Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
SAF3 | 2013-?
csfd  imdb
tvůrce: Gregory J. Bonann
režie: Gregory J. Bonann
hrají: Dolph Lundgren, Lydia Hull, J.R. Martinez, Jocelyn Osorio

SAF3: První dojmy


ikona
Spooner
Akční bijec zamířil do seriálu a vyšlápnul si na samotného Mitche Buchannona! 

Čas od času si u nás v redakci usmyslíme, že vás zavedeme i do těch nejtemnějších koutů současné seriálové produkce a seznámíme vás tak s projekty, kterých byste si jinak možná ani nevšimli. Týkalo se to například nechvalně proslulého Sharknada či většiny tuzemské tvorby. Dnes jsem se tedy rozhodl posvítit na seriálový výlet béčkové hvězdy našeho dětství, Dolpha Lundgrena. Ten si po úspěchu Slyových Expendables a částečném návratu do povědomí diváků nejspíš usmyslel, že by mohl stejně jako řada herců před ním zkusit své štěstí ve vlastním seriálu. Tento boj o diváky a kvalitu byl však již předem prohraný, jelikož béčkový hrdina z videopůjčoven si za svůj vzor vzal další fenomén devadesátých let, Pobřežní hlídku.

Ano, právě seriál s nesmrtelným Davidem Hasselhoffem, na nějž lidé jako Chandler s Joeyem koukali jen kvůli sexy holkám v plavkách, připomíná zapomenutá novinka nejvíce. To se může zdát zpočátku jako slušný paradox, protože Lundgren zde rozhodně nehraje žádného sexy plavčíka. To by ostatně on nemohl nikdy. Chopil se zde totiž role kapitána titulního speciálního záchranářského týmu na pobřeží Kalifornie, jenž se skládá z těch nejlepších záchranářů ve vodě, ve vzduchu i na souši. Nová jednotka to však nebude mít samozřejmě vůbec jednoduché, protože již od samého začátku schytává jednu těžkou ránu za druhou. A divák je bohužel schytává také.  I přes fakt, že postavy se zde většinou producírují v hasičské kombinéze, nám právě ona Pobřežní hlídka nemůže vyvanout z mysli. Na to se zde až příliš často hlavní “hvězda“ vynořuje z vody a neustále se zde chodí po pláži. Stačí se ovšem kouknout na jméno hlavního tvůrce této televizní žumpy a všem už je jasno, odkud vítr fouká.

Lundgrenův výlet do televize si vzal totiž na starost Gregory J. Bonann, jenž má na triku právě seriálová dobrodružství Mitche Buchannona a pár filmů s Hulkem Hoganem. Horšího a zvrácenějšího člověka v Hollywoodu tak možná už nenajdete a vůbec se nedivím, že tohle je jeho první projekt po bezmála deseti letech a teprve druhý seriál od konce Pobřežní hlídky. Mám ovšem neblahý dojem, že Bonnan byl celou tu dobu v hlubokém komatu a teď se probudil s vědomím, že to co bylo cool v devadesátých letech je boží i teď. Zde se totiž nezměnilo vůbec, ale vůbec nic. Skoro stejné kamerové záběry, zastaralá střihová skladba, příšerné dialogy či do té doby padnoucí úvodní znělka, to všechno jakoby se v Bonannově vesmíru vůbec nezměnilo. Sakra, vždyť i ty plavky jedné z hrdinek vypadají, jakoby je jen vytáhly ze zaprášeného šatníku. Člověk by se tak ani nedivil, kdyby tu z moře vyplaval skutečný Mitch, po pláži začal běhat Nick Slaughter ve své pestrobarevné košili a z hořícího lesa vyšel nepopálený Cordell Walker. Popálený by byl mimochodem ten oheň a ne on, ale to už malinko odbočuji.

Bonnan zkrátka zamrznul v čase a místo současných seriálových trendů nám naservíroval návrat do devadesátek v té nejhorší možné podobě. Celé se to navíc bere smrtelně vážně a o nadhledu tvůrci či scénáristé asi v životě neslyšeli. Seriál se navíc snaží tvářit jako óda a pocta všem hrdinným záchranářům a hasičům. Jenže hold se jejich práci vzdává těžko, když musí hrdinové pronášet tak strašné nesmysly a moudra a záchranné mise nevypadají ani na minutu uvěřitelně. Ne, žádnou intenzivní či pohlcující akci zde vážně nečekejte, protože dostanete jen zmatené pobíhání po hořícím lese a tu nejlacinější dopravní nehodu všech dob.

 Ani fanoušci bývalé akční hvězdy však nebudou dvakrát nadšeni. Jejich dětská modla se zde samozřejmě vůbec nepere, vlastně sám ani nikoho moc nezachrání a drsnou hlášku byste od něj taky očekávali marně. Jeho hrdina John Eriksson je bohužel rozervaný člověk se šrámy na duši. Což v překladu znamená, že Lundgren hned ze začátku nasadí rádoby smutný, spíše ale hodně znuděný, výraz, který mu vydrží už po celé první dva díly. Stále je ovšem logicky nejlepší z celého prkenného hereckého obsazení. U některých herců jsem měl dokonce pocit, že jim dělá obrovský problém zapamatovat si jednu souvislou větu, natož u toho ještě umět hrát.

Rozhodně není žádným překvapením, že SAF3 patří mezi ty nejhorší výplody současné americké tvorby. Překvapením ale je, že nefunguje ani v té linii zvrácené zábavy jako nedávné Sharknado a obávám se, že ani ta basa piv by příliš nepomohla (ano, tentokrát jsem se díval nepřipraven). Je to prostě totálně nudná a po řemeslné stránce naprosto otřesná břečka, která vám jen bolestivě připomene skutečnost, že devadesátá léta v televizi rozhodně nebyla tak boží, jak se nám snaží namluvit naše zrádná nostalgie.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar2/10

Spooner

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace