Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Star Wars: Příběhy rytířů Jedi | Star Wars: Tales of the Jedi | 2022
csfd  imdb
tvůrce: Dave Filoni, Charles Murray, Élan Murray
režie: Nathaniel Villanueva, Charles Murray, Saul Ruiz
hrají: Ashley Eckstein, Ian McDiarmid, Liam Neeson, Matt Lanter, Dee Bradley Baker

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi: Recenze


ikona
tomasmy
Star warsthe clone wars
Ne-tak-úplně kraťasy z předaleké galaxie. 

Osmý díl Andora nebyl minulou středu jediným Star Wars projektem, který spatřil světlo světa, společně s ním na Dinsey+ přistálo také šest (odložených ze září) patnáctiminutových animovaných jednohubek. Příběhy rytířů Jedi se sice tváří jako pouhý doplněk Klonových válek, jenomže jejich úloha je ve výsledku nejspíš daleko důležitější. Jak si tyhle kraťasy stojí z hlediska kvality?

Myšákův konglomerát nám tentokrát naštěstí nenaservíroval nejzbytečnější projekt všech dob, jakým byly veleprůměrné autorské Vize, ale kvalitní příběhy v tom nejlepším stylu parádních Klonových válek. Právě první seriál ze světa vytvořeného Georgem Lucasem i nadále zároveň zůstává tím nejlepším a šest čerstvých kraťasů je jejich neméně kvalitním rozšířením.

 

Na celkové ploše hodiny a půl se jejich tvůrci věnují se dvěma odlišným osudům rytířů Jedi, hraběti Dooku a Ahsoce, která po mnoha zklamáních nakonec řád opustila. Oba protagonisty sledujeme ve všech jejich životních obdobích, během výzev a rozhodnutí, jež vedly k tomu, že se nakonec vydali zcela odlišnými cestami. Oblouk Ahsoky začíná jejím narozením a prvním projevem Síly (první příběh), pokračuje lekcí s Anakinem těsně před finále Klonových válek (pátý příběh) a končí těsně po finále Pomsty Sithů. Šestý příběh s luxusní westernovou atmosférou, parádní hudbou a skvělým záporákem (jeden z Inkvizitorů, který ovšem není žádný hlupák) pak pravděpodobně zároveň tvoří vynikající předehru k Ahsočinu hranému seriálu, jenž světlo světa spatří příští rok. Epizody věnující se Ahsoce jsou sice o něco slabší, ale dějově důležité jsou všechny. Anakinova padawanka je jednou z nejdůležitějších postav a rozhodně nejde o žádné zbytečné výplně (ačkoliv se pátý příběh sice tak tváří, není tomu tak), naopak se jedná o zatraceně sympatické kousky skládačky, jež ještě chybí ve zmíněných časových obdobích. 

Mnohem zajímavější jsou ale příběhy, jejichž hlavním protagonistou je hrabě Dooku (2, 3 a 4). Příběh jeho pádu je popsán od dob, kdy cvičil Qui-Gonna a plnil s ním jednu veledůležitou misi, přes jeho dobrodružství s Macem Windu, kdy společně vyšetřovali vraždu a konečně až do okamžiku, kdy se v napínavé, emocionální, osudové a správně temné epizodě, která je parádním vrcholem tohoto seriálu, konečně stává... učedníkem.

Suma sumárum, celá šestice je dějově opravdu zajímavá a má pro postavy i historii ságy svůj význam, oba dějové oblouky by naprosto v pohodě obstály i s klasickou stopáží (tedy v epizodách zhruba o deset minut delších) a duch Klonových válek je v nich obsažen nejen ve známé animaci, ale také ve skvělých akčních scénách a atmosféře. Díky tomu všemu i tak krátké epizody utečou ještě rychleji. Tvůrci postavám i celé sázy evidentně rozumí a na výsledku je to znát. Příběhy rytířů Jedi rozhodně nevznikly jenom proto, aby zbytečně těžily slavnou značku. S postavami se tady i na omezenějším prostoru pracuje fantasticky, s kánonem (tím novým od Disneyho), je to prý trochu komplikovanější (co se Ahsoky týče), ale do toho nebudu zabředávat, neb její knižní dobrodružství jsem nečetl . A proto mi zážitek nic nezkazilo. Takových kraťasů bych klidně uvítal víc! 

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar8/10

tomasmy

Parádní doplněk (nejen) Klonových válek, Sympatické dílky skládačky kánonu, které výtečně pracují se dvěma enormně zajímavými a oblíbenými charaktery a i na malém prostoru nakonec přinesou parádní emocionální zážitek.


Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  Ragnarok

 • avatar8/10

  slord

 • avatar8/10

  Spinder

 • avatar8/10

  DejvecD

 • avatar8/10

  Attikus

 • avatar8/10

  NevimJakejNick

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace