Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Halo | 2022
csfd  imdb
tvůrce: Steven Kane, Kyle Killen
hrají: Pablo Schreiber, Natascha McElhone, Charlie Murphy, Shabana Azmi, Björn Freiberg

Halo: První dojmy


ikona
Diego.Dorlan
2552AdaptaceHaloMaster ChiefRecenzevideohry
Haló Halo?! Tohle jsou první kroky jedné z videoherních legend? 

Halo je jedna z nejvýznamnějších značek videoherního průmyslu. Bohužel mě tento herní fenomén vždy míjel poměrně velkým obloukem. S prostředím a příběhem her jsem tak obeznámen opravdu jen velmi okrajově. Po prvních dvou dílech bych si ovšem troufl říct, že tvůrci seriálové adaptace na tom pravděpodobně nebyli o moc lépe než já.

V úvodu seriálu sledujeme mladou rebelku Kwan. Ta je dcerou vůdce rebelů, kteří bojují se zemskou vládou o svou nezávislost. Na jejich kolonii Madrigal ovšem zaútočí nepřátelští mimozemšťané, jež lidstvo zná pod jménem Covenant. Elitním vojákům Covenantu se pak postaví jednotka Spartanů v čele s legendárním hrdinou Master Chiefem. Sparťané následně objeví artefakt, který se Covenant snažil získat. Tento artefakt neočekávaně zareaguje na dotek Master Chiefa a rozjíždí se tak zajímavý kolotoč událostí, o jejichž rozměru nemá lidstvo příliš velkou představu, ale všichni tuší, že tento objev se jednoznačně zapíše do historie.

Halo se evidentně snaží, to seriálu upřít nelze. Má velké ambice a snaží se ukázat tu videohernější stránku této značky v dobrém světle. Samotná exekuce má ale silné mouchy. Akční stránka seriálu vypadá velmi levně a CGI bych rozhodně nenazval dobrým. Spíše koukatelným. Dobrou a špatnou zprávou je, že akce si vlastně zase tolik neužijeme. Prostředí seriálu je občas znatelně digitální, ale doplněno o kulisy dává poměrně efektivní obraz světa v roce 2552. Nicméně rebelové s "vylepšeným" kalašnikovem působí opravdu vtipně v takto daleké budoucnosti.

Co se týče příběhu a postav, tak je Halo sice vyváženější, ale zase velmi pomalé a postavy působí často strnule a uměle. Hodně se v úvodu láká na hloubku postav a komplexitu světa, ale vše je spíše jen naznačováno a zabaleno s příslibem, že se časem dozvíme víc. Zároveň ovšem není ukázano příliš mnoho věcí, které by v člověku vzbudily tak velký zájem. Nepříliš upovídaný a většinu času za helmou schovaný proganista není příliš silný tahák, zvlášť když to na rozdíl od hry nejste vy v jeho brnění. Pablo Schreiber se rozhodně snaží, ale zatím působí spíše jako hůře realizovaná alternativa k Mandalorianovi, než jako výrazná hlavní postava vlastního díla.

Úvod do světa Halo bych rozhodně nenazval špatným počinem, byť se to tak může z předchozích odstavců zdát. Není to ale zatím ani tak zajímavý a kvalitní seriál, jaký by diváci mohli očekávat od takto legendární značky. Po dvou dílech nemám pocit, že by se jednalo o špatný seriál. Nemám ovšem ani silné pocity v opačném směru. Na zbytek řady se někdy určitě podívám, ale nebude to ten seriál, na nějž se budu každý týden těšit. Spíše to bude v té kategorii “nemám chuť se podívat na nic jiného” nebo “nic lepšího teď na práci nemám”.

Verdikt

avatar6/10

Diego.Dorlan

Nepříliš výrazné první kroky Master Chiefa na malé obrazovky se nedají nazvat zklamáním. Nevzbuzují ovšem ani příliš velké nadšení.


Hodnocení redakce

 • avatar4/10

  do_Od


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  acheron

 • avatar7/10

  Palo111

 • avatar7/10

  Spiker

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace