Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Banda | The Boys | 2019
csfd  imdb
tvůrce: Eric Kripke, Evan Goldberg, Seth Rogen
hrají: Karl Urban, Erin Moriarty, Jack Quaid, Anthony Starr, Elisabeth Shue

Banda: S03E06


ikona
Spooner
amazonbandathe boys
Orgie superhrdinů a fanouškovský orgasmus! 

Minulý týden jsme si dali s recapy komiksových The Boys menší pauzu. Rozhodně to ale nebylo tím, že by se jednalo o průměrnou či výplňovou epizodu. Naopak, i v části The Last Time to Look on This World of Lies se jel letošní hodně vysoký nadstandard. Měl jsem ovšem pocit, že se v něm „pouze“ buduje půda pro věci příští a jedná se o krvavější ticho před bouří. A měl jsem pravdu. Aktuální díl je totiž naprostým komiksovým nářezem, který útočí na trůn prozatím nejlepší epizody seriálu vůbec!

Butcher a Hughie uzavřou dohodu se Soldierem Boyem, jenž se chce pomstít zbytku svého bývalého týmu. A když mu sehraná dvojka pomůže, on jim na oplátku odklidí z cesty Homelandera. Superhrdinský miláček Ameriky mezitím zjišťuje, kdo že je ve skutečnosti oním superpadouchem a začne být poněkud nervózní. A společně s ním překvapivě i Black Noir. Starlight pak spojí síly s MM, chtějí najít další cíl Soldier Boye dřív než on a zabránit tak další katastrofě. Nikdo ale netuší, v jakém peprném a žhavém prostředí se další potenciální oběti nachází.

A šlape to opravdu neskutečným způsobem a to podstatě ve všech dějových linkách. Jednotlivé zápletky se tu totiž poměrně zásadním způsobem posouvají vpřed a divák si nemá vůbec kde vydechnout. A to ani u Frenchieho s Kimiko, kteří doteď tahali za onen kratší provazu. Režie i skvělý scénář jedou naplno, vztahy mezi postavami se čím dál více komplikují, atmosféra je stále více nekompromisní i temnější a první polovina je v podstatě parádní rozcvičkou před kulervoucí druhou polovinou.

Ano, jak název napovídá, dojde zde k tradičnímu sexuálnímu veselení, superhrdinským orgiím. A je to přesně tak ujeté a zvrácené, jak si od tvůrců dokážete představit. Tady se zkrátka ždíme eRkový na totální maximum a seriál vám ukáže věci, jež jste možná ani nikdy nechtěli vidět. Obří orgie tu však nemají lacině šokovat či diváka efektně zabavit, scenáristé totiž netradiční prostředí využívají k dalším šťavnatým střetům mezi jednotlivými charaktery a jejich dalšímu razantnímu posunu. A pak je tu samozřejmě také ultimátní závěr a bitka, která musí všem vykouzlit úsměv na tváři.

Ano, je mi jasné, že hype z mé strany bude pro mnohé možná až příliš velký. Zatím žádná epizoda Bandy si však tyto chvalozpěvy nezasloužila více. Herogasm je totiž naprostou esencí oblíbeného seriálu, ať už ve své zvrhlosti a bizarních nápadech, tak lahůdkové práci se všemi hrdiny. Jen je to tentokrát zrežírováno ještě s daleko větší sebejistotou, řízností a dokonce i silnější dávkou emocí, než jsme zvyklí. Trochu se bojím, zda se tvůrcům podaří tuto neskutečně vysoko nastavenou laťku v posledních dvou dílech vůbec překonat. Na druhou stranu, autoři se teď dle mého nachází na svém tvůrčím vrcholu a už teď se nemůžu dočkat, co všechno pro nás ještě mají nachystané.

Banda: S03E04


ikona
Spooner
Homelander pletichaří a morče útočí. 

Krvavá komiksovka The Boys se vrátila v opravdu parádní formě, s náloží tří epizod a vším, co na ní máme rádi – tedy hektolitry krve, skvěle napsanými postavami, komiksovými chuťovkami a bizáry, které jen tak z hlavy nedostaneme. Na druhou stranu, po výtečném startu se přeci jen malinko zvolnilo tempo a zejména třetí epizoda se roztříštila na můj vkus až do příliš mnoho linek, v nichž trampoty některých postav nebyly dle mého zrovna zajímavé a spíš celý příběh přibržďovaly. To už ale u nejnovějšího čtvrtého zářezu naštěstí nehrozí. Tady totiž začíná přituhovat, a to poměrně řádně.

Nová epizoda se totiž de facto opět scvrkla do dvou dějových linek. V té první využívá Butcherova parta Frenchieho ruského kontaktu a vydává se najít tajemnou zbraň, která jim může pomoci zastavit Homelandera. Hughie se navíc dozvídá, že si Butcher tajně dopřává dočasné „véčko“ a Kimiko není s jednáním jejich lídra úplně spokojená. A veselo je samozřejmě i u největšího „hrdiny“ na světě. Ten se snaží upevnit svou čím dál mocnější pozici ve Vought a zároveň kvůli růstu popularity předstírat vztah se Starlight. Ta si sice nechce nechat nic líbit a rozehrává vlastní hru, Homelander je však nebezpečnějším soupeřem než kdy dřív.

 

Čtvrtý díl The Boys je na první pohled pomalejší, nikam se v něm nespěchá a také docela šetří akcí a šílenými momenty. I když několika lahůdkových momentů v čele s morčetem a sexuálními hračkami se přeci jen dočkáme. O to víc se ovšem tentokrát ukazuje, že síla Bandy netkví v explodujících hlavách a podobných „laskominách“, ale naopak v pečlivě budovaných postavách a ještě lépe vystavěné zápletce. A právě to aktuální epizoda dokazuje mírou vrchovatou. 

Přichází totiž na řadu zejména pletichy a hodně zajímavý vývoj ústředních charakterů, s nimiž scénář pracuje s citem a naprosto uvěřitelně. A ukazuje se navíc, že Homelander dokáže být možná nebezpečnější slovy a svým toxickým chováním než svými smrtícími schopnostmi. Díky skvělému scénáři a bezchybnému Antony Staarovi je tak ještě větší hrozbou než kdy dřív a tvůrci okolo něj budují čím tísnivější atmosféru.

I přesto, že se jedná o na první pohled pomalejší epizodu se však řada věci razantně posune vpřed, dočkáme se několika zvratů a výrazně se tu zamíchá kartami. Po minulém úvodu už se tak začíná hodně šlapat na plyn, zejména na ten scenáristický. Tvůrci si jsou totiž s každou další řadou čím dál více jistější v kramflecích a předkládají nám sebevědomou jízdu s parádními postavami, bublajícími konflikty mezi nimi a silnými přísliby do dílů budoucích. A poslední třetina ukazuje, že zde si nemůže být nikdo (divák ani hlavní hrdinové) ničím jistý. The Boys jsou zkrátka zpátky v nejlepší formě a já už chci nášup!

---
Autor: Milan Rozšafný
Foto: Amazon Prime 

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Banda: S02E05


ikona
Spooner
Jak se dál vyvíjí krvavé trable Butchera, Homelandera a spol.?  

Zatímco loni jsme si brutální komiksovku The Boys mohli užit hezky naráz, tentokrát se rozhodl Amazon bohužel najet na taktiku dílu týdně. A protože máme v redakci tyto netradiční superhrdiny a Butcherovu partu rádi, zase je na čase oprášit naše staré dobré recapy. Druhá řada The Boys přitom pro mě začala hodně pozvolna, úvodní dva díly mi přišly utahané a až třetí epizoda seriál zase nakopla to těch starých známých brutálních vod. Zároveň se ovšem ukazuje, že nová série je malinko jiná, než ta předchozí a mimo jiné se zde přešlo na pomalejší režim. A pátá epizoda to jenom potvrzuje.

Butcher má po fiasku s Beccou krizi a chce vzít roha, Hughie a M. M. mu to však chtějí rozmluvit. Jejich dostaveníčko ale naruší za rohem číhající Black Noir. Zbytek superhrdinů mezitím natáčí nový komiksový blockbuster, během něhož řeší každý své osobní trable. Homelander má na krku po zabití nevinného velký skandál s hromadou protestujících a Meave se snaží vyrovnat s tím, že její vztah se stává součástí mediálního světa a PR. A Stormfront začíná čím dál více vystrkovat růžky.

I když se zde toho probírá docela dost, tvůrci pokračují ve spíše pozvolnějším tempu, v němž nehraje hlavní roli brutalita a šílené bizáry, ale stále víc se scenáristé zaměřují na jednotlivé postavy. Což se autorům rozhodně daří a Butcherovi, Homelanderovi a spol. se díváme čím dál víc pod kůži. Navíc mě baví, jak hezky se tu zatím pracuje s postavou Stormfront, od níž nám scénář díl od dílu ukazuje čím dál víc. I když mě toto zaměření na postavy baví, musím i já uznat, že snaha dát každému aktérovi aspoň dvě vděčné scény má za následek to, že ve výsledku působí epizoda malinko rozkouskovaně. A ne všechny osobní linky jsou bohužel divácky zajímavé. Na druhou stranu, příjemných brutalitek a bizárů (závěrečná scéna nemá chybu!) je tu stále dost a pobaví také pozadí s natáčením komiksového filmu ve stylu Justice League s nějakou tou narážkou.

Druzí The Boys možná nejedou kupředu kulervoucím tempem, tvůrci si zde spíše sebejistě hrají s postavami, rozestavují je hezky po šachovnici a připravují na evidentně se blížící střetnutí. A to by, vzhledem ke zbývajícímu počtu pouhých tří dílů, mělo přijít už sakra brzo. Já si to ovšem i přes jisté mušky stále dost užívám. Minulý rok to možná plynulo malinko lépe (což však mohlo být zapříčiněno oním binge watchingem), ale parádní postavy, šikovně rozložený scénář, osobitá atmosféra a řada skvělým momentů to stále táhnou bez problémů vpřed.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace