Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Lovci duchů | Supernatural | 2005-?
csfd  imdb
tvůrce: Eric Kripke
režie: Kim Manners, Robert Singer, Jensen Ackles, Eric Kripke
hrají: Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jeffrey Dean Morgan, Jim Beaver, Misha Collins, Mark Sheppard, Genevieve Padalecki, Katie Cassidy, Nicky Aycox, Samantha Ferris

Lovci duchů: Koukat nebo nekoukat?


ikona
Sam.Vimes
Jak se daří bratrům Winchesterovým v 11. řadě Supernatural? 

Sam a Dean Winchesterovi v televizi loví nadpřirozená monstra již jedenáctým rokem. Supernatural bylo nejsilnější ve své 2. – 5. řadě, v době kontinuální zápletky rozpínající se přes celé série (a potažmo i celou první polovinu seriálu) proložené lahůdkovými monster-of-the-week díly, které si často chytře pohrávaly s žánry (pamatujete třeba na geniální epizodu Changing Channels?) Atmosféra byla čím dál tím temnější, bratrům se zdaleka ne vždy dařilo (a to i v důležitých záležitostech), jejich hádky, usmíření a tragédie ještě nebyly mnohokrát viděné a tak dokázaly vzbuzovat patřičné emoce, mytologie byla ještě relativně kompaktní a neroztříštěná a krásně fungovala kontinuita, když se na relevantních místech připomněla i desítky epizod stará informace nebo vedlejší postava. Od šesté řady dál seriál trochu rozbředl, avšak v aktuální jedenácté se v mnoha ohledech ke svým zlatým časům přibližuje.

Vinou Winchesterů je na svět vypuštěno pradávné zlo, kterého se svorně bojí monstra, andělé i démoni. Navíc po neblahých událostech se Smrtí z konce minulé řady jsou informování, že pokud by zemřeli, čeká je uvržení do nicoty, daleko strašnější osud než by měl, takže poté co bratři doslova prošli peklem, rájem i očistcem a odevšud se vrátili, se o ně zase můžeme začít trochu bát. Své nejlepší období teď Supernatural připomíná i opětovným větším využívání křesťanské mytologie, což by mohlo také znamenat zase smysluplnější využití pro postavu Castiela, s nímž si mezi 6. a 10. řadou scenáristé zjevně často nevěděli rady. I při silnějším příklonu ke globální zápletce se ale najde čas i úkrok stranou v podobě zatraceně povedeného koncepčního dílu Baby – celá epizoda byla natočená kamerami umístěnými v Impale, tedy vlastně z pohledu ikonického auta.

Jensena Acklese i Jareda Padaleckiho zjevně jejich slavné role stále baví a rozhodně se na nich nedá pozorovat nějaká únava materiálem. Lovci duchů tak chytají další dech a i po víc než dekádě na obrazovkách nenudí a mají pořád co nabídnout.

 

Proč se Supernatural pokračovat:

  • těší vás příklon ke stylu první poloviny seriálu
  • rádi si dáte fantasy ze současnosti s rockovým doprovodem
  • máte Sama a Deana natolik rádi, že je chcete každý týden vídat dál

Proč už dát od Supernatural ruce pryč:

  • už vás nebaví jedenáctým rokem sledovat lovení duchů
  • v diáři máte místo jen na dramatickou špičku, na zábavné oddechovky už ne
  • po více než 200 epizodách už máte Winchesterů po krk

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace