Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Včela na mušce | Man vs. Bee | 2022
csfd  imdb
tvůrce: Rowan Atkinson, William Davies
režie: David Kerr
hrají: Rowan Atkinson, Julian Rhind-Tutt, JIng Lusi

Včela na mušce: Minisérie


ikona
tomasmy
Man vs. BeeNetflixRowan Atkinson
Beanova scéna se včelou v prodloužené verzi? Ano, i jiné jeho scény. A taky Hon na myš 2.0. 

Mr. Bean má novou práci. Je zaměstnán u firmy Luxusní hlídání a na začátku svého nového skeče přichází do domu protivných boháčů se směšně dlouhým a rádobyvznešeným jménem, aby jim pohlídal dům a psa v době jejich dovolené. Jenomže společně s ním do domu pronikne taky jeden nezvaný host, včela, která je ovšem ve skutečnosti čmelákem. Mr. Bean se ho samozřejmě snaží zlikvidovat, jenže hmyz je velmi vychytralý a v tomto případě taky nezničitelný, takže místo drobného hmyzu likviduje všechno ostatní.

Přesně tohle je celá zápletka nového seriálu Netflixu Man vs. Bee. Devět dílů o celkové stopáži sta minut opravdu sjedete najednou, a pokud máte rádi herectví a grimasy Rowana Atkinsona budete se při téhle variaci na parádní komedii Hon na myš skvěle bavit. Asi tušíte, že Atkinson zde nehraje svou nejslavnější postavu, nýbrž roztržitého Trevora, otce dospívající dcery, s níž má jet na dovolenou. Tu ale právě kvůli své nové práci musí odložit a to je hlavní vedlejší zápletka seriálu. Trevor také mnohem více mluví, jinak to ale od Beana příliš odlišná postava není. Kolem domu se navíc motá skupina zlodějů, rázem je tak zaděláno na další problém. Společně s panem čmelákem se totiž nacházejí v domě, který je plný supermoderních vymožeností a s řadou chytrých bezpečnostních systémů. Nebyl by to totiž správný dům boháčů, kdyby v sobě neukrýval mnoho vzácných uměleckých děl, z nichž mnohé padnou za oběť čmelákova nelítostného otravování a Trevorovy ještě nelítostnější touhy se ho zbavit. 

Včela na mušce tak Beana připomíná nejenom tím, že jde po většinu času o one man show jeho hlavní hvězdy (tedy v případě, že za hlavní hvězdu považujete Atkinsona), ale také pojetím některých gagů. Vždyť i Bean samotný v jednom ze svých výstupů bojoval s neodbytnou včelou, při sledování si ale jistě vzpomenete také na jeho problémy s Whistlerovou matkou. Tento slavný obraz Bean poškodil ve své Největší filmové katastrofě, načež se ji alespoň snažil opravit, kdežto Trevor se místo toho soustředí stále jen na likvidaci hmyzu, takže se hned jeví jako o něco méně sympatická postava (v zásadě jsou ale oba "sympatičtí" úplně stejně) a Atkinson při nich dokazuje, že je stále v naprosto výtečné (a výjimečné) komediální formě.

Asi je jasné, že děj celého díla je skutečně velice prostý a že tenhle rozkouskovaný celovečerák je jen sled bláznivých skečů a nespočetného množství Atkinsonových grimas. Celý příběh samozřejmě i přesto graduje (od prvního nevinného ohnání se, tak jak to dělá každý z nás, až po naprosté šílenosti jako zapálení celého domu, což není spoiler). Při nelítostném souboji muže a vychytralého čmeláka s osobností (zdejší hmyz tedy má stejné vlastnosti jako myš v Honu na myš) se nakonec najde i čas na docela překvapivou pointu, díky které tak najde ospravedlnění hlavně do té doby naprosto zbytečně vypadající linka s bandou zlodějů.   

Jak už to tak u skečových seriálů bývá, některé vtipy jsou lepší (čmelák v kalhotách, trouba, vysavač, všechny hovory s policistou), některé horší (psí exkrement) a některé stojí uprostřed (rozebrání auta), přičemž i toto je samozřejmě velmi individuální. Jako celek je ale Včela na mušce velmi sympatickým sledem scének a skečů, během nichž se Trevor nejdříve uvězní v domě, aby se následně uvěznil na zahradě a kromě trápení s dcerou, domem a čmelákem se pak přidají třeba i trable se psem. Při sledování mi pak vůbec nepřišlo na mysl, že by celý ten složitý příběh měl být kratší, či snad vymyšlený jinak a lépe. Ne, já jsem se skutečně dobře pobavil (což je ostatně hlavní smysl díla), díky krátké stopáži to celé opravdu dobře a rychle utíká, jako celek to velmi dobře funguje a pointa tomu navíc dodává velmi sympatickou korunu. Na Včelu na mušce se tak kdykoliv rád podívám znovu, příznicvi Rowana Atkinsona pak také jistě nebudou zklamaní, ale tenhle miniseriál by vlastně mohl sednout všem.  

---

Autor: Tomáš Mysliveček
Foto: Netflix

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar8/10

tomasmy

Sympatická a zábavná jednohubka s geniálním Atkinsonem, jenž je komediálně stále ve formě, a přehlídkou lepších i slabších gagů, které však dohromady tvoří povedenou komedii.


Hodnocení čtenářů

  • avatar7/10

    Sub-Zero

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace