Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
The Morning Show | 2019-?
csfd  imdb
tvůrce: Jay Carson, Kerry Ehrin
hrají: Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Billy Crudup, Mark Duplas, Gugu Mbatha-Raw

The Morning Show: 3. řada


ikona
Redakce
apple tv+jennifer anistonJon Hammmorning showReese Witherspoon
Servírují Jennifer Aniston a Reese Witherspoon znovu seriálovou kvalitu? 

* * * recenzi pro vás sepsal uživatel Hroubek * * *         

Tento podzim do toho streamovací platforma Apple TV+ pořádně šlape. Před pár týdny vypustili ambiciozní seriál Monarch: Odkaz monster, zaplatili pro kina nové filmy od Scorseseho a Scotta, a v neposlední řadě dali ven třetí řadu jejich vlajkové lodě, která nese jméno The Morning Show. Na nejnovější příběhy z ranní show jsme si opět museli počkat dlouhé dva roky, během nichž se náš svět znovu změnil k nepoznání. Což tvůrci zase využijí k menší reflexi a nastavení zrcadla modernímu světu. V následujícím textu si rozebereme, zda to čekání za to stálo, a jestli si seriál udržel své nadstandardní kvality, které měl v první dvou řadách. Pohodlně se usaďte a jdeme na recenzi.

Od konce druhé řady uběhly dva roky. Když jsme viděli postavy naposledy, tak se do USA dostal covid a začala pandemie. Teď se situace změnila a covid se už tolik neřeší. V Evropě zuří válka, USA se stále srovnává s útokem na Kapitol a celou společnost ovlivnila smrt George Floyda. Covid byl náročný pro všechny, spoustu firem zničil nebo je dostal velkých finanční problémů. A to je i případ televizní stanice UBA. Cory během pandemie spustil streamovací platformu, která je v současné době těžce prodělečná (hezké pomrknutí na HBO MAX a Disney+) a snaží se vymyslet, jak z této nelehké situace ven. Záchranné lano by mu mohl hodit miliardář, filantrop a technologický průkopník Paul Marks (Jon Hamm), který má velký kapitál, ale také velké ego. Bradley se přesunula z ranní show do večerních novin a je z ní velká hvězda, protože byla v Kapitolu, když došlo k útoku a vytřískala z toho exkluzivní reportáž. Alex během pandemie streamovala ze svého domu, jen díky ní UBA nezbankrotovala a teď si za to řekla o místo ve správní řadě. To se však vůbec nelíbí Corymu, jenž má s UBA své vlastní plány. Začíná boj o moc, jenž bude plný intrik a lží.

Seriál se vždy mohl pyšnit špičkovým obsazením a nejinak je tomu i u třetí řady. V nejnovější sezóně máme dvě nové výrazné herecké posily. Nicole Behaire dostala roli moderátorky Chris a je v této roli velmi dobrá, krásně si sedla s ostatními herci a dostala velmi vděčnou dějovou linku na téma rasismu. Druhou posilou je již zmíněný Jon Hamm. Hamm je herecký matador, co má charisma na rozdávání a umí ho skvěle prodat. A tohle všechno zde samozřejmě herecký sympaťák předvede. Známý herec pojal svou postavu trochu jinak, než jsem čekal. O to více jsou pak některé momenty působivé.

Reese Witherspoon zpočátku nemá tolik prostoru a prakticky se její dějová linka pořádně rozjede až v druhé polovině seriálu. Hollywoodská hvězda si své v pohodě odehraje, ale v minulých sériích byl její výkon ještě o něco působivější. Totéž platí i pro Jennifer Aniston. Ta znovu předvádí velmi slušný herecký projev, nicméně její dějová linka není tak zajímavá jako v uplynulých sezónách a je vidět, že v některých epizodách nemá co hrát. Na konec jsem si nechal Billyho Crudupa, jenž je nejlepším hercem v celém seriálu a jeho výkon je opět vynikající. 

Crudup má skvěle napsanou postavu a ještě lepší dialogy. Kdykoliv je na scéně, tak je radost na to koukat, protože Crudup jede na maximum. Jeho Cory je nepředvídatelná postava, u níž nikdy nevíte, jestli ten jeho úsměv je opravdový nebo falešný. Nikdy netušíte, jestli mu na vás opravdu záleží, nebo jste jen pěšák v jeho hře, jehož ve správný moment obětuje pro své vítězství. Když jsem sledoval, jak Crudup hraje, tak jsem si několikrát vzpomněl na Jeremy Stronga z Boje o moc. Strong a Crudup mají podobnou dějovou linku i herecký projev a také vyvrcholení jejich zápletky najde společné prvky.

Třetí řada z mého pohledu odstartovala opravdu moc dobře. Úvodní tři díly jsou super a já si v hlavě říkal, že takhle má vypadat návrat k seriálu po letech. Problém nastane ve chvíli, kdy tvůrci rozjedou několik linek a najednou se ukáže, že spousta z nich není moc důležitá a to, co chtějí autoři říct, je vidět na kilometry daleko. A někdy zkrátka zápletkám jen chybí patřičná hloubka a zajímavost. Místy mi přišlo, že tvůrci nemají koule, a bojí se tnout do živého a citlivého. Nechci spoilerovat, ale dvě zápletky tu zkrátka zůstaly mírně nevytěžené a myslel jsem si, že si s nimi tvůrci pohrají o něco více. Ve výsledku se tu totiž nadějné události a konflikty vyřeší během pár minut. Totéž platí i pro finále, jehož gradace pro mě byla celkem velké zklamaní. Naštěstí to tahají nahoru zmiňovaní herci.

The Morning Show ve své třetí řadě nabídne spoustu luxusních scén a momentů. Najdou se tady výborné dialogové výměny, vynikající herecké výkony a další věci, za něž si seriál zaslouží pochválit. Pravdou nicméně je, že po příběhové stránce to není tentokrát takové terno a za uplynulými ročníky aktuální řada přeci jen zaostává. Ukáže se totiž, že tvůrci nedokázali svůj příběh ukočírovat takovým způsobem, jaký se ze začátku nabízel. V jistých momentech jsou zbytečně doslovní a samotné finále je takové nemastné a obyčejné. Pokud tento seriál máte rádi, tak je velká šance, že se vám třetí řada bude líbit a začnete se těšit na další. Já doufám, že si tvůrci kromě řemesla a herců tentokrát více pohlídají i scénář. 

---

Autor: Pavel Hrubeš
Foto: Apple TV+ 

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar7/10

Redakce

Třetí série The Morning Show opět servíruje poctivé seriálové řemeslo a hollywoodské hvězdy v solidní formě. Po příběhové stránce ovšem tentokrát nedokáže scénář všechny linky vytěžit na maximum a přeci jen na své předchůdce trochu ztrácí. Úplné zklamání ovšem fanoušky nečeká.


Hodnocení čtenářů

  • avatar9/10

    Spiker

The Morning Show: 2. řada


ikona
Redakce
Vytasilo se oceňované drama s dalším silným tématem? 

* * * recenzi pro vás sepsal uživatel Hroubek * * *        

Od první sezóny utekl už nějaký ten pátek. Původně se měla další řada vlajkové lodě Apple TV+ objevit minulý rok na podzim. Bohužel situace a pandemie tomu moc nepřály, takže jsme se nových dílů dočkali až letos v půlce září. Tvůrci využili toho, že „nemusí spěchat s natáčením“, a upravili scénář, aby flexibilně reflektoval, co se ve světě stalo a jak moc špatná situace nastala, když se pandemie začala rozšiřovat z Číny do zbytku světa. Naštěstí seriál se nevěnuje jen pandemii, ale nabízí další příběhy našich oblíbených hrdinů, kteří si budou muset projít svým pomyslným očistcem.

Příběh začíná devět měsíců po konci prvního dějství, kdy Alex a Bradley veřejně vypustily informace o majiteli stanice. Alex opustila ranní show a odebrala se do ústraní. Z tohoto poklidu jí vytrhne Cory, jenž se stal novým ředitelem televize, a má za úkol uklidit „nepořádek“ po starém vedením a navrátit lesk a sledovanost televizní stanici. A s tím mu má pomoc právě Alex, jež byla hlavní tváří stanice přes patnáct let a je oblíbenou feministickou hrdinka ve společnosti. Bohužel ne všichni mají z jejího návratu takovou radost. Staré rány se ještě nestačily zahojit a už se otvírají nové. Coryho jednání neschvaluje jeho nová pravá ruka Stella a ani nová produkční ranní show Mia. Nakonec tu máme ještě Mitche, jenž se odstěhoval do Itálie a snaží se v poklidu žít. Tyto plány mu naruší setkání s energickou Paolou, protože mu ukáže nový pohled na život.

Ze seriálu se stal velký hit a obří zásluhu na tom má kvalitní obsazení. To se samozřejmě vrátilo i ve druhé řadě a přidalo se k nim i pár nových tváří. Z mé strany si největší pozornost vybojovaly tři herečky, které parádně doplnily původní obsazení. Julianna Margulies je televizní matadorka a zde dostala velmi zajímavou roli, kterou zvládla s přehledem a ukazuje další „špatnou stránku showbyznysu“. Greta Lee byla pro mě velkým otazníkem, ale během pár dílů se stala velmi výraznou postavou, s níž se musí počítat do dalších řad. Valeria Golino (Rain Man, Žhavé výstřely 1,2) dostala hodně prostoru a využilo ho na maximum. Její příběhová linka s Mitchem je hodně zajímavá a i díky ní emocionálně silná.

Jennifer Aniston znovu předvádí, že jí dramatická rovina nedělá problém, a hraje na maximum svých hereckých možností. Reese Witherspoon zde nemá tolik silných scén jako měla v první sérii, nicméně když na ně dojde, tak je v nich skvělá. Steve Carrell hraje perfektně. Hodně moc se mi líbilo, jak svou postavu posunul a dal jí charakterový přesah, aniž by to působilo komicky nebo vychtěně. Jako posledního jsem si nechal Billyho Crudupa, pro něhož je toto životní role. Crudup jde až na dřeň a sledovat jeho herecký přednes je čirá radost. Dokáže být šarmantní, přátelský, ale hned vzápětí dokáže vrazit kudlu do zad a ještě svůj čin obhájit tím, že to bylo nutné pro úspěch. Navíc má Crudup špičkově napsané dialogy a přednáší je tak intenzivně, až jsem měl místy pocit, že se na scénáři podílel samotný Aaron Sorkin.

U Apple TV+ nechybí peníze a pokud je třeba, tak se klidně zvedne rozpočet, aby seriál vypadal co nejlépe. V druhé řadě je to výrazně znát. Tvůrci mají vymazlenou vizuální stránku, která prodává bohatství a úspěch. Nechybí ani spousta krásných záběru na vilu v Itálii a její okolí a pak samozřejmě na zimní New York v době, kdy se ještě pandemie nerozjela. Tvůrci si tento kontrast s pandemií šetří, aby o to více vyniklo to, co se stalo, a jak moc to bylo děsivé.

S druhou řadou The Morning Show mám dva zásadní problémy. První je téma (návrat Alex), které z mého pohledu není tak silné jako to, jenž měla první řada (MeToo). Je to dost znát na některých epizodách a výplňových linkách, jež pak příliš nikam nevedou. Samotný motiv by byl silný, kdyby se mu tvůrci věnovali na maximum a ubralo se na počtu dílů. To však bohužel nešlo, jelikož bylo ještě potřeba rozvíjet a uzavírat linky, jež zůstaly otevřené na konci minulé řady. Druhým problémem je gradace seriálu. Seriál vyvrcholí osmou epizodou, která je perfektní a emoce by se z ní daly ždímat, všichni hrají skvěle, a hlavně se využije naplno jeden zásadní zvrat. Zbylé dva díly jsou pak „slabší“ a je na nich vidět, že si tvůrci připravují půdu pro další sezónu a největší téma, jež nás čeká – lockdown New Yorku, globální pandemie a vše co pak následovalo.

I přestože mám k druhé sérii The Morning Show nějaké výhrady, tak jsem byl ve výsledku hodně spokojený, jelikož jsem opět dostal parádní seriál, kde herci předvádí skvělé výkony. The Morning Show má velmi dobré tempo, výborně napsané vedlejší postavy se svými skvělými linkami, a hlavně mě série pořád bavila tolik, že jsem ji zkoukl během pár dní. Druhá řada je možná o trochu horší než první, nicméně pořád se jedná o velmi kvalitní seriál, co kope nejvyšší seriálovou ligu.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar8/10

Redakce

Oceňované drama The Morning Show se vrátilo v parádní formě, s výtečným obsazením a skvěle napsanými dialogy. Bohužel ovšem už nedisponuje tak silným tématem jako první řada a na jistých zápletkách je to malinko znát. I přesto se tu pořád hraje ta nejvyšší seriálová liga.


Hodnocení redakce

  • avatar7/10

    do_Od


Hodnocení čtenářů

  • avatar9/10

    Spiker

The Morning Show: 1. řada


ikona
Redakce
Jak se povedl hvězdně obsazený seriál od Appleu? 

* * * recenzi pro vás sepsal uživatel Hroubek * * *       

Na konci minulého roku se do závodu o diváky přidal nový hráč. Hráč s velkým a slavným jménem, spoustou peněz a ke všemu nemalými ambicemi do budoucna. Mluvím samozřejmě o službě Apple TV+. Začátky bývají krušné a boj o diváky nikdy nebyl složitější, protože televize a streamovací služby zažívají zlaté časy. Ať už jde o kvalitu daných titulů, obsah nebo o dostupnost mezi diváky. Apple toto moc dobře ví, nebojí se proto ze začátku pustit žilou a ukázat, že se mezi Netflixem, HBO a dalšími neztratí. No, a teď se vás svým textem pokusím přesvědčit, abyste si vlajkovou loď The Morning Show pustili.

Když se nad tím tak zamyslím, tak jsem asi neviděl žádný seriál z televizního prostředí. Žádné Studio 60, Newsroom nebo Studio 30 Rock. Přesto jsem nedávno viděl jeden kousek, jež má kupodivu s The Morning Show hodně styčných ploch, a tím je minisérie Nejsilnější hlas s Russellem Crowem v hlavní roli o vzniku Fox News. Ale všechno hezky popořadě.

Alex (Jennifer Aniston) a Mitch (Steve Carell) jsou už patnáct let populární moderátorskou dvojicí v The Morning Show. Každé ráno s nimi vstává celá Amerika, tedy až do dneška. Mitch byl totiž obviněn a následně ihned propuštěn za nevhodné chování a flirtování se sexuálním podtextem, jehož se měl v průběhu několika let dopouštět. Což je v dnešní době MeToo naprosto přirozená reakce. Alex se kvůli tomu bortí vše a není jediná. Producent Chip (Mark Duplas) musí vymyslet jak z toho ven, protože ani sledovanost není v posledních letech úplně nejlepší. Vedení proto posílá Coryho (Billy Crudup) aby situaci uklidnil, vyřešil a případně připravil novou show. Díky virálnímu videu se mu do hledáčku dostane moderátorka Bradley (Reese Witherspoon), kterou si nakonec Alex vybere jakou novou spolumoderátorku show místo Mitche. Samotný Mitch má život v troskách a hodlá se bránit. A i další rozehrají vlastní šachové partie, aby dosáhli svého.

Z novinek, jež kravaťáci z Apple TV+ vypustili, je The Morning Show největší sázkou na jistotu. A to nejen díky vděčnému tématu, ale hlavně díky skvělému obsazení, které je zde opravdu famózní. Každý z hlavních herců i vedlejších rolí dostane prostor zazářit, ukrást si scénu pro sebe, a svým hereckým výkonem naprosto strhnout. A to se týká i známých herců v opravdu menších rolích (Jack Davenport, Marcia Gay Harden).

Jennifer Aniston s přehledem dává zapomenout na své komediální role a v dramatickém partu vyloženě září. Reese Witherspoon mi už několikrát předvedla, že vážné role pro ni nejsou problém a tady to jenom potvrzuje. Má výborně napsanou postavu, jež do seriálu vletí jako uragán a nechává za sebou spoušť. Billy Crudup si svůj part užívá plnými doušky a nikdy nevíte, co se skrývá za jeho „americkým úsměvem“. Mark Duplass nemá na první pohled tolik výrazných scén, svým perfektním výkonem si však krade prostor jinak a velmi kvalitně podporuje své slavnější kolegy. Totéž platí pro Gugu Mbatha-Raw, jež je v posledních epizodách skvělá a z jejího výkonu mrazí. Nakonec jsem si nechal herce, jehož výkon mě dostal nejvíce. Steve Carell je hodně velký sympaťák, v osobním životě je velký feminista a zastánce ženských práv. A právě proto se mi jeho výkon líbil, protože hraje někoho, kým by ve skutečnosti pohrdal. Carell svou postavu obdařil aurou chlápka, jehož mají všichni rádi. Je pozorný, milý, vtipný. Muži k němu vzhlíží a chtějí s ním chodit na skleničku, ženy o něm sní a on s nimi rád flirtuje. Ale taky je to chlápek co má moc a peníze a umí toho využít, aby dostal všechno, co chce. A Carell tohle zvládnul prodat na výbornou.

Velkou pochvalu si zaslouží také tvůrci Jay Carson (House of Cards) a Kerry Ehrin (Bates Motel), jelikož se s daným tématem poprali na jedničku. Jsem velmi rád, že scenáristé prokázali jistou sebereflexi v tématu obvinění a kauzy MeToo. Zatímco v Nejsilnějším hlasu není pochyb, kdo je hlavní záporák, zde to tak jasné není. Tvůrci se na daný problém nekoukají černobíle a mají dost trefných připomínek, jež v seriálu několikrát zazní. Ocenil jsem, že se pracuje s myšlenkou, že když je někdo obviněn, ještě to neznamená, že se dopustil něčeho trestného (i přesto, že to z morálního a lidského hlediska bylo velké svinstvo). Je zde pak krásně ukázáno, co všechno může podobné obvinění způsobit. Zaujalo mě, jakým způsobem je zobrazeno přehlížení daného problému, kdy je všem všechno jedno, pokud se jich to netýká a peníze se sypou.

Novinka nemá díky svému příběhu a prostředí nějakou výraznou vizuální stránku, která by ho nějak odlišovala, což v tomto případě ani v nejmenším nevadí. Z mého pohledu se povedla znělka, jež krásně ukáže chování společnosti na barevných kuličkách. Musím uznat, že si tvůrci vyhráli s vyprávěním celého příběhu a zakončováním epizod, protože se vždy končí nějakým zvratem, který vás prostě nutí k puštění dalšího dílu. V prostřední části jsou trošku slabší díly a někdy jsem si říkal, že by tempo mohlo být o něco dravější, nekompromisnější, nebo by některé postavy mohly dostat více prostoru na úkor jiných.

Říká se, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Jenže jestli Apple TV+ bude pokračovat takto kvalitními seriály, je tu velká šance, že nám zde roste nenápadná konkurence velkých hráčů. Služba sice nebude možná na první pohled konkurovat obrovskými čísly a sledovaností, ani v této oblasti bych ovšem streamovací službu úplně nepodceňoval. Pokud ovšem bude servírovat podobně špičkové, perfektně napsané a zahrané tituly jako The Morning Show, mají u spousty diváků vyhráno. Další roky ukážou, jestli je Apple TV+ slepou uličkou, nebo půjde o další velké jméno na streamovacím trhu. Po této pecce bych si přál, aby to byla ta druhá možnost.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar9/10

Redakce


Hodnocení redakce

  • avatar8/10

    do_Od


Hodnocení čtenářů

  • avatar10/10

    Spiker

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace