Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Project Blue Book | 2019-?
csfd  imdb
tvůrce: Robert Zemeckis, David O'Leary, Sean Jablonski
hrají: Aidan Gillen, Michael Malarkey, Laura Mennell, Michael Harney

Project Blue Book: První dojmy


ikona
Diego.Dorlan
Jak se nám líbí historická sci-fi novinka o UFO? 

History sice začal v minulosti jako dokumentární kanál, ale v poslední době rozšířil své portfolio i o klasické seriály s historickou tématikou. Jejich největším úspěchem je doposud seriál Vikingové. Nyní se stanice pokouší rozdmýchat plamínek pod seriálem s názvem Project Blue Book, jež je založen na odtajněných dokumentech popisujících americké studium UFO v letech 1952-1969.

V USA se mezi lidmi šíří mírná panika kvůli UFO a mimozemšťanům. Mnoho občanů popisuje, že viděli UFO či jejich pasažéry, a to se samozřejmě nelíbí vládě. Armáda tak uvedla do chodu projekt s krycím názvem „Blue Book“. Jedná se o snahy letectva prokázat, že panika je zbytečná a občanům vůbec nic nehrozí. Kapitán letectva Michael Quinn, jenž je pověřen vyšetřováním incidentů a ohlášených pozorování UFO, přibírá na pomoc renomovaného astrofyzika doktora J. Allena Hyneka. Oba spolu cestují po Americe a snaží se vědecky prokázat, že to, co lidé spatřili, má racionální vysvětlení.

Project Blue Book si mě zaháknul na udičku již prvním trailerem. Co by se na tom někomu mohlo nelíbit? V hlavní roli Aiden Gillen, založeno na skutečných událostech, a to vše prezentováno jako dobové drama. Vše od začátku nasvědčovalo kvalitní podívané. Rozhodně je na co se dívat, Amerika 50. let pro mě vždy funguje, herecky seriál šlape a ze začátku slibuje (snad) velké věci do zbytku série. Nicméně, nemohu Blue Book jen chválit, protože trpí jedním poměrně velkým neduhem. Tvůrci se rozhodli rozjet, dle mého názoru, až příliš mnoho dějových linek a epizody kvůli tomu působí trochu roztěkaně.

Máme zde samozřejmě to nejdůležitější a nejzajímavější: vyšetřování výskytů UFO, k tomu má každá z hlavních postav vlastní dějovou linku, které se snad v pozdějších dílech svážou dohromady. Potom má Mimi, manželka doktora Hyneka, svoji dějovou linku a také můžeme pravidelně sledovat generály, kteří se samozřejmě zajímají o svoje záležitosti. Problém je, že každá dějová linka se snaží být až moc důležitá. Epizody díky tomu mohou působit trochu jako poskládané z několika různých dějů, spíše než jako jeden souvislý děj, který si má získat diváka. Nicméně doufám, že až se pár dějových linek spojí, tak tento neduh seriál opustí a bude se jednat o skvělou podívanou, protože potenciál na to rozhodně má.

Historické sci-fi drama Project Blue Book sice nezačíná příliš silně, ale zároveň se ani v nejmenším nedá říct, že by si nezasloužilo vaši pozornost. Děj je trošku zmatečný, ale hlavní dějová linka ubíhá skvěle s příslibem velkých věcí v dalších epizodách. Herecky je seriál velmi dobře obsazený (snad až na generály, jelikož mám jejich herce zafixované z jiných rolí) a Amerika 50. let je pro mě vždy zajímavým prostředím. Pokud se ptáte, zda byste měli svoji pozornost věnovat tomuto seriálu, tak zejména záleží na tom, jaký je váš názor na neidentifikovatelné létající objekty.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar7/10

Diego.Dorlan

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace