Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Traveler | 2007
csfd  imdb
hrají: Matthew Bomer, Logan Marshall-Green, Aaron Stanford, Viola Davis, William Sadler

Traveler: Recenze


ikona
Mr. Hlad
 

Seriál Traveler byl v podstatě odepsaný hned od začátku. Měl sice atraktivní téma, disponoval dobrým obsazením a peněz v rozpočtu bylo také dost. Bohužel na konkurenční stanici běžela druhá sezóna seriálu Prison Break a i když od první série jeho kvalita výrazně poklesla, fanoušci zůstali. Tvůrcům Travelera došlo, že budou stát proti jednomu z nejúspěšnějších seriálů současnosti, a tak se rozhodli zkusit to trochu jinak. Celý Traveler byl několikrát přetočen a přestříhán a ve výsledku má pouhých osm epizod. A paradoxně je to oproti konkurenčnímu útěkovému seriálu výhoda.

Traveler má totiž ďábelské tempo. Původně měl být počet dílů téměř dvojnásobný, ale osm pětačtyřicetiminutových epizod je pro příběh dvojice kamarádů, kteří utíkají před FBI a snaží se očistit svá jména, naprosto ideální. V každém díle je dost akce i napětí, pár zajímavých dějových zvratů a minimum nudy. Tam, kde Prison Break zdržoval zbytečným přešlapováním na místě a zdlouhavými dialogy, tam Traveler nasazuje akci. Vše podstatné se vyřeší několika větami a pak se zase musí utíkat před dotěrnou policií nebo ještě dotěrnějšími zabijáky.

Sázka na jednoduché napětí a akci samozřejmě zavinila to, že Traveler je v podstatě dost hloupý seriál. Logické chyby přestanete počítat už v první epizodě a šťastné náhody, díky kterým jsou oba hrdinové vždy o krok napřed před svými pronásledovateli, vás za chvilku přestanou obtěžovat. Ano, Traveler je blbost, ale blbost zábavná. U Prison Breaku nebyl příklon k béčkovosti záměrem tvůrců, ti evidentně chtěli udržet seriál v rovině inteligentní zábavy, ale zkrátka jim došly nápady. Něco podobného se určitě mohlo stát i Travelerovi, ale díky tomu, že se vše podstatné odehraje jen v třetinovém počtu dílů, než je obvyklé, tak to nikoho příliš nepohorší a béčkovost působí od začátku záměrně.

Žádný z herců nemá příliš prostoru na to, aby něco pořádného předvedl, ale Bomer a Marshall-Green mají charisma, které jim na těch několik málo dílů stačí. Aaron Stanford je dobrý herec a i když tady nedostal moc možností to předvést, rozhodně bez problémů drží krok s ostatními. Jen by se už neměl ve filmech prát, to mu moc nejde.

Celkově je Traveler velmi příjemná akční jednohubka, která rychle uběhne, nenudí a nemá větší ambice než pobavit. A daří se mu to. Scénář je sice jednoduchý a originalitu by v něm člověk nenašel ani s pomocí lupy, ale jednoduchost a intenzita akčních scén z něj dělají celkem příjemnou alternativu k Prison Breaku, jehož druhá sezóna byla až příliš rozvleklá a ukecaná. Za vyzkoušení rozhodně stojí.

Verdikt

avatar6/10

Mr. Hlad


Hodnocení čtenářů

  • avatar8/10

    Davies182

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace