Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Join or Die s Craigem Fergusonem | Join or Die with Craig Ferguson | 2016 - ?
csfd  imdb
tvůrce: Craig Ferguson, Dana Calderwood
režie: Dana Calderwood
hrají: Craig Ferguson, Jimmy Kimmel, Chris Hardwick

Join or Die s Craigem Fergusonem: První dojmy


ikona
do_Od
craig fergusonhistoryjoin or die
Craig Ferguson je zpátky v televizi, v nové talk-show, bez robota, zato s pořádnou chutí vrtat se v historii. Vyplatí se mu dát šanci? 

Je to už nějaký ten pátek, co se s námi Craig Ferguson naposledy rozloučil ze svého Late Late Show studia v Los Angeles, ukončil tak svou několikaletou dráhu televizního moderátora a za západu Slunce odjel vstříc novým výzvám. K radosti všech fanoušků se mu ale záhy porouchala převodovka, došel benzín a ztratil peněženku, takže zaparkoval před budovou History Channel. To je kabelovka, která je domovem například Vikingů nebo už brzy také remaku historických Kořenů. A nově i Craiga Fergusona, respektive jeho nové talk-show Join or Die with Craig Ferguson, kam se po více než roce opět uchýlil do předních řad televizní zábavy. Co si sebou přinesl z předchozího působení? Co naopak chybí? A je to pořád ten starý dobrý Craig, přesně jak ho máme rádi? 

Název Join or Die, jak mnozí jistě vědí, vychází z Fergusonova vlastního tetování, které se nachází na jeho pravém předloktí. Samotné tetování pak odkazuje na Benjamina Franklina, který za Americké války za nezávislost vytvořil politickou karikaturu dřevěného hada, rozděleného na osm částí, každá pro jednu kolonii či region, a pod ním slogan: „Join, or die.“ Později se tato karikatura stala jedním ze symbolů daného období a to je vcelku příhodné, jelikož teď už jsme zase zpátky v současnosti, nacházíme se na History Channelu a tato nová talk-show se americkou (nejen) historií bude poměrně dosti zabývat. Náhoda? Nemyslím si.

Každopádně máme za sebou první dvě epizody a formát show je zatím zhruba takový: Craig začne svým klasickým monologem. Ty už má naštěstí vypilované a nedělají mu žádný problém, takže potud dobrý. Poté představí hlavní otázku večera, libovolné téma jako např. nejhorší politický faul nebo nejhorší rada od lékaře (zatím se tedy držíme ve vodách negativních superlativů, časem se to však otočí a bude se to střídat). Dále uvede své tři hosty, mezi kterými je pokaždé jeden expert, jedna celebrita a jeden komik. Prozatím nikterak tak slavní, jako hosté z jeho pozdních Late Late Show, ale pořád, jména jako Jimmy Kimmel nebo Chris Hardwick alespoň pár z vás něco určitě řeknou. A to zatím stačí. Poté už jen následuje zhruba dvacetiminutová debata na dané téma, během které se postupně z šesti možností pět vyškrtá a na konci diváci vyberou „vítěze.“

Potíž je v tom, že dvacet minut je celkem krátká doba. Se čtyřmi reklamními bloky navíc dost zbytečně rozporcovaná na ještě kratší segmenty, během kterých se sice k tématu něco málo dozvíte, rozhodně to však nejsou žádná průlomová zjištění. Co se atmosféry a humoru týče, tam se naštěstí od dob Late Late Show nic moc nezměnilo, Craig stále hláškuje a zesměšňuje sebe i všechny okolo, občas někdo z hostů prohodí něco zajímavého a konverzace se posune nečekaným směrem, ale jsou to spíše záblesky. Definitivně však chybí Craigovo flirtování se ženami. Namísto něj tu je... no zatím právěže nic. Je zkrátka znát, že celý pořad je ještě stále v plenkách a tvůrci se potřebují nejprve trochu ošplouchat, než do toho skočí naplno.

Ovšem potenciál tu je obrovský. Alespoň fanoušci skotského komika mohou být spokojení, jelikož vlastní talk-show a domov na kabelovce je nejspíš vše, co by si jejich ikona mohla přát. A Geoffa. Ten je ale definitivně pryč. A s ním i doby Late Late Show. Při sledování Join or Die se vám tak pravděpodobně zasteskne po veselejších časech, nicméně na novou vlnu se dá při minimu snahy opravdu rychle naladit a pokud Craigovi alespoň trochu věříte, že si jeho nová show najde v televizi své právoplatné místo, pak si to i s radostí užijete. Na první soudy je tak stále příliš brzy, prozatím tedy mírné doporučení skalním fandům a opatrné zvolání: Craig Ferguson is back! Bude vám to stačit?

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar6/10

do_Od

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace