Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mazané služky | Devious Maids | 2012
csfd  imdb
tvůrce: Marc Cherry
režie: Paul McGuigan
hrají: Susan Lucci, Ana Ortiz, Judy Reyes, Grant Show, Rebecca Wisocky, Tom Irvin, Ryan Alosio, Brianna Brown a další

Mazané služky: 1. sezóna


ikona
Davies182
Jak se zadařilo první řadě nového sarkastického projektu tvůrce Zoufalých manželek?  

Ano, druhá sezóna bude. Z čehož mám obrovskou radost, poněvadž nyní mohu po kompletních třinácti epizodách směle prohlásit, že Eva Longoria prozřetelně zaštítila ten správný seriál. S "nevyzpytatelnými služkami" je ohromná legrace, načež pokud teď nevěřícně kroutíte hlavou (stále nezavadivší o McGuiganův pilot), a již ve vyhledávači zuřivě přepisujete webovou adresu, zkuste v sobě toho frajerského bručouna na chvíli umlčet. Devious Maids totiž sledovanost raketově stoupá více než zaslouženě.

Televizní stanice ABC se nakonec chystaného projektu překvapivě vzdala, čehož zavčas využila kabelovka Lifetime. Objednalo se všech třináct natočených epizod, a od konce června se hrdě vysílá. Respektive se 22. září dovysílalo. Longoria si jako bývalá zoufalá manželka - která dílu propůjčila své producentské jméno - hlasitě vydechla, v American Broadcasting Company naopak musí udiveně koulit očima. Úvod nevynechaly 2 miliony zvědavých párů očí, finišovou páskou pak proběhlo až o milion diváků více. Která jiná dnešní show se může chlubit jinou než neklesající sledovaností?

No, hádáte správně, zase tak moc jich nebude. Kdo by si ale troufal tvrdit, že k bedně zmlsané Američany přitáhne něco tak triviálního, jako případ zavražděné služky, vyšetřovaný vysokoškolskou profesorkou v přestrojení za... další služku? Asi nikdo. Zázraky se naštěstí stále ještě dějí, humor je pro obyčejné smrtelníky i nadále důležitou součástí všedního života, a kvalita se holt nezapře. Pravý poklad se jednoduše často objeví tam, kde byste jej ani náhodou nehledali.

U téhle show se parádně relaxuje!Psal jsem to již v recenzi pilotu a v epizodách, ale musím znovu: něco tak komediálně promyšleného tu dlouho nebylo. Barvité historky zámožných párů z Beverly Hills a trable jejich služek se jejich tvůrci - Marcu Cherrymu - daří prodávat s tak odzbrojující noblesou, že se vám z toho bude chtít po každých jedněch závěrečných titulcích popadnou lux a prachovku, a jen tak z radosti uklidit všechno, na čem spočinete zrakem. Může za to nejen schválně přestřelený a vyumělkovaný sex-appeal ústředních tvářiček, ale zejména onen pocit lehkosti, který se během sledování pokaždé zákonitě dostaví. Ne, u žádné jiné tv-show si vážně tak neodpočinu, jako právě u "služek". Humor, nadhled, dech beroucí napětí. Takhle si představuji uvolněný nedělní večer.

Nestyďte se. Je mi úplně jasné, že nesepisovat recenze či usedat k seriálu bez slečny, asi bych si i já hledal mnohem snadněji důvod k tomu, sjet radši maraton Protiúderu, začít konečně s TBBT nebo propadnout fenoménu jménem Community. Plus člověk prostě nemůže stíhat všechno. Je to navíc hodně odlišné od stylu moderních sitcomů, a prostě tam pobíhá příliš mnoho užvaněných paniček, chlapi jsou zde jako vystřižení z obálky Men's Health, a je to celé šíleně naivní... Příklad? Jedna z hospodyň je bývalá ruská balerína, který kvůli rakovině přišla o nohu a následně i o ambice, tudíž emigrovala do USA, kde zamilovaně uklízí barák namakaného gaye, nahrávajícího romantické hudební desky. What?

Přesně tak. Důležitá je totiž notně odlehčená atmosféra, která se ke každé tři čtvrtě hodince váže. Zápletka může vypadat děsně na papíře, dějově rozpohybované jí to však sluší mnohem víc. Všechny dialogy bez výjimky zde mají hlavu a patu. Marisol se snaží dostat svého syna z vězení, Zoila krotí nevinnou dceru, Carmen bojuje s povznášejícím životem singles a Rosie váhá, zda má svému šarmantnímu domácímu padnou do náručí, či nikoliv. Tak odhoďte předsudky, otevřete si lahváče, a hybaj k telce. S těmahle babama nuda nehrozí.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar8/10

Davies182

Mazané služky: Pilot


ikona
Davies182
McGuigan vyměnil Sherlocka za komediální bandu latinsko-amerických služek. Povedla se kopie Zoufalek?  

Oblíbenému seriálu Zoufalé manželky sice padla poslední klapka teprve bezmála před rokem, spoustě fanoušků to ale jistě přijde jako století bez pravidelných dávek emocí. Osobně jsem s populárními paničkami z Wisteria Lane skončil zhruba někdy v páté sezóně z časových důvodů, s jejich příběhy jsem však nikdy neměl žádný problém. Teď se tvůrce "zoufalek", Marc Cherry, vrací na scénu s Devious Maids, přičemž za kameru neukecal nikoho menšího než režiséra televizního Sherlocka.

Ano, moudří už vědí. Paul McGuigan si místo natáčení třetí řady nejchytřejšího londýnského vyšetřovatele odskočil na slovíčko mimojiné právě k Cherrymu, aby mu pomohl "Nevyzpytatelné služky" odstartovat. Původně měla být slibná novinka (již od začátku vydávaná za takovou neoficiální kopii Desperate Housewives) vysílána na zámořském gigantu ABC. Studio se ale nejspíše po zkušební projekci zděsilo, projekt tudíž záhadně rychle putuje k rukám kravaťáků z Lifetime, stojícímu za... ehm... úsměvným The Client List.

Nicméně se podržte, ono to vlastně docela sedí. I Devious Maids se totiž - stejně jako "růžová krimi story" Jennifer Love Hewitt - zdají být tím pravým ořechovým pro (nejen) všechny mladé páry, kterým v bedně už tak dlouho chybí jejich guilty pleasure se svéráznou pěticí seriózních manželek. Na první pohled to tak možná nevypadá, ale elegance, vtip, neopakovatelný nadhled a zejména zábavnost zmiňované nejprovařenější Cherryho show se kupodivu vracejí v plné parádě. Budete se smát, budete příjemně napnutí, bude vám smutno. Všechno tu funguje.

Seznamte se se Zoufalými manželkami v bleděmodrémTohle není žádná tupá dramedy plná nesympatických postav, nad kterými byste z fleku mávli rukou. Dovoluji si tvrdit, že snad nikdo, kdo si na pilot troufne, jej obratem nepošle do horoucích pekel. Ne, na to je tahle svěží novinka až nebezpečně chytrá, důmyslná a překvapivě sebeironická. Scénáristické chybičky, kiksy v logice? Nezaregistroval jsem. A i když jsou třeba postavami služky Marisol, Rosie, Valentiny či Carmen na úrovni spíše nadprůměrně placených modelek, stejně jim jejich problémy řešící uklízecí četu z Beverly Hills okamžitě zbaštíte i s prachovkou: zase je tu sexy kriminální úvod (vražda), znovu se bude řešit několik tajemství najednou, a opět je to celé nehorázně důvtipné a ze života - jakkoliv zvláštně to může vyznít (vy snad obýváte dům s devíti koupelnami?).

K režii samotné nemám z "pochopitelných důvodů" sebemenších výhrad, žádných nedostatků jsem si nevšiml. Možná jen se související hudební vložkou bych si dal majzla - to aby se časem divákům nezačly zajídat nekonečné, otřepané latinsko-americké rytmy. O kvalitní zázemí seriálu jako celku se dále starají oblíbené ženské tváře z televizních pecek jako Entourage, Sopranos, True Blood či  Scrubs, a jejich kamerové zkušenosti jsou sakra znát. Herecky tedy určitě na výši. Nasypejte potom sympatickým postavičkám do úst smysluplné věty, a je vystaráno.

Takže? Nejvíc mě momentálně trápí sledovanost. Co se z ní ale vlastně dá vyčíst? Úvodní epizoda Devious Maids se na kabelové televizi vyšplhala k nějakým dvěma milionům diváckým zářezům, což na jednu stranu není vůbec žádná katastrofa, na druhou však lze předvídat jistý statistický pokles. Zrušení této povedené oddychovky by sakra zamrzelo, nechejme se překvapit. A já jdu doporučovat kámoškám. Do roka to je na Primě.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar9/10

Davies182


Hodnocení čtenářů

  • avatar3/10

    jiri.vit

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace