert Humeník
Foto: HBO 
 

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar5/10

Ravenous

Zabijak so srdcom herca a herec s inštinktom zabijaka sa s obecentstvom lúči, na standing ovation to ale nie je. Štvrtá sezóna Barryho je ušitá horúcou ihlou, nesúrodá, bezforemná. Tvorcovia akoby nevedeli, aký majú skutočne zámer a kam chcú svojich hrdinov doviesť, len aby ich následne trhali na všetky svetové strany naraz. Neviem si pomôcť, ale celá táto osmidielna derniéra mi smrdí syndrómom záveru Game of Thrones. Škoda.


Hodnocení čtenářů

  • avatar5/10

    Masarka14

  • avatar9/10

    slord

  • avatar9/10

    ZAJDA.

Barry: 3. řada


ikona
Ravenous
Herci a zabijaci to veru nemajú ľahké. 

Barry mal v úvodnej rade tak trochu pozíciu čierneho koňa. Hlavný herec a zároveň jeden z tvorcov, Bill Hader, nebol nikdy skutočnou hviezdou. Žánrový mix prepálenej akcie, čierneho humoru a miestami až psychologickej drámy tiež mohol dopadnúť všelijako. Očakávania tak nie len, že pravdepodobne neboli extatické, mnoho konzumných sledujúcich o chystanom projekte ani netušilo. Prešlo pár rokov, a my po dvoch sériách vieme, že Hader a spol. vedia sakra dobre, čo robia. Podarilo sa im uspieť aj v sezóne číslo 3?

Úvodný diel nám predstavuje frustrovaného Barryho, ako zháňa vražedné kšefty na dark webe. Jeho postava si prešla signifikantným vývojom. Ilúzie o renesancii na doskách, ktoré znamenajú svet vzali za svoje. Vzťah so Sally stagnuje, pretože ona má plnú hlavu svojej novej TV show. Tu je nádherne vidieť schopnosť tvorcov vyhnúť sa okázalým cliché. Žiadne „šťastne, až kým nepomreli“ pre našu hlavnú dvojicu. Namiesto toho posúvajú Berg a Hader charakterový oblúk ešte ďalej.

Vzťah Sally a Barryho sa posunie behom nasledovných 8 častí míľovými krokmi, no to platí aj o Sally samotnej. Na jej postave scenár ukazuje nemilosrdnosť zábavného priemyslu. To zahŕňa jeho volatilitu (dnes si megastar, zajtra „cancelled“), zákulisné machinácie, falošné priateľstvá a krehkosť verejného image.

Potom tu máme Barryho mentora Genea v podaní Henryho Winklera. Ten sa v závere druhej série dozvedel, kto stojí za vraždou jeho milovanej. Tretiu sezónu trávi vnútorným vyrovnávaním sa s krutými skutočnosťami, ktoré posunú jeho vzťah s hlavnou postavou na bizarnú úroveň. Uveriteľnosť si síce berie dovolenku, no výmenou za to dostávame šťavnaté emócie a psychologickú štúdiu zlomeného starca, ktorý dostáva druhú šancu za pomoci svojho nepriateľa. Vnútorný konflikt výživný ako proteínový šejk.

Seriál zvláda komplexne budovať aj linku NoHo Hanka (Anthony Carrigan). Jeho vzťah s Barrym sa konečne posúva od Hankovej adorácie k odmietaniu a karta sa v ich dynamike konečne obracia. Veľký priestor stále dostáva Hankov partner Cristobal, hraný Michaelom Irbym. Jeho postava dostane bohaté pozadie a nečakaný posun.

Nakoniec tu máme zradného Fuchesa, ktorý do interakcií vyššie spomenutých charakterov hodí solídne vidly. A tu sa dostávam k hlavnej, a vlastne jedinej výčitke. Aby som parafrázoval minuloročný filmový hit: je tu všetko, je to všade a často naraz. Priveľa postáv. Priveľa vedľajších liniek. Priveľa nových, hoci zaujímavých, motívov.

Popri pokračujúcich principiálnych elementoch, na ktorých dianie stojí, dostávame pozostalých Barryho obetí. Nie jedného, či dvoch, ale asi pol tucet. A každý dostáva svoj priestor, čo značne prehusťuje dej. K tomu sa na scéne objavujú nové postavy. Elsie Fisher figuruje ako herečka v Sallynej show, pričom sa jej očami prezentuje téma neprístojného chovania sa Barryho k Sally. To sa taktiež rozvíja až príliš na úkor zvyšku. Ďalej sa objaví Barryho bývalý kolega z armády. S ním sa dostavia duchovia minulosti, ako vojenskej, tak čo sa týka zabíjania pre peniaze. Nekončíme. Na scénu prichádza otec Geneovej zamordovanej lásky, ktorý taktiež baží po pomste. Ten je viac než zdatný oponent, jedná sa o bona fide drsňáka s temnou minulosťou.

Nechápte ma zle, jednotlivo sa jedná o interesantné, logické vrstvenie príbehu. Ibaže potenciálna kvalita je ubitá kvantitou. Akoby sa tvorcovia nedokázali rozhodnúť, ktoré z potenciálnych rozšírení Barryho univerza použijú, a tak ich tam narvali všetky do posledného. Summa summarum: je tam toho príliš. Také niečo nezachránia ani bezchybné výkony celého hereckého osadenstva, bez výnimky.

Z technického hľadiska si Barry drží vysoko nastavenú latku. Dokonca ju v jednej scéne dvihne do nového maxima. Hovorím o akčnej naháňačke zahŕňajúcej motorky a prestrelku. Snímanie je prehľadné a uhly kamery kreatívne. Choreografia rovnako úchvatná. Takto pedantne spracovaná scéna by sa nestratila ani na veľkom plátne, a to nie len dnes, kedy je kvalitná akcia nedostatkovým tovarom.

Barry uspel aj potretí raz. Nejedná sa o takmer bezchybnú jazdu ako v predošlých sezónach, avšak vašu pozornosť si definitívne zaslúži. Ak dokážete prehryznúť dejový nápor a pár liniek, ktoré nevyústia práve najuspokojivejšie (Barryho kolega z vojny je tu de facto zbytočný), budete spokojní. Ostáva dúfať, že štvrtá rada si uprace pred vlastným prahom. Možno pomôže fakt, že všetkých 8 častí natočí samotný Bill Hader.

---

Autor: Róbert Humeník
Foto: HBO

Verdikt

avatar7/10

Ravenous

Kvalitná dráma prekladaná kvalitnejšou akciou, doplnená cynickým humorom. Takže Barry ako sme zvyknutí. Ani fenomenálny herecký ensemle úplne nevyváži nedostatočné krotenie scenáristickej kreativity. V tomto prípade platí „menej je viac“. Dobré, no mohlo to byť ešte lepšie.


Hodnocení redakce

  • avatar8/10

    do_Od


Hodnocení čtenářů

  • avatar9/10

    slord

  • avatar9/10

    ZAJDA.

Barry: 2. řada


ikona
Spooner
Zopakoval zabiják Billyho Hadera nečekaný úspěch první řady? 

Když nám loni kabelovka HBO představila komediálního Barryho, asi každý fanoušek Billyho Hadera tušil kvalitní podívanou. Ani nikdo ovšem nečekal tak velký úspěch, jaký titulní nájemný vrah se sklony k herectví nasbíral. Z novinky se vyklubal svěží mix komedie, gangsterky a drsného thrilleru, jenž mi v některých momentech dokonce připomínal i staré dobré Breaking Bad. Seriál si pak získal nejen mnoho diváků, ale zejména přízeň kritiky a odnesl si celkem mnoho cen. Což je na zprvu nenápadný HBO kousek hodně slušná vizitka.  A něco mi říká, že při nadcházejícím předávání Emmy a spol. by se mohla situace opakovat. Barry totiž ve své druhé štaci rozhodně nezpomalil, naopak ještě více šlápnul na plyn.

 

Nejdříve se ale tradičně vrhneme na příběh. Náš oblíbený zabiják nadobro skončil se zabíjením a chce se naplno věnovat herectví a vztahu se Sally. Tedy aspoň si to myslí. Brzy se mu totiž opět připlete do života čečenský gangster NoHo Hank, který potřebuje od Barryho pomoc. Po vraždě policistky Janice, z níž se herecký kouč Gene stále nemůže vzpamatovat, se navíc okolo stále motají detektivové a dostanou se na stopu Barryho bývalého parťáka Fuchese. Na kurzu si pak Gene připraví pro své žáky hereckou zkoušku, během níž se musí titulní postava i ambiciózní Sally prohrabat v nehezké minulosti.

Ve výsledku pak platí, že pokud jste byli z první řady nadšeni, u té druhé budete možná pomlaskávat ještě o něco víc. Kvality zůstávají, jen si jsou tvůrci ještě scenáristicky a režijně jistější. Stále platí, že je Barry svěžím a neotřelým mixem černého humoru a drsného dramatu, v němž se scénář mrtvol a krve rozhodně nebojí. Je vlastně až s podivem, s jakou lehkostí a samozřejmostí zde tvůrci dokážou přepínat mezi vtipnými a napínavými momenty, aniž by to působilo ba jen trochu násilně č prvoplánově. Ano, taková pátá epizoda je už moc velký úlet, který asi nesedne každému. Jinak se však pořád jedná o pecku, jež vás dokáže několikrát pořádně překvapit, a jejíž příběh se vyvíjí celkem nečekanou cestou.

 

Velkou zásluhu pak má na tom také práce s postavami, jimž se letos dostáváme ještě více pod kůži a i ty méně sympatické charaktery vám tu vlastně přirostou k srdci. Že bude Bill Hader jedním z hlavních favoritů na herecké ceny, je teď prakticky jasné a Henry Winkler coby Gene také jede na maximum. Více prostoru tu dostala také Sally, jež je na můj vkus pořád až příliš sobecká mrcha, díky náhledu do její nepěkné minulosti ovšem konečně dostává ten správně lidský a nečernobílý aspekt. A zapomenout samozřejmě nemůžeme ani na parádně hláškujícího Hanka a Barryho komplikovaný vztah s Fuchesem, jenž je pro druhou sérii dosti stěžejní. Scénář pak v péči o postavy šlape pořád na jedničku, jejich proměny a konflikty dávají smysl a po herecké stránce tu nenajdete žádný slabý článek.

 

Barry zkrátka i ve své druhé řadě dokazuje, že patří mezi nejoriginálnější a nejsvěžejší dramedy dneška. Mix drsné komedie a dramatu by ani nemohl být vypiplanější a také herecká linka je zde díky zkoušce s vypořádáváním se s minulostí tentokrát mnohem lépe využita. K tomu si připočtěte famózního Hadera a nabušený závěr, kvůli němuž bude čekání na další sérii hodně dlouhé. Ne, úspěch první sezóny rozhodně nebyla náhoda a HBO má definitivně na skladě velkou dramedy jistotu. Snad Haderovi a spol. tato forma ještě dlouho vydrží.

Verdikt

avatar8/10

Spooner


Hodnocení redakce

  • avatar8/10

    do_Od

Barry: 1. série


ikona
Spooner
Vyklubala se nakonec z nájemného vraha Billyho Hadera komediálního pecka roku? 

Už od upoutávek a následného pilotu bylo jasné, že novinka Barry nebude typickou komediální řachandou pro všechny. Jednak za ní stála HBO a navíc přicházela z dílny prověřeného komika Billyho Hadera, jenž se nikdy nebál odvážných a svěžích komediálních kousků. Úvodní epizoda, ač malinko nedotažená, pak divákům nabídla poutavý mix černé komedie a drsného téměř až thrilleru, v němž nebude o mrtvoly nouze. Což je možná ještě šílenější kombinace, než bychom od příběhu nájemného vraha, jenž se chce stát hercem, čekali. Jenže Haderovi a spol. se podařilo potenciál látky vytěžit na maximum a stvořit tak možná jeden z nejsvěžejších projektů tohoto roku.

 

Schválně píši projektů a ne komediálních seriálů, protože pouze tím Barry rozhodně není. Naopak na vtipných situacích stojí příběh utrápeného zabijáka s přibývajícími díly čím dál méně. Seriál je totiž spíš poctivou dramedy, v níž ovšem ono drama funguje až nečekaně dobře. A ve finálních epizodách jsem měl prakticky pocit, jako bych koukal na malinko (ale vážně jen malinko) odlehčenějšího brášku Breaking Bad. Tvůrci opravdu v závěrečné třetině šlapou na plyn a předvádí zde nečekané věci, za které by se nemusel stydět ani žádný stoprocentně dramatický kousek. Napětí by se dalo krájet, emoce stříkají proudem a samozřejmě se nezapomíná ani na humor.

Je opravdu obdivuhodné, jak se Haderovi povedlo vážnější a humorné složky tak skvěle zkombinovat dohromady. Celkem často tu tak dojde k situaci, kdy musí hlavní hrdina řešit závažné momenty ohrožující jeho život, aby pak v následné scéně přišel až sebeparodický humor, jenž si dělá např. z tamních mafiánů či dokonce i samotného příběhu dokonalou srandu. Humor je zde pak samozřejmě kromě parodie hlavně pořádně drsný a černý. Je proto až s podivem, jak skvěle funguje tento mix drsného thrilleru/gangsterky a shazujícího humoru dohromady a vlastně se tyto dva rozdílné způsoby skvěle doplňují. K tomu si připočtěte parádní scenáristickou práci s hlavní postavou, za jejíž vývoj by se nemuseli stydět ani tvůrci zmiňovaného Waltera Whitea.

 

Je pak malinko paradoxem, že jedinou slabinou seriálu je právě ona herecká linie, jež měla novinku ještě více zpestřit. Ne, že by zde neměla své pevné místo. Naopak, v závěrečných dílech jí dokážou scenáristé chytře využít a použít ji k emocionálnímu vrcholu série. I přesto ovšem byly některé herecké výstupy na můj vkus až příliš křečovité a natahované. Zdejší vedlejší postavy navíc nejsou tolik výrazné a divácky vděčné, abyste si k nim vytvořili vztah. Zatímco mafiánská linka nabízí plno bizarní postaviček v čele s parádním NoHo Hankem, herecké osazenstvo nabízí skoro jenom Barryho milostný objekt Sally. Což je na můj vkus až příliš arogantní a do sebe zahleděná (i když záměrně) mrcha, než abych k ní mohl cítit nějaké sympatie.

 

I přesto je však Barry jedním z těch seriálů, jenž je s každým dalším dílem lepší a lepší. Tvůrci si zkrátka po pár epizodách naplno vyjasnili svůj styl a naservírovali nám hodně osobitou a originální jízdu, jež vás dokáže pobavit, napnout i emociálně vyždímat zároveň. K tomu si ještě připočtěte Billyho Hadera v bezkonkurečně nejlepším výkonu kariéry a máte tu kombinaci, která se zkrátka neodmítá. Poslední dvě epizody navíc patří mezi to nejlepší, co jsem zatím letos na seriálovém poli viděl. Pokud vám tedy nevadí dosti drsný humor a máte slabost pro gangsterky šmrncnuté thrillerem, je Barry určený právě pro vás. Originálnější hranou “komediální“ podívanou letos možná už neuvidíte.

Verdikt

avatar8/10

Spooner


Hodnocení redakce

  • avatar8/10

    do_Od

Barry: První dojmy


ikona
Spooner
Jak se nám zatím líbí drsná komedie s Billem Haderem? Upeklo HBO nečekanou pecku? 

Billa Hadera máme v redakci tuším všichni dosti rádi. Nikdy se z něj sice nestala žádná velká hvězda, na komediálním písečku ovšem patří mezi nejvíce talentované sympaťáky, jež dokáže zaválet i v naprosto vedlejší roli. V televizi si navíc dokáže vybírat zatraceně zajímavé projekty a kromě několika geniálních scének ze Saturday Night Live má za sebou i neprávem přehlíženou sérii Documentary Now! Hader prostě umí, a proto jsem na jeho nový komediální počin s názvem Barry byl hodně zvědaví. Nejen, že zde spojil síly s HBO, která si umí pořad vybrat svěží komediální kousek, ale navíc si Hader svou novinku také napsal a částečně zrežíroval. A zdá se, že od Barryho bychom tu svěží podívanou opravdu mohli dostat.

 

Hlavním hrdinou je titulní nájemný zabiják, jehož ale už krvavé živobytí příliš nebaví a rád by si našel nový smysl života. A ten možná najde na místě, kde by ho nikdy nehledal. Když ho totiž jeho mentor Fuches pošle zařídit jednu špinavou prácičku pro čečenskou mafii, dostane se omylem na kurz herectví. To ho ihned naprosto uchvátí a svůj podíl na tom jistě má i začínající herečka, půvabná Sally. Barryho plán je tak jasný, pověsit zabíjení na hřebík a věnovat se své nové zálibě. Jenže to se drsným hochům z Čečenska příliš nelíbí, a tak začínají mrtvoly hodně rychle přibývat.

 

Seriál je pak vlastně mixem černé komedie, v níž se antisociál Barry snaží hrát a skamarádit s bandou rádoby herců, a malinko drsnější podívané, v které musí hlavní hrdina s bouchačkou v ruce řešit narůstající problémy. I když i v mafiánské lince v druhé epizodě přibude na parodii, pořád nás zde nejspíš čeká slušná řádka drsných momentů. A nutno říct, že tento mix jde Haderovi a spol. od ruky čím dál lépe. V první epizodě je to sice ještě v jistých momentech křečovité, banda z hereckého kroužku je až příliš afektovaná a je vidět, že tvůrci si svůj styl teprve osahávají. Druhý díl však pádí kupředu mnohem svižněji, dialogy odsýpají a černočerných hlášek či skvěle vypointovaných scén je tu daleko více. I když u prvního dílu se pak nejspíš nebudete popadat za břicho, u druhého už vám to “hrozí“ podstatně více. Tedy pokud snesete hodně velkou dávku černého humoru, samozřejmě.

Jediný problém tak mám jen s charaktery, jež se mi zatím nedokázaly dostat pod kůži. Tedy samozřejmě s výjimkou Barryho skvělého Billyho Hadera. Ten totiž umí parádně prodat obě roviny své postavy, tedy profesionála v branži i naprostého sociálního ňoumu, jenž nedokáže správně zareagovat, když ho ženská v podstatě pozve domů na sex. Tohle je zkrátka zatím Haderova one-man show a je vidět, že se jedná o jeho vlastní projekt. Ostatní postavy, možná až na karikaturní mafiány, mě dosud příliš neoslovily a zejména Sally je zatím spíše otravná a jako Barryho milostný objekt příliš nefunguje. To se však může v nadcházejících epizodách změnit.

 

Barry tak má po úvodních dílech skvěle nakročeno k tomu stát se jedním z komediálních černých koní tohoto roku. Tvůrčí styl ještě sice stále nefunguje na sto procent a jestli hledáte jednoduchou taškařici pro celou rodinou, běžte raději hned o dům dál. Pokud ovšem v přívalu návratů rutinních komedií typu Roseanne či Will a Grace toužíte po malinko netradiční a svěží komediální jízdě, mohla by být novinka od HBO pro vás to pravé ořechové. Jo, a fanoušci Billyho Hadera budou spokojeni asi automaticky, to je vám snad jasné, že? Tak doufejme, že tvůrcům během pár dílů jejich styl sedne naplno a v kvalitativní stoupající tendenci se bude jenom pokračovat.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar7/10

Spooner

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace