Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Agenti SHIELD | Agents of SHIELD | 2013-2020
csfd  imdb
tvůrce: Joss Whedon, Jed Whedon, Maurissa Tancharoen
hrají: Clark Gregg, Ming-Na Wen, Brett Dalton, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge

Agenti SHIELD: Úvod 4. řady


ikona
Spooner
Parta agenta Coulsona je zpátky. A představuje nám nového Ghost Ridera! 

Asi vám nemusím připomínat, že tvůrci Agentů SHIELD a stanice ABC nemají zrovna klidné spaní. Co na plat, že stále produkují jednu z nejzábavnějších televizních comicsovek, když jejich ratingy ustavičně klesají a někteří lidé, po zhlédnutí pouhých pár dílů první série, považují jejich seriál za tupé nedochůdče marveláckých bijáků. A jelikož je zde reálná hrozba, že by začínající čtvrtá řada mohla být zároveň tou poslední, nezbývalo tvůrcům nic jiného, než riskovat a vyložit nečekané eso z rukávu. Po vzoru nedávného úspěšného reparátu Punishera v Daredevilovi se tak své další hrané šance dočkal další tak trochu prokletý comicsový charakter, pekelný Ghost Rider, jenž by měl být samozřejmě hlavním lákadlem a tahounem nové série. Jak tedy dopadla jeho představovačka? Bude se opravdu jednat o další povedené vzkříšení, nebo půjde spíš o lacinou snahu, jak přilákat diváky zpět? Naštěstí se zdá, že první možnost bude správně.

Vezmeme to ovšem hezky popořadě a začneme příběhem. Ten, jak napověděl závěr minulé série, se odehrává nějaký ten pátek po minulých událostech a celý SHIELD je tak vzhůru nohama. Náš starý dobrý tým byl rozdělen, agentura má nového tajemného ředitele a Jemma byla povýšena na jeho novou pravou ruku. Z Coulsona se tak stal po všech patáliích řadový agent, který se společně s Mackem snaží vypátrat skrývající se Daisy aka Quake. Ta tajnou organizaci po Lincolnovi smrti opustila a stal se z ní strážce pořádku, který sem tam poruší zákon, ale především jde po krku kriminální bandě Watch Dogs. A právě při jednom ze svých bojů proti zločinu narazí na tajemného sériového vraha, jenž s bídáky zachází malinko brutálnějším způsobem. A ten má po ruce vždy svou nadupanou ohnivou káru a sem tam mu z hlavy, tedy vlastně lebky, žhnou plameny.

Ano, scenáristé se s tím prostě nemažou a hned v úvodních minutách nám nabízí efektní představovačku nového Ghost Ridera. A i když s ním po zbytek epizody rozumně šetří, nutno říct, že nová verze pekelného jezdce rozhodně má moji pozornost. Tvůrci totiž udělali celkem rozumné rozhodnutí a po slavnějším Johnny Blazeovi, jehož nám na plátně tak dokonale zkazil Nicolas Cage, přicházejí s jiným comicsovým nositelem ohnivé lebky, Robbiem Reyesem. Ano, mnozí možná budou brblat nad malinko béčkovějšími, v rámci televize však stále dosti povedenými, triky a faktem,  že slavný antihrdina vyměnil motorku za nadupanou káru a chybí mu řetěz.

Nástřel postavy však zatím tvůrcům otvírá slušný potenciál, Gabriel Luna nějaké to charisma také nabral a digitální pojetí ikonické lebky mi i přes menší digitální mušky přijde mnohem comicsovější, než v odpadových filmových adaptacích. Ne, stejný zázrak jako v podobě Punishera se zde zatím bohužel nestal a pořád mě trošku mrzí, že se Ghost Rider nedočkal další filmové šance. I přesto se ovšem tvůrci v tomto pojetí vydali dosti nadějnou cestou a rozhodně to vypadá dosud na zajímavější zpracování, než v případě Nicolase Cage. To ale na druhou stranu není zase tak těžké.

A jak dopadl zbytek epizody? Ten nabídl spíše shieldovský průměr s malinko pomalejším a méně úderným úvodem, než jsme zvyklí. Načrtnuté zápletky sice vypadají lákavě a nabízejí opět slušný napínák do budoucna. Stejně tak kvituji fakt, že tvůrci konečně zřejmě dali sbohem Hydře a částečně i Inhumans a na scénu místo toho přichází nadpřirozeno. Dílu však schází výraznější tempo a příliš se mi nelíbí ani scenáristická berlička vytvořit mezi postavami zničehonic konflikty a malinko dusnou atmosféru. Místo toho, aby zde napětí mezi charaktery budovali postupně, už tak mezi některými starými známými vládne dusná atmosféra. A to mi na úvod tentokrát nepřijde jako nejlepší tvůrčí řešení.

Na druhou stranu, hlavní cíl úvodní epizody se Agentům vyvedl na jedničku. Představení nového Ghost Ridera se jim totiž opravdu povedlo, a pokud si to scenáristé po jeho slibném představení příliš nepokazí, možná se konečně dočkáme jeho konečně o něco důstojnější adaptace. I když do brutálních comicsových předobrazů bude mít pořád asi hodně daleko. Jinak nám ovšem Coulson a spol. servírují spíše jízdu na volnoběh, jež fanoušky po našlapaném úvodu minulé řady asi příliš ze židle nezvedne. Doufejme tedy, že se jedná jen o malé podřimování na startovní části a Agenti se brzy vrátí do své staré formy. A společně s Ghost Riderem nám dovezou pořádnou pekelnou zábavu.

Verdikt

avatar6/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

  • avatar4/10

    xxendxx

  • avatar6/10

    hroubek

  • avatar1/10

    jiri.vit

Agenti SHIELD: 3. sezóna


ikona
Spooner
Udržela si parta okolo agenta Coulsona status neprávem podkopávané comicsové jednohubky? 

Co si budeme povídat, comicsoví Agenti SHIELD se té pozice televizního otloukánka už asi nikdy nezbaví. Naopak se zdá, že je jejich situace i přes stoupající kvality každým rokem složitější. Nejen, že to mnozí vzdali se Coulsonem a spol. hnedka po nevýrazném startu a pro některé už seriál navždy zůstane tím nepovedeným bratříčkem filmových marvelovek, i na televizním poli je jeho situace čím dál složitější. Ratingy stále klesají a ABC začala tak trochu fušovat do řemesla temnější a úspěšnější produkce Neftlixu. Na seriálovém poli se tak pozornost Marvelu začala spíše přesouvat do Hell's Kitchen a kluci a holky od SHIELDu jsou pořád tím třetím vzadu. Jenže stále tak trochu nespravedlivě. AoS totiž už od druhé řady skvěle naplňují koncept našlapané comicsové zábavy, jež se odstřihla od filmových bratříčků a jde si svou vlastní cestou. Třetí sezóna pak tuto stoupající tendenci jenom potvrzuje, i když se to neobejde bez pár zaškobrtnutí.

První polovina série je totiž bez přehánění nabušená a je přesně tou napínavou a nahláškovanou jízdou, kterou si někteří fanoušci přáli už od samotného počátku. Jedna zápletka je natřískanější než druhá, děj pádí blesku rychle vpřed a zvraty či nečekané kopance do osudů postav jsou nám servírovány v takové míře, že si divák mnohdy řekne, proč to takhle nešlo od začátku. Všechny linie, ať už se to tíká střetu s ATCU, Warda a zbytku Hydry či nechtěného výletu Jemmy na cizí planetu, jsou perfektně vytěžené a po scenáristické stránce tu není, na žánr oddychových comicsovek, příliš co vytknout. A jako bonus je tu zase velká porce hlášek a sympatické charaktery, které už dávno nejsou tak ploché a černobílé, a vy jim zkrátka musíte fandit. Prostě parádní jízda, jíž jako by tvůrci děkovali všem divákům, jimž jim ještě zůstali věrní.

Jenže v druhé polovině se tahle krasojízda začala přeci jen malinko zadrhávat a scenáristé jakoby si přestali být jisti v kramflecích. Tempo nám hlavně v polovině řady značně zpomalilo a skoro to vypadá, že si tvůrci s příchodem megazáporáka Hivea ukousli až moc velké sousto a nevědí si s ním příliš rady. A mám takový neblahý pocit, že za to může trochu i čím dál omezenější rozpočet, jenž jim neumožňuje odhalit jeho moc naplno. Dosud nejmocnější záporák a vlastně i celá jeho zápletka tak i přes stoupající tendenci a návrat do zběsilého tempa nenaplnil svůj potenciál. A moc tomu nepomohlo ani prkenné herectví Bretta Daltona, jenž už se definitivně vykašlal na charisma a myslel si, že bude zlověstný jen díky jednomu pohledu a kabátu, které vypadá jakoby ho šlohnul z Equilibria. Od zápletky druhé poloviny jsem prostě po výtečném prvním poločase očekával malinko více.

I přes mírný kvalitativní pokles a pár smutných scenáristických zaškobrtnutí (Lash si zasloužil daleko lepší péči) ovšem index zábavnosti zase tolik neklesnul, tempo je stále svižné a televizní pisálkové pořád občas dokázali příjemně překvapit. Dopředu to pak výborně táhnou i skvěle napsané postavy, jež nám už prostě přirostly k srdci, a scénář s tím dokáže parádně pracovat. Daisy je tak čím dál víc cool, Coulson dokáže vždy přijít s tou správnou Star Wars hláškou, stejně jako neselhávající Hunter a romantické jiskření mezi Fitzem a Jemmou prostě asi jen tak bavit nepřestane. Taková megadojemná scéna z baru, při níž snad ani jedno divácké oko nezůstalo suché, pak dokazuje, jak vkusně umí tvůrci a režie pracovat s emocemi a našimi starými známými. Jako bonus pak navíc přihazují i několik skvělých vedlejších postav v čele s charismatickým Powersem Boothem a smutně zapadlým Johnem Hannahem, jenž umí vytřískat gag i z té nejohranější hlášky.

Agenti SHIELD tak zřejmě už nikdy nebudou hitem, stále ale naštěstí zůstávají více než solidní comicsovou jednohubkou, která si z atmosféry filmových marvelovek bere to nejlepší a nebojí se hlavně v první půlce řady rapidně šlápnout na plyn. Kvůli scenáristické nevyrovnanosti je to sice tentokrát spíše mezi sedmičkou a osmičkou, díky výtečnému finále a skvěle fungujícím charakterům však to kulatější hodnocení prostě šoupnout musím. Jen doufám, že v další řadě se scenáristé posunou už malinko jiným směrem, zápletka s Inhumans už začíná být přeci jen malinko vyčerpaná. Pokud ale budou plnit fanouškovská přání stejně tak dobře jako doposud, zřejmě se nemáme čeho bát.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (5)

Verdikt

avatar8/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

  • avatar6/10

    xxendxx

  • avatar7/10

    hroubek

Agenti SHIELD: Úvod 3. řady


ikona
Spooner
Comicsovka od Marvelu se vrátila na obrazovky. Slibuje pořád svižnou oddechovku? 

Že mi první televizní marvelovka Agents of SHIELD dělá poslední dobou celkem radost, už jste mohli minimálně z recenze minulé řady pochopit. Ze seriálového outsidera, který doplácel na nudné epizodní zápletky a ploché postavy, vyrostla během druhé série celkem sebevědomá oddechová zábava, jež skvěle rozvíjí známé univerzum a konečně začala servírovat atraktivní zápletky i sympatické charaktery. Tvůrci si zkrátka začali být jistí v kramflecích a přinášeli s každým dílem se lepšící zábavný kousek. Díky příchodu Inhumans navíc bylo jasné, že tady scenáristé rozhodně vědí, kudy chtějí své dílko směřovat. Naděje, že i jejich třetí štace bude zkrátka stát za to, byla hodně velká. A první díl to zatím beze zbytku potvrzuje.

Zapomeňte tedy už definitivně na ucházející epizodní linky a plácání se na místě. Tady se už od počátku začíná pokládat půda pro nové zápletky a rýsuje se nám tu nejeden zajímavý konflikt. Vzkříšený SHIELD je tak už zase o něco větší a Coulson zde vládne svou zbývající pevnou rukou. A rozhodně se nenudí. Díky vypuštění modrých krystalů do moře se totiž začínají noví zástupci Inhumans množit jako houby po dešti. A veřejnost si toho začíná všímat. Nesnaží se je však najít jen naše parta v čele se Skye…ehm, Daisy a Mackem, ale také tajná vládní organizace, jež má s nimi trochu jiné úmysly. No, a pak je tu ještě třetí, poněkud ošklivější a mocnější, hráč, jenž by všechny Inhumans nejraději viděl pod drnem. A aby toho nebylo málo, tak tu máme ještě odhodlaného Fitze, jenž se snaží za každou cenu přijít na to, co se stalo s jeho milovanou Jemmou.

První díl je zkrátka klasickým úvodem, jak má být. Sice se zde toho na první pohled příliš nestane, jako opětovné shledání se starými známými a nastíněním nových zápletek ovšem funguje na jedničku. Každého události z konce minulé řady nějak ovlivnily a jejich vývoj tak bude do budoucna ještě hodně zajímavý. Nové zápletky jsou také prozatím logickým vyústěním předchozích patálií a slibují zajímavé věci. A aby toho nebylo málo, tak dostaneme i menší nástin toho, jak se změnil názor lidí a americké vlády po druhých Avengers. Na úvod je toho zkrátka dost a spokojeni jistě nebudou jen comicsoví geekové, jež se zase mohou těšit na rozšiřování nastaveného světa a známé postavy z barevných sešitů. To všechno ve správně svižném podání, kdy se divák nenudí a celé to uteče jako voda.

A uteče to také díky sympatickým charakterům. Právě na těch je dle mého nejvíce vidět, jak velkým vývojem si seriál za poslední rok prošel. Zatímco na počátku minulé sezóny jsem ještě kritizoval nemastné osazenstvo, v němž vyčníval jen tahoun Coulson, letos už to rozhodně neplatí. Právě na této složce tvůrci opravdu silně zapracovali, postavy jsou mnohem poutavější, živější a rozhodně už zde je komu fandit. A každý už by si tu měl najít svého favorita. Někoho bude pořád nejvíce bavit lídr Coulson, jiného čím dál lépe napsaný Fitz a další bude zase hltat Hunterovy hlášky. No a pak, je tu samozřejmě Daisy, která se z šedé myšky z úvodu seriálu přeměnila v nečekaně uvěřitelnou hrdinku. A na Chloe Bennet se snad kouká čím dál lépe. Právě charaktery jsou potom jedním z důvodů, proč počátek další řady tak funguje a rychle plyne kupředu.

Agenti SHIELD zkrátka předvedli ten správný rozjezd, jak má být. Nevyrazí vám sice dech nějakým twistem či nečekanou akcí, ale spíš pomalu načrtávají věci budoucí. A to někdy ke spokojenosti prostě stačí. Obzvláště když divák vidí, že vám to tvůrci zase servírovat v neselhávajícím podání a budou nejspíš pokračovat ve skvělé formě z konce minulé série. Coulson a spol. mají zkrátka i nadále potenciál tlačit se mezi ty nejzábavnější seriálové jednohubky. A prozatím nevidím důvod, proč by jim to nemělo vyjít.

Verdikt

avatar7/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

  • avatar6/10

    hroubek

Agenti SHIELD: 2. sezóna


ikona
Spooner
Partička agenta Coulsona opouští pozici outsidera a stává nejzábavnější televizní comicsovkou. 

Říká se, že víra hory přenáší. A v tomhle případě přináší i sakra zábavnou comicsárnu. O tom, že začátky Agents of SHIELD nebyly příliš veselé, už se napsalo mnohé. Ostatně rozpačitý start první sezóny, jenž připomínal spíše cheesy kriminálku z devadesátých let, se na nízké sledovanosti a diváckém neúspěchu vlastně podepisuje ještě teď. Televizní dobrodružství agenta Coulsona to schytávalo ze všech stran a mnozí ho považovali za velký fail. Jenže, my věrní a moudří jsme tak nějak tušili, že pomalu stoupající kvalita ke konci první série není žádná náhoda a první televizní marvelovka stále skrývá velký potenciál. A nyní už můžeme hrdě prohlásit, že jsme měli pravdu.

Tvůrci jakoby se konečně chtěli odvděčit věrným diváků a fanouškům a už od úvodu druhé řady začínají pomalu rozjíždět tu správně svižnou a našlapanou podívanou, na níž jsme tak dlouho čekali. Zapomeňte na rutinní řešení epizodních případů s nudnými záporáky, tady už se od počátku sází na kontinuální hlavní linky, které frčí bez zaváhání vpřed a na hluché epizody zde, zejména v druhé polovině sezóny, prakticky není místo. Nový SHIELD se musí tentokrát zatraceně otáčet, hrozba totiž číhá doslova na každém rohu. Máme zde tak tedy stále nebezpečnou Hydrou, pomalu vykukující Inhumans či dokonce druhou tajuplnou frakci SHIELDU. Do toho si připočtěte ještě maniakálního tatíka Skye a Warda střídajícího všechny strany jak na běžícím pásu, a máte jasno, že tentokrát je opravdu o zábavu postaráno.

Právě fakt, že seriál konečně začíná detailněji rozšiřovat marvelovský svět, je jedním z jeho nejpříjemnějších kladů. Televizní otloukánek už není žádnou lacinou náhražkou filmových bratříčků, v nichž se musejí opakovaně skloňovat jména Irona Mana či Thora. Už se totiž vydali mnohem dál a poodkrývají skulinky a konflikty, na něž nemá celovečerní produkce čas. Válka mezi zbytky SHIELDU a Hydrou tak konečně dostává zasloužený prostor a my se podíváme do jejích samotných špiček. Pomalé představování nadaných Inhumans, jež se svého celovečerního dobrodružství dočkají až za pár let, potom snad ani nemohlo být vydařenější. No, a nesmíme zapomenout ani na výtečné napojení na eskapády druhých Avengers, které dokázala comicsárna stylově dokreslit a vlastně jen pár hodin před jejich kinopremiérou i stylově nalákat.

Tvůrci si jsou navíc s postupem druhé řady čím dál více jistější v kramflecích a zlepšují se i na frontách, u nichž jsem ještě na počátku druhé štace vyjadřoval své rozpaky. Scenáristé tak mnohem více zapracovali na příběhu, jenž nejen že nenabízí žádnou nezajímavou linku, dokáže však přijít i s mnoha překvapivými zvraty a dějovými zákrutami. A ani jednou nejsou, na rozdíl třeba od konkurenčního Arrowa, nijak vycucané z prstu. Že pak umí Coulsonovi a spol. přihrát do pusy tu správnou hlášku, snad už ani nemusím zmiňovat.

Seriál se ovšem rapidně zlepšil i po režijní stránce. První půlka série sice nabídne ještě pár pomalejších momentů, v té druhé už se ale jede od začátku na plný plyn a index zábavnosti jede v některých epizodách na naprosté maximum. Seriál se mnohem zvedl i v akčních scénách. Zapomeňte na sterilní akci bez nápadu, při níž se až nesmyslně stříhalo. V této disciplíně se tvůrci díl od dílu rapidně zlepšují. Skoro to vypadá jako Bobbi Morse se svým příchodem propašovala do podceňovaného kousku i nový tým choreografů. K závěru série se tak dočkáme i výtečného vystřílení místnosti plné padouchů na jeden záběr či efektivní zpomalené bitky. Že je zde po režijní i scenáristické stránce všechno v nejlepším pořádku navíc potvrzuje totálně našlapané finále, které se svou napínavostí, zábavností i slušnou dávkou emocí může hrdě zařadit po bok marveláckých celovečeráků.

Ne, chválit ještě rozhodně nepřestanu. Stále jsem se totiž nedostal k samotným charakterům, jež se tentokrát dočkaly mnohem větší péče. Zatímco minulý rok se pohybovaly okolo bouráka Coulsona spíše nezajímavé a nudné figurky, letos dostal téměř každý hodně zajímavý vývoj. Ze zprvu klasického geeka Fitze tak vyrostl jeden z největších sympaťáků seriálu, jeho komplikovaný vztah s Jemmou stále funguje a ze Skye se, nejen díky hlavní příběhové lince, stala jedna z tahounek hereckého ansámblu. Chloe Bennet nám navíc hodně vyrostla i po akční stránce, kde po rozpačitých začátcích začíná slušně nakopávat zadky. Taky nováčkové se do zajetého týmu slušně uvedli. Hunter v podání Nicka Blooda je správný sympaťák a hláškař, jimž se stále nepříliš zajímavý Ward nikdy nestal, a Adrianne Palicki se coby Bobbi Morse konečně dočkala výrazné a zajímavé role, již ji sedí stejně dobře, jako útlé kombinézy. A to jsem ještě stále nezmínil šťavnatou třešničku na dortu v podobě Kylea MacLachlana, jenž zde všechny přehrává o parník a svoji sympaticky nečernobílou postavu Cala si vychutnává snad v každém pohybu. Zkrátka televizní jistota, jak se patří.

I přes velkou chválu mají ale samozřejmě Agents of SHIELD do dokonalosti stále daleko. Některé příběhové twisty a zákruty si možná zasloužily ještě lepší scenáristickou péči a jisté linky a konflikty nebyly možná využity tolik, jak bych si představoval. Také až příliš znatelný televizní look a slabounké efekty jsou v jistých sekvencích hodně na škodu. I přesto však agenti do puntíku splňují koncept oddechové televizní zábavy, jež zejména v druhé polovině nenabízí už téměř žádný slabý moment. Je proto škoda onoho diváckého neúspěchu a neustále klesající sledovanosti. Pořádnou ratingovou odměnu by si totiž tvůrci za svou čím dál větší formu rozhodně zasloužili.

Verdikt

avatar8/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

  • avatar9/10

    Elhonzo

Agenti SHIELD: Úvod 2. řady


ikona
Spooner
Phil Coulson a jeho tajná partička jsou zpátky. Je s nimi už konečně zábava? 

Když si před rokem odbyl svojí premiéru očekávaný kousek Agents of SHIELD, mnoho diváků bylo již po pár dílech silně rozladěno a dalo seriálu definitivně sbohem. A člověk se jim ani neměl co divit. Místo svižné a zábavné jízdy jsme totiž dostali nudné epizodní zápletky s nezajímavými charaktery a cheesy pojetím jak z devadesátých let. Jenže v závěrečných epizodách se ukázalo, že Joss Whedon a spol. zase jednou mátli tělem a vlastně jen vyčkávali na celovečerní doping v podobě druhého Kapitána Ameriky. Příběh poté dostal mnohem zajímavější obrysy, tvůrci začali využívat comicsové propriety a Bill Paxton si užíval své záporácké sólo. Nahláškované finále pak bylo konečně tím správným mixem zábavy a napětí, jenž jsme očekávali od celé série. Pokračuje tedy druhá řada v sympatické oddychové laťce, nebo se seriál vrací zpět do nudného průměru?

Naštěstí se stále můžeme těšit z té první možnosti, jelikož tvůrci šikovně načrtávají svět po ukončení SHIELDU. Tedy alespoň tom oficiálním. Ředitelem se totiž po Nicku Furym se stal miláček diváků Phil Coulson, který má za úkol sesbírat zbytky zdecimované organizace, dát je aspoň malinko do kupy a společně se svými věrnými pronásledovat zbylé členy Hydry a ostatní padouchy. Musí ovšem pracovat v tom největším utajení. Po krku jim jde totiž také vláda v čele s generálem Talbotem a navíc tak trochu neví, komu vlastně ještě mohou věřit. Zloduchové Hydry ale nikdy nespí a právě nyní mají spadeno na další nebezpečnou zbraň, jež by mohla naší partičce solidně zatopit.

A je to pořád celkem slušná zábava. Scenáristům se naštěstí daří efektně prodat comicsový svět po filmových patáliích Steva Rogerse a přichází hned na úvod se solidně vypadajícími zápletkami. Atmosféru nedůvěry se tvůrcům daří prodat také celkem uspokojivě a předchozí události se navíc logicky podepsali i na některých postavách. Humor si vzal sice na rozdíl od finále minulé sezóny menší dovolenou. Když už se však Phil Coulson či Patton Oswalt rozhodnou hláškovat, většinou to stojí za to. Tempo je svižné a závěrečné minutky vás nejspíš přesvědčí o tom, že tyto temnější časy SHIELDU mají co nabídnout.

Tvůrci navíc dělají čím dál větší radost comicsovým fandům a všemožným geekům. Intro s agentkou Carterovou lákající hlavně na její chystaný seriál je stylové, účast Lucy “Xeny“ Lawless také potěší a příchod comicsového Absorbing Mana zatím splňuje všechny předpoklady pro pořádného záporáka. Větší prostor navíc získává také generál Talbot a jeho vyhrocený vztah a rivalitu s Coulsonem bude zatraceně zajímavé sledovat. Scenáristé prostě vědí, co na jejich fandy platí a konečně se nebojí malinko rozmazlovat.

I přes to má ovšem seriál k dokonalé oddychové jízdě pěkně daleko. Postavy s výjimkou Coulsona a nebohého Fitze jsou i nadále spíše nezajímavými a nudnými panáky, kteří si stále ne zcela získali mé sympatie. A že se o to s jejich osobními linkami scénář hodně snaží. Jenže to je marné, když Ming-Na Wen zrovna dvakrát hrát neumí, Chloe “Skye“ Bennet vypadá v akčním módu skoro nechtěně vtipně a představitel Warda, Brett Dalton, je asi ten nejprkennější herec, jenž se momentálně na televizních obrazovkách vyskytuje. Charaktery zkrátka stále příliš netáhnou. Dialogům by pak v některých scénách také prospěla lepší péče a na dobře natočenou akční scénu si zde ještě asi taky ještě hodně dlouho počkáme.

I přesto je ale druhá série Agents of SHIELD rozehrána hodně nadějně. Je hezké vidět, že tvůrci konečně začali využívat potenciálu, jež toto comicsové univerzum skýtá, a servírují nám sympatickou jednohubkovou podívanou. A to je po nemastných neslaných dvou třetinách předchozí řady vlastně takový menší zázrak. Doufejme tedy, že stanice ABC bude i nadále pokračovat ve slušně rozjetém tempu a do uzívaného průměru už se jen tak nevrátíme.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (9)

Verdikt

avatar7/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

  • avatar9/10

    Háretix

  • avatar7/10

    Sarger

Agenti SHIELD: Pilot


ikona
Davies182
Velkolepá televizní superhrdinská show podle Whedona, nebo rozpačitá moderní kriminálka?  

Tohle nejsou Walking Dead. A přeci se v nejočekávanějším seriálu stanice ABC pohybuje člověk, který by podle všeho měl správně odpočívat šest metrů pod zemí. Okolo návratu oblíbeného agenta Phila Coulsona toho však již bylo řečeno mnohé, stejně jako o nové ambiciózní "vlastně tak trochu kriminálce", která se dlouhé měsíce kuchtila nejen ve studiích MARVELu. Jak nakonec start televizních Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. dopadl?

Zapomeňte na oněch "šest metrů pod drnem". Seznamte se místo toho s agenty z podzemní Úrovně Sedm, kteří během jejich tajné práce pro organizaci sluneční svit jen tak neuvidí. A právě těm vzkříšený Coulson nově velí. Nebo alespoň čtyřem z nich. Tvůrci seriálu chytře sází na to, že jsme všichni byli v kině na Avengers (nebo si je už dávno pustili taktéž z pohodlí obýváku), a s frenetickým rozjezdem se rozhodně nepiplají. Postav a jmen sice zdaleka není tolik, aby se v nich hned na úvod divák ztrácel, do akce se však vyráží prakticky ještě před tím, než si potřesete rukou se samotným velením.

A už od prvních vteřin celé show je pak také na první pohled zřejmé, že vše šlape jako dobře seřízené hodinky. Takové, které byste sehnali pouze od renomovaného hodináře Josse Whedona. Svižný střih ruku v ruce s perfektní hudbou a pochopitelně precizní režií dávají pilotu Agentů přesně to, co jsme od nich čekali, ale čeho se paradoxně všichni stejnou měrou i báli, že by se nemuselo dostavit. Takže: není to trapné. Ani trochu. Nic tu nepůsobí křečovitě, nastavovaně, zbytečně, nikdo nepřehrává, má to filmový look. Amerika se učí akceptovat existenci superhrdinů, bohů a emzáků, Coulson si pár měsíců poležel na dovolené u moře - kde ho kdosi dal notně záhadně dohromady - a touží po nových úkolech. Vysvětleno, jedeme dál.

Svižný seriál své filmové bratříčky ve zbrani neignoruje, což je jistě každému jasné. I když se však v bedně nesetkáme se samotným Iron Manem, Thorem či idealistickým Capem, i tak je větší než malá provázanost s celovečerním universem na místě. Pochopíte to snáz, až se zhruba v polovině úvodní části Coulson zmíní o projektu, se kterým má nemilé zkušenosti právě jeden z populárních superhrdinů. Přesto kvituji s povděkem, že se podle všeho natáčelo v epizodickém duchu (tj. "case of the week"), znamená to totiž méně rádoby dramatických dialogů a naopak více hlášek a akce na úkor protahované hlušiny.

Sledovat ostřílené agenty v akci je nehorázná zábavaTeď už ale k postavám samotným. Nikdo vás nebude kamenovat za to, že si po první třičtvrtěhodince nezapamatujete všechna jména. Někomu stačí, že na něj vykoukne Cobie Smulders (a nejen vykoukne, ale i se pořádně rozkecá!), další má oči stejně jen pro sympatického Clarka Gregga. Jisté ovšem je, že se postupem času velice snadno sžijeme i s ostatními členy hvězdného týmu. Vyšetřovatelské kvarteto ve složení dvojky roztěkaných laboratorních krys, která po nocích tajně sleduje TBBT, a dua ostřílených agentů v terénu, kteří se umí rvát lépe než Jason Bourne a Ethan Hunt dohromady, má své fandy jasné. Přičtěte si k tomu high-tech špiónské pomůcky, robotické pomocníky a létající auta, a jsme doma. Je to nehorázná zábava. Rány, které zachmuření borci rozdávají, navíc skutečně bolí, a lens-flareová práce v laborce konečně není k smíchu. Je to sci-fi, ale v rámci mírně naivní uvěřitelnosti. Když tahle sebranka dostane za úkol zpacifikovat nového, potenciálně nebezpečného suprhrdinu, sežerete jí to i s navijákem.

No prostě: je to tam. Důležité teď bude, abychom do další epizody za týden nezapomněli, že napínavý pilot točil ten Joss Whedon. Což zákonitě neznamená, že by měla seriálu odteď klesat kvalita, obavy jsou přesto i tak víceméně na místě. Snad se tedy tvůrcům podaří, udržet tuhle zábavnou adrenalinovou laťku stále stejně vysoko. Osobně pro dnešek přihazuji jeden bonusový bodík k hodnocení za ty extrémně cheesy hlášky, a jsem nesmírně zvědavý na další středu. Teprve pak se ukáže.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (12)

Verdikt

avatar9/10

Davies182


Hodnocení redakce

  • avatar7/10

    Gonzi


Hodnocení čtenářů

  • avatar6/10

    Postman

  • avatar8/10

    Rodann

  • avatar6/10

    Kaczenka

  • avatar7/10

    jiri.vit

  • avatar9/10

    mart..nek.epi.t

  • avatar7/10

    Dr.Z

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace