Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Arrow | 2012-2020
csfd  imdb
režie: David Nutter
hrají: Stephen Amell, Katie Cassidy, Colin Salmon, Willa Holland, Paul Blackthorne

Arrow: S04E08 a Flash S02E08


ikona
Spooner
Televizní hrdinové opět spojili své síly. Je z toho stejně zábavná jednohubka jako loni? 

Rok se nám s rokem sešel, a stejně jako loňský podzim tu máme superhrdinský crossover Arrowa a super rychlého parťáka Flashe. Ostatně, ještě aby ne. Jejich minulý střet slavil divácký úspěch a tvůrcům se navíc skvěle podařilo využít oba odlišné světy i přistup hlavních hrdinů. Byla to prostě ta správně odsýpající comicsová zábava. Letos ovšem měli tvůrci ještě daleko větší ambice. Kromě další nahláškované podívané měl totiž jejich aktuální dvojdíl sloužit také jako lákadlo k blížící se týmovce Legends of Tomorrow. Představili nám zde tak nejen nové superhrdiny v podobě Hawkmana a Hawkgirl, ale také hlavního záporáka nadcházejícího seriálu, jenž má s oběma hrdiny společnou minulost. Jenže tentokrát se scenáristům příliš nevedlo.

Úvod v podobě Flashovy epizody přitom začal hodně nadějně. Barry s Ciscem se rozhodnou zachránit geekovu přítelkyni Kendru, po níž pátrá nebezpečný, a hlavně nesmrtelný, Vandal Savage. A jelikož situace je vážná, zajedou do Star City požádat o pomoc Olivera a jeho partu. No, a zbytek už je typická CW podívaná, do které se přidá ještě tajemný Hawkman, ze stínu náhle se zjevující Merlyn a spousta dalších postav. A ve své první části je to opravdu fajn podívaná. Scénář je sice čím dál pitomější a našim maskovaným hrdinům například najednou nedělá problém prozradit identitu i totální cizince a vzít ji do své tajné pevnosti. Celou dobu to však slušně odsýpá, zábavných hlášek a povedených slovních přestřelek je víc, než dost. Prostě ideální start a porce svižné jednohubkové zábavy, na níž jsme od Flashe každý týden zvyklý. Jenže pak přichází přídavek zeleného lučištníka a vše jde hodně rychle do kopru.

Zatímco Flashova polovina ukazuje všechna jeho pozitiva, ta Oliverova bohužel ukazuje, že Arrow má svá nejlepší léta už za sebou. Místo zajímavého rozšiřování mytologie a samotného příběhu se tak zde, jako ve většině posledních dílů Arrowa, řeší vztahy. Místo hláškování a akce se tak řeší Oliverovo otcovství, jeho vztah s Felicity, tokání Cisca a Kendry atd. To všechno za doprovodu za uši tahajících dialogů a hluchých míst. Druhá epizoda navíc ukazuje, že nová ptačí dvojice zatím není dvakrát zajímavá a hlavní záporák Vandal Savage taky příliš charismatu nepobral. O jejich hloupoučkém flashbacku a totální přemíře postav (proč tu sakra musela být Black Cannary?) radši ani nemluvě. Flash se pak sice snaží druhou část zachránit, co mu jen nohy stačí, na scenáristickou bezradnost a brodění ve vztahovém bahně je ale i on krátký.

Z letošního crossoveru tak převládají hodně rozporuplné pocity. Mezi Barrym a Oliverem to pořád výborně funguje a producenti na jejich dalším setkání dle hudby a výpravy dvakrát nešetřili. Jenže k čemu to je, když se místo oddychové zábavy řeší dávná tajemství a osobní bolístky. Aspoň, že v Central City umí pořád hláškovat na sto procent. I přesto však na CW na svůj loňský úspěch nenavázali a potenciál zůstal hrubě nevyužit. Tak snad příští rok.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (6)

Arrow: S04E05


ikona
Sam.Vimes
Jak se povedla týmovka zeleného lučištníka a cynického mága? 

John Constantine ve své třináctidílné štaci nedokázal dostát očekáváním fanoušků comicsového Hellblazera a vzhledem k nízké sledovanosti bohužel nedostal šanci dojmy napravit ve druhé řadě. Jedním z jeho nejhlasitějších podpůrců ale byl Stephen Amell, a tak se teď Constantine objevil ve Starling City. Ještě v první (poměrně realistické) řadě by přítomnost anglického mága byla asi nepředstavitelná, avšak po uvedení séra Mirakuru, Lazarovy studny nebo rychlíka Flashe sem John zapadne stejně snadno jako Oliverův šíp do středu terče.

Ve flashbacích na ostrově se Oliver seznamuje s podivným zajatcem, jímž není nikdo jiný než náš starý známý (sarkastický úšklebek a Constantinova zvonivá ústřední melodie jistě potěší nejednoho fanouška). Po krátké potyčce s vojáky se role obracejí a John se svým novým rukojmím/parťákem Oliverem vyrážejí na mystickou misi do džungle. Ještě někdo má pocit, že ostrov čím dál tím víc připomíná ten ze Ztracených? Dokonce má i svůj poklop. Teď už jen odkud vyběhne lední medvěd…

V současnosti se pak team Arrow potýká s důsledky oživení Sary v Nanda Parbatu. Ta se totiž utrhla ze řetězu (doslova) a zabíjí v ulicích města, takže už její zmrtvýchvstání nelze tajit před patřičně rozzlobeným Oliverem. Krvežíznivost a nepříčetnost bývalé členky ligy assassínů je – jak se dozvídáme – nepříjemným vedlejším účinkem Lazarovy studny, vrátilo se totiž pouze tělo, duše nikoliv. A tak zelenému lučištníkovi nezbývá než vytáhnout vizitku s nápisem „exorcista, démonolog a mistr temných umění“ a požádat o pomoc starého přítele. Začíná (opět doslovný) boj o duši Sary Lance!

Matt Ryan po pár-měsíční pauze hladce vklouzl zpátky do své role a krade si každou scénu pro sebe. Zamrzí snad jen, že v epizodě je kromě hlavního příběhu a ostrovních flashbacků ještě plno vedlejších linek – Oliver se chystá na politickou kampaň, detektiv Lance vyřizuje pochůzku pro Damiena Darhka, Felicity řeší poslední Rayův vzkaz… a pro Ryanova kouzelného hosta pak nezbývá tolik prostoru, kolik by si zasluhoval. I proto doufejme, že si ještě neoblékl ikonický kabát úplně naposled.

Arrow: S03E09


ikona
JAn_G
Arrow servíruje duel roku! 

Po středečních mid-season finále by nejeden čekal, že to nejlepší už máme za sebou, jenže skutečný vrchol přišel až o den později. Stejně jako Flash, i Arrow se ve své poslední letošní epizodě odklonil od epizodní narace a zaměřil se předně hlavní linii a stále odkládanou otázku, kdo zabil Saru Lance? Vedle (předvídatelné, přesto) uspokojivé odpovědi a řady indicií k budoucímu vývoji událostí nám podzimní finiš naservíroval nečekaně našlapaný duel, který hlavě strčil do kapsy veškeré loňské interakce se Sladem Wilsonem.

 

Poklidnou sváteční atmosféru Starling City naruší vpád Ligy asasínů, která Oliverovi dává jasné ultimátum. Do osmačtyřiceti hodin musí doručit vraha Ta-er Al-sahfer, jinak dle starodávných tradic, na příkaz samotného Ra´s al Ghula, začnou nemilosrdně vraždit nevinné. Nepříjemné odhalení pravdy a krátící se časový limit tak rychle uvádí do chodu události jak aktuální linie, tak roviny flashbacků, a hned v úvodu nasazuje zběsilé tempo, jež nepolevuje v průběhu celé epizody. Vedle Oliverovy nově nabité motivace, Laurelině rostoucí touze po pomstě a Palmerova odhalení (ne)sobeckých cílů tak i zmizení Tatsu a Maseovo náhlé zjevení dává jasně tušit, že příchod Katany se neúnavně blíží. Nutno podotknout, že, oproti ostatním seriálům, Arrow důsledně pracuje také s předvánoční atmosférou. Arrowova originální konfrontace s Theou za doprovodu Carol of the Bells trumfne ohrané předávání dárků či přátelské shledání u nazdobených stromků.

Nelineární skládání událostí tak produktivně vede až k výslednému duelu, který za utlumení zvukové složky překypuje dynamickou choreografií a překvapuje svou fyzičností, o nečekaném vyústění ani nemluvě. Berlanti s Guggenheimem tak ve třetí řadě vyrážejí proti diváckým očekáváním natolik razantně, až si začínám říkat, jestli se Palmer opravdu stane Atomem, nebo se působením viru transformuje v OMACa. Jisté je jenom to, že čekání na následující epizodu bude zatraceně dlouhé!

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Arrow: Koukat nebo nekoukat?


ikona
Spooner
Jak si nadále vede úspěšná adaptace comicsového hrdiny? 

Už je to nějaký pátek, co jsme se v našich recapech věnovali eskapádám strážce spravedlnosti ze Starling City. Seriál Arrow se mezitím úspěšně překlenul do své druhé půle a před pár dny dokonce vyfasoval další sezónu. To už je dost důvodů k tomu si shrnout, jak si vlastně moderní Robin Hood nadále vede. A nutno říci, že se toho od minula zas tolik nezměnilo, což je v tomto případě vlastně dobře. Arrow se totiž už stačil stát poctivou akční jednohubkou, která výborně šlape a člověk se u ní nudí jenom minimálně. Jasný, člověk musí v některých chvílích, jak se hezky česky říká, vypnout a epizodní zápletky jsou mnohdy malinko slabší. Zamrzí to hlavně kvůli absenci silných protivníků, kterých náš zakuklený hrdina opravdu mnoho nedostal. Když už se pak někteří potenciálně silní soupeři objevili, tak dostali málo prostoru. To ovšem vyvažuje dostatek výborné akce a hlavně neustále se vyvíjející hlavní linka. Ta totiž celkem rychle pádí kupředu a tvůrci se tak naštěstí nespokojují jen s rutinním odškrtáváním padouchů ze seznamu. Slušně se začíná rozjíždět také ostrovní linka, ke které se připojil také Manu Bennett alias Crixus ze Spartaka, takže i tam je zábava zaručena. Tempo je svižné, zápletky baví, herci jsou přijatelní a Arrow tak splňuje všechno, co bychom od comicsové oddechovky čekali. Tu druhou sezónu si Oliver Queen zatím bez problémů zaslouží.

Proč dát Arrow šanci:

 • Pokud se chcete správně odreagovat
 • Dobře natočené akční scény
 • Svižný příběh

Proč se Arrow vyhnout:

 • Pokud u seriálů rádi přemýšlíte
 • Dialogy šustí papírem
 • Slabší epizodní linky

Arrow: Epizoda 9


ikona
Spooner
Jak dopadlo poslední letošní dobrodružství strážce pořádku? 

To nám to ale letí. Jako by to bylo před týdnem, co jsme zde rozpitvávali všechny klady a zápory pilotního dílu komiksového hrdiny a už tu máme midseason finále. Pozitiva naštěstí od té doby začaly s převahou převládat nad negativy a poslední letošní díl to pouze potvrdil. Tvůrci Arrowa totiž opět šlápli na plný plyn a k nadprůměrnému dílu došli i přes klasický syndrom vánočních témat.

I ve Starling City jsou totiž blížící se svátky na prvním místě a Olivera jako velkého Santova fandu překvapí, že v jeho rodině se už pět z pochopitelných důvodů svátky klidu a míru neslaví. A náš hrdina se to samozřejmě pokusí změnit. V ulicích města mu ale současně roste mnohem větší problém. Objevil se totiž velmi krvavý napodobitel našeho zeleného hrdiny, který provrtává šípy všechny již odškrtnuté lidi z Oliverova seznamu. Stojí tak proti sobě dva naprosto vyrovnaní soupeři, kteří to umí s lukem stejně dobře. Oba se sice za celou epizodu sejdou jen v jedné akční scéně, i to ovšem tentokrát stačí ke spokojenosti a důslednému pochopení, jakému nebezpečnému protivníkovi strážce pořádku čelí. Vánoční linka navíc také funguje více než dobře, nudné dialogy již téměř vymizely a divák se tak nenudí ani zde.

Po delší době o sobě dala vědět také ostrovní linie, ve které se nám to začíná také hodně zamotávat. Identita Oliverova tajemného ostrovního přítele začíná být čím dál zajímavější. Děj okolo čím dál sympatičtějšího Waltera se také dosti zašmodrchává a negativa se v této svižné oddychovce hledají jen těžko. Jen ta Thea by už nemusela být tak otravná. Poslední pětiminutovka nás navíc zanechá ve velkých očekáváních a vypadá to, že tvůrci se svého standartu nesleví ani příští kalendářní rok. Za měsíc se tedy s Arrowem zase rádi uvidíme.

Arrow: Epizoda 8


ikona
KarelR
Huntress vyráží do akce. 

Osmý týden s Arrowem a kvalita stále pomaličku šplhá nahoru. V dílu "Vendeta" se nám víceméně uzavírá dvojpříběh se sličnou Huntress, která si dokonce užije sidekickování po Oliverově boku. Nutno říct, že je to tak trochu splněný sen, který ještě zlepšuje stále silná akce.

Arrow ale slušně přidává i na dramatické složce, která se pomalu začíná škrábat nad gossipkovské plkání, a potěší i čím dál tím oddělenější dějová linka Tommyho a Laurel. Tahle dvovka má ještě hodně co řešit a je jen dobře, že nám nikdo konstantně necpe romantický trojúhelník.

Oliver se totiž posunul zase o kus dál a zjišťuje, že dozajista potřebuje Digglův dohled. Bez něj by nemusel na svojí misi dojít příliš daleko, nemluvě o tom, že tak nějak potřebuje kámoše. Tommy má vlastních starostí dost, rodinka taky, a Starling City i jeho spasitele čekají krušné časy. Nebo jste ještě neviděli upoutávku na midseason finále?

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Arrow: Epizoda 7


ikona
Spooner
Další ženská, která našemu hrdinovi zamotá hlavu. 

Minulou epizodu se nám příběh ve Starling City příliš dopředu neposunul a ať si KarelR píše chvalozpěvy jaké chce, žádné velké jízdy jsme se zrovna nedočkali. V nejnovějším díle se však Arrow vrací zpátky do sedla s novou zajímavou zápletkou okolo mafiánské rodinky Bertinellů a přináší do hry také další comicsovou postavu, krásnou vykonavatelkou pomsty Huntress.

 

Celý díl nabírá slušné tempo již na samotném začátku. Při zabití jednoho z Bertinellových poskoků je totiž zraněna také Oliverova matka a našeho maskovaného hrdinu nenapadne nic lepšího, než nechat matinku ležet na chodníku a proběhnout se za střelcem přes půlku města. Je mu to však k ničemu, a tak se naštvaný lukostřelec rozhodne k mafiánské rodince infiltrovat. No a zde se potká s nebezpečně krásnou Helenou Bertinelli, která se promění v jednu z mála osob, která dokáže bývalému trosečníkovi porozumět a ještě přitom postřílet skupinku gangsterů. Vytváří se nám tak zde jeden z prvních zajímavějších vztahů v celém seriálu, který bude nejspíš mnohem záživnější, než Oliverovo nudné tokání s Laurel. Tuhle úlohu už naneštěstí převzal Queenův kámoš Merlin, který se tak postaral o ty klidnější pasáže z celého dílu.

 

Jinak je ale všechno stále na svém místě. Akční scény jsou pořád na velmi dobré úrovni a celé to zase hodně rychle uteče. Jen Oliverův sidekick Diggle by mohl příště dostat více prostoru a Speedy by už nemusela tolik hltat ty klišoidní dialogy ze Super drbny. Stále se však jedná o výbornou jednohubku a podle upoutávek nás čeká hodně zábavy s Huntress i nadále.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Arrow: Epizoda 6


ikona
KarelR
Arrow vs. kartičkáři. 

Další týden s Oliverem a opět příjemné překvapení. Do města se totiž podíval (slavný comicsový) Royal Flush Gang, který se po pár špatných rozhodnutích Queena seniora dal na dráhu zločinu. Trápí to maskovaného ochránce města? Kupodivu ani v nejmenší.

 

Arrow se v šestém díle snaží zatím nejvíc odpoutat od svého netopýřího „vzoru“. Ukazuje se totiž, že Oliver nemá nejmenší zájem čistit ulice, ale rád by se držel spíš chirurgičtějšího stylu superhrdinské práce. Tady ovšem nastupuje mazaný Diggle, který jako jeden z mála lidí dokáže namakanému milionáři vysvětlit, že ne všechno, co si vysnil při svém ostrovním výletě, je nutně správné.

 

Z téhle konfrontace důsledně těží celá epizoda, Oliver navíc poprvé osobně proniká do problémů, které jeho tatík nasekal. Vidět ho v téhle poloze nadmíru potěší, stejně jako to, že se konečně snaží trochu zachraňovat vztahy uvnitř rodiny i mimo ni (Laurel). Přičtěte si k tomu jako vždy solidní tempo a akční scény, a vyjde vám jeden z nejpovedenějších dílů. Arrow jede.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Arrow: Epizoda 5


ikona
Spooner
Dobrodružství comicsového hrdiny jsou čím dál zajímavější. 

Proč si to neříct hned na začátku, z moderního Robina Hooda se nejspíš opravdu klube jedno z největších překvapení podzimu. Hodně diváků totiž počítalo s tím, že seriál upadne po sympaticky nabušeném pilotu do běžného stereotypu, ve kterém bude jen hlavní hrdina nahánět padouchy a řešit vztahy. Tvůrci nás však stále velmi sympaticky přesvědčují o opaku. Příběh se totiž pořád posouvá kupředu a divák se zatím prostě nenudí.

Už konec minulé epizody sliboval velké věci. Oliver Queen je zatčen a celá policie v čele s Lancem si je stoprocentně jistá, že právě on je maskovaným mstitelem. Všechno není ovšem takové, jak se na první pohled zdá, Oliver se brzy dostane s pomocí Laurel z vazby do domácího vězení a my se dozvídáme, že celé mediální divadlo bylo jen součástí Oliverova velkého plánu.  Příběh se zkrátka stále posouvá vpřed a nejde tak zde jen o tupé chytání zlosynů. Jasný, scénář stále není úplně z nejchytřejších a dialogy vystřižené jak z dívčího fotorománu se zde stále nepodařilo eliminovat, i když tentokrát se jich díky malému prostoru věnovanému Oliverově ségře dočkáme podstatně méně.  Je to ale v první řadě stále výborná zábava, ve které akce funguje na jedničku, Stephen Amell už se naučil pronášet drsné hlášky a postavy jsou nám stále více sympatické. Tedy kromě těch ženských, které jsou pořád napsány poněkud nešťastně. Plusové body zde kromě hlavního hrdiny navíc sbírá také bodyguard do nepohody Diggle a Oliverův nevlastní otec, jehož zápletka má do budoucna také velký potenciál.

Hodně zajímavě se navíc začíná rozjíždět také flashbacková linie na ostrově, která s hlavním dějem překvapivě drží krok a má do budoucna rozhodně co nabídnout. Další comicsový záporák Deathstroke je zde sice malinko nevyužit, ale jinak nám Oliverovi ostrovní patálie zatím hlavní děj výborně doplňují. Je zkrátka příjemné vidět, že si tvůrci nevystříleli všechny šípy hned na začátku. Snad jim forma vydrží po celou sezónu.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Arrow: Epizoda 4


ikona
KarelR
Ochránce Starling City míří do velkých problémů. 

Oliver Queen má za sebou čtvrtý týden strážení Starling City a tentokrát to nebylo dvakrát sebevědomé. Když se totiž seriál poprvé víc odklonil od akce ke vztahům, docela to zabolelo. Dialogy tu zkrátka nejsou silnou stránkou a polovina dějových linek pořád šustí papírem a vypadá jako z poslední sezóny Gossip Girl.

 

Hodně naštěstí zachraňují sympaťák Diggle a Oliverovy eskapády s novým bodyguardem, potěší pak také to, že dění na ostrově opět pěkně doplňuje hlavní dějový oblouk. Oliverova přeměna z nezkušené emo-bitch v odhodlaného machra tak dostává potřebné kontury a vůbec je něčím, co seriál dost drží nad vodou.

Překvapivě se také povedl Arrowův hlas, ve kterém se milionářský hošík uvěřitelně ztrácí i bez toho, aby musel předstírat rakovinu hrtanu. S tím, že ho jeho milovaná nepozná ani po dlouhém pohledu do očí, už je to samozřejmě trochu horší… Ale tohle se musí strpět i v daleko lepších žánrových příspěvcích, že?

 

Největším trumfem čtvrté epizody nicméně zůstává odvážný závěr, který těžko mohl někdo čekat. Takovýhle pohyb kupředu seriálu rozhodně svědčí, protože jestli má mít první sezóna nějakých 20+ epizod, budou se tvůrci muset zatraceně snažit, aby pokaždé přihodili adekvátní polínko do ohně.

Zatím to díky bohu vypadá, že toho mají k odvyprávění hafec, což ostatně potvrzuje upoutávka na pátý díl. Máme našlápnuto k velice nadějné epizodě.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Arrow: Epizoda 3


ikona
Spooner
Jak si zbojník v zelené vedl proti dalšímu comicsovému záporákovi? 

Ano, seriálového Arrowa se na našich stránkách jen tak nezbavíte a ani tento týden vás o něj neochudíme. S novým psancem Starling City naštěstí zatím není proč končit, protože stále plní všechny sliby. To kromě chytání zkorumpovaných zbohatlíků znamená i oddychovou zábavu, kterou tento seriál pořád nabízí.

Ale všechno hezky popořadě. Borec v zeleném tentokrát nejde po krku žádné bohaté zmiji, ale snaží se dopadnout nájemného vraha, který pomocí své sniperky kosí místní smetánku. Tím zabijákem není samozřejmě nikdo menší než Deadshot, čtenářům DC comicsů známý to záporák. Po Chině White jsme se tak dočkali dalšího klasického nepřítele, kterému musí dát náš hrdina na budku. Ten mohl být ovšem protentokrát daleko více využit, minimálně co se týče akce. Ta je sice na televizní poměry stále nadstandardní a je sympatické vidět hlavního záporáka “natvrdo“ sestřelovat nevinné lidi, což na celoplošných stanicích není úplně obvyklé. I tak mám ovšem dojem, že se z konfrontace těchto dvou postav dalo vytěžit více. Dialogy už navíc také začínají malinko skřípat a ani svižná režie si už nedovedla moc poradit s tak ohranými scénami, jakou je například proslov matky k nezodpovědné dceři. I přes tyto malé zádrhely se naštěstí i děj stále posouvá vpřed, některé postavy jsou stále zajímavější (Queenův bodyguard) a jiné zas pro změnu již lezou krkem (sestra na facku). O neustále bojovné a vždy upravené právničce Laurel jsme se navíc dozvěděli, že umí chlapy i solidně nakopat. Tento um se sice bude Oliverově vyvolené určitě časem hodit (comicsoví fandové vědí), v podání Katie Cassidy však tato scéna působila malinko směšně.

I přes některé výtky si ovšem Arrow stále drží svůj jednohubkový standart, u kterého člověk po náročném dnu rád vypne. Tempo je svižné, akce nadprůměrná, charisma Stephena Amell dostačující a dokonce i ty flashbacky se nám začínají zajímavě rozjíždět. Závěr dílu navíc slibuje velké věci do budoucna, takže Arrowa se rozhodně vyplatí sledovat i nadále.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Arrow: Epizoda 2


ikona
KarelR
Tentokrát si to Oliver Queen rozdal se starou kámoškou samotného Wolverinea. 

Arrow čistí Starling City i ve druhé epizodě a víceméně tím potvrzuje to, co naznačil povedený pilot. Pokud se smíříte s tím, že před sebou máte televizní produkci CW, ve které vizuál nikdy nebude „opravdu temný“ a vytížené právničky tu vypadají jako by ráno vstávaly o dvě hodiny dřív, aby se stihly namalovat a udělat si vlasy, máte před sebou docela příjemnou comicsovou podívanou.

I tentokrát je tu dostatečná porce přehledné akce, ve které náš hrdina zužitkuje všechno od házení šipek po mlácení lukem. A co je ještě důležitější – ani u tupějších dialogů se nestihnete nudit, protože režisér vždycky zná tu správnou míru, kdy už by měl příběh popostrčit o kousek dál. Pomáhá tomu také rozumné dávkování flashbacků, které se mimochodem mají objevit v každé epizodě. A Oliverova pouť za spravedlností by díky nim mohla získat hodně vítané pozadí.

Hlavní zápletka druhého dílu sice nebyla bůhvíjak sofistikovaná (prostě hon na dalšího padoucha ze seznamu). Přimíchání triád a klasické záporačky Chiny White (v Kelly Hu jste možná ani nepoznali Lady Deathstrike z druhých X-Menů) ale na těch 40 minut v pohodě vystačilo. A to se ještě stihl posunout Oliverův vztah jak s Laurel, tak s čím dál tím sympatičtějším bodyguardem Digglem. Škoda, že se také konečně nenaučil prodávat tvrďácké repliky. Jeho „zklamal jsi tohle město“ je totiž pořád dost na smích.

 

Finále bylo nicméně potěšujícím úkrokem od Batman začíná. Oliver sice nasadil podobně záletnicko-chlastací masku, jakou nosí Bruce Wayne. Jeho firemní rozhodnutí však dává jasně najevo, že zná svoje limity a ví, že si v budoucnu bude muset hodně vybírat, kterým směrem je třeba soustředit pozornost a energii. Za to palec nahoru a snad se ani příště nezanevře na plynulý vývoj ústředního příběhu, což začíná být jeden z největších Arrowových kladů.

Jak se daří ostatním dramatickým seriálům můžete zjistit v naší seriálové náloži!

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace