Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Revír | 2023
csfd  imdb
režie: Luboš Svoboda
hrají: David Prachař, Marek Taclík, Jaromír Dulava, Ondřej Pavelka, Tony Mašek, Kristína Svarinská, Linda Rybová

Revír: První dojmy


ikona
Spooner
revírtelevize seznam
Kdo je králem revíru? 

Na tuzemském seriálovém poli se kromě standardních hráčů snaží už nějaký ten pátek prosadit i Televize Seznam, která sice nechrlí jeden kousek za druhým, ale jejich snaha a cíl je v podstatě evidentní. Na své televizní stanici (či internetovém Streamu) se pouští zejména do komediálních seriálů z vděčných diváckých prostředí, které spoléhají na známé herecké tváře i osobitý styl. Často sice tyto pokusy prošumí, v případě Lajny se ovšem tvůrcům podařilo vytvořit už v podstatě seriálovou kultovku. A do podobné kolonky by se při troše snahy i štěstí mohl zařadit i jejich nejnovější humorný pokus, Revír. Po čtyřech epizodách, jež byly naší redakci exkluzivně promítnuty, musím říct, že tentokrát by z toho vděčný divácký hit opravdu být mohl.

Dostáváme se do malebné české vesničky, jejímž středobodem je nejstarší myslivecký spolek u nás. A tamní obyvatelé jsou na toto prvenství i své tradice náležitě hrdí. Máme tu tedy partu nimrodů a osobitých postaviček, jež tráví všechen čas buď ve své honitbě, nebo v hospodě u panáku zelený. Je mezi nimi bývalý voják Rudolf, který rád povídá o svých zkušenost z válečných misí, učitel Václav, jenž by rád vypreparoval snad všechna zvířata světa, jeho výbušný bratr Bohumil, který by se svou muškou netrefil les ani ze dvou metrů, a doplňuje je ještě mladý a nezkušený Adam. Jenže jejich myslivecká idylka končí poté, co se tamní podnikatel Král snaží roztahovat po jejich revíru, s nímž má investorské plány.

A ono to vlastně docela funguje. Autorům se daří hezky prodat tradičně vděčné vesnické prostředí, v němž se všichni znají, pro upřímné slovo se tu nejde daleko a jen tak něco se zde neutají. Režie má solidní tempo, ústřední dějová linka je vystavěna velmi brzy, epizodní zápletky jsou většinou také zábavné a kadence humorných situací a hlášek se snaží být co největší, aby se divák ani vteřinu nenudil. Scénář navíc šikovně pracuje s jednotlivými prvky žánru, na něž se v tuzemském písečku mnohdy po hříchu kašle. Máme tu tedy nejen hezky vyprofilované charaktery, u nichž se např. s jejich zálibami sympaticky pracuje, ale také několik slušně rozjetých running gagů, či práci s detaily a několik příjemných pomrknutí (vesnická kapela).

Na druhou snahu, i přesto má scénář své mouchy. Tvůrci totiž jako by se chtěli v novém seriálu zavděčit všem a místo toho, aby měli jako správný myslivec namířeno na jasnou cílovku, střílí se svými hláškami do všech stran a v podstatě čekají, jaká z nich se chytne. A samozřejmě to v mnoha případech moc nedopadne. Vedle vděčného diváckého (a také lidového) humoru, zde sem tam problesknou také šílenější momenty či citování slavných filmů. Po humorné stránce je tak novinka často tzv. „hit or miss“ a v některých pasážích působí malinko roztříštěně. Výtečně sehrané a neselhávají obsazení se ovšem snaží prodat i slabší gagy a zejména na Prachařovi, Taclíkovi, Dulavovi či Pavelkovi je vidět, jak si své role náležitě užívají.

Revír se tak v úvodních čtyřech dílech představuje jako svižná a neurážející jednohubka, v níž sice ještě je co zlepšovat, ale zároveň má slušný potenciál stát se pro Seznam kýženým hitem. Což si zde pohlídali i fajnovou řemeslnou stránkou a další chytlavou znělkou. Máme tu vděčné postavy, stále dostatek fungujících gagů a herecké matadory v rolích, jež je evidentně baví. Ano, mohlo by to být celé ještě sevřenější a tvůrčí styl si musí ještě sednout. Dokážu si však představit, že bude Revír v tuzemském komediálním rybníčku slavit úspěch.

---

Autor: Milan Rozšafný
Foto: Televize Seznam 

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar6/10

Spooner

Parta myslivců bojuje proti bohatému podnikateli, jenž má s jejich revírem vlastní plány. Nový komediální seriál spoléhá na velkou kadenci gagů, z nichž ovšem ne každý najde svůj cíl. Herecké obsazení i fajnové řemeslo však i tak v úvodu přináší poměrně sympatickou a neurážející jednohubku.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace