Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nová holka | New Girl | 2011-2018
csfd  imdb
režie: Jake Kasdan
hrají: Zooey Deschanel, Jake M. Johnson, Max Greenfield, Hannah Simone, Lamorne Morris

Nová holka: 6. sezóna


ikona
Redakce
Zooey Deschanel a její bláznivá partička mají za sebou další sezónu. Patří stále mezi sitkomovou špičku? 

* * * recenzi pro vás sepsal uživatel Hroubek * * *

Jeden z nejvděčnějších seriálů současnosti. A taky jeden z nejlepších sitcomů, který ani po šesti letech neztrácí dobré nápady a je svůj. Přesně takové je seriálové dítko oblíbené herečky Zooey Deschanel, praštěné New Girl. Seriálu i tvůrcům sice dlouho trvalo, než si našli vlastní styl, ale jakmile se jim to povedlo, tak už ho nepustili. A co je na tom nejlepší, i po letech se jim ho stále daří v podstatě zdokonalovat. 

 

Jsem opravdu moc vděčný, že scenáristům stále nedocházejí nápady a neustále dokáží přicházet s něčím novým a ztřeštěným. Ostatně, slovo ztřeštěný vystihuje desítky okamžiků ze seriálu, z nichž jsem měl upřímnou radost. Byly totiž vtipné, originální a trochu ujeté, ale v dobrém smyslu slova. A stále je ze seriálu cítit, že to všechny zúčastněné baví, chtějí za každou cenu potěšit své fanoušky a nedělají to jen pro peníze.

Šestá řada pak pokračuje přesně tam, kde skončila pátá. Cece a Schmidt mají po svatbě a hledají si nové bydlení, Nick řeší vztah s Reagan (stále sexy Megan Fox), Winston se rozhodne posunout svou lásku k Aly o pár kroků dál. A Jess je pořád ta samá láskou zmatená Jess, která se prostě motá v kruhu a bojí si připustit, že stále miluje Nicka. A s těmito zápletkami tvůrci výborně pracují po celou sérii. Hlavní linky pak slouží jako kostra, na niž jsou nabalovány další epizodní podzápletky. Nikdy však naštěstí nezmizí to hlavní, co scenáristé chtějí říci. A přitom seriál pomalinku posouvá postavy dál k důležitým životním rozhodnutím či cílům a nebojí se hrát na malinko vážnější a dospělejší notu. A v tomto ohledu má New Girl mnohem blíže k seriálům, jako jsou Přátele a HIMYM.

 

Jak už jsem psal na začátku, tvůrci jsou si ovšem stále mnohem jistější v oné humorné stránce. Takže jsou nám servírovány místy až moc absurdní zápletky, které o to více fungují. Dostaneme crossover s populární partičkou Brooklyn Nine-Nine nebo epizodu, kde Cece začne dělat manažerku pánským modelům, Winstonovu žádost o ruku, a navíc se konečně dozvíme křestní jméno Schmidta. Všechny situace a dlouho očekávané momenty pak dokáží autoři vytěžit na maximum. A nutno říct, že taková návštěva pánských lázní už pro mnohé nikdy nebude jako dřív.

 

New Girl je ve své šesté řadě stále suprová podívaná, jež možná má pár slabších dílu a momentů. Pokud jste si ale tuhle partičku kolem Zooey Deschanel zamilovali tak, jako já, rozhodně budete spokojeni. A budete překvapeni, kolik je zde silných a emocionálních scén, jež dokáží diváka správně dojmout. New Girl prostě umí neustále překvapovat a já budu vyhlížet další řadu s opravdu velkým napětím, jelikož ještě není potvrzená. Byla by však škoda přijít o takhle dobrý a kvalitativně spolehlivý sitcom.

Verdikt

avatar7/10

Redakce

Nová holka: 5. sezóna


ikona
Spooner
Patří sitcom se Zooey Deschanel stále mezi největší komediální pohodovky, nebo mu dochází dech? 

Populární New Girl se v minulé, čtvrté řadě vrátila zpátky na svůj kvalitativní vrchol. Po rozpačitém přešlapování na místě v třetí sezóně se seriál malinko odpíchl od ztřeštěného humoru směrem do romantičtějších vod, v němž se oblíbené charaktery konečně dočkaly patřičného vývoje. Nová holka se zkrátka stala seriálem, který už dávno nestojí jen na jméně Zooey Deschanel, ale dokáže být skvěle fungující romantickou komedií, od níž by se mohla učit i čím dál průměrnější žánrová konkurence. Jenže pátá sezóna bývá často obdobím, kdy mnoha sitcomům dochází dech a spíše se začíná vařit z vody. New Girl se to však rozhodně netýká a v podstatě nám servíruje tu stejně příjemnou a skvěle odsýpající podívanou jako loni.

Od minula se tu toho opravdu moc nezměnilo a v podstatě bych zde mohl směle přepapouškovat svá slova z minulého roku. Jenže zatímco u většiny podobných kousků by to bylo špatné znamení, zde to rozhodně neplatí. Tady totiž všechny tvůrčí ingredience stále fungují výtečně a i po pěti letech svým způsobem svěže a neohraně. Ano, humor je možná v některých pasážích až příliš přepálený a některé gagy zbytečně natahované. Většinu času si jsou ovšem scenáristé po humorné stránce jistí v kramflecích, slovní výměny mezi postavami mají stále ten správný drajv a co je nejdůležitější, i po letech diváka dokážou celkem příjemně překvapit.

Stará známá parta se navíc stále neokoukala a tvůrci skvěle využívají toho, že nám tihle švihlí spolubydlící za ta léta už ohromně přirostli k srdci. Jejich charaktery se navíc i tentokrát slušně vyvíjejí a z looserů, kteří hledali své místo v životě, se už definitivně (i když trochu pozdě) stali dospělí lidé, jež začínají zapouštět kořeny. Nebo by aspoň chtěli. Postavy jsou stále strašně sympatické, mezi ústřední pěticí panuje výborná chemie a scenáristé si skvěle poradili i s menším zádrhelem v první polovině série. Zooey Deschanel si totiž musela dát od seriálu kvůli těhotenství na několik epizod voraz. Nejen ale, že její absence nebyla kvůli skvělému zbytku obsazení příliš znatelná, ono se jim navíc povedlo sehnat skvělou dočasnou náhradnici v sexy Megan Fox. Ne tedy, že by Megan oplývala nějakým extra komediálním talentem, role chladné a odměřené Reagan jí ovšem sedne a do zajeté party slušně zapadla. Vůbec by mi tak nevadilo, kdyby se v další řadě začala objevovat častěji.

Pár vad se zde však přeci jen najde. Některé díly a zápletky jsou spíše slabší a dosti průměrné a k závěru série jsem se nemohl zbavit dojmu, že se nám tvůrci v případě Jessiných vztahů už malinko začínají motat v kruhu. I přesto si ale fandové nemají moc na co stěžovat. Jess a její přátelé totiž stále nabízejí ten správně vyvážený mix komedie a romantiky, v němž kromě humoru skvěle fungují i dojemnější pasáže. Vaší drahé polovičce tak raději připravte před zhlédnutím papírové kapesníčky. I když tedy sledovanost populárního sitcomu bohužel stále klesá, svým příznivcům dokážou tvůrci parádně servírovat to, co mají na tomto kousku nejraději. A po pravdě, kolik komediálních seriálů tohle může po svých pěti řadách v současnosti říci, co?

Verdikt

avatar7/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  hroubek

Nová holka: 4. sezóna


ikona
Spooner
Chytla komedie se Zooey Deschanel ve čtvrté řadě druhý dech? 

Upřímně, původně jsem neočekával, že se na čtvrtou sérii komediální Nové holky budu dívat, natož že o ní jen pár hodin po dokoukání napíšu recenzi. Třetí série osobitého sitcomu se Zooey Deschanel ve mně totiž zanechala dosti rozpačité pocity. Humor se okoukával, oblíbené charaktery se po očekávané romanci Nicka a Jess příliš nevyvíjely a vlastně celá působila dojmem, že tvůrci moc neví, kudy kam. A ani úvodní díly jejich čtvrté štace mě příliš nepřesvědčily o opaku. Jenže stačilo dát scenáristům druhou šanci v podobě menšího maratónku a už jsem zase lapen v Jessiných sítích. New Girl totiž i přes klesající sledovanost chytla druhý dech a tlačí se tak zpátky do první sitcomové ligy.

Recept na ukuchtění správné komediální podívané je přitom v tomto případě celkem jednoduchý. Tvůrci zkrátka trochu ubrali na svém trhlém humoru, jenž někdy záměrně balancoval na hranici trapnosti, a který už loni bohužel často přecházel do oné nelichotivé roviny. Místo toho se scénář začal více soustředit na romantické linky a ještě více se šťourat ve vztazích našich hrdinů. A výsledkem je překvapivě skvěle fungující romantická komedie, jež výtečně vytěžuje oblíbené charaktery a vztahy mezi nimi. Zároveň se však seriál nestává jen řadovým sitcomem a i přes úbytek ulítlých gagů stále neztrácí nic ze své osobitosti. Zábavných scén je stále více, než v každém druhém průměrném kousku, hlášky také nevymizely a postavy pořád vyvádějí šílené kusy. Jen jsou nám podávány v daleko přijatelnějších dávkách.

Nebýt ovšem fungujících charakterů, těžko by tato přeměna v poctivý rom-com fungovala. Po této stránce by ale scenáristé ani nemohli být jistější. Hlavní hrdinové jsou sice pořád hodně střelení a zmatení looseři, kteří někdy moc nevědí, co se životem, ale už by zkrátka rádi našli ten pravý protějšek. Vztahové linky jim pak vůbec neubírají na zajímavosti, ba naopak. Nabízí nám totiž jejich uvěřitelný vývoj, po němž budete mít tuto partičku snad ještě raději než v minulosti. Sehranější obsazení potom najdete snad jen u policejních kolegů z Brooklyn Nine-Nine. Všichni se tu výtečně doplňují a těžko byste zde našli slabý článek. Ano, dokonce i ten ještě před rokem otravný Winston je zde najednou náležitě využit a ze zprvu nevýrazné Cece se během série stane jeden z miláčků seriálu. Jediné, co trochu zamrzí je, že původní tahounka Jess v podání stále cute Zooey Deschanel zde paradoxně v závěrečné třetině tahá za nejkratší konec pomyslného provazu. Postrádá nějakou vlastní linii a je “pouze“ katalyzátorem mnoha vtipných situací.

I přesto mi udělala čtvrtá sezóna New Girl až nečekanou radost. Scenáristům konečně došlo, že už nestačí populární partu dostávat jen do humorně křečovitých scének, konečně je posunuli razantně vpřed a dali ještě více prostoru jejich milostným starostem. Ano, příběhově to diváka sice vůbec nijak nepřekvapí. I přesto z toho však vznikla správně fungující romantická komedie jak z učebnice, jež výtečně prodává oblíbené postavy a až na pár výjimek u ní budete mít většinou úsměv od ucha k uchu. Je proto škoda, že seriál i přes kvalitativní růst trápí čím dál nižší sledovanost a příští sezónu tak budeme muset přežít jen s polovičním množstvím epizod. Snad budou Jess a spol. proti této neveselé situaci opět bojovat v té nejlepší formě.

Verdikt

avatar8/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  hroubek

 • avatar6/10

  HotShot

Nová holka: Úvod 4. řady


ikona
Spooner
Oblíbený sitcom se vrací ve své čtvrté řadě. A navštíví ho i Jessica Biel. 

Populární sitcom New Girl je už nějaký ten pátek jednou z mála komediálních stálic upadající stanice FOX a praštěná partička okolo Zooey Deschanel si zde našla svou věrnou fanouškovskou základnu celkem bez problémů. V minulé sezóně se ovšem sledovanost seriálu přeci jen o něco zmenšila a zaznamenal i menší pokles z komediálního vrcholu. Stále se sice jednalo o výbornou jednohubku, oproti druhé řadě nám ale tempo přeci jen trochu zpomalilo a dočkali jsme i několika poměrně slabších epizod. Pro čtvrtou sezónu si tak tvůrci připravili menší ratingový tahák v podobě populární hollywoodské krásky Jessicy Biel, jež by měla alespoň zpočátku sledovanost malinko nakopnout.

Nemohu vás ještě pár hodin po premiéře říci, jak tato sázka vyšla z hlediska sledovanosti. Z kvalitativního hlediska však žádnou razantní změnu nečekejte. A ono je to možná i dobře. Parta okolo trhlé Jess se tak chystá na již několikátou letní svatbu a všichni přátelé si dají slib, že domů rozhodně neodejdou sami a někoho tam sbalí. Jenže jak se pochopitelně ukáže, nebude to vůbec snadné. Playboy Coach už se totiž dříve stihnul vyspat snad se všemi ženskými na svatbě. Nick se Schmidtem dostanou netradiční sexuální nabídku, která je trochu vykolejí. No a Jess se musí o své vytouženého chlapa porvat se sexy konkurentkou v podání právě Jessicy Biel.

Jenže zrovna tato linie se ukazuje v úvodu čtvrté série jako ta vůbec nejslabší. Zápletka okolo jejich soupeření totiž kromě vtipné pointy neobsahuje zdaleka tolik humorných situací, kolik by si zasloužila a potenciál byl u této linky bez debat daleko větší. Jessica Biel navíc komediálního talentu zrovna dvakrát nenabrala, vedle klasicky cute Zooey Deschanel příliš nestíhá a jako hvězdná hostovačka tedy moc nezazáří. Situaci tak musí zachraňovat vedlejší charaktery a zde je naštěstí situace o dost veselejší. Coachovo setkávání s jeho předešlými “oběťmi“ by si sice zasloužilo mnohem více prostoru. I na malé ploše však dokáže Damon Wayans Jr. zase dokázat, jak moc mu komediální role sedí. A mně zase bolestivě připomněl, jak moc mi chybí neprávem ukončený sitcom Happy Endings.

Pozadu samozřejmě nezůstává ani neselhávající dvojice Nick a Schmidt, jejichž linie je rozhodně nejpovedenější a s kamennou tváří se na ní dívat určitě nebudete. Není divu, že právě zmiňovaný Damon Wayans Jr. a sympaťák Jake Johnson se už stačili dočkat i celovečerního úspěchu v podobě Falešných poldů. Málokterý fanda by jim asi tento úspěch nepřál. Jinak je zde samozřejmě vše při starém. Ostatně, jen naivka by mohl očekávat, že tvůrci ve své čtvrté štaci uhnou ze své osvědčeného stylu. Humor tu pořád není pro každého, ale pokud jste si s Jess a spol. užívali poslední tři roky, tak nudit se nebudete ani tentokrát. Tempo je svižné, hluchých míst zde i přes slabší Jessinu linku naštěstí moc není a závěrečná pětiminutovka nám zase ukáže, jak moc nám hlavní postavy za ten čtvrt rok vlastně chyběly.

Další řada Nové holky se tak představila hodně sympatickou a svěží epizodou, která skalní fandy určitě potěší. Sázka na hvězdnou Jessicu Biel sice nevyšla zrovna podle tvůrčích představ. Tahle herecká partička je už ovšem tak sehraná a jejich charaktery už stačily přirůst tolik, že se tento menší přešlap dá celkem snadno přehlídnout. Snad tedy budou další díly pokračovat ve slušně nastaveném tempu a nudnějších kousků se jen tak nedočkáme.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar7/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  HotShot

Nová holka: Úvod 3. řady


ikona
Spooner
Roztomilá Zooey Deschanel a její partička jsou zpět. Jakpak se jim daří?  

Vývoj seriálu New Girl musí dělat radost snad každému fanouškovi televizních řachand. Ze sitcomu, který si ze začátku svůj styl poměrně dlouho hledal a stavěl zejména na popularitě titulní Zooey Deschanel se pak ve druhé řadě stal jednou z nejsympatičtějších komedií široko daleko s výtečně napsanými charaktery. Styl humoru sice stále nemusí sednout každému, ale jakmile se naladíte s tvůrci na jednu vlnu, tak vás začnou odměňovat jedním z nejzábavnějších sitcomů loňské sezóny, který se s námi rozloučil v té nejlepší formě. A ani na úvod třetí řady těmto malinko trhlým spolubydlícím rozhodně nedochází dech.

Navazujeme samozřejmě přesně tam, kde jsme minule skončili a s oblíbenými hrdiny se potkáváme ihned po dosti nepovedené svatbě. Nick a Jess se dali k oddychu všech fanoušků konečně dohromady, jsou happy a do svého nového vztahu chtějí dát všechno. Což v překladu znamená utéct vlivu svých kámošů a odjet si užívat do Mexika. Jak to však u komedií bývá zvykem, tak nic samozřejmě nepůjde podle plánu a Nickovo klasické magoření je opět přinese do pořádného maléru. Nemalé dilema pak řeší hláškař Schmidt, jenž dostal ultimátum nadobro se rozhodnout mezi Cece a Elisabeth. Jenže to by to nebyl Schmidt, kdyby celou nevyřešil tím nejhorším možným způsobem a zkomplikoval tak situaci sobě i nebohému Winstonovi.

Již teď vám musí být jasné, že tvůrci pokračují v nastavené laťce a nechávají vše při starém. Což je v tomhle případě jedině dobře. Scénář žene naše oblíbence do čím dál absurdnějších a naštěstí i vtipnějších situací, hlášek je stále a celá epizoda opět uteče až neuvěřitelně rychle. Pravda, žádných šíleností či scén, balancujících záměrně na hranici trapnosti, jsme se zatím nedočkali, i přesto ale tahle hodně divná parta svým humorem rozhodně nezklame. Scénáristé navíc kromě humoru umí skvěle pracovat také s romantikou a všechny ty peripetie okolo vztahu Nicka a Jess či Schmidtovu milostném dilematu tak sežere fanda i s navijákem.

 Velkou předností New Girl totiž vždy bývaly sympaticky trhlé postavy, které se divákovi za dva roky již dost dostaly pod kůži, a vybudoval si k nim hezký vztah. A ani zde se žádné změny rozhodně nedočkáme. Jess je stále roztomilá, Schmidt pořád hláškuje a říká jednu blbost za druhou, Nick zmatkuje a i ta Cece nám v průběhu druhé řady vyrostla v další silný charakter a rozhodně se vedle svých kamarádů neztratí. Jedinou slabinou tak stále zůstává nemastný neslaný Winston. Z toho se sice scénáristé snaží udělat čím dál většího idiota, kvůli své nevýraznosti si cestu k divákům však stejně nenajde. Kdyby v seriálu nebyl, tak by se vlastně vůbec nic nestalo. Navíc se obávám, že jeho zbytečnost bude ještě umocněna blížícím se návratem Couche alias výborného Damona Wayanse Jr. ze zrušeného Happy Endings. A kdo tenhle nedoceněný klenot sledoval tak ví, že s ním se rozhodně nudit nebudeme.

Ano, máte pravdu, dneska to bylo opravdu trochu kratší než obvykle. U téhle ujeté partičky se toho totiž opravdu moc nezměnilo a tvůrci nám přinesli další standartně dobrou epizodu se stále fungujícími postavami. Herecká sestava si to navíc stále užívá od začátku do konce, takže nad okouzlující Zooey zase bude slintat plno geeků a Max Greenfield si opět vyslouží nějakou tu komediální nominaci. U tohoto komediálního hitu bude prostě vždy fungovat jeden jednoduchý vzorec. Koho totiž Jess a spol. chytli již dříve, tak bude spokojen pořád a kdo téhle veselé holčině nepřišel na chuť, tak už se to asi nikdy nezmění. Tenhle humor vám zkrátka buď sedne, či nikoliv.

Verdikt

avatar7/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar10/10

  julek7

 • avatar6/10

  HotShot

Nová holka: Recenze 1. sezóny


ikona
Spooner
Jak dopadl výlet Zooey Deschanel do televize? A jak se žije holce v bytě se třemi cizími chlapy?  

Zooey Deschanel je poslední dobou docela v kurzu. Jde z filmu do filmu, občas si zazpívá ve své indie kapele She and him, jejích obřích kukadel si všimli i výrobci řasenek a celkově je s ní docela zábava. Její vzrůstající popularitu pak ještě potvrdil nový komediální seriál stanice Fox s názvem New girl. Ten má za velkou louží slušný úspěch, který byl potvrzen už i nominací na Zlaté Glóby pro nejlepší komediální seriál. Člověk by tak proto automaticky předpokládal seriál plný kvalitního nebo inteligentního humoru. Tak jednoduché to ale zase není.

Zooey zde hraje Jess, mladou a tak trochu praštěnou holku, která se po dosti trapném zjištění, že jí přítel podvádí, ocitne na ulici. Najde si tak podnájem u tří kamarádů Nicka, Schmidta a Wintsona. Těm se ze začátku vidina bydlení s dívkou dost zamlouvá, i když za to zčásti může taky Jessina nejlepší kamarádka (a hlavně modelka) Cece. Už po pár dnech a několika zhlédnutích Hříšného tance ale kluci pochopí, že život s touhle trhlou holkou nebude taková idylka, jak si plánovali, ale život bez ní by byl už vlastně taky celkem nuda. Námět zkrátka nijak objevně nezní, ale pod šikovnýma rukama se z něj stále dá ukuchtit hodně zábavná podívaná.

O to překvapivější je zjištění, že zde se to ze začátku moc nedaří. Vtipných situací je pomálu, postavy jsou nevýrazné a celé to snažení dostávat postavy do nějakých trapných situací působí hodně křečovitě. Po pár dílech se ale naštěstí cosi zlomí a celé to začne hodně příjemně šlapat. Jakoby si tvůrci a herci konečně uvědomili, jakou cestou se chtějí dále ubírat. A tou cestou je příjemná, odlehčená komedie, která se vás nesnaží odzbrojit tou nejvtipnější hláškou v každé 10 vteřině a nehraje si na nejvtipnější věc široko daleko. Jde prostě o pohodový seriál, který rychle uteče a u kterého se člověk správně odreaguje. Vtipné situace najednou fungují stejně jako ty záměrně trapné (např. zpívání a následné rapování opilých postav u piána).

Seriál pochopitelně nejvíc táhne samotná Zooey Deschanel, která je správně sympatická a roztomilá zároveň a prodá i tu sebehůř napsanou scénu. Samozřejmě ale záleží, jak moc je sympatická vám a jestli už máte jejího diblíkovského pohledu plné zuby, tak New Girl radši ani nezkoušejte. Ze začátku to totiž celé stojí hlavně na ní a jejím hereckým partnerům přece jenom pár dílů trvá, než se pořádně rozehrají a jako parta sladí dohromady. Z Nicka v podání Jakea Johnsona se tedy stává ten správný sympaťák a Max Greenfield je jako blbeček Schmidt neodolatelný a na vtipnou hlášku u něj nemusíme čekat dlouho. Jenom Lamorne Morrise v roli Winstona zůstává stále nevýrazný, i když za to může trošku i scénář. No a Hannah “Cece“ Simone je zde v podstatě jen za pěkný doplněk, což se jí daří na jedničku. Škoda také zatím dosti nevyužitých výstupů celkem známějších hostů, i když chápu, že taková Lizzy Caplan byla pro Zooey až příliš velká konkurence.

Zkrátka a dobře se z New Girl po kostrbatém rozjezdu stala hodně příjemná jednohubka, při které se sice nebudete smíchy válet po zemi, ale několik milých úsměvů za díl vám určitě přinese. A to se musí zvláště letos, kdy dobrých komediálních seriálů vzniklo jako šafránu a některým starším už pomalu dochází dech, ocenit.

P. S.: Úvodní melodie je až nebezpečně návyková.

Verdikt

avatar7/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  sohaj

 • avatar8/10

  Phil cze

 • avatar6/10

  Dr.Z

 • avatar7/10

  HotShot

 • avatar6/10

  Ravenous

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace