Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Já jsem Groot | I Am Groot | 2022
csfd  imdb
tvůrce: Kirsten Lepore
režie: Kirsten Lepore
hrají: Vin Diesel, Bradley Cooper, Fred Tatasciore, Kaitlyn Robrock, Terri Douglas

Já jsem Groot: 1. řada


ikona
Spooner
disney+grootjá jsem grootmarvelstrážci galaxie
Zbytečná výplň na Disney+, nebo sympatická jednohubka pro děti i dospělé? 

Politika většiny streamovacích služeb zní jasně – valit do diváka obsah za každou cenu a nebát se k tomu do morku kostí dojit všechny své značky. Tímto „mottem“ se samozřejmě řídí i v Disney+, kde dostává své spin-offy skoro každá trochu populární postava a kravaťáci se nebojí dojit franšízy i výplachovými animovanými kraťasy. A to je i případ novinky Já jsem Groot, v níž se vlastně zabily dvě mouchy jednou ranou – máme tu další marvelácký animovaný spin-off a zároveň typickou krátkou streamovací výplňovku, která nemá jiný cíl, než naservírovat dětem co nejjednodušší pohádku a udržet je na chvíli u televize. V tomto prostém úkolu vlastně Groot nijak neselhává. A naštěstí přitom ani neurazí.

Dostáváme tak pětiminutové příběhy oblíbeného člena Strážců Galaxie, malého Groota, jenž zde prožívá svá vlastní dobrodružství. Vidíme tak např. jeho první krůčky po vypadnutí z květináče, setkání s vetřelcem na lodi, koupačku atd. Ano, je to strašně jednoduché, infantilní, pro člověka nad 10 let i trochu pitomé… ale ve svém jádru vlastně i celkem roztomilé a v rámci žánru prkotiny pro děcka i hravé a sympatické. 

Tvůrci si zde na nic nehrají a vědí, že tvoří jen mini zpestření pro Disney+, jež má opravdu zabavit jen ty nejmenší. Zároveň to ovšem prodávají poměrně hezkým způsobem, umí Grootovu roztomilost patřičně prodat a přijdou i s pár nápady a cartoonovskými gagy, u nichž se vlastně bez problémů pousměje i rodič, jemuž bude ve výsledku jedno, že o atmosféru původních Strážců Galaxie zde ani nezakopnete. Celé je to navíc podpořeno opravdu špičkovou vizuální stránkou, která by se neztratila ani na velkém plátně.

Je proto trochu škoda, že když už se tvůrci vydali cestou pouhého krátkého zaplácnutí obsahu na streamu a zabalili to do výtečné animace, že nám té výplně nenaservírovali trochu víc. Pět miniepizodek je při této stopáži opravdu málo. Po odečtení závěrečných titulků totiž mají jednotlivé skeče něco málo přes tři minuty, takže než stačíte svou ratolest usadit před televizi a jít si udělat kafe, už jdete přepínat na další díl. A po pár dalších přepnutích už je konec definitivně. Autoři zkrátka vzali slova výplň a výplach možná až příliš doslova a mohli těch epizod naservírovat trochu více. Obzvláště, když jim nápady evidentně nechybí.

A to je ke Grootovi vlastně všechno. Tahle recenze je krátká přesně tak, jako je samotný animák. Tvůrci zkrátka splnili zadání přesně podle mustru a Já jsem Groot je maximálně dětský, jednoduchý, naivní, roztomilý, ale zároveň stravitelný přesně tak, aby u něj netrpělo ani dospělé publikum. Nic víc, nic míň. Ano, s některými zápletkami se dalo pohrát podstatně víc a děti budou po skončení jen marně požadovat nášup. Cíl byl ovšem splněn podle plánu a o nic víc Disneymu nešlo. A divákovi to nakonec tolik vadit nebude.

---

Autor: Milan Rozšafný
Foto: Disney+
 

Verdikt

avatar6/10

Spooner

Já jsem Groot je sbírka pěti nijak komplikovaných animáků pro děti, které přesně splňují svůj účel – jsou krátké, jednoduché, infantilní, ale díky hezké vizuální stránce a pár nápadům bez problémů stravitelné i pro rodiče. Nic víc než jen krátkého zabijáka času na Disney+ však opravdu nečekejte.


Hodnocení čtenářů

  • avatar6/10

    slord

  • avatar6/10

    NevimJakejNick

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace