Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
The Boys | 2019-?
csfd  imdb
tvůrce: Evan Goldberg, Eric Kripke, Seth Rogen
hrají: Karl Urban, Erin Moriarty, Jack Quaid, Anthony Staar, Elisabeth Sue

The Boys: S02E05


ikona
Spooner
Jak se dál vyvíjí krvavé trable Butchera, Homelandera a spol.?  

Zatímco loni jsme si brutální komiksovku The Boys mohli užit hezky naráz, tentokrát se rozhodl Amazon bohužel najet na taktiku dílu týdně. A protože máme v redakci tyto netradiční superhrdiny a Butcherovu partu rádi, zase je na čase oprášit naše staré dobré recapy. Druhá řada The Boys přitom pro mě začala hodně pozvolna, úvodní dva díly mi přišly utahané a až třetí epizoda seriál zase nakopla to těch starých známých brutálních vod. Zároveň se ovšem ukazuje, že nová série je malinko jiná, než ta předchozí a mimo jiné se zde přešlo na pomalejší režim. A pátá epizoda to jenom potvrzuje.

Butcher má po fiasku s Beccou krizi a chce vzít roha, Hughie a M. M. mu to však chtějí rozmluvit. Jejich dostaveníčko ale naruší za rohem číhající Black Noir. Zbytek superhrdinů mezitím natáčí nový komiksový blockbuster, během něhož řeší každý své osobní trable. Homelander má na krku po zabití nevinného velký skandál s hromadou protestujících a Meave se snaží vyrovnat s tím, že její vztah se stává součástí mediálního světa a PR. A Stormfront začíná čím dál více vystrkovat růžky.

I když se zde toho probírá docela dost, tvůrci pokračují ve spíše pozvolnějším tempu, v němž nehraje hlavní roli brutalita a šílené bizáry, ale stále víc se scenáristé zaměřují na jednotlivé postavy. Což se autorům rozhodně daří a Butcherovi, Homelanderovi a spol. se díváme čím dál víc pod kůži. Navíc mě baví, jak hezky se tu zatím pracuje s postavou Stormfront, od níž nám scénář díl od dílu ukazuje čím dál víc. I když mě toto zaměření na postavy baví, musím i já uznat, že snaha dát každému aktérovi aspoň dvě vděčné scény má za následek to, že ve výsledku působí epizoda malinko rozkouskovaně. A ne všechny osobní linky jsou bohužel divácky zajímavé. Na druhou stranu, příjemných brutalitek a bizárů (závěrečná scéna nemá chybu!) je tu stále dost a pobaví také pozadí s natáčením komiksového filmu ve stylu Justice League s nějakou tou narážkou.

Druzí The Boys možná nejedou kupředu kulervoucím tempem, tvůrci si zde spíše sebejistě hrají s postavami, rozestavují je hezky po šachovnici a připravují na evidentně se blížící střetnutí. A to by, vzhledem ke zbývajícímu počtu pouhých tří dílů, mělo přijít už sakra brzo. Já si to ovšem i přes jisté mušky stále dost užívám. Minulý rok to možná plynulo malinko lépe (což však mohlo být zapříčiněno oním binge watchingem), ale parádní postavy, šikovně rozložený scénář, osobitá atmosféra a řada skvělým momentů to stále táhnou bez problémů vpřed.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace