Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kdo přežije | Survivor | 2000-?
csfd  imdb
režie: Don Ray King

Kdo přežije: Survivor S24E10


ikona
Anarvin
 

Po minulé epizodě, ve které navzdory svým očekáváním vypadl Jay, už musí být i hluchoněmému jasné, že tohle je souboj žen proti mužům. A Troyzan je z toho pěkně podrážděný. Celý dnešní díl dával ženám ostentativně najevo, že to jejich přesile nandá a neumlčelo ho ani to, když ho Sabrina upozornila, že agresivní přístup není zrovna rozumná věc: I kdyby se do finále opravdu dostal, bude už tou dobou se všemi tak rozhádaný, že ho vítězem nikdo nezvolí ani omylem.

Přesto byl Troyzanův vzdor divácky atraktivní a dával nám jistou šanci, na poněkud méně předvídatelný průběh dnešního dílu. Místo klasické soutěže o odměnu se konečně po několika řadách vrátila populární aukce, ve které si trosečníci mohli vydražit něco málo na zub. Akorát Troyzan si své peníze šetřil a vydražil si strategickou výhodu ve hře. Tou byl automatický postup do druhého kola v soutěži o imunitu, kterou nakonec Troyzan vyhrál i celkově. Tím si Troy zachránil zadek pro aktuální kolo a začal rychle plánovat do budoucna.

Spoilery: Nejprve se vypravil hledat tajnou imunitu. I když ji nenašel, zasel tím do hlav soupeřů dostatek paranoie. Co když ji opravdu má? Následně si postupně vzal stranou Leifa, Tarzana, Alicii a Christinu a předložil jim racionální úvahu: Pokud zůstanou věrni Kim, Sabrině, Kat a Chelsea, zbaví se jich tahle čtveřice hned, jak je nebude potřebovat. Kim dokonce prozradila, že nebýt toho, že se vůdčí čtyřka snaží prozatím vyvarovat zmatkům, nějaká dáma by letěla už dávno. Jenže celé závěrečné taktizování byl jen mistrný sestřih produkce, která využila všech prostředků k tomu, aby zakryla fakt, že epizoda dopadne přesně podle očekávání. Alicia, Christina i Tarzan zůstali navzdory logice věrní vládnoucí čtyřce a ze hry se poroučel Leif. Je Troyzanův osud zpečetěn nebo se mu příště konečně podaří něco vyjednat?

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Kdo přežije: Survivor S24E09


ikona
Anarvin
Zvládli chlapi vrátit úder vychytralým protivnicím? A nebo už je jasné, že vyhraje některá z dam?  

Po sloučení kmenů byli postupně vyřazeni dva muži: Jonas a Michael. Pouze jeden z nich byl z údajně nepřátelské koalice. Přesto se Jay stále domnívá, že může svým dámským spoluhráčkám důvěřovat. Troyzan je o něco obezřetnější, ale než se taktizování rozjelo naplno, přišla na řadu soutěž o odměnu. Po dlouhé době jsme se opět dočkali soutěže bez moderátora a za sebe musím prohlásit, že v nich nevidím žádný divácký přínos. Jistě, produkce ušetří, protože náklady na výbavu jsou minimální a Jeff Probst si může vzít den volna, ale divácky byly obě soutěže bez moderátora podstatně méně atraktivní než ty s řádným vedením a fortelnou překážkovou dráhou. Stejně tak je otázka, kdy konečně začnou individuální soutěže o odměnu. Zatím jsme se dočkali pouze těch týmových, které do hry vnášejí přeci jen úplně odlišnou dynamiku. Snad příště.

Odměnou za vítězství byly vyjížďka na lodi a barbecue, na které se vypravila většina mužů, v doprovodu Alicie a Kat. Jay si ale jídlo příliš neužíval a okamžitě se u Kat začal ujišťovat, že staré dohody stále platí. Kat nepůsobila stoprocentně přesvědčivě, ale Jay jí věřil. Chvíli na to se děvčata sešla a definitivně se domluvila, že Jay i Troyzan musí z kola ven. O tom, který z nich to bude, měla rozhodnout soutěž o imunitu. Tou bylo klasické držení ruky nad hlavou. Kdo poleví, strhne na sebe sud vody a vypadává. Když Jeff Probst začal soutěžící lákat k odstoupení jídlem, hodně rychle se ukázalo, jak jsou síly ve skutečnosti rozloženy. Dámy padaly ze svých soutěžních stupínků, jako zralé ovoce. A překvapivě dobrovolně odstoupil i Jay, který se cítil v naprostém bezpečí! Troyzan už si ani zdaleka nebyl tak jistý, a tak se snažil, dokud mu síly stačily, ale nakonec soutěž vyhrála Chelsea.

Spoilery: Před kmenovou radou začalo tradiční vyjednávání. Jay byl stále přesvědčený, že může holkám věřit, a tak loboval za vyřazení Alicie, která měla být podle vší logiky na řadě. Dámy už ale byly dávno dohodnuté, že smíšené koalice je konec a ze hry půjde jeden z pánů. Troyzan ucítil hrozbu a pustil se do protiútoku. Snažil se přesvědčit co nejvíc lidí, aby hlasovali pro Kim, která ženskou alianci podle všeho vede. Byl připravený večer zahrát tajnou imunitu, takže by stačilo i relativně málo hlasů. Bohužel, dámy měly většinu pánů příliš omotanou kolem prstu, než aby takový plán mohl vyjít. Jay naivně hlasoval pro Alicii, Leif se svezl s ním a Tarzan dokonce hlasoval spolu s ženami. Troyzan tak sice svou tajnou imunitu opravdu zahrál, ale jeho plán nevyšel. Dámy vesměs nehlasovaly pro něj, ale pro Jaye, a tak Troyzan přišel zbytečně o svou imunitu, Jay opustil hru a dámy jsou o krok blíž k absolutní převaze. Uvidíme, jestli ji Troyzan ještě dokáže zvrátit.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Kdo přežije: Survivor S24E08


ikona
Anarvin
Chytré taktizování se začíná holkám vyplácet. Pánové se pomalu pakují z ostrova.  

Muži jsou si po čerstvém vyřazení Jonase vědomi hrozby ženské převahy, ale než se stačili pořádně dohodnout na dalším postupu, rozdělila je soutěž o odměnu. Hráči se opět rozpočítali do dvou skupin a utkali se v závodech na skluzavkách a skládání obřího puzzle. Vítězné družstvo vyhrálo grilovačku (brutálně proloženou product placementem limonády 7UP), která vyhládlým trosečníkům přišla k duhu, ale především mužům znemožnila komunikovat. A tak Mike a Troyzan vůbec neměli tušení, že proti nim Kim osnuje manipulativní šarádu. Podle zásady rozděl a panuj přišla vůdčí hráčka ženských trosečnic s poměrně jednoduchým plánem, když Troyzanovi nakecala, že proti němu Mike kuje pikle a je třeba se ho proto urychleně zbavit. Troyzan to celé spolknul i s navijákem a jeho šance na vítězství tak opět malinko zeslábly. Kim se naopak i nadále profiluje jako nejprozřetelnější hráč ve hře.

V soutěži o imunitu Jay nejrychleji ze všech provlékl pytlík dílků překážkovou dráhou a následně z nich seskládal puzzle. Ochranný náhrdelník byl jeho. Možná právě proto podcenil následující situaci: Chelsea mu prakticky do očí řekla, že vůbec není jisté, jestli modrý tým zůstane pohromadě a přímo před Alicií a Christinou (tedy před členkami původního oranžového kmene) začala rozebírat vyřazení Mika ze hry. Jay z toho sice nebyl dvakrát nadšený, ale než se stačil téhle nepřístojnosti pořádně podívat na zoubek, uklidnila celou situaci pohotová Kim, která všechny modré, kromě Mika, utvrdila v tom, že se nemusí ničeho bát, že jejich koalice je i nadále silná, a že zacílení následujícího hlasování na dalšího muže je čistě náhoda. Mike žil v domnění, že ze hry půjde Christina.

Spoilery: Jayovi i Troyzanovi to ujištění nejspíš stačilo, protože žádné další domlouvání z jejich strany nám už produkce neukázala. Pouze jsme byli svědky dalšího konfliktu Chelsea s Tarzanem. Tentokrát nešlo o praní pokakaných slipů v hrnci na vodu, ale o přikládání přístřešku na oheň. Chelsea je ale, naštěstí pro ni, dost chytrá na to, aby dokázala oddělit osobní antipatie od herní strategie, a tak byl celý výstup pouze zástěrkou pro diváky. Na kmenové radě sice Tarzan dostal dva hlasy a stejný počet obdržela i Christina, ale zbytek soutěžících hlasoval jednohlasně pro Mika. Ženy tak dosáhly svého a jejich převaha začíná být dost markantní. Dokážou muži vybíjení svého druhu ještě zastavit?

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Kdo přežije: Survivor S24E07


ikona
Anarvin
Tentokrát se proti sobě postavily dvě hodně velké individuality. A objevil se kandidát na vítězství 

Na konci minulého dílu došlo k časnému sloučení kmenů, a tak poprvé v historii byla na začátku sedmé episody individuální část soutěže v plném proudu. Konečně jsme si vychutnali oblíbenou znělku v plné délce (dosavadní díly měly znělku pouze zkrácenou), soutěžící oslavili sloučení kmenů a pak se opět začalo natvrdo hrát. Tarzan neprodleně oslovil Michaela, který strávil několik dní v jiném kmeni, a ujistil se, zda stále platí, že muži budou držet při sobě. Michael mu lživě odpověděl, že ano, ale to ani zdaleka nebylo na celé situaci to nejdůležitější.

Tarzanův krok totiž především rozhořčil Jonase, který se domníval, že po evakuaci Coltona se právě on stane vůdcem koalice. A Tarzan si dovolil jednat za jeho zády. To vedlo mezi oběma pány k roztržce, která předznamenala budoucí vývoj. Ale nejdřív nás čekala trocha soutěžení. Ve hře o odměnu byli trosečníci rozděleni na dva týmy a utkali se na překážkové dráze. Není ani tak důležité, kdo přesně získal odměnu v podobě pizzy a piva, jako spíš to, že mezi vítězi byl i Troyzan. Skupinka totiž kromě jídla dostala také informace o další individuální imunitě, kterou produkce někde na pláži ukryla, a Troyzan se ji okamžitě vydal hledat. A byl úspěšný.

Troyzan se tak čím dál víc profiluje jako jeden z klíčových hráčů aktuální sezony. Co hovoří proti jeho šancím na vítězství, je jeho výrazná sebejistota. To, že nám ji střihači ukazují, může signalizovat dvě věci: Troyzan se buď stane velice jednoznačným vítězem, nebo na svou namyšlenost dojede a tvrdě si nabije ústa. Následně jeho dominanci potvrdilo ještě vítězství v soutěži o imunitu, ve které hráči museli balancovat několik míčků na plochém podnosu.

Spoilery: Před kmenovou radou chvilku nebylo patrné, jestli převáží vzájemná loajalita mužů a žen nebo budou hrát větší roli nově utvořené kmenové vazby, které vznikly ve chvíli, kdy se obě jednopohlavní skupiny nedávno promíchaly. Rozhodování nakonec vychýlil již zmiňovaný konflikt Tarzana a Jonase, kterým na sebe oba pánové zbytečně upozornili. Část kmene se chtěla zbavit Jonase, protože ze všech nejotevřeněji dává najevo, že hraje hru na plné obrátky, a druhá skupina už nechtěla dál snášet Tarzana, který všechny nebetyčně irituje. Konflikt hořel ještě na kmenové radě, ale hlasování nakonec neustál Jonas, který se tak s největší pravděpodobností stal prvním členem poroty. Rozhodnutí, zda ve hře převáží vazby kmenové nebo pohlavní, se odsouvá na příští epizodu.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (3)

Kdo přežije: Survivor S24E06


ikona
Anarvin
Na ostrově došlo k nečekané události, která se neobešla bez lékařské pomoci 

Po minulé epizodě, ve které došlo k promíchání soupeřících kmenů, nás i tentokrát čekala nevšední událost. Ale nepředbíhejme. Vše začalo ve chvíli, když se oranžoví vrátili z kmenové rady, kde vyloučili příliš schopnou a samostatnou Monicu. Kromě většinové koalice tak už v oranžovém kmeni zůstala pouze osamocená Christina, která si ztrátu své spojenkyně pěkně slízla. Hašteřivá Alicia a povýšený Colton jí začali dávat najevo svou převahu takovým způsobem, že by se to klidně dalo označit za šikanu. De facto jí řekli: „Budeme s tebou zacházet jako s kusem hadru, protože tě stejně za chvíli vyhodíme.“ Jak s tímhle přístupem ti dva chtějí ve finále dostat od poroty vítězné hlasy, to mi vůbec není jasné.

V soutěži o odměnu, ve které soutěžící odráželi kokosy na cíl, oranžoví opět prohráli, a tak si modří mohli vychutnat výhru v podobě neomezeného množství zmrzliny. Znalci Survivora určitě chvíli přemýšleli o tom, jestli za pultíkem náhodou nebude stát Erik ze šestnácté série, který se jako zmrzlinář živil. Ale rychle zpátky k oranžovým, protože tam tvrdě zasáhly boží mlýny. Zlomyslnému Coltonovi bylo několik dní zle od žaludku, až Tarzan, který je povoláním chirurg, vyjevil hypotézu, že by se mohlo jednat o zánět slepého střeva. Colton se tak dlouho svíjel v bolestech, až do tábora dorazila doktorka a po krátké prohlídce pacienta odeslala fofrem do nemocnice a účinně ho tak vyřadila ze hry. Jako závěrečné sbohem se ten malý hajzlík rozhodl, že si svou tajnou individuální imunitu nechá jako suvenýr, než aby ji někomu předával.

A právě v téhle evakuaci se ukázala největší slabina hraní Survivora v osmnácti soutěžících. V ideálních podmínkách je osmnáct účastníků v současné éře soutěže optimální počet Hráčů není zbytečně moc, ale zároveň se může se natočit 14 epizod, v každé vypadne přesně jeden člověk (jakmile vypadávají dva, bývá daný díl obvykle příliš uspěchaný a přehuštěný) a do finále postupuje plných pět hráčů, takže je dostatečně velkolepé. Pokud ale dojde k takovéhle evakuaci, je zle. Hra si nemůže dovolit vyhodit dalšího člověka a dopřát tak divákům klasické drama kolem hlasování. Štáb se snažil hodně dlouho mlžit, ale nakonec se stalo nevyhnutelné.

SPOILERY: Soutěžící se pouze sešli s moderátorem, který jim potvrdil, že žádné vyřazování tentokrát nebude (nemluvě o neuskutečněné soutěži o imunitu). Aby produkce ospalý finiš alespoň trochu zdramatizovala, vybalila na nás a na soutěžící menší překvapení: Těsně před závěrečnými titulky došlo k sloučení kmenů a začala individuální hra, což se v šesté epizodě zatím ještě nikdy nestalo. Ve hře zbývá přesně dvanáct lidí, kteří se buď jako soutěžící nebo jako porotci, probojují až do finále. V Tichomoří je momentálně přesně šest mužů a šest žen, nicméně s tím, že původní vazby byly narušeny promícháním kmenů z minula. Možnosti následujícího vývoje tak jsou nepřeberné.

Kdo přežije: Survivor S24E05


ikona
Anarvin
Co způsobily zásadní změny ve složení týmů? A kdo se kvůli nim musel pakovat domů?  

Survivor 24 je v plném proudu a prozatím se z něj klube stále lepší a lepší série, kdy je každý díl nabitý akcí. Koncept „jednoho světa“, kdy oba soupeřící týmy žily společně na jednom místě, konečně začal pracovat na plné obrátky a mezi oběma skupinami docházelo k nejedné zajímavé interakci. Přesto se štáb rozhodl tuhle změnu pravidel po čtyřech epizodách ukončit. Proč? Protože když v minulém díle kmenu mužů ruplo v kouli a dobrovolně odešel na kmenovou radu (kde týmy po prohraných soutěžích hlasují, koho ze svých řad vyloučí) místo žen, počty soutěžících v obou kmenech se vyrovnaly a štáb tak ucítil perfektní příležitost k jejich promíchání.

Před první soutěží epizody si muži a ženy rozlosovali dva nové, smíšené kmeny, ve kterých došlo k zajímavému rozložení sil. V nově vzniklém modrém týmu se sešla většina fyzicky schopnějších a psychicky vyrovnanějších hráčů, zatímco oranžovou barvu obléká banda hašteřivých podivínů nejrůznějších tvarů a velikostí. Modří navíc dostali možnost zůstat ve stejném táboře, jako doposud, zatímco oranžoví se museli odstěhovat na novou lokalitu. V modrém týmu má převahu čtyřčlenná ženská koalice, které nenápadně vévodí sympatická Kim. Ta se postupně vybarvuje jako jeden ze žhavých kandidátů na vítězství a její hypotetické šance ještě vzrostly, když se jí v džungli podařilo objevit náhrdelník individuální imunity, který může na hlasováních kmenové rady použít ke své záchraně. Tahle epizoda byla ale především o oranžovém týmu.

SPOILERY: Při soutěži o odměnu se ještě nepoměr sil mezi družstvy nijak zvlášť neprojevil a z přenášení vody v děravých vědrech se stal hodně napínavý závod, ve kterém jen o vlásek zvítězili modří. Za svou výhru si odnesli chleba a sladkosti, zatímco oranžoví, znejistění svou prohrou, začali okamžitě taktizovat. A pletky ještě přitvrdily, když tým prohrál i soutěž o imunitu. Tentokrát se jednalo o hodně sportovní disciplínu (varianta na basketbal), ve které už modří naprosto dominovali. Oranžovým tak nezbylo, než se rozhodnout, koho večer vyloučí na kmenové radě a během politikaření se opět ukázalo, jakou má samozvaná drama queen Colton nad ostatními moc. Co rozmazlený spratek Colton řekne, to kmen udělá a tak poměrně nepřekvapivě po páté epizodě vypadla vyrovnaná čtyřicátnice Monica, která měla víc vlastního rozumu, než bylo Coltonovi příjemné. V příštím díle nás čeká zdravotní kolaps jednoho ze soutěžících, takže o drama opět nebude nouze.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Kdo přežije: Survivor S24E01-04


ikona
Anarvin
Jedna z nejslavnějších reality show vůbec začíná svou dvacátou čtvrtou kapitolu. Má pořád co nabídnout?  

Je to až k neuvěření, ale reality show Survivor (u nás známá též jako Trosečník, popřípadě Kdo přežije), neslezla z televizních obrazovek už rovných dvanáct let a právě teď začala už dvacátá čtvrtá sezona! V čem tkví kouzlo pořadu? Na atraktivní prostředí tropických lokací už jsme si zvykli, ale co je nepřekonatelné, je neprůstřelný herní mechanismus: Na pustém ostrově jsou vysazeny dvě party lidí, které se mezi sebou postupně utkávají v dobrodružných soutěžích. Tým, který prohraje soutěž, musí ze svého středu jednoho člena vyloučit hlasováním. Ve chvíli, kdy už zbývá soutěžících pouze několik, sloučí se dva soupeřící týmy v jeden a dál se mezi sebou vylučují. Bezpečí při hlasování zajišťují pouze vítězství v individuálních soutěžích. Ve chvíli, kdy ve hře zbývají už jen tři poslední soutěžící, vybere mezi nimi porota složená z dříve vyřazených hráčů vítěze.

Největší změnou je usídlení obou soupeřících družstev na stejném místě.Rok co rok tak máme šanci pozorovat úplně novou skupinu lidí, kteří se snaží navzájem podrazit, ale přitom být stále schopní na konci lobovat o vítězný hlas. Sledujeme sérii taktických lží a intrik, stejně jako snahu zachovat si v tomhle nemilosrdném prostředí alespoň špetku nějaké osobní morálky. Střihači jsou mistry ve vyprávění, a tak jsou pokaždé schopni z kilometrů natočených záběrů vybrat ty správné momenty, jež před divákovýma očima rozvíjí příběhy mazaných stratégů, odpudivých padouchů i sympatických outsiderů, u kterých občas máte problém uvěřit, že je nevymyslel žádný scenárista. U cenou Emmy ověnčeného moderátora Jeffa Probsta se navíc můžete spolehnout na to, že ze soutěžících vypáčí to nejzajímavější.

Po dvou sériích, ve kterých byly středem pozornosti soutěžící veteráni z předešlých sezon, se opět setkáme pouze s osmnácti zbrusu novými soutěžícími. Tentokrát na nás čeká poměrně mladý a pohledný výběr, ze kterého na první vyčnívají především dva pánové, kteří si říkají Tarzan a Troyzan, liliput anebo gay, který o sobě prohlašuje, že je baptistický republikán. Produkce se také rozhodla zbavit kontroverzní úpravy pravidel zvané „Redemption Island“, která již vyřazeným soutěžícím dávala šanci vrátit se znovu do hry. Zdaleka největší změnou poslední inkarnace Survivora je tak usídlení obou soupeřících družstev na stejném místě.

Jsou za námi tři episody a dá se říct, že nejnovější úprava základního konceptu přináší ovoce zatím jen minimálně. Občas někdo zajde soupeře poprosit o pomoc, ale jinak se mezi oběma skupinami vytvořila dost velká rivalita na to, aby si všichni hleděli svého písečku, a k nepříteli se většinou staví zády. Velkou roli v tom jistě hraje i rozdělení týmu na muže a ženy, kdy se jedno pohlaví snaží dokázat tomu druhému, že je lepší, a že to druhé nepotřebuje. Největší divokou kartou je tak momentálně gay Colton, který úplně dobře necítí ani s jednou partou a v budoucnosti může být důležitým jazýčkem na vahách. Uvidíme, jestli se nový koncept v nadcházejících episodách nějak víc rozjede, ale prozatím mu můžeme především „poděkovat“ za dementní podtitul sezony „Jeden svět“.

Kromě nepříliš využitého konceptu Jednoho světa se ale zatím nejnovější inkarnace Trosečníka vyvíjí velice uspokojivě. Mezi osmnácti nováčky je celá řada výrazných osobností, které na sebe dovedou strhnout pozornost (prsatá hispánka Alicia, která by dokázala urazit i kokos na palmě nebo namyšlený sameček Matt, který zřejmě trpí utkvělou představou, že ho jeho penis předurčil k vládě nad světem), rychle se utvořily první koalice a už od prvního vyřazování se zhusta taktizuje. Soutěže se také zatím vesměs vyvedly a po dlouhé době začali střihači opět klást větší důraz na aspekt přežití v divočině. Prozatím tak vše nasvědčuje tomu, že je před námi další vydařená sezona nejúspěšnější americké reality show.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace