Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kravaťáci | Suits | 2011-?
csfd  imdb
tvůrce: Aaron Korch
režie: Kevin Bray
hrají: Gabriel Macht, Rick Hoffman, Patrick J. Adams, Meghan Markle, Gina Torres

Kravaťáci: S06E11


ikona
do_Od
Pomohl Kravaťákům zimní spánek? 

…right, kde jsem to byl? Jo, už vím. Kravaťákům se ani v jejich šesté řadě nedaří najít formu, kterou naposledy zazářili někdy během 3. série. První polovina (resp. dvě třetiny) nestála za nic, kulisy vězení se rychle ohrály a navíc s nimi bylo zacházeno dosti bídně. Příběh byl pak jeden trapnější twist za druhým, takže jste měli občas pocit, že prvák na střední by pravděpodobně přišel s lepším dějem. Co se charakterů týče, ze sebevědomých borců, kteří nikdy nešli daleko pro libovou hlášku, se pak staly karikatury, které už občas nešlo ani poslouchat. Jinými slovy jedna velká otrava, která se zdála, že nebude mít konce. Láme se to s příchodem nové zimní epizody?

I vy naivky. Jasně, že ne. Stačí si přečíst podtitulek, tvůrci pořád dělají z Louise pitomce, z Harveyho nevyrovnaného puberťáka s mommy issues a z Mika idiota, který už ve vší své sebestřednosti ani nepozná, když se mu někdo snaží pomoct.

Přidejte obnovu firmy v podobě odnikud vytažených peněz (Kravaťáci už mají blíž ke sci-fi, než realitě), neustále ždímání starých charakterů, které nemají co nového říct a opakování, ale FAKT BRUTÁLNÍ opakování snad všech zažitých klišé, se kterými za ty roky seriál přišel a které POŘÁD vytahuje, no a máte stručný recap jedenácté epizody.

Nakonec tedy dodám asi jen to, že po tomhle ztrácím právo kohokoliv kritizovat za sledování nekončících zombie-oper a milostných dramat, na které nekouká nikdo jiný… každý máme své Kravaťáky. Jenom o těch mých už jaksi přestávám mít co říct.

Kravaťáci: S06E10


ikona
do_Od
Co jsme si odnesli z první poloviny šesté řady Suits? 

Ne, můj podtitulek vážně neznačí návrat mýdla jako takového. Samozřejmě mám na mysli soap opery, jako žánr, který v nekonečném množství epizod řeší převážně jen jedinou věc. Mezilidské vztahy. A pokud jste si právě přiložili ruku k vašim ústům, abyste zakryli ono jemné zívnutí nad nudným tématem, pak mi věřte, že letní finále šesté řady Kravaťáků bylo ještě mnohem horší.

Následuje super rychlý recap pro ty, kteří už se seriálem sekli, ale zajímá je, jak se dál vyvíjí:

Mike šel na konci páté řady do vězení. Mika ve vězení šikanuje zločinec, kterého tam Harvey zavřel. Harveyho šikanuje zkorumpovaný podnikatel, který potřebuje nového právníka. Harvey jej odmítá. Harvey zjišťuje, že Mikův nový spolubydlící je zeťem onoho zkorumpovaného podnikatele a v superkomplikované a přetwistované zápletce o deseti epizodách, kterou nemám chuť do detailu vysvětlovat, přijde s plánem, jak Mika a jeho zeťe dostat z vězení výměnou za zkorumpovaného podnikatele. Zločinec, říkejme mu chodící klišé, ve vězení zůstává. 

Tohle byla ta zajímavější, byť naprosto zbytečně přehrocená část. Dále pokračujeme s Rachel, Louisem a Jessicou. Rachel bere případ vězně odsouzeného na smrt (nějak se ty kulisy využít musí). Jessica se k ní v polovině série přidává, aby měla co dělat. Vězeň je samozřejmě nevinný, ve finále ho z toho vysekají a Jessica si uvědomuje, že některé věci jsou v životě důležitější, než peníze a moc. Jo, je to láska a víc cringy to už být nemohlo. Odchází z firmy / potažmo celého seriálu. Louis potká superhot ženskou, lže jí, ale té se to líbí, zamiluje se do něj a ten ji požádá o ruku. Ta, ačkoliv už čeká dítě s někým jiným, říká ano (protože Louis už má za sebou too much shit na to, aby ho scenáristé šikanovali ještě dál). Mike dostává od Harveyho nabídku na práci ve firmě, jako konzultant.

The end.

Nuda, roztahaná na maximum, s klasicky povedenými hudebními momenty, pár zajímavými vedlejšími charaktery a jednou nebo dvěma epizodami, o kterých lze říct, že mě fakt bavily. Chtěl jsem původně říct, že se konečně Kravaťáci vrátili k nějakému průměru, ze kterého už tolik nevypadávají, ale opak je pravdou. Klesáme, i když nijak rychle, a ten tvrdý pád už se zdá být nevyhnutelný. Jako pohádka pro fanoušky, kteří nemohou přestat (já) dobrý, jako cokoliv jiného... bývávalo.  

Kravaťáci: S05E11


ikona
do_Od
V jaké formě se vrátili (ne)právníci z firmy Pearson-Spectre-Litt? Má cenu je ještě sledovat? 

„My nemusíme dokázat, že jsi právník. Ona musí dokázat, že nejsi.“ 

Kravaťáci se po zimní přestávce konečně vrátili na obrazovky a po vypjatém letním finále začínají přesně tam, kde jsme s nimi skončili. Jedenáctá epizoda s názvem Blowback se s tím navíc rozhodně nepáře. Už teď je v podstatně jasné, že zatímco v předchozích řadách si scenáristé pokaždé našli výmluvu, jak Mika udržet ve hře, tentokrát se pojede na ostro. Tajemství je venku, hejna hladových právnických žraloků se stahují a firma Pearson-Specter-Litt se chystá čelit tomu největšímu legálnímu útoku, který na ni byl doteď vyslán. Vrátila se ale taky dobrá forma?

Kdybych to bral z pohledu nekritického fanouška, odpověděl bych prostě ano. Jenže už minule se objevilo pár hlasů, že Suits ve skutečnosti zdaleka nejsou na takové úrovni, jako bývali dříve a tak první věc, na kterou jsem se při sledování nové epizody nutil myslet byla, že musím hledat chyby. Ne snad proto, abych mohl seriál rozcupovat. Spíše mě jen zajímalo, jestli to špatné, co objevím, skutečně převáží všechno to dobré. A světe div se, krom dlouhodobě uvadající love-story linky mezi Mikem a Rachel to prostě opět parádně šlapalo. Nový záporák v sukni, nepříjemně sebejistá Anita Gibbs, se během krátké chvíle ukázala jako po delší době rovný protihráč a nebýt toho, že Mike pro jednou nespoléhal na štěstí, ale vsadil na svojí paměť, by teď za mřížemi byli s Harveym oba dva. Špatné zprávy se každopádně šíří rychle a jedním z prvních, kdo přijde Mika odepsat, je Rachelin otec. Z nepříjemné situace si pak lze vyvodit jediné - moje  předchozí domněnka, že odtud už cesta zpátky nepovede, začíná být reálná.

Mikovo zadržení otřáslo víceméně každým. Zároveň také přišlo v tu nejméně vhodnou chvíli, jelikož Harvey právě rezignoval a tím se tak rázem ocitl v patové pozici, kdy nemůže tak úplně skončit a zároveň nelze, aby dále pokračoval ve své roli vedoucího partnera ve firmě. Zajímavé je, že podobně se zaseknou i další postavy a většina epizody tak je spíše o řešení krátkodobých problémů, zatímco ten hlavní stále nad všemi nebezpečně visí ve vzduchu. Na podobnou atmosféru u Suits nejsme příliš zvyklí a začínám si říkat, že přijít tvůrci s další podpásovkou typu loučení s Mikovou babičkou, nejspíš se opět nejeden fanoušek rázem zhroutí.

A přesně to by teď Kravaťáci potřebovali. Ukázat, že to s tím rozvodem mezi Mikem a světem práv myslí vážně. Seriál už běží pět let, všem bylo od začátku jasné, že tenhle moment někdy přijde, seriál ale zatím nevykazuje žádné povědomé známky únavy. Po slabé čtvrté řadě se pátá opět zase rozjela a víceméně není důvod, proč by teď měla zastavovat. Změna prostředí navíc Suits pokaždé hezky sedla, šestá řada, ve které by Mike vyměnil oblek a kravatu za oranžovou kombinézu, tedy taky sort of suit, by tak vlastně dávala celkem smysl. Ale i kdyby to dopadlo jinak, jedno je jisté, bublina definitivně praskla a snažit se jí znova nafouknout nemá cenu. Suits vykročilo za novým obzorem, vykročilo silně a jediné co nesmí, je v nejbližší době zahnout. A co se té soap opery uvnitř firmy týče? Nic netrvá věčně. Tenhle rozklad by tak mohl potichu vrátit naději i do těch nejpesimičtějších fanoušků. Co vy na to, dáte Suits ještě jednu šanci?

Kravaťáci: S05E10


ikona
do_Od
Jak se povedlo letní finále páté řady Kravaťáků?  

Když jsem před pár měsíci psal recenzi k úvodu páté řady Suits, byl jsem víceméně zhrozen způsobem, jakým tvůrci s jejich projektem zacházeli. Místo úvodu do nového děje, jsme dostali dovětek pro ten předešlý a na rovinu jsem tehdy řekl, že tudy cesta nevede. Co přišlo dál, bylo jako rána z čistého nebe. Od druhé epizody se celý děj najednou z ničeho nic zvedl, přestalo se mávat prázdnými listy na místo pádných argumentů, postavy si přestali nadávat, jako děti na školním hřišti a celkově plácat nesmysly no a zaměstnance v Pearson-Spectre-Litt jsme začli poznávat zase o něco intimněji. A nyní, o deset dílů později - celá tato snaha vyvrcholila v letním finále s podnázvem Faith.

Alfou a omegou této řady, nebo alespoň její dosavadní částí, bylo totiž téma rodiny. Ne vždy populární, přesto podstatný faktor zásadně ovlivňujicí chování jednotlivých postav. Proč je Harvey neschopný reálného vztahu, s čím se musí Mike vyrovnat, aby zvládl založit vlastní rodinu, co tohle téma znamená pro Jessicu a kde ve firmě stojí Louis a Donna. A zatímco některé pozice a motivace se upevňovaly, jiné se musely zbourat, aby daly prostor novým.

Jedna z věcí, které jsem na Suits měl vždycky moc rád byly flashbackové epizody. Vizuálně i hudebně šlo o ty nejlíp zrežírované díly a to samé platí i pro finále. Dějově se potom většinou celkem originálně podtrhávaly některé pointy, které předtím nebyly třeba zcela jasné. V tomhle případě byl divákům ale nabídnut přesně ten správný mix emocí, odhalení a odpovědí na dlouho kladené otázky, na který spousta fanoušků dlouho čekala. A překvapivě to celé dávalo smysl.

Není totiž rodina, jako rodina. To je závěr, ke kterému jsme v tomto letním finále dospěli a podle toho se nakonec postavy zařídily. A obyčejně bych takový konec bral, napsal pár řádků o tom, jak se něco podobného dalo po posledních devíti epizodách čekat a zkusil znovu přesvědčit ty, kteří už to se seriálem před časem vzdali, že to opravdu stojí za to dohnání. Jenže v poslední minutě si tvůrci řekli, že tuhle práci odvedou za mě a tak nám předhodili zvrat, který spousta z nás čekala – ale nikdo neviděl přicházet. No a teď..   se musíte podívat. Stojí to za to a doufám, že v únoru už budou kluci, tak jak jsme si je během první a druhé řady oblíbili, opravdu zase zpět v plné formě.

PS. song z konce bude opět pár dní dominovat mému přehrávači, When I Go - Keaton Simons

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace