Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ulice | 2005 - ?
csfd  
hrají: Radoslav Brzobohatý, Tereza Brodská, Alena Vránová, Petr Vacek, Ondřej Pavelka

Ulice: Recenze


ikona
k0C0UR
 


Český divák spolkne všechno. Každý kus, v němž ti milí čeští herci řeší svoje každodenní problémy, s potěšením schroustá. Modelový „Uličník“, jenž má čas a chuť vysedávat v šest večer u NOVY, odpustí své oblíbené zábavě topornost dialogů, vůbec se nepozastavuje nad čítankovou naivitou až hloupostí, s jakou jsou zpracovávány některá „společensky závažná témata“ (sex náctiletých, drogy, přistěhovalectví, nevěra, těžký život podnikatele), a ani ho nezajímá, že se kvůli nabouchanému diáři jede i na první nebo druhou klapku. Ulice je v podstatě neopakovatelný organismus, jenž leckdy překvapuje svým amatérismem: Jede se v něm pořád a bleskurychle, postavy přibíhají a zase mizí a dost dobře není čas něco dlouze promýšlet a pilovat k dokonalosti. Jenže o tu v české televizní kotlině beztak nikdo nestojí. A ve světle konkurence má Ulice pořád svůj lesk. V porovnání se svými slavnějšími kolegy z prime-timeu působí docela svěžím subtilním dojmem. Herci nemusí příliš často deklamovat patetické fráze, stačí když se prostě a docela přirozeně procházejí danou situací a pokouší se na ní reagovat. Samozřejmě, že i Ulici ovládá často křeč a bezradnost, z konfrontace s Ordinací nebo „VéKáVéčkem“ však každodenní novácká dávka vychází vcelku uspokojivě.

Ne že by se v ní kamera pokoušela přizpůsobit novým trendům, ne že by se pracovalo s filmovostí a západními technickými parametry. Ani náhodou! Jenže nutnost pelášit neustále k novým a novým dílům, v nichž se nemusí hrát nutně na romantiku, vydělují Ulici z neuvěřitelně otravného balastu domácích telenovel a jejich přiznaných i popíraných variací.

S Ulicí se můžeme smát i dojímat, můžeme sdílet osudy hrdinů, jako jsme my. Můžeme vlastně prožívat svůj vlastní život, aniž bychom se zvedli z kanape a vyšli z obýváku. Stačí promítnout své vlastní šrámy do postavy zhrzené manželky, nespokojené pubescentky, trápícího se živnostníka nebo mladé slečny, která nabývá čerstvých milostných nadějí. Ale řekněte mi, není to škoda? Není lepší tu špatně natočenou dojičku času vypnout a radši zkusit zaběhnout k sousedovi, v naději, že jeho vnadná dcera přijme pozvání na rande? Odpověď znáte...

Tím vším neříkám, že ten seriál není s prominutím sračka. Jen ne tak velká. :-)

Verdikt

avatar4/10

k0C0UR

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace