Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k filmu Vikingové

příspěvky 1 - 19 Napsat příspěvek
Co mu to s těmi vlasy provedli? :o :-
25622
Co mu to s těmi vlasy provedli? *:o* *:-*
0 0
reagovat
Ten seriál mě víc a víc dostává. A jak píšete dole, to že se "s tim neserou" a děj pokračuje dopředu je obrovský plus. Snažil jsem se tu dočíst jestli bude další řada a když vím, že ano, musel jsem sem napsat pár nadšených vět - zrovna jsem dokoukal 8. díl a nějaká absence akce... pche, Už jenom ta scéna jak je kněž sjetej houbama nebo jak dávno víte, že ho chtějí obětovat a mu to chudákovi pořád nedochází, no a ten závěr s popravama... Got se konečně začíná rozjíždět, ale tohle mu ukazuje prostředník
25526
Ten seriál mě víc a víc dostává. A jak píšete dole, to že se "s tim neserou" a děj pokračuje dopředu je obrovský plus. Snažil jsem se tu dočíst jestli bude další řada a když vím, že ano, musel jsem sem napsat pár nadšených vět - zrovna jsem dokoukal 8. díl a nějaká absence akce... pche, [spoiler]Už jenom ta scéna jak je kněž sjetej houbama nebo jak dávno víte, že ho chtějí obětovat a mu to chudákovi pořád nedochází, no a ten závěr s popravama...[/spoiler] Got se konečně začíná rozjíždět, ale tohle mu ukazuje prostředník
0 0
reagovat
v GoT je bitev spousta, hlavně v prvních třech knihách. Jenže dění ve westerosu je nám vyprávěno z pohledu vybraných postav(POV). Např. Robb se, hlavně v druhé knize, zůčastnil spousty bitev, ale jelikož nemá v sérii POV, tak s ním vlastně na tom bitevním poli nikdy nejsme (narozdíl od Tyriona, z jehož pohledu vidíme bitvu Blackwater) a o jeho boji nám na pár řádcích vypráví Catelyn.
25525
v GoT je bitev spousta, hlavně v prvních třech knihách. Jenže dění ve westerosu je nám vyprávěno z pohledu vybraných postav(POV). Např. Robb se, hlavně v druhé knize, zůčastnil spousty bitev, ale jelikož nemá v sérii POV, tak s ním vlastně na tom bitevním poli nikdy nejsme (narozdíl od Tyriona, z jehož pohledu vidíme bitvu Blackwater) a o jeho boji nám na pár řádcích vypráví Catelyn.
0 0
reagovat
Každopádně bitev bude čím dál víc a víc. :) Jinak teď dokoukaný 8. díl Vikingů. Na boj tentokrát nedošlo, zato jsem se podíval hlouběji do tajů severského náboženství.
25524
Každopádně bitev bude čím dál víc a víc. *:)* Jinak teď dokoukaný 8. díl Vikingů. Na boj tentokrát nedošlo, zato jsem se podíval hlouběji do tajů severského náboženství.
0 0
reagovat
Jsou, ale dost podobně jako v seriálu, o drtivé většině z nich se jenom mluví, třeba co si pamatuju, tak vypustili snad jen jednu a něco upravili (např. Tyrionovo omdlení)

Nejvíc těch hlasů je od těch, kteří knížky nečetli (o=´
25523
Jsou, ale dost podobně jako v seriálu, o drtivé většině z nich se jenom mluví, třeba co si pamatuju, tak vypustili snad jen jednu a něco upravili (např. Tyrionovo omdlení) Nejvíc těch hlasů je od těch, kteří knížky nečetli (o=´
0 0
reagovat
V knížkách že bitvy nejsou?

Proč teda slyším u každýho druhýho dílu nadávání, že zase nějakou bitvu vypustili?
To si ti lidi vymýšlí?
25522
V knížkách že bitvy nejsou? Proč teda slyším u každýho druhýho dílu nadávání, že zase nějakou bitvu vypustili? To si ti lidi vymýšlí?
0 0
reagovat

Ted:

To jsou blbosti, ani v těch knížkách ty bitvy nejsou, nebo jsou popisované jenom jako vzpomínky...

Jinak k těm soubojům, třebas díl se štítovou hradbou byl neskutečně vjerný
25521
To jsou blbosti, ani v těch knížkách ty bitvy nejsou, nebo jsou popisované jenom jako vzpomínky... Jinak k těm soubojům, třebas díl se štítovou hradbou byl neskutečně vjerný
Ted:
0 0
reagovat
Taky jsem si říkal, že tu jámu vytáhli nějak brzo :D

Už je potvrzená druhá série.
25520
Taky jsem si říkal, že [spoiler]tu jámu vytáhli nějak brzo *:D*[/spoiler] Už je potvrzená druhá série.
0 0
reagovat
V GoTu ty bitvy flákají opravdu hodně, třeba ve zmiňovaném Spartakovi v poslední sezóně byly davové scény hodně solidní na seriálové poměry - ptačí pohled není technicky náročný, když se kouká hodně shora a mohou se ošidit detaily. Pak stačí "drsňácký" podhled na přední linii (aneb dvě tři řady komparzistů a není vidět, že za nimi nic nestojí) a samotná bitka už jen blízké záběry na klíčové postavy a dílčí mano-a-mano souboje.
Ve Vikings to je střední cesta, armády sice nevypadají extra epicky, ale osobně se mi líbí realističnost. Žádné pětiminutové šermování, místo toho dva tři výpady, jeden udělá chybu a už sviští do pekla či Valhally. Na Ragnara s poctivou výbavou berserkera - dvěma sekerami - je radost pohledět.

Jen doufám, že se plánuje více, než jedna série, (následuje velký dějepisný spoiler): když už v minulé epizodě byla hadí jáma.
25519
V GoTu ty bitvy flákají opravdu hodně, třeba ve zmiňovaném Spartakovi v poslední sezóně byly davové scény hodně solidní na seriálové poměry - ptačí pohled není technicky náročný, když se kouká hodně shora a mohou se ošidit detaily. Pak stačí "drsňácký" podhled na přední linii (aneb dvě tři řady komparzistů a není vidět, že za nimi nic nestojí) a samotná bitka už jen blízké záběry na klíčové postavy a dílčí mano-a-mano souboje. Ve Vikings to je střední cesta, armády sice nevypadají extra epicky, ale osobně se mi líbí realističnost. Žádné pětiminutové šermování, místo toho dva tři výpady, jeden udělá chybu a už sviští do pekla či Valhally. Na Ragnara s poctivou výbavou berserkera - dvěma sekerami - je radost pohledět. Jen doufám, že se plánuje více, než jedna série, (následuje velký dějepisný spoiler): [spoiler]když už v minulé epizodě byla hadí jáma.[/spoiler]
0 0
reagovat

PetrM

S prvním odstavcem souhlasím, díky za poučení o bitvách a taktice Vikingů (bez ironie).

Nějak tak sem tušil, že to byly takový guerilla výpady, a právě proti tomu, jak je to prezentovaný v seriálu, nic nemám.

Akorát to GOT sem myslel samozřejmě seriál, knihy sem nečetl. Každej druhej tejden slyším, jak se seriáloví tvůrci vyprdli na nějakou bitvu, která v knížce byla.
25518
S prvním odstavcem souhlasím, díky za poučení o bitvách a taktice Vikingů (bez ironie). Nějak tak sem tušil, že to byly takový guerilla výpady, a právě proti tomu, jak je to prezentovaný v seriálu, nic nemám. Akorát to GOT sem myslel samozřejmě seriál, knihy sem nečetl. Každej druhej tejden slyším, jak se seriáloví tvůrci vyprdli na nějakou bitvu, která v knížce byla.
PetrM
0 0
reagovat

TedGeorge

Je to přece jenom dělané na History Channel a i když je v tom určitě mírná dramatická licence, tak ty historické detaily jsou určitě o dva řády výše než průměrné historické seriály už jen kvůli typu publika, které History Channel sleduje.

Ty nájezdy v pár lidech jsou naopak zpracované velmi realisticky - Vikingové to tak dělali v Anglii, Bretagni nebo třeba když jezdili proti proudu po Labi - přijet, vydrancovat dvě vesnice, pobrat cokoli cenného (kůže, zbraně, nástroje) pár otroků a zmizet než místní vládce sehnal svoji armádu dohromady. Nějaké velké bitvy jako Hastings byly až o skoro 300 let později než co seriál popisuje. Pokud by rychle nezdrhli, tak by jim místní zapálili ty lodě a kde by skončili...

Nejsem specialista na ranný středověk ani na Vikingy, ale těch kiksů je tady zatím celkem minimum - nejvíc asi u těch Sasů v Anglii - kammenná hradba byla tehdy celkem luxus (to spíš palisády) a ti jejich pěšáci byli vyzbrojení velice luxusně - šupinové brnění nebo kovovou helmu si nemohl dovolit ani leckterý šlechtic ještě o pár set let později. Vigingské zvyky a vybavení si netroufám hodnotit - sekery, kulaté štíty, Odin a drakkary jsou prostě klasika.

Jako příklad pro bitvy v GoT to není nejštastnější, protože do těch knížek si Martin opravdu ty bitvy tisícových armád napsal, protože papír to snese a producenti asi nechtěli dělat kompletně digitální vojsko z ptačího pohledu jako třeba ve Spartakovi.
25517
Je to přece jenom dělané na History Channel a i když je v tom určitě mírná dramatická licence, tak ty historické detaily jsou určitě o dva řády výše než průměrné historické seriály už jen kvůli typu publika, které History Channel sleduje. Ty nájezdy v pár lidech jsou naopak zpracované velmi realisticky - Vikingové to tak dělali v Anglii, Bretagni nebo třeba když jezdili proti proudu po Labi - přijet, vydrancovat dvě vesnice, pobrat cokoli cenného (kůže, zbraně, nástroje) pár otroků a zmizet než místní vládce sehnal svoji armádu dohromady. Nějaké velké bitvy jako Hastings byly až o skoro 300 let později než co seriál popisuje. Pokud by rychle nezdrhli, tak by jim místní zapálili ty lodě a kde by skončili... Nejsem specialista na ranný středověk ani na Vikingy, ale těch kiksů je tady zatím celkem minimum - nejvíc asi u těch Sasů v Anglii - kammenná hradba byla tehdy celkem luxus (to spíš palisády) a ti jejich pěšáci byli vyzbrojení velice luxusně - šupinové brnění nebo kovovou helmu si nemohl dovolit ani leckterý šlechtic ještě o pár set let později. Vigingské zvyky a vybavení si netroufám hodnotit - sekery, kulaté štíty, Odin a drakkary jsou prostě klasika. Jako příklad pro bitvy v GoT to není nejštastnější, protože do těch knížek si Martin opravdu ty bitvy tisícových armád napsal, protože papír to snese a producenti asi nechtěli dělat kompletně digitální vojsko z ptačího pohledu jako třeba ve Spartakovi.
TedGeorge
0 0
reagovat
Sigi bude určitě pletichařit, ta to má v povaze a Rolfa se bude snažit ovládat stejně jako to dělal s Haraldsonem.
Jo, jak psal Ted, potrat se bude svádět na bohy a nejspíš na pokřtění Rolfa. Akorát mě štve, že Floki dělá problémy... snad nepřijde k úrazu :D


Jo GoT radši všechny bitvy vynechají, než aby je ukázali třeba v menším měřítku.

U Vikings se mi stejně líbí, jak se s tím moc neserou a jdou rychle dopředu. O životě Ragnara toho zase tolik moc známo není, ale stejně by to mohli natahovat stylem - 1. série pouze souboj o moc mezi Ragnarem a Haraldsonem. 2. série - výpady do Anglie. 3. série - Francie... atd. Prostě se s tím neserou.:+
25516
[spoiler]Sigi bude určitě pletichařit, ta to má v povaze a Rolfa se bude snažit ovládat stejně jako to dělal s Haraldsonem. Jo, jak psal Ted, potrat se bude svádět na bohy a nejspíš na pokřtění Rolfa. Akorát mě štve, že Floki dělá problémy... snad nepřijde k úrazu *:D*[/spoiler] Jo GoT radši všechny bitvy vynechají, než aby je ukázali třeba v menším měřítku. U Vikings se mi stejně líbí, jak se s tím moc neserou a jdou rychle dopředu. O životě Ragnara toho zase tolik moc známo není, ale stejně by to mohli natahovat stylem - 1. série pouze souboj o moc mezi Ragnarem a Haraldsonem. 2. série - výpady do Anglie. 3. série - Francie... atd. Prostě se s tím neserou.*:+*
0 0
reagovat
Jako možný to je... Ale podle mě ta smrt synů už je pasé a Ragnar s tím neměl co dělat. Neviděl bych v tom moc velkou logiku.

A i to otrávení a násilně vyvolanej potrat mě přijde over the top. Jako uvidíme, co ukážou další díly, ale podle mě bude spíš Ragnar zpochybňovat svoje bohy a velkou roli bude hrát kněz. Sigi spíš bude pletichařit s "Rolfem".

Jinak scéna v hodovní síni naprosto výborná. Dost se mi líbila i ta výprava. To, jak tam těma loděma jeli po tý řece bylo nádherně udělaný. A dost se mi líbí, že i když není na scéně nikdy víc jak 50-80 komparsistů, tak bitvy sou tak chytře a zajímavě natočený, že to působí 2x víc velkolepěji, než to ve skutečnosti je.

GOT by se mělo učit.
25515
Jako možný to je... Ale podle mě ta smrt synů už je pasé a Ragnar s tím neměl co dělat. Neviděl bych v tom moc velkou logiku. [spoiler]A i to otrávení a násilně vyvolanej potrat mě přijde over the top. Jako uvidíme, co ukážou další díly, ale podle mě bude spíš Ragnar zpochybňovat svoje bohy a velkou roli bude hrát kněz. Sigi spíš bude pletichařit s "Rolfem".[/spoiler] Jinak scéna v hodovní síni naprosto výborná. Dost se mi líbila i ta výprava. To, jak tam těma loděma jeli po tý řece bylo nádherně udělaný. A dost se mi líbí, že i když není na scéně nikdy víc jak 50-80 komparsistů, tak bitvy sou tak chytře a zajímavě natočený, že to působí 2x víc velkolepěji, než to ve skutečnosti je. GOT by se mělo učit.
0 0
reagovat

TedGeorge

Nemyslel jsem přímo rod Lodbroků - to tam nebylo specifikovaný ani, ne?
Prostě jen, že Earl Haraldson mluvil o tom, že přišel o syny, tak jsem tak nějak předpokládal, že byly i Siggy - nebo ne, uniklo mi něco? Každopádně je tedy bez manžela (a synů), a bude ho chtít pomstít, úcta-neúcta k novému jarlovi: má už jen dceru... Ale kdoví, jak to bude :), snad sem to nepoplet.
25514
Nemyslel jsem přímo rod Lodbroků - to tam nebylo specifikovaný ani, ne? Prostě jen, že Earl Haraldson mluvil o tom, že [spoiler]přišel o syny, tak jsem tak nějak předpokládal, že byly i Siggy - nebo ne, uniklo mi něco? Každopádně je tedy bez manžela (a synů), a bude ho chtít pomstít, úcta-neúcta k novému jarlovi: má už jen dceru...[/spoiler] Ale kdoví, jak to bude *:)*, snad sem to nepoplet.
TedGeorge
0 0
reagovat

Davies182

Sigi zabili děcka???
25513
[spoiler]Sigi zabili děcka???[/spoiler]
Davies182
0 0
reagovat

TedGeorge

Docela mě překvapuje, jak perfektně jsou ty souboje - a akce celkově - natočený...
Nevýmluvnost Vikingů je už teď legendární,scéna v hodovní síní rulez.
A intriky snad nebudou nijak katastrofální, navíc když "je jasný", že za potrat může travička Siggy: zabili jí děcka a manžela, a přijmou ji jako služku? WTF!.
25512
Docela mě překvapuje, jak perfektně jsou ty souboje - a akce celkově - natočený... Nevýmluvnost Vikingů je už teď legendární,scéna v hodovní síní rulez. A intriky snad nebudou nijak katastrofální, navíc když "je jasný", že [spoiler]za potrat může travička Siggy: zabili jí děcka a manžela, a přijmou ji jako služku? WTF![/spoiler].
TedGeorge
0 0
reagovat

Davies182

Je to samozřejmě pecka, akorát mě v tomhle díle trochu štvaly události "z domova".

Ten potrat bude mít jasný nadcházející důsledky a já bych raději sledoval Brotherhood of steel než intriky na "Královském dvoře Vikingů"

Prostě doufám že budou hodně loupit, znásilňovat a vraždit a málo pletichařit :D
25511
Je to samozřejmě pecka, akorát mě v tomhle díle trochu štvaly události "z domova". [spoiler]Ten potrat bude mít jasný nadcházející důsledky a já bych raději sledoval Brotherhood of steel než intriky na "Královském dvoře Vikingů"[/spoiler] Prostě doufám že budou hodně loupit, znásilňovat a vraždit a málo pletichařit *:D*
Davies182
0 0
reagovat

S01E07

Vážně ještě někdo po aktuální krvavé epizodě tvrdí, že je to nudný a nadhodnocený seriál :)?? Maximální spokojenost - Braveheart reloaded po skandidávsku!
25510
Vážně ještě někdo po aktuální krvavé epizodě tvrdí, že je to nudný a nadhodnocený seriál *:)*?? Maximální spokojenost - Braveheart reloaded po skandidávsku!
S01E07
0 0
reagovat
Můj nejoblíbenější viking Vladimír Kulich je zpět. Juchů:D
25509
Můj nejoblíbenější viking Vladimír Kulich je zpět. Juchů*:D*
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se