Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pohřešovaný | Missing | 2012

režie: Patrick Macmanus, Paul Redford
hrají: Ashley Judd, Sean Bean, Cliff Curtis, Nick Eversman, Tereza Voříšková

Pohřešovaný: Epizoda 5


ikona
Spooner
 

Tak tady to začíná být konečně zajímavé. Poté, co Rebecca zjistí, že její manžel není tak úplně mrtvý, začíná pátrání právě po Paulovi. Dax se zbytkem CIA ovšem nevědí, zda mohou Becce věřit a ona se tak opět vydává pátrat na vlastní pěst. Stopy ji a jejího věrného podržtašku Giancarla zavedou až do Prahy, konkrétně do banky Vyšehrad. Zde jsou zřejmě ukryty Paulovi dokumenty, které by mohly Beccu v tom nejlepším případě dovést i k synovi. Ten se mezitím snaží za pomoci Oksany dostat co nejrychleji ze zámku. Zápletka sice možná stále není z nejchytřejších, pár logických lapsů by se zde dalo najít a pro fanoušky českých lokací bude tenhle díl zase výživný. Zvláště superbanka Vyšehrad, která má ty nejvymakanější bezpečnostní zařízení a do jejíhož systému se nedostanou ani agenti CIA, vám zajistí veselé chvilky. I přes tyhle chyby, se kterými už zde prostě musíme počítat, se ale jednalo zatím o nejlepší díl. Děj se konečně rychle posouvá vpřed, celý díl měl výborný drive a postavy, jejichž vztahy se čím dál více prohlubují a jsou čím dál zajímavější. Nenudil jsem se zkrátka ani minutu. Z Pohřešovaného se tak po slabém rozjezdu začíná stávat hodně fajn oddechovka.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Pohřešovaný: Epizoda 4


ikona
Spooner
 
Minule jsme se dočkali Čechů a nyní Seana Beana. Ten sice udělal rádoby pápá už po 5 minutách prvního dílu, ale asi jen člověk dívající se pouze na Volejte věštce mohl opravdu věřit, že už ho nikdy v seriálu neuvidíme.Teď se nám tak vrací pomocí flashbacků. Rebecca Winstone totiž po šokujícím zjištění z minulé epizody, že za únosem syna stojí vrah jejího manžela, pátrá právě po důvodu jeho vraždy. Musí tak spojit síly se svým mentorem, který ji naučil všechno, co zná a navíc se díky němu dozví šokující tajemství z minulosti jejího milovaného. Její syn mezitím hledá bláhově cestu, jak by se dostal pryč ze zámku. Zápletka sice stále srší tuny klišé, které už jsme několikrát viděli, ale i tak tahle epizoda celkem solidně baví. Zahrání na ještě osobnější notu totiž překvapivě funguje a hlavní dějová linka se konečně někam posunula, i když dosti předvídatelným směrem. Česká reprezentace navíc ani tentokrát nezahálela. Karel Roden si dal sice tentokrát volno, ale Tereza Voříšková je pořád fajn, Karel Dobrý stále mlčí a obsazení Miroslava Šimůmka jako bývalého agenta Mossadu vzbudí nejeden úsměv na tváři. Na druhou stranu je ale jeho bitka s Ashley Judd docela fajn. Celkově se sice pořád nejedná o kdovíjaký zázrak, ale seriál už aspoň baví konečně i něčím jiným než jen českými ksichty a lokacemi. A pomrknutí na seriálového kolegu Castlea bylo hodně fajn. 
 
Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Pohřešovaný: Epizoda 3


ikona
Spooner
Fanoušci Terezy Voříškové a Karla Rodena už můžou v klidu spát. V Missing se konečně objevují české hvězdy 

Tak tady po týdnu máme další díl zatím ne zrovna přesvědčivého Pohřešovaného a nejprve si asi v rychlosti projedeme ta nejdůležitější fakta. Takže za 1.) konečně jsme mohli vidět Terezu Voříškovou a naštěstí nešlo o jediného českého zástupce v této epizodě. A za 2.) na klesající kvalitu to bohužel nemá vliv. Ale všechno popořadě.

Rebecca Winstone se tentokrát vydává po stopách letadla, ve kterém v minulé epizodě odletěl její syn, a přesune se až do Itálie (přesnou lokaci jsem 10 minut po skončení dílu zapomněl, jak příhodné). Tam se dostane na stopu zlé blond právničky, která nejenom že lže Rebece i CIA, ale navíc pracuje pro ještě více zlého Karla Rodena! A ten už nejspíš přesně ví, kde se hrdinčin syn skrývá. Ten se mezitím probouzí na jakémsi starobylém zámečku a za pomoci Terezy Voříškové se snaží zjistit, kde že to vlastně je. Zní to prostě jako slibný béčkový příběh, u kterého se může člověk díky Rodenově účasti aspoň dobře pobavit. Jenže chyba lávky. Asi v 15 minutě totiž za Rebeccou přijede z Ameriky její otravná nejlepší kámoška a začne jí neplánově kazit plány.

A nám taky, protože všechny vyhlídky na slušnou zábavu jsou v tu ránu pryč. Místo toho se začne rozvíjet stupidní zápletka, ve které se Rebecca snaží dostat svou kamarádku co nejdříve z centra dění. A to je celkem nuda, při které si ještě více všímáte všemožných scénáristických kiksů. Akční scéna je zde všeho všudy jedna a nevím, zda si zrovna tuhle celkem vtipnou naháněčku na lodích dá režisér do svého portfolia.

I přes nudnou zápletku byla ale 3. epizoda v mnohých ohledech zajímavá. Může za to hlavně přítomnost českých herců. Tereza Voříšková sice potvrdila, že angličtina ji místy asi bude dělat problémy, ale jinak si zatím žádnou ostudu neudělala. Uvidíme, jak se dějová linka její postavy Oksany a syna Rebeccy dále vyvine. Karel Roden se jeví jako slibný záporák, který sice celý díl prokecá na telefonu, ale i tak zaujme. Jsem rád, že ho minimálně ještě v jednom díle uvidíme. A mlčenlivá minirolička Karla Dobrého pobaví stejně dobře jako české nápisy na lodích v Itálii.

Vcelku se tak stále jedná spíše u nudnější průměr s nepřesvědčivou zápletkou, kterou se Ashley Judd s Cliffem Curtisem stále marně snaží utáhnout. Naštěstí je zde zpestření ve formě českých herců a záblesků českých lokací, díky čemuž se nikdy nezačnete úplně nudit. Příště bych ale prosil méně otravných kamarádek a více Rodena.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Pohřešovaný: Epizoda 2


ikona
st39.6
Seriálová novinka Pohřešovaný za sebou má druhou epizodu. Začínáme tušit špatný konec... 

Ne, Tereza Voříšková se ani tentokrát neobjevila. Ono se toho vůbec moc neděje a Pohřešovaný se začíná podezřele rychle podobat všem těm seriálům, na které jsme po pár epizodách zapomněli. On totiž není zrovna dobrý.

Problém přitom netkví jenom v zápletce, ostatně z těch béčkových už vznikla hromada kvalitních seriálů i filmů. Jako mnohem větší zádrhel se ukazují být vedlejší postavy, které příběhem proplouvají a objevují se rychleji než nové kauzy v naší politice. Působí při tom tak nesmírně béčkově, že se jim i ohnivý Ghost Rider divoce posmívá. Jeden příklad za všechny: nový hrdina, kterému všichni říkají Hard Drive. Tedy Hard Disk. "Hej, Hard Disku!". Achjo. Když z něj scenáristé v rámci vyplňování stopáže zkoušejí udělat nešťastnou oběť, jež se po třech minutách na obrazovce rozbrečí, máte chuť někomu nafackovat.

Nefunguje ani nová postava v podobě ředitele francouzské tajné služby. Není vyloženě špatně zahraný, ale způsob, jakým je do děje zakomponován, je katastroficky nefunkční. Rebeca Winstone s tváří Ashley Judd má prostě páku na všechny, ať už jsou to agenti nebo třeba ředitelé tajných služeb a z pátrání po synovi se tak ze scenáristické zoufalosti stává objíždění nových tváří a mámení informací z postav, které jako by s příběhem neměly nic společného. Díky tomu stále netušíme, o co go a stejně tak je nepochopitelné, jak se vlastně hlavní hrdinka na konci epizody dostala tak blízko ke svému synovi. Ono tu nic nemá hlavu ani patu. No a pak je problém v tom, jak špatně je celý Pohřešovaný natočený.

Proč tvůrci Prahu a Českou republiku nepřiznali rovnou, je záhadou, každopádně smutnou pravdou zůstává, že tuzemské reálie působí ve druhé epizodě ještě méně "cize" a nějaký Řím nebo Paříž budete tvůrcům žrát jenom s přivřenýma očima. I když - rovnou byste je měli zavřít. Aby se adept na nejmizernější green-screen roku objevil už v březnu, to chce hodně nešikovné hochy u klíčovacího softwaru. Pohřešovaný díky nim vypadá jako maturitní práce. Od truhlářů.

Všechno, co může seriálu vdechnout béčkovost, Pohřešovaného rovnou profouklo. Stále je to příjemně akční oddechovka, ale působí lacině a pro českého diváka vlastně dost nepřesvědčivě (co si budeme povídat, Amíci ty české uličky za Paříž, Řím, nebo třeba za Zimbabwe mít budou). Jediným pozitivem zůstává relativně dobré obsazení (že Ashley Judd utáhla bývalou agentku, je příjemné překvapení, i když jí ty bitky nebudete žrát ani na drogách) a drive, který Pohřešovaného i přes všechnu tu mizérii tlačí stále dopředu.

Pohřešovaný: Epizoda 1


ikona
Mr. Hlad
Seriálový thriller s hvězdným obsazením a Terezou Voříškovou měl včera televizní premiéru. Stojí za to koukat?  

Na seriál Pohřešovaný čekalo docela hodně lidí. A nejen proto, že v něm měla mít jednu z důležitých rolí Tereza Voříšková a točilo se v Praze. Samotná béčková zápletka o únosu syna, po němž pátrá odhodlaná matka-agentka, je sice okoukaná, ale zajímavé herecké obsazení v čele s Ashley Judd, Seanem Beanem nebo třeba Cliffem Curtisem slibovalo minimální solidní thrillerovou zábavu.

Pokud jste se na první epizodu těšili jen kvůli tomu, abyste zjistili, jak česká herečka obstála vedle Boromira, bývalé přímé konkurentky Sandry Bullock a chlapa, co buzeroval Johna McClanea v poslední Smrtonosné pasti, tak budete asi trošku zklamaní. V pilotním díle Pohřešovaný totiž Tereza Voříšková není a Sean Bean vyklidí pole docela rychle, ačkoliv promo fotky a znalost žánrových klišé naznačují, že by se mohl ještě objevit. Bohužel to není všechno, co člověka zarazí.

Pohřešovaný totiž zatím nevypadá jako projekt, který by měl otřást thrillerovými seriály. Jasně, jde o první epizodu, ale hlavní hrdince akční scény člověk jednoduše moc nevěří a je vidět, že nejde sáhnout po libovolném herci, poslat ho do Evropy a nechat ho mlátit lidi. Luc Besson to sice s Liamem Neesonem zvládnul, ale pokud chce jít Ashley Judd v jeho stopách, čeká ji nejspíš ještě docela dost práce. Akčních scén je docela hodně a tvůrci nám předvedou hned dvě bitky a jednu tak trochu srandovní honičku na motorkách, ale v libovolné epizodě 24 hodin najdeme akce víc a vypadá o dost lépe. Tady dostaneme přinejlepším televizní standard.

A stejné je to i s příběhem. Jestliže by první díl měl člověka totálně posadit na zadek a donutit ho, aby si seriál pouštěl pravidelně každý týden, tak tady se to nepovedlo. Akorát dostaneme pár postav, zjistíme, kdo je kdo a končí to laciným cliffhangerem, který vlastně ani moc nefunguje. V příštích epizodách se nejspíš dozvíme, že je celá zápletka s únosem syna složitější a snad nás čeká i pár nějakých zvratů, celý první díl ovšem stojí jen na tom, že v Římě zmizel jeden kluk, jehož máma dřív kopala za CIA. Což víme už půl roku. V příštím díle mají tvůrci co napravovat a pokud chtějí uspět, měli by s tím začít co nejdřív. Zatím průměr.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace