Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Byl jednou jeden život | Il était une fois... la vie | 1986
csfd  imdb
hrají: Roger Carel, Marie-Laure Beneston, Alain Dorval,Gilles Laurent, Henry Djanik

Byl jednou jeden život: O seriálu...


ikona
Mr. Hlad
 

Byl jednou jeden život je seriál, ze kterého by měl bezpochyby Komenský radost. Jednoduchost, názornost a pochopitelnost jdou ruku v ruce se stoprocentní zábavou. Během čtyřiadvaceti epizod dokázali tvůrci poutavým způsobem vysvětlit funkce lidského těla, aniž by se věci výrazně zjednodušovaly pro dětské publikum. Jako vzdělávací nástroj je Byl jednou jeden život zkrátka to nejlepší, co můžete najít. Přesto však i dnes, kdy má většina čtenářů MovieZone základní školu za sebou a ví, že v lidském těle to funguje malinko jinak, má Byl jednou jeden život atmosféru, která člověka pohltí během krátké chvíle.

Každá epizoda se věnuje něčemu konkrétnímu a pouhých 26 minut stačí tvůrcům na to, aby jednoduše vysvětlili jako orgán funguje a vedle toho si ještě dokáží vymyslet napínavou zápletku. V lidském těle se totiž pořád něco děje. Bacilové útočí bez varování a imunitní komando dělá, co může. A když nestíhá, musí bitvu zvrátit doktor a jeho injekce, jejíž obsah dokáže v řadách nepřátelských organismů udělat větší čistku než John Matrix v Komandu. Byl jednou jeden život je zkrátka velmi zábavný seriál, u kterého dítěti vlastně ani nedojde, že je nenásilnou formou vzděláváno. Navíc se mimořádně podařil i český dabing, a tak v době, kdy seriál běžel v Magionu, seděly u televize celé davy dětí, které se ve škole teprve učily vyjmenovaná slova po B.

Série Byl jednou jeden … je zkrátka nádherný argument proti každému, kdo tvrdí, že televize zdržuje děti od učení/čtení/práce/pobytu na čerstvém vzduchu. Kdyby bylo podobně zpracovaných vzdělávacích pořadů víc, hned by se prckové víc těšili do školy. Byl jednou jeden život je jednoduše báječný důkaz toho, že jde spojit příjemné s užitečným a zábavu s poučením. A ani po těch letech neztratil tenhle francouzský klenot nic ze svého lesku. Věřte mi, nedávno jsem to vyzkoušel sám na sobě.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace