Hannibal: S03E09
10:00 | 03.08.2015 |
Já si tedy opravdu umím vybrat dovolenou, no vážně. Davies si takhle minulý týden válel šunky na Lipně, a hned se stalo, že naši hladoví čtenáři rázem přišli o recapy ultranabušených částí Hannibala a Raye Donovana. O výborném seriálu stanice Showtime si nicméně šířeji povykládáme za pár dní, dnes je na programu dne napravování labužničtějších hříchů minulosti. V předminulé části nám totiž zakrvácený Neil Marshall poskočil s dějem o tři léta kupředu, poprvé představil Armitageova Červeného draka, a v neposlední řadě udělal z Mikkelsena Hopkinsovo mladší já z Mlčení jehňátek. Jak příběh pokračuje v S03E09 - And the Woman Clothed with the Sun...?
Nejdříve opodstatněné oddychnutí: pořád platí, že je Hannibal seriálem pro audio-vizuální fetišisty. Jeden by možná čekal, že nás s překlopením se do závěrečného dějství a uvedením Červeného draka na scénu potká ryzí televizní kriminálka, ale není tomu tak. Tvůrci si naštěstí stále pohrávají s všemožnými psychedelickými zvuky aka tikání hodin či znepokojivým bubnováním / klapotem / skřípěním, která nyní nově doprovázejí Francisovu děsivou proměnu v nejpošahanějšího sériového vraha v dějinách USA. Během scén s Richardem Armitagem – zbroceným krví a vyjícím na úplněk – si pak ani náhodou nevzpomenete na Thorina Pavézu či nevýrazného tátu z šíleného Twistera, což je jedině dobře.
Bývalý vůdce neohrožených středozemských trpajzlíků byl pro novou roli jebnutého zabijáka Dolarhydea tou správnou volbou, a zdá se, že s ním NBC snadno vyhraje nejednu zlatou sošku, až se budou rozdávat ta nejdůležitější televizní ocenění za rok 2015. Názvy budoucích epizod navíc dávají tušit, že se tu brzy semele něco nemilého... to bude koncert! A jak je to s ostaními zúčastněnými? Posun tří let od uvěznění Hannibala nepůsobí ani v S03E09 nijak nuceně, vše je zpátky ve starých kolejích. Dokonce i Grahamovy filtry se nám úspěšně vrátily! V aktuálním Lecterově flashbacku jsme se dále dozvěděli pravdu o nebohé Abigail, zjistili jsme, že Crawford pořád tajně truchlí pro svou ženu, a také nám bylo taktně naznačeno, že máme počítat s osudovějším partem pro neodbytnou Freddie Lounds.
Jen těžko si lze představit, jak parádně by asi mohl Maddsův Hannibal vypadat na velkém plátně, pokud tu nakonec vše klapne. Ve světle, v jakém nám bojující stanice NBC slavného jedlíka předvádí, je ovšem jasné, že je kinosál pro Fullerovo dítko jako stvořený. Napínavá evropská linie došla zdárného zakončení, Hanni se pomstil komu potřeboval, a teď před námi na stole leží nový případ. Úvodní stránky novin hyzdí čerstvé titulky o dalším psychopatickém monstru, seriál se po třech letech konečně dostal na tu samou kolej, kterou fandové znají z celovečerních filmů. A přiznejme si, že jsou ony Lecterovy cáklé představy o tom, jak má místo studené cely svůj vlastní obývák, mrazivě vymazlené. Pojďte si pro radu!
Hannibal: S03E05
10:00 | 07.07.2015 |
Pamatujete na osudovou bitku mezi Hannibalem a Jackem Crawfordem z minulé řady? Ano? Výborně, tyhle vzpomínky se vám budou v souvislosti s nejnovější S03E05 – Contorno více než hodit. Jack si totiž konečně přichází pro svou soukromou odplatu, a já snad mohu několik dnů po premiéře prozradit, že Lectera nachytal – jak se tak říká – na švestkách. Což však výjimečně nemá vůbec nic společného s kuchyní...
Crawford se tajně spolčil s italským vyšetřovatelem Pazzim a jsou společně skrývanému pojídači hříšníků na stopě. Jenomže když už se zdá, že nemůže být lépe a divák vidí Hannibala pomalu za mřížemi v evropském kriminále, vyplouvá náhle na povrch Pazziho osobní zájem. Vidina snadno nabytého jmění. Achich ouvej! Tohle si ublížený Verger za rámeček nedá. Střeva ven, Jack jako svědek zločinu a potom držková, jakou muzejní svět neviděl. Jaké je tedy ponaučení pro příště? Nesnažte se vyzrát na sériové vrahy, jsou vždy krok před vámi. Chudák Pazzi. A Crawford už nemůže být naštvanější.
Popojedeme. Abych totiž pravdu řekl, tak mi v nové řadě Hannibala dělá největší starosti Scullyová. Zde ovšem Gillian Anderson známe jako doktorku Bedelii Du Maurier, pod kterýmžto jménem se ukrývá věrná Lecterova společnice, či chcete-li milenka. V páté epizodě je nicméně opět zřetelně patrné jakési napětí, jež mezi oběma charaktery neustále panuje. Pokud šalamounsky tušíte, že nakonec Bedelie kanibala zradí, nejste sami, kteří se podobně zvrácenými myšlenkami užírají. Jak to asi bude dál? Překvápko nás nemine.
Vidíte dobře, že jsem se zatím zrovna moc nerozepsal o Willu Grahamovi, dá se říci v podstatě hlavní postavě seriálu. Je tomu tak dnes z jednoho jediného důvodu, a sice kvůli oné patetické scénáristické berličce, kterou nás tvůrci v Contorno obšťastnili. Veškeré filozofické dialogy s tajemnou Chiyoh jsou sice fajn, vlaková defenestrace ale přesto byla nemístnou ranou pod pás a stejně se vsadím, že se Graham v S03E06 tak jako tak objeví po Jackově boku. A na trailery nekoukám, takže nemachruju. Mimochodem, víte, že si osmou část ze třinácti střihnul guru akčních pasáží, režisér Neil Marshall? S recapy rozhodně nekončíme!
Hannibal: S03E04
16:00 | 27.06.2015 |
Vážně nevěřím tomu, že se nám adorovaný Hannibal po skončení 3. sezóny opět nevrátí do beden. NBC není spokojená s mizernou sledovaností, fajn. To je však způsobeno také tím, že je holt Mikkelsenův seriálový ďábel pekelně náročným audio-vizuálním artem. Podmanivé zvuky, haluškoidní záběry a nekonečné filozofování nad otázkami všehomíra prostě řadovému divákovi nesednou, tady se necílí na fanoušky Babovřesek. A tak se ve Státech během sugestivních scén s porcováním lidské ruky vypínají televize a zhrzené osazenstvo NBC si rve vlasy na hlavě. Za rohem však slintá Netflix, Amazon, nebo i další soukromé kabelovky, a jen se třesou na to, za kolik jim pestrobarevný páv slavného požírače mrtvol prodá. Žádné závratné sumy se neočekávají...
Takže jsem jednoduše opravdu přesvědčen o tom, že si Hannibal časem najde nový staniční domov. Nejnovější epizoda S03E04 – Aperitivo navíc dokazuje, proč je tak nesmírně jednoduché celý seriál zbožňovat. Lecter se v nové části v podstatě vůbec neobjeví, jenomže to nikoho netankuje. O zábavu se totiž tentokrát divákům postará retrospektivní Will Graham a jeho nesmrtelní přátelé. Jakže? Inu, to se má tak. Pokud by vás zajímalo, jak z nebezpečného Hannibala udělat ještě mnohem vypočítavější zvíře, nechte se pohltit hravým scénáristickým twistem: všechny zabijeme, ale vlastně je vůbec nezabijeme, protože moc dobře víme, kam kuchnout. O zbytek se postará náhoda. A štěstí.
Do sexy filmového formátu ořezané scény na sebe opět zdánlivě nenavazují. Pokuste se nicméně vyměnit vlastní diváckou zmatenost za uvolněný průchod intenzivním vyprávěním – nechte se jím takzvaně strhnout – a přijde to k vám samo. Ty emoce, ta scénáristická důvtiplnost. Promyšlenost. Hannibal od svých zastánců vyžaduje permanentní pozornost a nutí ke zběsilému přemýšlení, odměnou jim pak ale je doslova okouzlující barvitá narace plná inteligentních dějových zákrut a smyslných mouder, pronášených skrze ústa trýzněných postav. Je naprostá slast, nechat se těmito charaktery za ručičku dovést do nitra jejich rozervaných duší (a těl!) a dívat se, jaké nezvratné škody tu démonický Lecter napáchal. V S03E04 sice všichni jen tak přátelsky kafrají, bude vám z toho ovšem mnohem hůře než z odtažitého servírování propečených lidských žeber.
Nelze nemilovat. V bedně zde díky Hannimu ožívají nepopsatelně osobitá individua, jejichž roztěkaný dech ucítíte díky bravurně ošetřenému audiu snadno na vlastní kůži. Tam někde za krkem, kde to nejvíce mrazí. Pro ostříleného kulturního veterána není lepšího zážitku, než když se v obýváku po dekádách zkušeností setká s podobně vyšperkovaným projektem. Ceňme si chytrých lidí, píšících našláplé inteligentní příběhy a važme si také okamžiků, kdy nás něco tak obyčejného jako televize přiměje k horečnatému přemýšlení. Přísahám, že mě ten seriál normálně donutí, poslat si konečně přihlášku na FHS.
Hannibal: S03E02
11:00 | 14.06.2015 |
Jsem po více než roce opět bezmezně nadšen. Hannibal je totiž konečně zpátky a sugestivnější seriál v bedně momentálně není. Televizní oslava fetišismu skrze psychedelické záběry a burácivé audio perkuse hlásí návrat, a zase je na co se dívat; divák opět znechuceně valí bulvy. Zároveň se ale nemůže odtrhnout od srdceryvného dění na obrazovce, protože něco tak návykově znepokojivého se prostě nevidí každý den. Dnešní menu? Halušky po francouzsku.
V předešlé epizodě jsme si užili notně zakrvácený retro-comeback samotného Lectera, v S03E02 – Primavera je tudíž zákonitě na řadě další persóna z hereckého ansámblu. Takže teď pozor, vyletí jedno z největších seriálových překvapení roku 2015: Will Graham žije! Všichni jsme s tím tak nějak počítali, na spoilery se tady nehraje. Protože když se řekne A, musí se říci i B, a zde navíc platí, že spolu dva ústřední charaktery thrillerové show tvoří tak silnou osudovou dvojici, že se jí aktuálně v obývácích žádná jiná nevyrovná. Co je silnější než láska? Posedlost.
Na protahované zmrtvýchvstání (ach, jaká to krásná alegorie se scénou v kostele!) však není čas, krve je totiž ve scénáři mnohem víc než minule. Zaplaví celý jeden byt, zkrápí slavnou florentskou chrámovou loď a bude stříkat i z bezpočtů prořízlých tepen a rozpáraného svalstva. Mňam. Snad jste nezapomněli, že se Hannibal nesleduje při jídle! Mátožný Graham se po podepsání reversu ochotně zakusuje do mrtvé návnady a vydává se po Lecterových stopách do Evropy, kde se bude značná část letošní sezóny odehrávat. A ne, nebojte, Will pořád není ani zdaleka při smyslech.
Oba výstřední hrdinové mají pomatené mozkovny. Jeden je blázen do depresivní filozofie a miluje karbanátky z lidského masa, ten druhý zmagořil zejména proto, že se kolem něj v minulosti nacházelo a stále nachází až příliš mnoho mrtvých lidí. Příběh je tudíž znovu pekelně zamotaný, tvůrci si zručně hrají s nedůvěřivými diváky. Dokonce ani sám Graham pořádně neví, čemu všemu kolem sebe vlastně může věřit. Strašně mě to baví. Ten cáklý audio-vizuál a zpomalovačky. Ty herecké výkony. Ta atmosféra nepolevující hry na kočku a na myš... Nechci, aby byl už tento rok konec!
Hannibal: Epizoda 8
12:30 | 17.05.2013 |
Zatímco v prvních epizodách kriminální série Hannibal byl psychiatr Lecter spíše takovým podivínem v pozadí, šestý, sedmý a nyní i osmý díl zprostředkoval divákům bezprostřední kontakt této postavy se zločinem. Na Chesapeakského vraha však tentokrát reflektory nemíří. Zajímají se totiž o růžolícího Franklyna, Hannibalova pacienta, se kterým jsme se potkali již v sedmé epizodě. Na operním jevišti je totiž zavražděn mladý trombonista (pochopitelně dosti děsivě a vědecko-fantasticky) a Franklyn se Hannibalovi svěří, kdo je za tuto vraždu zodpovědný. Jak s touto informací Lecter naloží?
Osmý díl Fromage nabízí zajímavý střet dvou psychopatů a Bryan Fuller si v něm výtečně pohrává s emocemi diváka. Ačkoliv je zřetelné, co je Hannibal Lecter zač, stále můžeme pouze odhadovat jeho reakce a přemýšlet, nakolik správně se vstříc okolnostem zachová. Jeho vztah s Willem Grahamem, zárodky přátelství a zpovědi u psychiatričky v podání Gillian Anderson – to vše výtečně pasuje k původní literární předloze. K tomu všemu si užijeme zárodků milostného vztahu mezi Willem a Alanou, které jsou přesně tak prazvláštní, jak teoreticky zní. Významná několikaminutová akční scéna je ze začátku kapku legrační, ale její vydatnost a délka osmou část příjemně oživila.
Nevyzpytatelné a přitom udržující vysoký standard. Hannibal není trvalka a vlastně bych se na další sérii v podobném tempu ani netěšil. Jako hororové a psychologické zpestření týdne ale funguje perfektně.
PS: Zabijte žlutomodré filtry. Odměna jistá.
Hannibal: Epizoda 7
15:00 | 10.05.2013 |
Pátrání po Chesapeakském rozparovači pokračuje, ale vzhledem k jeho nestálému MO je těžké určit, zdali je nově nalezená mrtvola s chirurgicky precizně odebranou ledvinou počátkem jeho nového vražedného cyklu, anebo se jedná o odlišného pachatele, který sbírá vitální orgány svých obětí. Tento rozpor si vybírá svou daň především na agentu Crawfordovi. Nemoc jeho manželky i neuzavřená minulost ho rozežírá zevnitř a dopadení rozparovače se pro něj stává přímo posedlostí. Jeho neutichající nátlak však způsobuje, že pevnou půdu pod nohama začíná ztrácet i Will Graham.
Zatímco mnozí minulou epizodu považovali za významný krok kupředu, já jsem se poprvé potýkal s výrazným zklamáním. Nejen že přechod na Lecterovu stopu byl zbytečně uspěchaný a odbytý vzhledem ke koncepci předešlých meziher, ale až příliš okatě kopíroval Mlčení jehňátek, což mi ze strany tvůrců přišlo jen jako laciný tahák na diváka. V Sorbet ovšem Fuller uchopil věci pevně do vlastních rukou a s naprostou opulentností nás pustil hlouběji do nitra svých hrdinů.
Nejvýrazněji se mu to podařilo se samotným Hannibalem. Zatímco Graham s Crawfordem se potýkají s vlastním rozpolcením, Lecter je tentokrát plně ve svém živlu a je nám představen hned v několika rovinách, bravurně mapujících dichotomii jeho osobnosti. Vidíme ho jako brilantního sériového vraha strategicky zvažujícího každý další krok, jako kulinářskou zrůdu podléhající svým zvrhlým choutkám, ale i jako obyčejného člověk projevujícího cit k umění a smyslnou náklonnost ke svým kolegyním. Jeho lidskost je hmatatelná především ve výborných konfrontacích s doktorkou Du Maurier a Alanou Bloomovou, zatímco jeho zrůdnost přímo vyvěrá z přípravy starých receptů. Hannibal se tak s naprostou razancí vrátil k temnému duchu původní knihy. A k tomu s chutnou třešničkou navrch v podobě prvního camea Gillian Anderson.
Hannibal: Epizoda 6
17:00 | 03.05.2013 |
Výtečné obsazení, lákavý námět a zajímavý tvůrce. Přesto kriminální seriál Hannibal budí až příliš mnoho rozpaků. Vynecháním čtvrtého dílu, nepravidelnou koncepcí epizod a především ratingy, které se až nebezpečně blíží k zemi. Za pátou (či šestou epizodu, jak chcete) s názvem Entree jsme však stejně vděčnější, než za ty dvě předchozí. Tvůrcům se konečně podařilo rozehrát příběh, který navazuje na literární předlohu a především nedělá z Hannibala Lectera jen divného gurmána kdesi vzadu.
V této epizodě dochází k vraždě v nápravné věznici, kde odsouzený vrah zabije zdravotní sestru. Mnohem podstatnějším problémem, než je vyšetřování této smrti, je minulost vraha a jeho podezření z dva roky starých sériových vražd. V epizodě se tak prolínají dvě dějové linie. Ta aktuální, v níž tým s Willem Grahamem a dr. Bloomovou vyšetřuje odsouzeného vraha a dva roky stará s Jackem Crawfordem a jeho tehdejší pomocnicí. Pátrání po sériovém vrahovi, plagiátorství vražd a spleť pochybností vedou pozvolna k (ne)překvapivému závěru, který, doufejme, posune děj seriálu o pár inčů dopředu. Fuller má bohužel zatím sklony kousat do velkých případů a zakončovat je zbrkle a neuspokojivě. Psychologické dusno seriálu by spíše svádělo k delšímu vyšetřování ala The Killing, než do vrhání se do dalších a dalších vražd. Moc vrahů zkrátka škodí.
Entree však musíme ocenit za variabilní dějovou stavbu a za větší roli doktorky Bloomové v případu. Snad další díl neukáže tomu aktuálnímu krutá záda.
Hannibal: Epizoda 5
12:00 | 26.04.2013 |
Ačkoliv jsme si nedopřáli žádnou týdenní dovolenou, musíme na základě rozhodnutí autorů přeskočit z třetí epizody Hannibala rovnou na pátou. Možná že nám v komentářích vlepíte políček a zmíníte evropskou premiéru neodvysílané čtvrté části, avšak mi jej hrdě sneseme a budeme pokračovat v americkém kalendáři. Pátý díl s podtitulem Coquilles (alias ústřice) se již téměř plně odklání od záležitosti s „jeleními vraždami“ a přináší nám nové epizodní monstrum. Po čtyřech zhlédnutých dílech považuji Hannibala za seriál plný různých rozporů a upřímně se bojím, že si ani po celé první sérii nenajde vhodnou sesli, na níž by se finálně usadil. Co mám na mysli?
V ulicích řádí vrah, který mrtvoly aranžuje jako anděly. To znamená, že jim jakýmsi zvláštním chirurgickým zákrokem vyřízne kůži na zádech a umělecky je naaranžuje jak pro výstavu Human Body. Prioritním kvalitativním prvkem epizody je bezesporu fakt, že místa činu senzačně vypadají a na modlící se anděly u postele rozhodně nezapomenete hned po závěrečných titulcích. Bohužel stejně jako je samotný případ „angel-makera“ vizuálně našlapaný a atmosférický, pokulhává racionalita jeho vyřešení a provedení daných vražd. Závěrečná sebedestrukce padoucha je navíc dle mého názoru vyloženě neuskutečnitelná bez cizí pomoci a tak nějak doufám, že jsem jenom minul nějaký zásadní osvětlující prvek. Doufám, že mi případně v diskusi poradíte. Mnohem spíše než policejní naháněčku jsem si tak užil manželské pře mezi Jackem a Phyllis, novou postavou seriálu. Tu si střihla výtečná Gina Torres (znáte jako Jessicu ze Suits) a speciálně závěrečný rakovinový dialog mezi ní a Laurencem Fishburnem je herecká extratřída.
Jaký tedy má být Hannibal? Chce přinést kompaktní příběh o Willu Grahamovi anebo je to jen další CSI s vrahy na jedno použití? Má to být chytrá kriminálka s psychologickým přesahem anebo v ní bude rozum a realita neustále ustupovat hororovým místům činu? Po čtyřech dílech bych si odpověď už zasloužil. Takto jsem s pozoruhodným projektem stále tak nějak na začátku…
Hannibal: Epizoda 3
15:00 | 20.04.2013 |
Aktuální výlet za pojídačem šedé kůry mozkové v dílu s názvem Potage tak trochu tahá za nos. Může však zdánlivá absence napětí a akce (po smršti z minula) vyděsit někoho, kdo v případě čím dál lepšího Hannibala počítá zejména s bravurní atmosférou a výtečnou prací ohledně vývoje postav? K čemuž se i nadále váží výnikajicí dialogy a fungující psychologická filozofie. Kdo potřebuje střílení, když jen ze samotných Lecterových slov a výrazů běhá mráz po zádech?
Tak dobrá, i na nějaký ten dechberoucí thriller a spoustu krve nakonec pochopitelně dojde, ale nepředbíhejme. Po mírně zatuchlé části z houbičkového hájemství se opět vracíme k Abigail Hobbs, která přišla v pilotu Hannibala efektním způsobem o oba rodiče. Děvče se po otřesných nočních můrách probouzí v nemocnici, čehož rychle využívá i stále protřelejší bloggerka Freddie Lounds. Stačí potom, aby si rozhněvaný Will během krátkého rozhovoru s kudrnatou krasavicí nedal pozor na pusu, a na solidní průšvih je zaděláno raz dva. A vůbec, všimli jste si toho jiskření mezi těmi dvěma? Tvůrcům se daří promyšlenou stavbou jednotlivých charakterů i nadále překvapovat (čerstvou epizodu znovu točil David Slade). Lecter následně bojuje za propuštění Abigail do domácí péče, což se moc nelíbí nejen Willovi - zvláštní agent Jack Crawford je ale jiného názoru. Ledově chladná brunetka by vyšetřovatelům mohla ulehčit práci s hledáním důkazů a indicií k pohřešovaným dívkám, a to se přeci počítá, no ne? Pište si, že tohle rozhodnutí nebude jedno z nejmoudřejších! Celé zkoumání místa činu postupně nabobtná do nekompromisního proškrtávání hereckého osazenstva seriálu. Poprvé se také čitelněji profiluje samotný Mikkelsenův zvrhlík: na jeho spoluvinnou "výpomoc" zděšené Abigail jen tak nezapomeneme. A ten lišácký úsměv! Brr. Vychytralý Brian Fuller ví, co na diváka platí!
O to víc zamrzí, že epizoda s pořadovým číslem S01E04 - Œuf - nebude v US z důvodů prosincového newtonského masakru na základní škole odvysílána. Je v ní prý příliš mnoho úmrtí v nevinných rodinách rukou zabijáckých dětí... Tak snad se díl za týden doopravdy objeví alespoň v evropské televizi (sledujte diskuzi). Už se nemůžeme dočkat, jaké další postavě nasadí doktor Lecter parohy!
Hannibal: Epizoda 2
15:30 | 13.04.2013 |
Will Graham stále trpí silným pocitem viny a výčitek za dopadení Hobbese, vraha a kanibala z minulé epizody. Z čeho ale jeho vina vyvěrá? Ze skutečnosti, že zabil svého prvního člověka? Z faktu, že připravil nevinnou Abigail, která je stále v kómatu, o rodiče? Nebo je za tím něco víc? Tak či onak se dostal zpět do hledáčku FBI a na základě psychologické evaluace doktora Lectera mu bylo nabídnuto jeho staré místo. A mezi tím vším skupinka chlapců v lese objevila další hrůzné, leč svým vlastním bizarním způsobem impozantní a fascinující, místo činu.
Seriálový mág Brian Fuller si i nadále bravurně pohrává s diváckým očekáváním spjatým se znalostí literárních předloh a filmových adaptací. Jak už minulý týden zmínil Krasa, Hannibal je precizně vystavěná postava s jedinečným charismatem Madse Mikkelsena a jeho vzájemná chemie s agentem Grahamem jakoby přímo vypadla z těch několika málo vděčných řádků popisující jejich společnou minulost v Červeném drakovi. Tahle část původní mytologie ve velké míře stále zůstává neodhalena a Fullerovi se prozatím daří těžit z ní v maximálním možném množství.
Neurotický Will Graham se pevně drží Harrisova literárního charakteru a, klidně mě sežerte, Dancy dalece překonává své předobrazy Edwarda Nortona a Williama Petersena. Seriálu výrazně napomáhá i skutečnost, že sám Lecter je prozatím jen vedlejší postavou a Hannibal se drží sériového vyprávění, které každý týden představí jiného sériového vraha, jejichž motivace a choutky postupně otevírají oba hrdiny a dokážou překvapit svou temnou imaginací. Významně se jeví i změna pohlaví manipulativní novinářky Freddie Lounds (Harrisovi čtenáři si jistě vybaví, že v románu to byl muž), jejíž hezká tvářička otevírá novou možnou perspektivu jejího komplikovaného vztahu s Willem Grahamem.
Že jste se ještě nechytli? Chyba! Zapomeňte na Following. Fullerova dichotomická hra charakterů vás dostane stejně rychle, jako nás.
Registrace
- Komentovat a hodnotit filmy a trailery
- Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
- Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
- Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
Zapomenuté heslo
Přihlášení
Registrace
- Komentovat a hodnotit filmy a trailery
- Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
- Vytvářet filmové blogy
- Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
- Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry