Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
The Walking Dead: The Ones Who Live | 2024
csfd  imdb
tvůrce: Scott M. Gimple
hrají: Andrew Lincoln, Danai Gurira, Pollyanna McIntosh, Terry O'Quinn, Lesley-Ann Brandt

The Walking Dead: The Ones Who Live: První dojmy


ikona
Jokolo
andrew lincolndanai gurirarick grimesscott gimplethe ones who livethe walking deadživí mrtví
Svět Živých mrtvých se rozrůstá o další spin-off.  

Živí mrtví mají stále neotřesitelnou fanouškovskou základnu, která bude neochvějně očekávat každý příspěvek z tohoto oblíbeného světa. Sledovanost posledních sérií původního seriálu sice neustále klesala, to ale studio AMC nikterak neodradilo od sypání dalších spin-offů či pokračování tohoto hitu. Teď jsme se konečně dočkali toho, na který fandové čekali s největšimí nadějemi - pokračování příběhu Ricka a Michonne, ústředních postav, jejichž oblíbenost je všeobjímající. Jak se tedy první díl povedl?

 

Úvodní epizoda skáče do děje rovnýma nohama. Čas se tu příliš neplýtvá s nějakými flashbacky či zdlouhavým připomínáním toho, co se událo v předcházejících sériích. Společně s Rickem se rovnou vrháme do nezáviděníhodné situace, kdy se hlavní hrdina ocitá na neznámém místě, z něhož se na rozdíl od všech ostatních snaží dostat pryč. A je proto ochoten udělat úplně všechno, jak nám dokazuje hned první působivá sekvence, která Grimese ukazuje tak, jak ho máme nejradši. Urputného, akčního a šeptajícího. Vyhýbaje se spoilerům je také třeba říct, že i fandové předlohy si v některých momentech přijdou na své, navíc se díky celému úvodu zdá, že nový svět bude živý a zajímavý. 

 

Celý úvod je navíc protkán působivým a emočně našlapaným monologem, v němž si Rick vylévá srdíčko, seznamuje diváky s novým světem a představuje jeho hlavní motivaci. I v tomto ohledu první díl šlape a diváka nenudí. Zůstáváme-li u kladů, je třeba vyzdvihnout i seznámení s novou postavou Okafora, se kterou to nicméně bude nejspíš ošemetnější. Zaryté fandy kvalitních seriálů pak jistě potěší krátká, leč působivá návštěva Terryho O'Quinna, u nějž musíme doufat, že se bude objevovat pravidelně. Tím však bohužel výčet pozitiv končí.

 

První díl by měl okamžitě diváka vtáhnout. Přišpendlit ho k obrazovce, něčím ho zaujmout. Tady se ale vše opírá výhradně o postavu Ricka, která zůstává přesně stejná jako dřív. Jen možná trochu víc kloní hlavu na stranu. Nový svět sice v náznacích působí dobře, ve výsledku je ale těžce nedotažený, nedostatečně rozvinutý a tím i nezajímavý. Scénář pak trpí přesně oněmi neduhy, které způsobily odliv věrných fandů ve velkém. Neskutečně plytké konverzace mezi postavami, které se opírají o nicneříkající obecné fráze o boji, rozhodování, vlastním osudu či přežití, tu jsou na každém kroku a jsou úplně stejně slepé a hloupé jako v původním seriálu. Každý dialog se tak snaží působit vážně, jako kdyby se rozhodovalo o osudu světa, přitom není vůbec jasné, co postavy vlastně chtějí a říkají. Je to sice zabalené do pěkného vizuálu a produkční hodnoty jsou vysoké, ale co naplat, když je to nuda.

 

Dalo se to čekat, neboť tvůrcem seriálu je opět Scott Gimple, jenž měl na starosti i poslední série Živých mrtvých. Konflikty jsou stále se opakující, nedotažené a neumožňují divákovi se do postav vcítit. Snové sekvence jsou vychtěné a připomínají spíš kýč. Rickova motivace je sice jasná a srozumitelná a jeho postava pravděpodobně nikdy nebude nudnou. Po celou dobu stopáže jsem však přemýšlel nad tím, do jaké míry charakteru odpouštím tyto neduhy hlavně proto, že jsem s ním strávil tolik milého času. S odstupem totiž i výkon Andrew Lincolna působí poměrně vyčpěle. Zarputilé zatínání zubů a výhružný šepot byly pár sérií fajn, teď už se ale pomalu zdá, že Rick kromě průměrné výplachové oddechovky nemá co nabídnout. 

---

Autor: Marek Mičke
Foto: AMC
 

Verdikt

avatar6/10

Jokolo

Na úvodu očekávaného seriálu není nic, co by stálo za přehnanou chválu. Opíraje se pouze o oblíbenou postavu série představuje nedotažený svět, který je opět naplněn plytkými a prázdnými dialogy. Vizuál je chvílemi působivý, ale první díl nenabízí nic nového, co by stálo za prozkoumávání, a padá do nudy.


Hodnocení čtenářů

  • avatar8/10

    halbinnek

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace