Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
2 Socky | 2 Broke Girls | 2011 - ???
csfd  imdb
tvůrce: Michael Patrick King, Whitney Cummings
hrají: Kat Dennings, Beth Behrs, Garrett Morris, Brooke Lyons, Matthew Moy

2 Socky: 6. řada


ikona
Redakce
Patří dvě přidrzlé servírky mezi příjemné komediální jednohubky, nebo už jim dávno došla šťáva? 

* * * recenzi pro vás sepsal uživatel Hroubek * * * 

Všechny seriály mají svojí spotřební lhůtu. Teď se bavíme o “normálních“ seriálech, ne o nekonečných seriálech typu Ulice a Ordinace, při nichž divákům, co mají alespoň trochu vkusu, umírají mozkové buňky rychlostí blesku. U každého seriálu by tvůrci měli vědět, co chtějí říci a jakým způsobem to zakončit. Problém je, že když už to vědí oni, stoprocentně to nevědí producenti.  Seriál se pak stane vykrádačkou sebe sama a místo originální zábavy přináší parodii na to, proč jsme si daný seriál oblíbili. A takhle nějak by se dala shrnout nejnovější řada 2 Socek.

 

První odstavec zní negativně, ale taková je bohužel pravda. Tento nešvar je právě nejvíce znát na populárních sitcomech, které se po úspěchu začnou čím dál více natahovat (např. HIMYM, Teorie velkého třesku) a detektivkách (prakticky jakákoliv kriminálka po dvou třech řadách). A nevyhnul se pak právě ani našim titulním servírkám. Problém je, že na 2 Broke Girls je až moc vidět, že se po scenáristické stránce vaří z vody. A kdysi vtipné situace či hlášky jsou už vyčerpané a působí spíše trapně. Skalní diváky to bude stále bavit, producenti jsou spokojení, a zbytek se u toho v klidu navečeří a seriál bude mu sloužit jako fajn kulisa, na kterou se nemusí tolik soustředit. Jenže to je možná přeci jen trochu málo.

S holkami jsme už šest let, takže by divák očekával aspoň trochu posun od toho, s čím jsme začínali. Jenže chyba lávky. Holky sice vlastní svůj Moučníkový bar, to však neznamená, že by nemusely stále pracovat pro Hana. No a pak samozřejmě řeší své milostné vztahy (Randy z předchozí řady) a klasicky i svoji finanční situaci. A pro mě je až překvapující, jak moc se seriál této ohrané písničky drží a nechce zkusit něco jiného. Prakticky každá epizoda se skládá z toho, že Max dělá vtipy, Caroline se něčím ztrapní, Han je terčem posměchu kvůli své výšce, Earl mluví o svém věku a drogách, Oleg řekne nechutný vtip a Sophie je uječená a trapná. A když se objeví nová postava Bobbyho, do kterého se zamiluje Caroline, tak je to to samé, akorát v bledě modrém. Tady se zkrátka na jakékoliv překvapení kašle a jede se podle už dosti ojetého mustru.

 

I přesto, že se seriál v mnohém opakuje, tak se mu občas podaří přijít s fajn epizodou, jež opravdu pobaví. Smíchy jsem z gauče tedy niky nespadl, ale u pár zářezů jsem se opravdu dobře bavil. A v druhé půlce řady se takovýchto momentů naštěstí dostavuje trochu více, než v té první, jež se točila hodně kolem porodu Sophie a její holčičky. Mile mě překvapilo zjištění, že když se scenáristé trochu snaží, tak nás přeci jen dokáží alespoň na chvilku dojmout. A co si budeme povídat, ukecané Kat Dennings to stále moc sekne a Beth Behrs je pořád roztomile nešikovná. Ve výsledku celý seriál táhne vlastně už jen jejich opravdové přátelství, což je asi nejvíce pozitivní věc, kterou se z této recenze dočtete. A to je přeci jen trochu smutné.

 

2 Broke Girls mají svá nejlepší léta zkrátka už dávno za sebou. Poslední dvě řady jsou velké přešlapování na místě a zvraty, jež tvůrci přináší, jsou prostě čím dál slabší. A proto doufám, že se scenáristé v sedmé řadě, která snad bude konečně i  tou poslední, dají do kupy a seriál se s námi rozloučí se vztyčenou hlavou. Tedy pokud se hamižní producenti nerozhodnou trápit nás těmi samými fóry ještě pěkných pár let. Byla by totiž škoda si tento seriál pamatovat jen kvůli tomu, že začal vykrádat sám sebe a zapomenout při tom na fajn začátky, které nešetřily dobrým a originálním humorem. Tak snad to kravaťákům na CBS konečně dojde a Max s Caroline se brzy dočkají aspoň trochu důstojného rozloučení.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar5/10

Redakce

2 Socky: Úvod 5. řady


ikona
Spooner
Přidrzlé servírky Max a Caroline se vrací v další řadě oblíbeného sitcomu. Je s nimi ještě sranda? 

Sakra to to ale letí. Jako by to bylo teprve pár měsíců, co se na našich obrazovkách poprvé objevila drzá Max a její rozmazlená parťačka Caroline, jež nám přinesly sympatickou porci zábavy plné sexuálních narážek a nekorektního humoru, který na komediálním poli celostátních stanic působil trošku jako svěží vítr. Jenže onen vánek nám za uplynulé roky už malinko vyvanul a tvůrci se nám v uplynulých řadách  zasekli na místě. Místo nových nápadů či vtipných zápletek tak přešli na scenáristický volnoběh, jenž pouze varioval osvědčené gagy a nadobro se posunul do vod pouhé neurážejícího průměru. Napraví si konečně tahle půvabná dvojka v páté řadě reputaci, nebo už se definitivně vykašlala na jakýkoliv kvalitativní posun? Bohužel tak růžově to opět nevypadá. Nenáročnou dvacetiminutovku bychom ovšem i tentokrát dostat mohli.

Úvodní díl přitom k menší příběhové změně přímo vybízel. Přidrzlé servírky, jež už si v podstatě několik sérií v poklidu přivydělávají vysněným krámkem s dortíčky, aniž by zaznamenali alespoň menší vývoj, totiž musí čelit chystané demolici budov v jejich milované čtvrti, v níž má vyrůst nový IMAX. I když já jako filmový fanda bych to bral všemi deseti, naše holky i partička z bistra jsou samozřejmě proti a rozhodnou se s nařízením bojovat. Prostě slušný námět na to, jak seriál po delší době obohatit alespoň o nějakou kontinuální zápletku, která komediálnímu kousku od linie okolo cukrářské školy přeci jen začíná bolestivě chybět. Jenže jak se zdá, tak ani tentokrát se v tomto ohledu žádného zlepšení nedočkáme a zase se jednalo pouze o epizodní záležitost. A to je podle mě škoda.

Což o to, humor zde i přes jistou předvídatelnost a okoukatelnost v rámci žánru stále celkem šlape. Maxiny narážky pořád fungují na jedničku a i když se nejedná o takovou smršť hlášek, jako v prvních dvou řadách, úsměv na tváři je až na pár trapnějších pasáží pořád zaručen. Také oblíbené postavy jsou pořád správně sympatické a divák si docela rychle uvědomí, že i přes řadu výhrad mu tahle sehraná partička vlastně docela chyběla. Jen je zkrátka škoda, že tvůrci už zcela rezignovali na jakékoliv svěží prvky či vývoj postav, jež by je posunul i v rámci sitcomového žánru aspoň malinko kupředu. Toho se nám zde už takřka nedostává a mně se zdá, že jediný, kdo za uplynulé série zaznamenal aspoň nějaký vývoj je paradoxně úchylná dvojka Sophie a Oleg, jež tuto sérii nedej bože směřuje i k prvnímu potomkovi. V soukromí titulních krásek je ale vlastně docela nuda, jejich epizodní zápletky za moc nestojí a nám tak zbývá jenom jejich neustálé, i když pořád dostatečně vtipné, pošťuchování. Divák však cítí, že z těchto postav by se dalo vyždímat daleko více.

I přes mé možná až příliš vysoké nároky a výhrady ale musím uznat, že jsem se vlastně příjemně bavil a celá úvodní epizoda mi utekla jako voda. 2 socky už možná nejsou tak svěží a roztomile přidrzlé jako před lety, pořád ovšem umí servírovat jednohubkový sitcom. Ten už se asi nikdy nevymaní z průměru, v němž na jednu povedenou epizodu připadají cca dvě zcela zapomenutelné. Pořád se však na zdejší osazenstvo těším více, než na takového Sheldona a spol. O to více zamrzí ona lenost tvůrců, kteří už kašlou na jakékoliv změny a už se smířili s jízdou na autopilota. Ale co, ještě pořád můžu doufat, že nás scenáristé tento ročník přeci příjemně překvapí.

Verdikt

avatar6/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  hroubek

 • avatar10/10

  martina2

2 Socky: Úvod 4. řady


ikona
Spooner
Max a Caroline jsou zpátky se čtvrtou řadou oblíbeného seriálu. Mají ale ještě co nabídnout? 

Servítky si neberoucí řachanda 2 socky se během předešlých tří let stačila stát jednou z největších komediálních jistot stanice CBS. Sitcom plný nekorektního humoru, sexuálních narážek a sympatických charakterů si své publikum našel celkem rychle. Tvůrce kultovního Sexu ve městě, Michael Patrick King, tak navíc potvrdil, že na úspěšné projekty s ženskými hrdinkami má zkrátka čuch. Jenže už v průběhu třetí sezóny mi přišlo, že tvůrci se začínají z komediálního hlediska malinko vyčerpávat a svůj styl humoru už nám podávají jen podle ověřeného receptu. A úvod čtvrté řady to bohužel dosti bolestivě potvrzuje.

Stejně jako v případě osvědčených veteránů typu Teorie velkého třesku či Takové moderní rodinky zde totiž scenáristé přesedlali na evidentního autopilota, z něhož zřejmě nehodlají za žádnou cenu přepnout. Na rozdíl od komediální konkurence je však u nerozlučných kámošek tento jev ještě očividnější. Každá, ale opravdu každá, epizoda se proto musí skládat z následujících prvků: Max dělá sexuální či kriminální narážky na svou minulost, Max si dělá srandu z Hanovy výšky, Caroline rádoby vtipně spadne či si jinak ošklivě ublíží, Oleg také pronese sexuální narážku (většinou souvisí s jeho přirozením), Sophie se blbě směje a zesměšní rodné Polsko. Popravdě, takhle bych mohl pokračovat ještě další polovinu odstavce.

Některým otřepaným vtipům se sice divák stále zasměje a mnozí z vás mohou namítnout, že podobným vzorcem disponuje většina současných sitcomů. Ty se ovšem spoléhají i na jiné faktory a jejich komediální rutina se tedy tolik nezajídá. U 2 Broke Girls mě už však tyto deja vu momenty přestávají bavit. Dost mě tedy mrzí, že nám tvůrci malinko zlenivěli a nepokouší se rutinu nabourat něčím svěžím a originálním. Ne, zápletku okolo bulvární celebritky Kim Kardashian opravdu za svěží vítr nepovažuji.

I přes všechno skuhrání ale s těmito cukrářkami není zas tak úplně nuda. Scenáristům se totiž i tak daří produkovat dostatečné množství vtipných gagů a nekorektních šťouchanců i do přítomného klanu Kardashianů, jež pořád jakž takž fungují. Sice už to nepůsobí tak svěže a neotřele jako v prvních sériích, i přesto vám ovšem tato sebranka z Hanova bistra nějaký ten úsměv na rtech vykouzlí. Obzvláště, když Olegovy hlášky jsou i po x-té bezkonkurenční a břitký humor sympatické Kat Dennings se také vlastně jen tak neohraje.

2 socky tedy i nadále splňují onen komediální průměr, u něhož po práci slušně vypnete a dokáže chvilkami nabídnout i trochu neotřelou zábavu. Jenže se stále nemohu zbavit dojmu, že by to celé mohlo být mnohem nařachanější. Pokud by tedy tvůrci neusnuli na vavřínech a nebáli se oživit zajetý koncept. Snad tedy následující díly situaci vylepší. A kdyby tvůrci přišli s další nadějnou sezónní zápletkou po vzoru loňské pekařské školy, bylo by to také hodně fajn.

Verdikt

avatar5/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  Axis

 • avatar10/10

  martina2

2 Socky: 1. sezóna


ikona
Anarvin
Jak dopadl sitcom s Thorovou kámoškou v hlavní roli?  

Povedených sitcomů není nikdy dost a „Dvě švorc holky“ začaly celkem slušně. Prostořeká, životem protřelá, ale tak trochu nesebevědomá Max (Kat Dennings) se dobře doplňovala s naivní a nezkušenou, leč vzdělanou a cílevědomou Caroline (Beth Behrs) a dohromady obě holky tvořily srdce seriálu o tom, jak se dvě servírky protloukají životem v nekompromisním Brooklynu a snaží si našetřit na otevření vlastní pekárny.

Většina humoru vycházela právě z výrazného kontrastu obou hlavních hrdinek, hlášky se sypaly jako na běžícím pásu, do toho občas sekundoval někdo z vedlejších postav, jako třeba oplzlý kuchař Oleg, který na holky v práci vymýšlí ty nejroztodivnější způsoby harašení, nebo bohatá a naprosto hloupá Peach, které Max chodila hlídat její miminka Brada a Angelinu. Škoda že se postava nakonec objevila jen v několika dílech.

Bohužel, slušně nastavenou laťku seriál nikdy nepřeskočil, a i když ji asi nikdy vyloženě neshodil, tak zlenivěl natolik, že ji začal soustavně podlézat. Problém byl už v tom, že 2 Broke Girls nemají žádnou dlouhodobou dějovou linku. Jasně, holky se snaží ušetřit na svůj vysněný byznys, jenže sem tam pětistovku vydělají, sem tam ji hloupě utratí – u tohohle motivu je jasné, že ho autoři zkrátka budou natahovat do nekonečna, podobně jako se hledá matka v HIMYM. Sem tam se ještě zmínil Carolinin zavřený otec, který šel sedět za zpronevěru, ale tenhle motiv se pořádně rozvinul spíš výjimečně. Jedinou opravdovou kontinuální linií tak byl Maxin románek se zákazníkem Johnnym. Když ale zhruba v polovině sezony skončil, tvůrci ho nedokázali ničím nahradit a rozhodli se pokračovat naprosto uzavřenými epizodami.

Což nebylo šťastné rozhodnutí, protože čistě z komediálního hlediska šla kvalita 2 Broke Girls poměrně rychle dolů, bez kontinuálního příběhu najednou nebylo nic, co by vás vyloženě lákalo k dalšímu sledování a u některých epizod se člověk vyloženě ptal, jestli má tohle za potřebí. Co se stalo? Seriál usnul na vavřínech. Oslněni vlastním úspěchem (nebo zkrátka nemají na víc?), nedokázali se tvůrci odpoutat od zajetých kolejí a servírovali nám donekonečna pořád to samé. Vtipy tak začaly být čím dál vynucenější a herci se uchýlili k několika repetitivním grimasám. Obzvláště Beth Behrs (Caroline) už byla ke konci sezony místy vyloženě nesnesitelná.

K tomu se seriál až příliš začal spoléhat na perverzní milfku Sophie (Jennifer Coolidge), jejíž prvoplánový projev je vtipný tak přinejlepším v jedné třetině případů. A jestli tohle není jasný projev autorské bezradnosti, tak už nic. V souhrnu se dá říct, že je až neuvěřitelné, že seriál stihnul vyhořet takhle rychle (například u již zmiňovaného HIMYM trvalo upadnutí do stereotypu a slepých uliček několik sezon) a vzhledem k tomu, že už na začátku šlo spíš o lehce nadprůměrnou podívanou, než o nějaký zázrak, nevypadá to pro seriál do budoucna dobře. Finále se sice poměrně povedlo, ale jinak posledních několik dílů táhlo 2 Broke Girls jen obrovské charisma Kat Dennings a vzpomínka na lepší časy. Jenže z toho se nedá žít věčně a druhá sezona se bude muset setsakra ohánět, jestli chce seriálu vrátit původní lesk.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (5)

Verdikt

avatar6/10

Anarvin


Hodnocení čtenářů

 • avatar9/10

  xxendxx

 • avatar7/10

  hiro666

 • avatar8/10

  Sartorius

 • avatar9/10

  Stormrager

 • avatar8/10

  Dr.Z

 • avatar6/10

  Ravenous

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace