Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hunters | 2020-2023
csfd  imdb
tvůrce: David Weil
hrají: Logan Lerman, Al Pacino, Josh Radnor, Lena Olin, Dylan Baker, Jerrika Hinton, Saul Rubinek

Hunters: 1. řada


ikona
Spooner
Vyklubala se nakonec z novinky s Al Pacinem pecka, nebo velké zklamání? 

Od Hunters Amazon bezpochyby očekával velký divácký hit. I když první oficiální čísla dosud nejsou známá, už teď je jasné, že ohlasy kritiků i diváků jsou přinejmenším rozpačité a rozhodně zaostávají za očekáváním. A někteří pak na seriál kvůli překrucování historických události rovnou nadávají. Okolo novinky o týmu lovců nacistů, kteří se v New Yorku 70. let snaží zabránit vzniku Čtvrté říše tak rozhodně není takový buzz, jak by si producenti přáli. Což je u projektu, v němž si jednu z hlavní rolí zahrál Al Pacino a záda mu kryje např. Logan Lerman, opravdu malinko zklamání. A nutno říct, že bohužel není nezasloužené a Hunters budí rozpaky zcela po právu.

Seriál je totiž dosti divokým mišmašem, jenž se snaží dohromady mixovat přepálenou zábavu na hranici pulpu s dosti vážnějšími momenty. Což je vlastně první kámen úrazu, protože spojování pulpových prvků s motivy druhé světové války rozhodně nesedne každému. A protože tento projekt na rozdíl od Hanebných panchartů nenapsal Quentin Tarantino. Zde totiž zmiňovaný mix nefunguje tolik, jak by si tvůrci představovali a přeskakování mezi krvavou zábavou a dramatem je tu často nepřirozené, křečovité a vlastně i dost kontraproduktivní. Seriál má navíc velké problémy s tempem, slušelo by mu zkrácení tak o dvě epizody a menší výskyt dialogových vatových scén. Zejména, když se v nich mnohdy často říkají takové „perly“ jako nacistická interpretace Jeníčka a Mařenky, která je i přes přepálenější feeling novinky už prostě moc.

I přes tyto neduhy jsem však Hunters minimálně do poloviny série obhajoval a dokázal jsem si tenhle nesourodý mix docela užít. Bavily mě zde totiž dva aspekty. Tím prvním byl právě onen přehrocený a nekompromisní styl, jimž mi tento kousek malinko připomínal loňskou komiksovku The Boys. Scenáristé si zde opravdu často neberou servítky, drsných scén je tu slušná řádka a také zábavnější pasáže se mi často trefovaly do nálady. Skvělých momentů zde zkrátka i přes kritiku bylo dost. Ještě podstatně důležitějším pozitivem pro mě ale byl samotný titulní tým lovců tvořený kupou zajímavých postav, v nichž si každý najde svého oblíbence.

Nejvíce pozornosti na sebe samozřejmě poutá vůdce Meyer Offerman v podání zmiňovaného Al Pacina. Hollywoodská legenda si tu pro sebe krade každou vteřinu a svou první seriálovou štaci si evidentně užívá. Logan Lerman pak proměnu svého zprvu nesmělého hrdiny také zvládá bez problémů a ze zbytku skupiny pak zaujme zejména sadistická „sestřička“ Harriet a dvojice starších manželů v podání skvělého Saula Rubineka a Carol Kane. Jen v tom Joshi Radnorovi jsem prostě pořád viděl Teda Mosbyho, jenž se snaží být vtipný, někdy mu to však prostě nejde. Jen škoda, že nacistická strana barikády se časem promění spíše na karikatury (Dylan Baker), nebo postavy, které nemají dostatek prostoru na to zaujmout (Lena Olin).

Scenáristické problémy a neduhy Hunters začaly na povrch nejvíce vyplouvat zejména v poslední třetině série, v níž už jsem bohužel začal lámat nad tímto kouskem hůl i já. Tvůrci nejen, že nevyužili potenciál celého příběhu a místo toho, aby šlápli na plyn, nám servírují nevýrazné zakončení bez gradace, ale navíc prakticky kašlou na pulp a snaží čím dál více jet na vážnější notu. A s každou další epizodou v tom čím dál více selhávají. Místo správně krvavého a přehroceného závěru, jenž sliboval počátek řady, tak dostáváme utahanou a až příliš ukecanou nudu. Autoři navíc dostali jakýsi mylný dojem, že by bylo fajn nabušit finále nějakým tím nečekaným zvratem a šokujícím odhalením. Jenže tyto twisty nejen, že se k dosavadnímu stylu seriálu moc nehodí, ale navíc jsou i vlastně dost hloupé a nechtěně směšné.

Hunters jsem dlouhou dobu fandil a ještě po prvních dílech jsem doufal v hezky nekompromisní zábavu. Jenže autoři nakonec potenciál svého projektu promrhali a doplatili na nesourodý tvůrčí styl, kvůli němuž výsledek moc nedrží pohromadě a v závěru už se scenáristům prakticky rozpadá pod rukama. Což je škoda, protože je zde i přes hodcně mušek rozhodně co chválit a Al Pacino si výraznou seriálovou pecku zasloužil. Jenže místo toho se lovci nácků prostříleli pouze do televizního průměru a mnoho diváků je nejspíš zařadí do svých největších zklamání roku. Uvidíme, zda se tvůrci v případné druhé štaci ze svých chyb poučí.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar6/10

Spooner

Hunters: Pilot


ikona
Spooner
Jak jde zatím hollywoodské legendě lovení nácků v nadějné novince od Amazonu? 

Amazon letošní seriálový rok rozjíždí docela zostra. Hned zkraje roku nám internetový gigant začal servírovat návrat legendárního Picarda v novém Star Treku a už v únoru přichází s další potenciální peckou. Novinka Hunters se totiž může pochlubit jménem, jež by v seriálu čekal asi málokdo. Ano, jednu z hlavních rolí si zde zahrál samotný Al Pacino, který díky Tenkrát v Hollywoodu a Irčanovi zažívá po letech hraní v podprůměrných kouscích menší comeback. A Hunters by ho mohli jen sympaticky potvrdit. Upoutávky pak lákaly na sympatickou brutální a zábavnou podívanou o lovení nacistů produkované Jordanem Peelem (horory Uteč! a My), v níž ale Pacino není jedinou známou tváří. Dokázal pilot naplnit očekávání a nalákat na další epizody? Za mě tedy určitě ano.

Děj nás zavede do New Yorku 70. let. Mladý Žid Jonah je zakřiknutým a nesmělým dealerem bydlícím u své milované babičky, jež přežila hrůzy koncentračního tábora ve druhé světové válce. Jednu noc je ovšem jeho babička zastřelena. I když si policie myslí, že se jednalo o nepovedenou loupež, Jonah tuší, že skutečným motivem bylo něco jiného.  Setká se pak s babiččiným dávným přítelem Meyerem Offermanem a po chvíli zjišťuje, že právě s ním sdílela babička velké tajemství. Společně totiž vedli tajnou skupinku lovců nacistů. Ta ve Spojených státech loví zločince z druhé světově, aby jim uštědřila pěkně krvavou pomstu. A Jonah se k této podivné skupince zabijáků ihned přidá. Náckové však spouštějí své vlastní plány, při nichž se chtějí dostat zpátky k moci.

A nutno říci, že tento kousek asi nebude úplně pro každého. Už úvodní scéna je totiž tak brutální a hezky přepálená, že nejspíš nebude sedět každému. Na druhou stranu, první minuty vám tak dají jasně najevo, že tvůrci se ujali projektu přesně tak, jak si scénář o podivném týmu lovců nacistů zaslouží. Seriál je správně drsný, nekompromisní, zábavný a na všech je vidět, že vědí, na jaké „blbině“ se podílí a náležitě si to užívají. Na druhou stranu však umí první díl i šikovně načrtnout příběh, ústřední postavy a být v jistých chvílích i hezky napínavý. 

Úvod se pak soustředí zejména na mladého Jonaha a jeho budoucího mentora a zbytek týmu budeme poznávat až později. A nutno říci, že chemie mezi ústřední dvojicí zatím funguje na jedničku. Logan Lerman sice hraje svou typickou zakřiknutou roli, zde to ale zatím vůbec nevadí. Al Pacino si tu pak pro sebe krade každou vteřinu a je na něm vidět, že si roli starého lovce nácků neskutečně užívá. Což u filmové legendy nebývalo v posledních letech zrovna zvykem. Také záporáci na nacistické straně barikády jsou představeni velmi slibně a např. s psychopatickým zabijákem by mohla být v dalších dílech docela sranda. A ani nemusí chodit hrát bowling.

Jenže úplně bez chybičky první epizoda rozhodně není. Hlavní kámen úrazu pak vidím v tom, že má pilot 90 minut, což je vzhledem k pomalu plynoucímu příběhu, v němž se jen pozvolna seznamujeme s charaktery, prostě moc. Úvod je tak i přes řadu skvělých scén až příliš roztahaný, má docela pomalé tempo a místy jsem si sám říkal, že v této pasáži mohly pomyslné střihačské nůžky zasáhnout o něco víc. Také v dialozích si nejsou tvůrci ještě tolik jisti v kramflecích a někdy byly na mě možná až příliš cheesy.

Hunters tedy možná ve svém začátku nenabízí úplně strhující tempo, svůj potenciál jinak rozjíždí celkem sympaticky. Nečekejte žádné ambiciózní drama s náběhem na mraky cen, tady se pojede spíš na vlně přestřelené zábavy s několika správně brutálními momenty, kterou si zatím všichni bez výjimky užívají. A zejména pak samozřejmě herecký veterán. Snad tedy budou v nastavené laťce minimálně pokračovat a přinejlepším ještě šlápnou víc na plyn.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar7/10

Spooner

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace