Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Legends of Tomorrow | 2016-?
csfd  imdb
tvůrce: Greg Berlanti, Andrew Kreisberg, Marc Guggenheim
hrají: Victor Garber, Caity Loitz, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Ciara Renee

Legends of Tomorrow: 3. série


ikona
Sam.Vimes
Proč je týmovka o cestování časem aktuálně nejzábavnější komiksovkou na CW? 

Na tomto místě bych klidně mohl jen zkopírovat poslední odstavec recenze druhé řady a řeklo by se tím vše zásadní. Vám by to ale asi nestačilo, takže si třetí řadu Legends of Tomorrow přeci jen rozebereme trochu podrobněji a ukážu, proč je považuji za aktuálně nejzábavnější komiksovku od CW.


Rip Hunter založil Time Bureau, vlastní organizaci pro správu časových linií, takže jeho bývalý tým je už trochu nadbytečný až kontraproduktivní. Po menší pauze se ale Legendy stejně dávají znovu dohromady, i kdyby měli nadělat víc škody než užitku. Řeší anachronismy (odchylky od správného toku historie), pletou se Ripovým agentům pod nohy, bojují proti Damienovi Darhkovi (zůstal od minula) a jeho dceři, kteří chtějí vypustit démona Malluse, jehož vězení je oslabováno právě narušováním přediva času. A do toho ještě všichni hledají magické africké amulety (do série s tím, který dává schopnosti Maye), protože byly kdysi použity k démonovu uvěznění.

Je to zkrátka ještě víc cheesy než minule, vtip je v tom, že komiksovka o cestování v čase tuhle žánrovou všehochuť v pohodě snese. Tvůrci se zase vyřádili i s pestrou přehlídkou různých prostředí, takže dojde studenou válku, zlatou éru Hollywoodu, vikingskou Skandinávii, pirátský Karibik i divoký západ. Anebo na celou epizodu na palubě lodi v časové smyčce ve stylu Na Hromnice o den více.


Titulní tým nabral posilu v podobě Zari, ženy z dystopické blízké budoucnosti, jíž dává schopnosti jeden z afrických amuletů. Druhým z nováčků je Ava, šéfka Ripových agentů, kteří jsou někdy s Legendami a někdy decentně proti nim. Dál se na pár epizod připojí rychlík Wally West a objeví se i znovu Jonah Hex nebo John Constantine. Divácky oblíbený Angličan ve světlém kabátu se po zrušení vlastního seriálu drží obrazovek zuby nehty, takže si po hostování v Arrow střihnul tři epizody Legends of Tomorrow a v nadcházející čtvrté řadě se k týmu připojí na plný úvazek.

Hláškování, vzájemné špičkování nebo i jen dialogy a snaha o spolupráci dvou naprosto jiných hrdinů jsou druhou silnou stránkou seriálu (po nepřeberných možnostech zápletek a lokací vyplývajících z konceptu). Tomu samozřejmě nahrávají právě obměny posádky a hosté, pro větší pestrost i pro proměnlivou dynamiku vztahů uvnitř týmu, dřív než by se stihla okoukat. Složení týmu se od počáteční sestavy povedlo výrazně odladit. Letošní přírůstek Zari se neztratí, především ale vyrostl obrovský sympaťák z Nathana, jenž pomalu zastiňuje i Routhova Atoma.


Můžu ten závěr recenze druhé řady teda zkopírovat aspoň sem? Ne? No nic… Arrow je už docela vyčerpaný a trochu se točí v kruhu (i když se rozhodně snaží o variace), pomalu začíná skřípat i Flash. Legends se sice dají brát ještě míň vážně (hodně relativně) než lučištník a rychlík – přeci jen život a smrt členů Oliverova a Barryho týmů mají přeci jen trošku větší váhu než přepálená záchrana světa před démonem času. Jako každotýdenní komiksový výplach teď ale Legends of Tomorrow fungují líp.

Verdikt

avatar7/10

Sam.Vimes

Legends of Tomorrow: 2. série


ikona
Sam.Vimes
Jak se povedla druhá řada komiksové týmovky o cestování časem? 

S komiksovými seriály se poslední roky roztrhnul pytel, žánrový fanoušek tak má docela slušný výběr. Stojí ještě za to věnovat pozornost týmu okolo kapitána Ripa Huntera? Stanice CW má pod svými křídly komiksovky už čtyři a jestliže u Flashe i Arrow byly druhé řady lepší než první, to samé platí i pro Legends of Tomorrow.


Tvůrci se tady hodně poučili z minulé řady, napravili některé slabé stránky a přidali na těch silných. Ústřední tým doznal menších změn, opustila jej problematická dvojice Hawkgirl a Hawkman (jeden z větších záporů první série) a klidil se Wentworth Miller jako Captain Cold. Což je jedině dobře, velmi rychle totiž u něj začalo lézt na nervy, jak pronášel jednu každou repliku s dikcí, jako by to byla ultimátní hláška… Za to by se styděl snad i Vin Diesel v Rychle a zběsile. Navíc díky tomu dostal víc prostoru Dominic Purcell, který (překvapivě) hláškuje mnohem přirozeněji.

Trochu do pozadí ustoupil Rip Hunter, ne že by na něm bylo něco špatného (naopak, Darvillův hvězdný pistolník je pořád super), ale bez něj je tým v problematice cestování časem trochu bezradnější, což je scenáristicky zajímavější. Nováčky jsou potom Vixen (předchůdkyně té, kterou jsme už viděli v Arrow) a historik Nate Heywood, který ke svému vzdělání vcelku záhy přibere i schopnost přeměnit své tělo v ocel, a tak si vybere porno jméno superhrdinské jméno Steel. Oba do týmu dobře zapadnou a jsou vítaným polepšením si od Hawk-lidí.


Na druhé straně barikády pak nestojí jen jeden hlavní padouch, ale hned tým z již dříve představených – Reverse Flash, Damien Darhk, Malcolm Merlyn a ještě někdo (nebudu prozrazovat). Že je polovina z nich mrtvá? Odpověď je jednoduchá: cestování v čase. A nepřemýšlejte nad tím tolik.

Ústřední zápletka se tentokrát točí okolo hledání Kopí osudu. Ano, je to strašlivě cheesy, ale takový je celý seriál a je si toho dobře vědom. A to je právě asi největší síla Legend, ta sebeuvědomělá zábavná béčkovost plná jednak vzájemného špičkování u hrdinů, které pak na ještě vyšší úroveň přivádějí padouši v epizodě z jejich pohledu. A jednak u nápadů umožněných premisou, kde mohou primárně scenáristi a sekundárně postavy dát průchod svému vnitřnímu geekovi. Ať už je to setkání s Justice Society of America (předchůdce Justice League z první půlky století), Rayova variace na světelný meč nebo skvělá podzápletka s Georgem Lucasem.


Z toho, co jsem v přechozích odstavcích chválil, zároveň plyne i největší slabina seriálu – pořád je to jen béčková zábava, která třeba na Daredevila nikdy mít nebude. Scénáře je lepší raději moc nepitvat, rozhodování postav zase často odpovídá tomu, aby příběh vyšel tak akorát na cílových 40 minut na epizodu a 17 dílů na řadu, hlavně aby se konflikty nevyřešily moc rychle. Celkově dění na obrazovce (a obzvlášť některé kostýmy nebo komiksové propriety) často od diváka vyžadují vstřícnost, aby si neřekl: "Na tohle už jsem starej." Ve své kategorii jsou ale Legends of Tomorrow zábavnou oddechovkou, která si nehraje na nic víc.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (4)

Verdikt

avatar7/10

Sam.Vimes


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  hroubek

 • avatar10/10

  jiri.vit

 • avatar4/10

  Roman89

 • avatar10/10

  pytlak15

Legends of Tomorrow: 1. sezóna


ikona
Spooner
Opravdu se změnil seriálový bratříček Arrowa a Flashe v příjemnou jednohubku? 

Jmenoval se Oliver Queen a strávil pět let na pekelném ostrově. Po něm přišel Barry Allen, který je jen tak mimochodem nejrychlejším mužem na světě. No, a před pár měsíci dorazil také strážce času Rip Hunter, jenž chce za pomoci nezvyklé sorty hrdinů a antihrdinů zachránit budoucnost před Vandalem Savagem, jenž za 150 let ovládne svět. Jo, od dob rádoby umírněné a malinko realistické první řady Arrowa jsme se v comicsovém univerzu stanice CW posunuli do dosti divokých a nečekaných končin. Jenže co naplat, i přes rádoby rýpavé komentáře o tom, do jakých přehnaných takřka sci-fi zápletek se tamní producenti vlastně pustili, se jim tento krok zase podařil. Nejen, že si cestování Atoma, Snarta či White Cannary připsalo slušný divácký úspěch, ono jde ve výsledku o celkem neurážející a příjemnou blbinu.

Legends of Tomorrow pak nejvíce pomáhá právě fakt, že si jsou tvůrci naštěstí evidentně vědomi, jakou že ptákovinu to vlastně točí a celé se to nebere příliš vážně. Atmosféra je správně cheesy, epizody parádně odsýpají a divákovi díky uvolněnému režijními stylu a slušným hláškám nevadí, že ty časové machinace i samotný děj dávají postupem čím dál menší smysl. Tady se zkrátka na logiku nehraje a čím dřív to pochopíte, tím větší máte šanci, že se vám z těch nelogičností neuškvaří mozek. Navíc se tu pořád něco děje, a když se cestuje časem, většinou to stojí za to. Výlety do papenduklových padesátek či sedmdesátek sice zabírají až příliš stopáže, jakmile se ale titulní parta vydá do daleké budoucnosti, za důchodcem Oliverem Queen či dokonce na Divoký západ za Jonahem Hexem, vyjde z toho ta pravá comicsová jednohubka, která navíc šikovně pracuje s nastaveným univerzem.

I horší epizody pak většinou drží nad vodou poměrně sehrané obsazení, v němž si každý najde svého oblíbence. Někomu víc sedne sympaťák Arthur “Rip“ Darvill, dalšímu zase neselhávající drsňačka Caity Lotz a nejvíce diváckých bodů si asi připíše Wentworth Miller, který se Snartem vyfasoval asi nejvděčnější roli. Jistí je pak spolehlivý Victor Garber a kupodivu i ten Dominic Purcell se snaží nepůsobit jako úplně herecké dřevo. Na druhou stranu tu pak ale máme absolutně nevýrazné ptačí duo v podání nudné  Ciara Renée a zaměnitelného modýlka Falka Hentschela. A ani hlavní záporák za ty tisíce let na Zemi příliš charismatu nepobral. I přesto si však herecké obsazení hodně sedlo a jejich týmová chemie seriál zachraňuje i v těch nejkrkolomnějších pasáží.

A že jich k závěru slušně přibývá. Nejen totiž, že ty hrátky s časem dávají čím dám menší smysl a logické lapsy se kupí rychlostí šípů od Arrowa, celé se to navíc začíná malinko točit v kruhu a místo svižného vyvrcholení začíná postupné natahování. Celá linka se Savagem tak mohla už několikrát skončit, kdyby se jedna z postav (většinou nesympatická Kendra) nezachovala jako idiot a neprodloužila konec hlavní zápletky zase o pár epizod. Holt když kravaťáci ze CW řeknou šestnáct epizod, musí se to dodržet i za každou cenu. Scenáristům tak ke konci spíše dochází dech, diváka už Legendy nebaví tolik, jako v polovině, a logické lapsy jsou díky tomu ještě viditelnější.

I přesto ovšem Legends of Tomorrow celkem spolehlivě plní svůj účel. Tvůrci totiž vědí, že tahle látka s podobně lacinými triky nemůže být nic jiného, než jen comicsovým béčkem. Tuhle kolonku však Legendy splňují více než solidně a vám díky zábavnosti, povedeným hláškám a sympatickým hercům nebude vadit, že tu hodně věcí vlastně nedává smysl. Na rozdíl od takového čtvrtého Arrowa si tu totiž nikdo nehraje na žádnou rádoby osudovou a temnou story, ale scenáristé chtějí prostě a jednoduše pobavit. A to se jim, až na unylý konec, vlastně velmi dobře daří. Jinou než druhou ligu ovšem i přesto tento cheesy kousek asi nikdy hrát nebude.

Verdikt

avatar6/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  hroubek

Legends of Tomorrow: Pilot


ikona
Spooner
Vyklubal se ze spin-offu Arrowa a Flashe divný mišmaš nebo zábavná guilty pleasure? 

Znáte to, dojná kráva se musí dojit, dokud to jde. A v tomhle případě téměř do poslední kapky a už na trochu zapáchajícím kusu dobytka. Spolupráce stanice CW a DC v podstatě začala televizní comicsovou vlnu a už několik let slaví velké úspěchy. A rozhodně se nezdá, že by se na tom mělo v dohledné době něco změnit. Arrow už je sice ve své čtvrté řadě spíše nechtěně směšný, než odpočinkově zábavný, pořád ovšem patří mezi nejsledovanější hity stanice. Rychlý kolega Flash je pak na tom ještě o něco lépe a co se ratingů týče, nakopává zadek většině konkurence.  Další televizní bratříček byl proto v tomto případě jen otázkou času. Jenže cesta, jakou se tvůrci rozhodli vydat je…no, malinko bizarní. Místo toho, aby nám naservírovali dalšího známého superhrdinu, vyzobali ze svých sérií několik více či méně oblíbených postav, které spojili v jedné týmovce, v níž se bude navíc cestovat časem. Může ale něco takového vůbec fungovat?

Novinka Legends of Tomorrow nám tak přivádí na scénu hned několik značně rozdílných charakterů, z nichž někteří museli být kvůli seriálu dokonce vzkříšeni z mrtvých. Máme tu tedy správňáckého Atoma, z hrobu vylezlou Saru Lance aka novou hrdinku White Cannary, reinkarnovanou dvojici Hawkman a Hawkgirl, Firestorma složeného z doktora Steina a floutka Jacksona a zlodějské bráchy Snarta a Mickyho. Tuto nesourodou partičku svedl dohromady tajemný pán času Rip Hunter, aby mu pomohla v jeho nebezpečné misi. Tou je zastavit nesmrtelného diktátora Vandala Savage, jenž díky svým plánům a několik staletí narůstající moci za 150 let ovládne svět. Jedinou šancí, jak ho zastavit je cestovat do různých časových úseků a v nich překazit Vandalovy plány. A dávat si přitom samozřejmě bacha na to, aby nebyla narušena časová osa. Dokáže spolu tento tým spolupracovat? A říká jim Hunter vůbec celou pravdu?

Jo, doby kdy se tvůrci v začátcích Arrowa snažili budovat jakž takž realistické univerzum, jsou už dávno pryč, a více za vlasy přitažený kousek jsme už snad ani dostat nemohli. Znamená to však automaticky špatný seriál? To naštěstí zatím ne a zdá se, že bychom tu v lepší případě mohli mít zaděláno na slušnou guilty pleasure. Celé to totiž vypadá přesně tak přiblble a cheesy, jak to z námětu a prvních ukázek vypadalo. Triky i celková výprava vypadají šíleně béčkově, dialogy jsou stejně klišovité, jako u seriálových bratříčků, jednání postav někdy nedává příliš smysl a logické lapsy vás už po chvilce přestane bavit počítat. A taky to proplétání se světem Arrowa z úvodu působí dosti krkolomně. Chyb, za něž by se dalo Legends ihned odstřelit je zkrátka víc, než dost.

Jenže scenáristé nechtějí evidentně servírovat žádný do detailů vybroušený kousek, ale hlavně hodně odpočinkovou podívanou, u níž se vyplatí nechat mozek zavřený ve skříni. A to se jim vlastně docela daří. Pilot si tak po celou dobu drží svižné tempo, sem tam někdo utrousí hodně fajn hlášku a celé se to naštěstí nebere vůbec vážně. I přes to, že se vlastně jedná logicky jen o představovačku jednotlivých charakterů a jejich vztahů a po příběhové stránce se tu toho moc nestane, tu nenajdeme téměř žádné hluché místo a divák se nemá moc kde nudit. Index zábavnosti je tak na pilot vlastně docela solidní a člověka i tak trochu zajímá, jak se tvůrci s touto látkou v budoucnu poperou.

Pak tu ale máme samotný tým hrdinů a s ním mám zatím tak trochu problém. Scenáristům se je sice podaří všechny efektivně představit, každý z nich má hned od začátku svůj vnitřní boj či postranní úmysly a stopáž je mezi ně chytře rozdělena, takže nikdo nezůstane upozaděn. Jenže ne všichni jsou ovšem stejně zajímaví a ani obsazení tomu příliš nepomáhá. Zkušený Victor Garber či fanoušky oblíbená Caity Lotz si sice odehrají (v druhém případě spíše odkopou) svoje a také snad už neoddělitelná dvojice Miller/Purcell je díky odlišnosti jejich postav od zbytku sestavy překvapivě zábavná a zajímavá. Pak tu však máme stále dosti legrační ptačí duo, které je nudné i přes jejich velkou roli v celkovém příběhu či nevýrazného Brandona Routha, jehož Atom je na můj vkus až moc velký Mirek Dušín. Nesympatického Franze Drameha aka Firestorma bych potom nejraději ze seriálu vyškrtl již po úvodních minutách. Jedinou výraznější volbou je tak charakter cestovatele času Ripa Huntera v podání sympatického Arthura Darvilla, jenž má svůj laserový kolt proklatě nízko u pasu a pro správně načasovanou hlášku nikdy nejde daleko. Že je pak právě jeho postava tou nejzajímavější, je potom díky jeho “profesi“ tak nějak automatické.

Legends of Tomorrow tak vlastně zatím do puntíku splňují fanouškovská očekávání. Nikdo si tu na nic příliš nehraje a jako další oddychová alternativa k zajetým značkám to prozatím slušně funguje. A vzhledem k tomu, jaký scenáristický bordel z toho hned v úvodu mohl vzniknout, je to potom až překvapivě fajn. Riziko, že se scenáristům podaří pohnojit všechen potenciál týkající se cestování časem, je však i nadále celkem velký. Něco mi totiž říká, že tady si s logikou a časovými paradoxy hlavu moc lámat nebudou a ani s využitím různých časových období to vzhledem k bídné výpravě nevypadá moc slavně. Rád se ovšem nechám v tomto případě překvapit. Snad si tedy novinka udrží svůj svižný ráz a ke konci nás nebude čekat solidní bolehlav. Comicsová guilty pleasure se totiž hodí vždycky.

Verdikt

avatar6/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  hroubek

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace