Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hotel Continental | The Continental | 2023
csfd  imdb
tvůrce: Greg Coolidge, Kirk Ward, Shawn Simmons
hrají: Colin Woodell, Mel Gibson, Ayomide Adegun, Katie McGrath, Peter Greene

Hotel Continental: Pilot


ikona
Spooner
john wickmel gibsonpeacockthe continental
Jak to vypadalo v hotelu plném zabijáků v 70. letech? 

Se seriály, jež vychází z populární filmové značky, to je vždycky těžké. Ve většině případů se totiž ukáže, že jde o laciné náhražky, které jen ždímají popularitu dané franšízy a kvalitami se nedokáží oddělit od televizního průměru. Mnoho z nich tak fanoušky příliš neuspokojí a brzy po premiéře upadnou v zapomnění. Nejnovějším přírůstkem z tohoto ranku, jenž se nás bude pokoušet přesvědčit o opaku, je minisérie Hotel Continental ze světa Johna Wicka. Jedna z nejúspěšnějších akčních sérií současnosti zkrátka doufá, že se dokáže obejít i bez Keanu Reevese, a tak producenti servírují prequel, v němž se podíváme do titulního zabijáckého hotelu v 70. letech a dostaneme příběh mladého Winstona. Projekt byl ovšem ve výrobě dlouhých šest let, z původní seriálu se změnil na třídílnou minisérii a zahraniční recenze jsou dosti rozporuplné. Dostaneme teda důstojného pokračovatele značky, nebo další lacinou ždímačku? Po úvodním díle je to zatím tak 50:50.

Podíváme se do zmíněných sedmdesátek, kdy náš starý známý Winston, zde vystupující coby Winston Scott, má ještě do majitele prestižního hotelu zabijáků daleko. Je to totiž podnikatel, tak trochu podvodníček a tlučhuba, co se dokáže vykecat z každé situace. Když ho ovšem z Londýna unese šéf hotelu Continental, brutální gangster Cormac, začne téct do bot i jemu. Cormac totiž hledá jeho bráchu Frankieho, jenž mu vzal z trezoru cosi velmi cenného. Něco, co chce velmi rychle zpátky i nejvyšší rada zabijáků. Winston proto musí svého bratra, jehož neviděl přes 20 let, co nejdříve najít. Věci se však samozřejmě začnou rychle komplikovat.

Ze začátku to pak není rozjeté vůbec špatně. Autoři nakopnou epizodu velmi solidní akcí, přichází s celkem funkční sedmdesátkovou stylizací, písničkový soundtrack šlape, jak má, a tvůrci zde nadhazují zajímavé motivy, jež by mohly hezky rozšířit celé univerzum. Lákavě pak vyznívá hlavně to, jak na zabijácký hotel kouká okolní svět, zde prezentovaný tamními policisty a menšími gangstery. Jenže tyto nadějné linky se zatím nedaří rozpracovat nejen příliš zajímavě, ale především zábavně.

Continental se díky svým 90minutovým epizodám snažil prezentovat jako trojice takřka samostatných filmů, tohoto zajímavého žolíka ovšem tvůrci vůbec nevyužívají. Místo svižnější formy vyprávění a filmové řeči totiž dostaneme takřka tradiční úvodní díl seriálu, v němž se představují jednotlivé postavy, zápletky a většinu stopáže se tak nikam výrazně neposouváme. Problém je, že tyto představovačky jsou poměrně nudné, postav je na můj vkus až příliš a většina z nich zatím nemá diváka moc čím zaujmout. Epizoda tak postrádá tempo, moc se v ní toho nestane, dialogy nevyznívají tak stylově, jak by si scenáristé přáli, a i např. vztah mezi Winstonem a jeho bratrem je ve výsledku dost zkratkovitý. A celé to samozřejmě dopadne přesně tak, jak celou dobu tušíte.

Po akční stránce si není na co stěžovat, v seriálovém rybníčku se tu jede sympatický nadprůměr (i když nedávný Bojovník samozřejmě kope úplně jinou ligu) a temnější 70´s vizuál sem také hezky sedne. Jen škoda, že tou akcí se podle očekávání dost šetří a dočkáme se jí opravdu jen na začátku a na konci. Za což může viditelně i nižší rozpočet, s nímž autoři bojují po celou stopáž a je to vidět např. na zkratkovité automobilové honičce. Mel Gibson si pak svého záporáka poměrně užívá a je zatím nejzajímavějším charakterem. Colin Woodell bohužel zatím neoplývá takovým šarmem a charismatem, které by měl jeho Winston mít, seriál bohužel příliš neutáhne a ani z vedlejších postav prozatím nikdo příliš nevyniká.

Hotel Continental tak započal svou krátkou seriálovou cestu velmi pozvolna. S akcí si dali sice tvůrci náležitě záležet, stejně jako se stylizací do sedmdesátkové béčkové gangsterky. Snaha franšízu trochu rozvinout se jim také nedá upřít. Bohužel hodina a půl je na takto řídký a předvídatelný příběh opravdu moc, drajv dílu se v polovině takřka zastaví a divák se bohužel chvílemi přeci jen začíná nudit. Není to zkrátka ideální start, ty pravé akční hody nás snad ale, doufejme, ještě čekají.

---

Autor: Milan Rozšafný
Foto: Peacock 

Verdikt

avatar6/10

Spooner

Seriálový prequel Johna Wicka nám ukáže počátky hoteliéra Winstona a jeho krvavou cestu na vrchol Continentalu, kde na něj čeká naštvaný Mel Gibson. V úvodu se bohužel pohříchu šetří (jinak povedenou) akcí a zajímavá 70´s stylizace bohužel nedokáže úvod, který je spíše představovačkou přehršelu postav, dostatečně utáhnout. Potenciál do následujících týdnů tu však je.


Hodnocení čtenářů

  • avatar7/10

    Ravenous

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace