Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Castle na zabití | Castle | 2009-2016
csfd  imdb
tvůrce: Andrew W. Marlowe
režie: Rob Bowman, Thomas J. Wright, Bryan Spicer, John Terlesky, Jonathan Frakes
hrají: Stana Katic, Nathan Fillion, Susan Sullivan, Jon Huertas, Molly C. Quinn

Castle na zabití: 8. série


ikona
Sam.Vimes
Jak se vydařila osmá a poslední řada pohodové kriminálky Castle? 

Castle začal jako další z nekonečných řad televizních kriminálek „s něčím navíc“ (odborník na řeč těla, filmová herečka, matematik…), což v tomto případě byl náhled spisovatele detektivek. Rychle se mu podařilo vyrůst ve velice pohodovou seriálovou záležitost, kterou táhlo hlavně charisma Nathana Filliona a jeho chemie se Stanou Katic. Jenže v posledních letech se kouzlo vytrácelo a bylo čím dál tím víc cítit, že už by to pomalu chtělo končit, dokud si ještě šlo zachovat tvář. V osmé řadě už Castle tento milník bohužel prošvihnul.


Únava materiálu tentokrát už přímo bila do očí. Castleovi nikdy příliš neslušely dlouhodobé zápletky. Vyšetřování vraždy matky Beckettové vcelku fungovalo, protože se ještě relativně drželo při zemi (oproti tomu, co přišlo později) a taky bylo pro postavy velice osobní, což vedlo k zajímavým posunům v jejich vztahu (viz třeba Castleovo rýpání se v případu poté, co mu Beckettová výslovně řekla, že si to nepřeje). To se ale samozřejmě časem vyčerpalo a tak bylo potřeba vymýšlet něco nového… Jakoby Castleova ztráta paměti ještě nebyla dostatečně laciná, pro osmou řadu to byla zápletka jak z Bournea, jenže v jalovém a roztahaném televizním podání. Zkrátka to působilo spíš směšně než mrazivě (jak asi tvůrci zamýšleli). A k tomu vyloženě pitomý dějový oblouk s rozchodem ústředního páru. „Ale jen abych ho ochránila“. Tenhle seriál míval na víc.


Nápady už docházely i u jednotlivých případů a i když se našly světlejší výjimky jako třeba hororová epizoda či vyšetřování na vysokoškolském kampusu, objevovalo se čím dál tím víc dílů, jež byly nakonec jen rutinním oběhnutím a výslechem pěti podezřelých a usvědčením třetího z nich. Párkrát se šlo naopak až přes čáru a dostali jsme něco vyloženě uhozeného (Castleův konkurz do společenství detektivů), pořád ale lepší než procedurálková šeď. Zamrzí i naprostá rezignace na dávný trademark seriálu – Castle a jeho náhled spisovatele na aktuální případ, poker detektivkářů, vydávání nových knih... Pamatujete, jak v začátcích vždycky přemýšlel, jak by daný případ napsal on? Jistě, něco takového nešlo udržet tak dlouho. Jenže možná taky Castle neměl zůstávat na obrazovkách tak moc dlouho. Což je ostatně leitmotivem celé této recenze.


Tvůrci už dávno nevědí ani co si počít s vedlejšími postavami. Detektivové Ryan a Esposito, a soudní lékařka Lanie se alespoň přímo účastní vyšetřování, takže mají na obrazovce co dělat i přes minimum svých vlastních dějových linek. U Castleovy matky a dcery už ovšem scenáristická bezradnost bije do očí. Snaha přidat novou krev v podobě dalších postav je sama o sobě vcelku chvályhodná, jenže konkrétně nevýrazný hacker Vikram a afektovaná a nepříliš sympatická Hayley příliš hodnotnými přírůstky k obsazení nejsou. Potěší alespoň camea Fillionových starých kamarádů z Firefly – vrátí se Adam Baldwin (Jayne) a objeví se i Summer Glau a Jewel Staite (River a Kaylee).

Nathan Fillion je pořád velký sympaťák a jestli něco drží seriál alespoň trošku nad vodou, je to právě on. Problém je, že se do značné míry vytratila dřívější hnací síla seriálu – jiskření mezi ním a Kate. Nutno uznat, že to vydrželo fungovat i poměrně dlouho poté, co se dali dohromady. Teď zabrousíme do trošku bulvárnějších vod: dvojice ústředních herců se prý poslední dobou vůbec nemohla vystát a Fillion prý měl dokonce ve smlouvě omezení počtu natáčecích dní v týdnu, které by společně se Stanou musel absolvovat. Oba jsou alespoň takoví profesionálové, aby tyto antipatie z jejich scén nečišely. Je to ale vidět na stavbě jednotlivých epizod. Všimněte si, že nejčastější model je: Castle a Beckettová spolu ráno vstanou, něco prohodí, pak začne vyšetřování, ve kterém si každý jedou více méně po své linii s pomocí Ryana a Esposita, a pak se znovu setkají zase až na konci epizody.


Ke konci osmé řady nebylo jasné, jestli se pojede dál nebo se už bude končit. Smlouvy se podepsaly s Fillionem a většinou herců ve vedlejších rolích, už se ale neměla vrátit Stana Katic a Tamala Jones (Lanie). Což by nechtěl vidět snad nikdo. Oficiální potvrzení deváté řady ještě nepadlo a fanoušci byli uklidňováni informací o dvou alternativních závěrech osmé série. Budiž, to není nic neslýchaného a alespoň seriál nebude končit nějakým nikdy nevyřešeným cliffhangerem. Málokdo si asi představoval to, co jsme pak reálně dostali – zrušení deváté řady (potud v pořádku) a na konci posledního dílu osmé řady jednoduše odfláknutý slepenec obou konců dohromady. Nejdřív cliffhanger otevírající vrátka pro další sérii a pak přeslazené „o pár let později“ ujišťující diváka, že je s Kate a Rickem všechno v pořádku. Přiznávám, přál jsem jim happy-end, ale ne takový.


Castle jednoduše udělal stejnou chybu jako mnoho seriálů, zůstal s námi déle, než měl. Neodešel v nejlepším, neodešel ani v dobrém, ale skončil až s pachutí v ústech. Přesto se většinu z jeho 173 epizod jednalo o příjemnou, pohodovou kriminálku se sympatickým obsazením. A tak si ho chci pamatovat.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (3)

Verdikt

avatar5/10

Sam.Vimes


Hodnocení čtenářů

  • avatar6/10

    hroubek

Castle na zabití: 7. sezóna


ikona
Spooner
Udržuje si hláškující spisovatel stále status pohodové kriminálky? 

Udržet epizodní kriminálku ve vysokých kvalitativních vodách sedm sezón je docela fuška. Vlastně by se dalo dokonce říci, že je to opravdu husarský kousek. Tvůrci musí stále přicházet s novými nápady, postavy musí pořád bavit, případy by vás neměly uspávat…no však to znáte. Není proto divu, že většina detektivek se po úvodních svižných sezónách propadají do žánrového průměru, jenž dokáže uspokojit jen příležitostné diváky či nenáročné Amíky. Castle na zabití ovšem do této skupinky naštěstí nepatří a i ve svém sedmém ročníku nám nabízí tu správně oddychovou a zábavnou podívanou.

Jenže tentokrát to neměl náš oblíbený pisálek vůbec jednoduché a hned zpočátku musel překonat nejednu překážku. Zkušeného tvůrce a duchovního otce projektu Andrew Marlowea totiž na počátku sedmé štace nahradil nový showrunner a dosavadní producent David Amann. A v úvodu to bylo bohužel dost znát. Seriál jakoby ztrácel onen dosavadní švih, povedených hlášek bylo pomálu a o slovo se hlásily především vážnější epizody a nefungující zápletka okolo Castleova záhadného zmizení. Zkrátka to nebylo tak úplně ono a divák se začínal bát, že i oblíbeného pisálka postihl prokletý pád do průměrných vod.

Nic takového se ale nakonec naštěstí nejedná a po úvodním přešlapování se tvůrci vrací do starých kolejí. Scenáristé jakoby najednou nalezli ztracenou slinu, opět přicházejí s jedním sympatickým nápadem za druhým a zase se samozřejmě dočkáme povedených šťouchanců a parodií na různé žánry. V některých případech se sice dalo z epizod vyždímat ještě daleko více a případy jsou zde místy opravdu druhořadé. Jenže opět se hlásí o slovo onen nepostradatelný nadhled, Castle a spol. hláškují jak za starých časů, celé to výtečně odsýpá a díly ve westernovém městečku, vesmírném tréninkovém středisku či na place rádoby Expendables jakoby vypadly z těch nejlepších časů seriálu. O velice sympatické dějové odbočce s Castlem coby soukromým detektivem ani nemluvě. I po tolika letech a úvodních rozpacích se tu zkrátka opět spoléhá na staré známé propriety. A pořád to šlape až nečekaně dobře.

I přesto jsme se ale jistému tvůrčímu přešlapování nevyhnuli a seriál tentokrát ztrácí divácké body zejména ve vážnějších epizodách. Scénář jakoby v těchto pasážích již neměl moc co nabídnout a snaha šokovat temnější či osudovější zápletkou tvůrcům spíše podráží nohy. Hlavní linie okolo Richardova tajemného zmizení snad ani nemohla být přestřelenější a vycucanější z prstu, diváka příliš nezajímá a s atraktivností případu okolo Beckettiny matky se nedá vůbec srovnávat. Také závěrečný díl zabývající se náhlým hrdinovým traumatem z dětství vypovídá spíše o začínajícím vaření z vody, které se však dalo dříve nebo později čekat.

I přes těchto pár drhnoucích chvilek ovšem Castle svým fanouškům pořád nabízí to, na co jsou dlouhá léta zvyklí. Humorných situací neubývá, mezi ústředním párečkem to stále neuvěřitelně funguje a vůbec ke všem charakterům už máme vytvořený tak blízký vztah, že se na tento okrsek i při slabším zaváhání prostě nemůžete zlobit.Fillionova aura a půvab Stany Katic nás pak neomrzí snad nikdy. Status výtečné kriminální jednohubky tak stále zůstává neohrožen. Jenže otázkou zůstává, jak dlouho se ho seriálu, jenž od nové série převezme zase jiná skupinka showrunnerů, ještě může dařit udržet.

Verdikt

avatar7/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

  • avatar6/10

    Ravenous

Castle na zabití: Úvod 7. řady


ikona
Spooner
Má oblíbený pisálek ve své sedmé řadě ještě vůbec nabídnout? 

Udržet kvality epizodní kriminálky po několik sezón je věc zatraceně těžká. Tvůrcům Castla na zabití se to ovšem daří až nečekaně dlouhou dobu. Seriál nabízel sympatické postavy na každém kroku, nápadité případy hrající si s různými žánry a nutnou feel-good atmosféru, díky němuž se z tohoto kousku stala solidní detektivní jistota. V průběhu šesté řady to ovšem začalo malinko skřípat. Seriál se sice může stále počítat do televizního nadprůměru. Úvod u tajné služby byl ale přinejmenším rozpačitý a přibylo také hluchých epizod. Tvůrci navíc uzavřeli, alespoň prozatím, stěžejní vyšetřování okolo vraždy matky Beckettové. Ve vzduchu tak visela otázka, s jakou novou zápletkou se budou scenáristé snažit přijít příště. A o budování nové záhadné linie se měl právě postarat úvodní díl sedmé série. Jenže výsledek je zatím bohužel dosti rozpačitý.

Ze začátku je všechno ještě v naprostém pořádku. Epizoda začíná ihned po laciném cliffhangeru z konce minulé řady, kde Kate brečela nad hořícím autem titulního hrdiny. Vzápětí však samozřejmě zjišťuje, že její milovaný spisovatel je nejspíš stále naživu a stal se terčem záhadných únosců. Beckettová se tak společně s Ryanem a Espositem vydávají po jeho stopě. Brzy ale zjišťují, že vše může být nakonec naprosto jinak. A z počátku to opravdu solidně šlape. Dílu nechybí tempo ani napětí a scenáristům se v první polovině daří efektně pokládat jednu otázku za druhou.

Jenže čím víc se dostáváme celému případu na kloub, tím větší rozpaky ve mně tato nová linie vyvolává. Zápletka okolo Castlova záhadného zmizení a následujících událostí, které pomalu volají po nějakém rozsáhlém spiknutí, se zkrátka k dosavadnímu rázu seriálu příliš nehodí. Celý příběh se logicky může vydat úplně jiným směrem a tvůrci mají stále hodně možností, jak nás dokonale překvapit. Zatím však tato hlavní vyšetřovací linka působí spíše jak vycucaná z prstu. Je smutné, že se svým způsobem jedná o děj, z něhož by si tvůrci ještě před pár sezónami dělali velkou legraci. Na další díly této příběhové skládačky nejsem zkrátka dosud tak zvědavý, jako v případě Beckettiny matky.

I přes obavy nad budoucím směřováním hlavního děje se ovšem Castle stále řadí k těm lepším detektivním oddychovkám, jež můžete na amerických televizích naladit. Po režijní stránce má stanice ABC svůj hit už v naprostém malíku a pro jednou jsme tvůrcům ochotni odpustit i nedostatek humoru. Tedy jen v případě, že se ho dočkáme v následujících epizodách. Scénář navíc umí i nadále velmi dobře pracovat s oblíbenými charaktery, jež mají díky úvodním událostem malinko pošramocené vztahy. Bude tak velmi zajímavé sledovat, jakým směrem se vyvine vztah diváky milované dvojce Castle/Beckettová.

Začátek sedmé štace oblíbeného kousku tedy není tak velikým failem, jak jsme se báli po nepodařeném finále předchozího ročníku. Po režijní stránce to stále šlape, postavy baví a návrat humorných epizodek opět slibuje velkou porci zábavy. Nová zápletka ale zatím rozhodně tolik nezaujala a obavy nad budoucím směřováním seriálu proto i nadále zůstávají. Snad mě jich tvůrci co nejdříve zbaví.

Verdikt

avatar6/10

Spooner

Castle na zabití: Úvod 6. řady


ikona
Krasa
Castle s Beckettovou vstupují do šestého společného roku velmi netradičně. Líbí se nám i nadále? 

Castle na zabití je zřejmě ta nejlepší kriminální oddychovka, kterou můžete na televizních kanálech zachytit. Nathan Fillion by si mohl otevřít továrnu na sympatie a se Stanou Katic mu to v dvojici kriminalistické a nyní i milostné sedne náramně. Je jedno, že některé případy, kór v páté řadě, byly poněkud slabší. Seriál Castle má v sobě kouzlo, v rámci jednorázových detektivek skvěle načrtnuté postavy a rád si dělá legraci sám ze sebe i z žánru jako takového. Jenomže navzdory všem komickým etudám a vtipným dialogům je pět let starý mustr už poněkud z módy. Jasně, v prvních sezónách se Castle s Beckettovou jen přátelsky pošťuchovali, ta poslední vyvrcholila žádostí o ruku. Jak ale seriál oživit a vymyslet něco nového, aby nebyla narušena jeho lehkost a pohoda?

 

Přesně tuto otázku si autoři vytyčili pro šestou sezónu a s implementací novot jsme po pilotní epizodě rozhodně spokojeni. Beckettová totiž přijala nabídku dělat federální agentku ve Washingtonu a mimojiné kývla i na Castleovu nabídku k sňatku. Vztah na dálku, oddělené světy a zařazení policejního ústředí v D. C. do příběhu. Castle na zabití se v šesté sezóně pěkně rozmáchnul a ostrou čepeli tne do zažitých stereotypů. Castle přijíždí za svojí snoubenkou do Washingtonu, udělá pár svých typických klukovin a na závěr je mu oznámena jedna vskutku nemilá zpráva. Linie Castle-Beckettová ale už dlouho nebyla tak vtipná. Rozličné prostředí jí pomohlo a proto i v epizodě „Valkýra“ působí svěže a nově.

 

Móda ala Castle na zabití je tak i v novém prostředí pořád velmi fešná. Hromady twistů, přepálených objevů a závěrečný coming out o tom, že Castlovi zbývá poslední den života – to je seriálová nota, kterou u tohoto projektu tak rádi vstřebáváme. Spíše než pátrání po zločincích pilotní epizody šesté řady jsme se však zamýšleli, jakým směrem se asi tvůrci nadále vydají. Novou pracovní partnerkou Beckettové je Lisa Edelstein, známá z Dr.House. Autoři však zcela nevymazali „staré“ postavy a Ryan a Espo si z New Yorku odbudou svých pár veselých minutek. Tradičně nás čeká i epizodka z Castlova obydlí, kde momentálně přebývá i nový partner Alexis, rozverný fruitarián Pi. Během první čtyřicetiminutovky si tak divák ani na chvíli neodpočine a neustále se baví novými fórky a ráznými zvraty. A tak to má být!

 

Kudy se Castle na zabití rozhodne v šesté řadě kráčet? Vrátí se Beckettová zpátky do New Yorku a začnou s Castlem znovu řešit případy tak, jak jsme zvyklí? Anebo se tvůrci přeci jen odhodlají ke komplikovanější cestě napříč dvěma městy a budou pendlovat mezi starým a novým světem? Pilotní epizoda nás prostě navnadila perfektně. Máme hromadu otázek, ať už globálních nebo k nastíněnému případu, a potřebujeme vidět další epizody. Na šestou sérii jakéhokoliv seriálu opravdu slušný výkon.

A do jaké dějové linie byste se nejraději zakousli vy?

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (5)

Verdikt

avatar9/10

Krasa


Hodnocení čtenářů

  • avatar8/10

    Dr.Z

Castle na zabití: Recenze 5. série


ikona
Spooner
Jak dopadla pátá řada pohodové kriminálky? 

Tak se fanoušci na konci čtvrté řady konečně dočkali. Tvůrci po několika sezónách přestali chodit okolo žhavé a jiskřící kaše a dali vysněný páreček Castla s Beckettovou dohromady. Hlavní dvojice se z neustále laškování v kanclu konečně přesunula do pelechu a scénáristé tak stáli před novou výzvou. Podaří se udržet chemii oblíbeného páru stále na vysoké úrovni, anebo jejich spárování vezme paradoxně kriminálce vítr z plachet, jak už se to stalo řadě podobně koncipovaných seriálů? A jak si pak tvůrci poradili s prozatím vyřešeným případem okolo zavražděné maminky Beckettové?

Po mrknutí na závěrečné hodnocení, na které jste se jistě už koukli a nedělejte, že ne, vám asi už došlo, že s oběma výzvami se pisálkové kriminálního hitu poprali víc než dobře. Pošťuchování mezi oblíbeným spisovatelem a půvabnou vyšetřovatelkou totiž stále nezmizelo a jejich vzájemné jiskření tak rozhodně nepolevuje ani po závěru první pětiletky. V některých momentech se navíc divák začne bavit ještě více, jelikož Richard a Kate se rozhodli svůj vztah utajit před svým okolím, obzvláště před přísnou kapitánkou. Ani tento slibný materiál tak samozřejmě nezůstane ležet bez povšimnutí a scénáristé z něj dokážou vykřesat dostatek hlášek a vtipných scén.

Ani malinko překvapivé odhalení vraha matky Kate hned v úvodu sezóny seriálu rozhodně nepodlomilo nohy. Ostatně tato linka už si říkala o pořádné odpovědi dlouhou dobu. Odhalení strůjce několika vražd pak dostalo celou zápletku do velmi slibné situace a mohou se zde do budoucna dít ještě hodně zajímavé věci. Detektivní hit ovšem nikdy nestál pouze na jedné lince a tvůrci nás stále dávkují řadou nápaditých vražd, ale také opět pár vyloženě napínavými epizodami, které fungují překvapivě čím dál lépe. Dvojdíl s únosem Alexis pak osobně považuji za jeden z vrcholů celého seriálu. Nejvíce však hoši od ABC stále spoléhají na vtipné a nápadité linky, v nichž si Castlova fantazie nejvíce zařádí. Tyto nápady pak jsou šikovně využity nejvíce ve slabších detektivních případech a skvěle doplňují a osvěžují celou epizodu, což je příklad třeba výročního stého dílu v duchu klasiky Okno do dvora.

Největším důvodem stálého úspěchu Castla na zabití jsou ovšem bezpochyby postavy. K nim si totiž divák stihnul i přes všechny ty mordy a neustálé hláškování za ta léta utvořit opravdu dobrý vztah a tvůrci si jsou toho dobře vědomi. To je vidět nejen ve správně emotivním finále či již zmiňovaném únosu Alexis, ale také například na epizodách týkajících se okolo parťáků Ryana s Espositem nebo překvapivě fungující retrospektivní epizodě. Scénáristé se zkrátka nebojí občas podívat svým postavám trochu více pod kůži a to je jedině dobře. Se vším tím vtipným glosováním to pak stále výtečně funguje, Nathan Fillion a spol. si své role pořád náramně užívají a divák se ani na chvilku nenudí.

Ano, seriálu by se dala vytknout extrémní schematičnost a pár slabších případů, v nichž naleznete vraha dříve než doma čisté ponožky. Stále se však tento neodolatelný spisovatel a jeho sexy partnerka řadí k nejpohodovějším kriminálkám současnosti držící si navíc stále svůj vysoký nadstandard. No a teď mi řekněte, kolik detektivek tohle může po záslužných pěti letech říci? Tipuji, že jich moc nebude.

Verdikt

avatar8/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

  • avatar7/10

    verbst

  • avatar7/10

    Vardant

  • avatar8/10

    Ravenous

Castle na zabití: Recenze 4. sezóny


ikona
Spooner
Je náš oblíbený hláškující spisovatel stále stejně vtipný? 

Na amerických televizích se nyní vysílá až příliš mnoho detektivních seriálů a není snad v současnosti žánru, který by byl na obrazovkách více provařenější. Tvůrci pak sázejí buď na nějakou zvláštní schopnosti či nadání hlavního hrdiny, který je přitom ještě aspoň trochu asociál a nebo spoléhají na sehraný tým disponující tou nejmodernější technikou, která zjistí vše o vrahovi a jeho rodině jen podle nudle z nosu. Je proto celkem osvěžující, že mezi těmito místy vyčpělými seriály slaví detektivní i divácké úspěchy spisovatel, jehož hlavní schopností je bujná fantazie a hláškovaní za každé situace. A který má samozřejmě po ruce půvabnou a stejně sympatickou detektivní partnerku Kate Beckettovou. Seriál Castle na zabití si zkrátka během 3 uplynulých sezón stihl zajistit reputaci jednoho z nejpohodovějších kriminálních seriálů současnosti. A nejnovější 4. řada tyto dojmy jenom potvrzuje.

S našimi známými hrdiny se samozřejmě setkáváme hned po napínavém cliffhangeru z minulé sezóny, kdy Kate po přesně mířené ráně do jejího hrudníku zjistila, že se ve svém osobním vyšetřování po vrahovi své matky dostala už opravdu hluboko. Castle ji navíc ještě před jejím zkolabováním stačil říci ony dvě magická slova, na která fanoušci seriálu čekali dlouhé tři roky. Kate je ale během pár minut zachráněna, další případný útok na Kate je zažehnán a Castleovo vyznání je odklizeno do pozadí. Tvůrci zkrátka využili všech scénáristických berliček, aby se vše co nejrychleji vrátilo do zajetých kolejí a naše oblíbená dvojice mohla zase vyšetřovat další zapeklité a vtipné případy. To je na jednu stranu celkem škoda, ale na druhou stranu opět dostaneme porci zajímavých případů, mezi kterými opět nechybí utahování si z různých žánrů či vážnější a napínavější epizody. A stejně jako v minulých sezónách i zde fungují tyto epizody na jedničku a skvěle se u nich pobavíte, ale také se budete bát o naše hrdiny. Je zde sice pár slabších epizod, u kterých vám nedá moc práci zjistit totožnost vraha, ale oproti předešlým sériím je zde těchto epizod podstatně méně.

I v těch slabších epizodách se ale stále můžeme spolehnout na sympatické postavy, které nás baví stále stejně. Nathan Fillion si opět říká o pomyslnou cenu za seriálového sympaťáka roku a užívá si s chutí každou hlášku. Mezi ním a Stanou Katic to navíc stále parádně jiskří a někdy je to mezi nimi tak žhavé, že má člověk strach, aby z toho nechytnul okolní nábytek. Castle s Becktetovou jsou zkrátka stále pár, jak se patří a chemie mezi nimi, ač to působí otřepaně, opravdu funguje a většina producentů amerických romantických komedií si o podobně sehraném páru může nechat jenom zdát. Už jenom samotné výkřiky a přání fanoušků o jejich první (pravý) polibek mluví za vše. Postavě Kate se navíc tentokrát dostaneme i trochu víc pod kůži a i tuhle hereckou výzvu zvládla Stana Katic velmi dobře. Ani ostatní postavy navíc za hlavním duem nijak nezaostávají a dobře napsané postavy tak můžeme potkat jak v policejním kanclu, tak u Castlea doma. Parťáci Ryan a Esposito jsou navíc čím dál větší sympaťáci, kteří se nebojí pro sebe ukradnout nejednu hlášku. Jenom nová kapitánka oddělení v podání Penny Johnson je zatím dosti nevýrazná a je v seriálu v podstatě jenom proto, aby mělo oddělení nějakého kapitána.

Castle na zabití si dále drží svůj punc jedné z nejpohodovějších kriminálek současnosti a kromě pár slabších epizod a jednoho celkem vynuceného sporu mezi hlavními postavami se u ní budete stále hodně bavit. Jen doufám, že už se tvůrci odváží příští sezónu nepoužívat své oblíbené berličky a po opět velmi zajímavém konci se vše co nejrychleji nevrátí do standardu.

Verdikt

avatar8/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

  • avatar8/10

    killerzeli

  • avatar8/10

    Tinne

  • avatar9/10

    bundaboy

  • avatar9/10

    mickeysekk

  • avatar7/10

    Dr.Z

  • avatar8/10

    Ravenous

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace