The Boys

The Boys

Plakát k seriálu The Boys

The Boys /2019-?

Tvůrce: Evan Goldberg, Eric Kripke, Seth Rogen

Režie:

Hrají: Karl Urban, Erin Moriarty, Jack Quaid, Anthony Staar, Elisabeth Sue

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)

Úvod 2. řady

Boys Are Back In Town!


Sdílet:

Podvratná komiksovka The Boys je zpátky s druhou řadou. Tentokrát nevyšly všechny díly najednou, ale v den premiéry jen první tři a další epizody pak už s týdenními rozestupy. Diváci na to zareagovali dospěle, a i když nemohli zkouknout hned za víkend celou řadu, ocenili i určité výhody tohoto distribučního modelu jako třeba silnější vyznění jednotlivých zvratů i epizod, možnost průběžně probírat seriál s přáteli a-… ne, dělám si legraci, takhle internet nefunguje. Takže „fanoušci“ začali novým dílům Boys na Amazonu demonstrativně udílet nejnižší možné hodnocení, prostě proto, že nedostali všechno hned. Na filmových databázích se naštěstí čísla drží v zasloužených výšinách.

Po finále první řady je Billy Butcher nezvěstný, a zbytek Bandy (=Boys) je na útěku před zákonem. Zatímco Hughie a spol. rozmýšlejí co dál, superhrdisnký tým Seven hledá nového člena a vyrovnává Madelyn Stillwell. Ne že by jim snad chyběla žena samotná, ale potřebují nového šéfa marketingu, který by se vyrovnal jejím schopnostem.

The Boys v nové řadě začínají pozvolna, nechávají diváka, aby si na návrat Billyho Butchera počkal, Banda je zalezlá ve sklepě a plánuje útěk ze země a pozornost se zaměřuje spíš na dění ve společnosti Vought. Následující epizoda nabírá tempo a třetí už jede naplno. Karl Urban je jako nekompromisní drsňák Butcher pořád skvělý (i když na svou britskou angličtinu tlačí o malinko víc než by měl) a démonický Antony Starr je mu víc než důstojným protihráčem. Perfektně do obsazení zapadla i Aya Cash jako nová hrdinka Stormfront, která se svým moderním, zdánlivě nefiltrovaným, přístupem k fanouškům leze Homelanderovi na nervy zase zevnitř Voughtu.

The Boys pokračují ve výborné práci s tematizováním superhrdinů jako popkulturních hvězd, s kontrasty bezohledných činů a blyštivých kostýmů a ideálů. Marketingová mašinérie je tady všemocná, dobré PR znamená všechno a lidský život je jen číslo ve zprávách. Na Stormfront seriál zase ukazuje ostré rozdíly mezi starými a novými přístupy k marketingu, když nová hrdinka se svými instagramovými přenosy a pár markeťáky na sociálních sítích poráží Homelandera s jeho stamilionovou televizní kampaní.

 

Zárukou nejvtipnějších momentů je i nadále zdejší analog Aquamana jménem Deep, přesto není jen komickou postavičkou, ale slouží k ukázání zase dalších stránek života mediální hvězdy. Konkrétně trnité cesty padlé ikony zpátky na vrchol, přes bizarní okliky a pochopitelně neupřímnou nápravu. Moc pěkně si tvůrci hrají i se sympatiemi diváka k jednotlivým postavám, třeba právě Deep je vděčným otloukánkem, občas ale připomene, že si náš soucit opravdu nezaslouží. Obdobně, jen proto že se někdo staví proti záporné postavě, neměli bychom mu automaticky fandit. V akci jsou Boys stále brutální, vizuálně vypadají na televizní poměry skvěle. Rozjezd druhé řady se zkrátka nadmíru povedl.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (5)

1. řada

Diabolical!


Sdílet:

Amazon mi dělá poslední dobou radost. Zatraceně velkou radost. Pátá série Bosche patří mezi nejlepší kriminálky současnosti, The Marvelous Mrs. Maisel po právu sbírá jednu cenu za druhou, minisérie Good Omens musela dokonale potěšit všechny fanoušky Neila Gaimana a Terryho Pratcheta a za rohem už číhá ambiciózní Carnival Row s Orlando Bloomem a Carou Delevigne. Jo, a do toho nám zde naservírovali možná nejlepší, ale zaručeně nejbrutálnější, comicsovku roku, The Boys. Už z našich prvních dojmů jste mohli zjistit, že adaptace sešitů Gartha Ennise měla našlápnuto k hodně drsné podívané a mohla potěšit všechny, kdo mají klasických superhrdinů už plné zuby. A teď už můžeme říct, že tvůrci Seth Rogen, Evan Goldberg a Eric Kripke vytěžili potenciál předlohy téměř na maximum.

 

The Boys totiž šlapou v tolika rovinách, že jsem to ani já nečekal. Seriál je samozřejmě zejména brutální odpovědí na klasické comicsy, v níž superhrdinové tak trochu zlobí a “záporákům“ v čele s Butcherem držíte palce, když se jim snaží zatnout tipec. Je zde toho však samozřejmě mnohem víc. Máme tu taky skvěle fungující comicsový svět, v němž jsou tzv. Supes mediálními a dokonce i filmovými hvězdami první velikosti. A tvůrci si zde dokážou vyhrát i se sebemenšími detaily či vtipným pomrknutím. Toto univerzum s hrdiny po celých Spojených státech vás zkrátka chytí a nepustí a jeho další potenciál do budoucna je ještě stále ohromný. 

Dále tu pak máme parádně fungující černý humor, jenž zde rozhodně není tlačen nijak na sílu a možná ho není tolik, jak byste zpočátku čekali. Scenáristé ho dávkují velmi citlivě, nenuceně a pečlivě, a když už nějaký třeskutý moment či drsná hláška přijde, dostane vás do kolen, ať už se jedná o Butcherovu motivační řeč o Spice Girls či jeho hrátky s batoletem. Zároveň ovšem umí scénář dokonale a hladce přepínat mezi zábavnými a nečekaně temnými až mrazivými momenty. The Boys totiž hlavně servírují dosti napínavý příběh, v němž správně fungují všechny zápletky, konflikty a v neposlední řadě také práce s postavami. Prakticky každý člen z obou stran barikády je tu totiž skvěle prokreslen a scenáristé si dávají s každou postavou zatraceně záležet, aby její čin a motiv dával smysl. A to je hlavní důvod, proč zde snad každý divák najde nejednoho oblíbence, jenž mu vleze pod kůži.

 

Sice jsme tak nějak automaticky čekali, že hlavním tahounem seriálu bude geniální Karl Urban v roli drsňáka Butchera, Anthony Starr z Banshee ho v mých očích ale možná ještě o fous překonává. Jeho Homelander je totiž dokonalým zlým mixem Supermana a Kapitána Ameriky a to, jak dokáže přepínat mezi usměvavým miláčkem národa, totálním psychopatem a perverzním úchylem, vás v některých momentech nepřestane překvapovat. Ani ostatní však nijak nezaostávají a divák si zde oblíbí prakticky každého, ať je to roztomilá Starlight, loser roku Deep, sympaťák Hughie či chladná mrcha Madelyn Stillwell. Upřímně, tak sympatický cast a precizně napsané postavy jsem ani nečekal.

 

Co si to budeme prodlužovat, The Boys u nás zkrátka splnili snad všechna očekávání, kvalitním příběhem s řadou nečekaných twistů počínaje a lahůdkovými brutalitami konče. Sakra, vždyť i ta romantická linie tady fungovala lépe, než v kdejaké žánrovce. Amazon a tvůrčí trojice si to zkrátka po scenáristických a samozřejmě i režijních stránkách naprosto pohlídali. Jen ta stopáž mohla být u jednotlivých epizod malinko kratší a finále nemuselo nechat všechny dveře tak otevřené dokořán. To jsou ovšem jen malé mušky na tomhle zatraceně sympatickém dortu plném památných scén a hlášek, na jehož druhou řadu bude hodně nepříjemné čekání.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (7)

První dojmy

Když hrdinové zlobí.


Sdílet:

Tohle léto nám nabízí celkem slušnou porci parádních a lákavých seriálů, na jeden z nich jsme se však v redakci speciálně těšili. Comicsovka The Boys aka Banda od Gartha Ennise (Preacher) a tvůrčího dua Seth Rogen/Evan Goldberg totiž lákala na svěží a brutální odpověď na aktuální smršť superhrdinů, na níž bylo už v našlapaných trailerech vidět, že Amazon tomuto kousku hodně věří. Ostatně, když už tato streamovací služba nějakému seriálu před premiérou schválí druhou řadu, asi neočekává kvalitativní či divácký fail. Opravdu se nám tu ovšem rýsuje nekorektní krvavá jízda? A nezapomnělo se v tom návalu vnitřností na příběh? Po prvních třech epizodách mohu s klidem říci, že očekávání (nejen) comicsových fandů zřejmě budou naplněna.

 

V The Boys se podíváme do světa, kde jsou superhrdinové, tvz. Supes, v každém státě USA, patří zde mezi největší celebrity, pracují pro společnost Vought International a vydělávají tak miliardy dolarů. Hlavními hrdiny a hvězdami Spojených států je pak tzv. Sedmička, které šéfuje neporazitelný slušňák Homelander. Jenže ani tito hrdinové v čele s blonďatým lídrem nejsou tak hodní, jak se na první pohled zdá, a často kvůli nim zařve např. i někdo nevinný. To zjistil na vlastní kůži uťápnutý Hughie, jemuž nejrychlejší muž světa A-Train rozprskl na kousíčky holku. Truchlícího kluka pak kontaktuje tajemný drsňák Butcher, jenž by s jeho pomocí chtěl dát zlobivé superhrdiny do latě a rozkryl jejich velká tajemství. A dává proto dohromady titulní Bandu.

 

Seriál, a samozřejmě i původní comics, si tedy hraje s několika zajímavými motivy, které v prvních dílech využívá na sto procent. Máme tu vyprávění z pohledu “záporáků“, stinnou stránku superhrdinů i převedení jejich kousků do moderního bulvárního a mediálního světa, v němž jde především o pozlátko před kamerou a počet sdílení. To všechno funguje v úvodu na jedničku a zároveň to představuje ohromný potenciál do budoucna. Scénář si s těmito nápady i samotnou premisou dosud šikovně hraje a předkládá nejen několik svěžích nápadů, ale také řadu skvěle napsaných postav na obou stranách barikády. Zatímco Hughie se seznamuje s jedním drsňákem vedle druhého, do party hlavních superhrdinů a celého Vought impéria se pak podíváme zejména díky nováčkovi, hrdince Starlight. A zápletky, tajemství i konflikty na obou stranách barikády jsou rozehrány tak hezky, že už od počátku se nebudete moci dočkat toho, až spolu tyto dvě strany výrazně kolidují.

 

The Boys tak rozhodně nejsou jen o nekompromisní brutalitě, nadsázce a černém humoru, jak se mnozí mohli po upoutávkách obávat. Nabízí totiž i slušně natřískaný děj, v němž diváky chytnou takřka všechny zápletky. Ale nebojte, i na šťavnatě krvavé momenty a řadu hlášek tu samozřejmě dojde. Jen tu naštěstí nejsou nijak tlačeny na sílu a s nadějným příběhem skvěle fungují dohromady. Parádně představené charaktery by pak byly poloviční, nebýt skvělého castingu. Tomu samozřejmě vládne bezkonkurenční Karl Urban, jenž se pro podobné role prostě narodil. Jack Quaid se do těchto nesmělých rolí také skvěle hodí, Anthony Staar z Banshee si svého “slušňáckého“ psychopata také užívá a Elisabeth Sue v roli hlavní korporátky potěší. Stejně jako zbytek “hrdinů“ a drsných hochů.

 

The Boys se nám tak v prvních dílech představili jako přesně ta správně našlapaná brutální comicsová lahůdka, ve kterou jsme doufali. Kromě násilí nám však tvůrci servírují i parádní příběh, v němž nejspíš schovávají ještě velkou řadu trumfů, a vše to korunují řemeslně precizní režií a peckovým soundtrackem. A že jsou na této novince od Amazonu vidět peníze snad v každém záběru, vás asi nepřekvapí. Jen to tempo by možná mohlo být malinko svižnější. Pokud tedy potřebujete trochu svěží pohled na současné comicsovky, měli byste tenhle seriálový maratónek co nejdříve zkusit. Zda tvůrci ukázali další trumfy, nebo jim ke konci série došel dech, si povíme za několik dní.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.