Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hawkeye | 2021
csfd  imdb
tvůrce: Jonathan Igla
hrají: Jeremy Renner, Hailee Steinfeld, Florence Pugh, Vera Farmiga

Hawkeye: Recap páté epizody


ikona
Diego.Dorlan
disney+Hailee Steinfeldhawkeyejeremy rennermarvel
Hawkeye a Kate Bishop míří pomalu do finále. 

Hawkeye nám naservíroval předposlední epizodu svého seriálu a s potěšením mohu říct, že si drží laťku nastavenou v předchozích dílech. Následky konfrontace s Černou vdovou vedou k rozpadu křehkého spojenectví unaveného Clinta a přemotivované Kate. Oba naši hrdinové nyní musí čelit svým vlastním problémům sami. V případě Hawkeye to je fakt, že jeho život chce ukončit Černá vdova a Kate se musí srovnat s tím, že není superhrdinkou.

 

V úvodu máme možnost podívat se na momenty před a po probliknutím nově příchozí postavy. Tato scéna skvěle provazuje předchozí materiály z MCU a výborně ukazuje jak probliknutí vnímají lidé, na které dopadla Thanosova vize. Po fiasku z konce minulého dílu přichází Kate domů a po rozhovoru se svou matkou se vrací do svého starého bytu. Zde ovšem potkává nečekanou návštěvu, která ji více zasvětí do událostí, jenž se kolem Kate a Clinta aktuálně odehrávají.

Hawkeye si uvědomuje, že bude muset za svou historií s Roninem udělat definitivní tečku a rozhoduje se uzavřít tuto část svého života velmi podobně, jako začala. Dostáváme tak emotivní momenty mezi ním a jemu blízkými. Kate ovšem v mezičase stihne opět přehodnotit priority a vrací se zpět ke svému starému já. Akce na konci dílu je velmi dobrá podívaná. V jejím důsledku se dozvíme více nejen o tom, jak operoval Ronin, ale také co vše se skrývalo za jeho “úspěchem”. Nové informace tak nyní nemusejí zpracovávat pouze naši protagonisté, ale všichni na obou stranách barikády tohoto vánočního konfliktu.

 

Finále epizody nám ještě více rozšiřuje obzory a mnoho fanoušků zajisté potěší, protože se nám opět dostává efektivního rozšíření a hlubšího propojení jednotlivých informací napříč tímto vesmírem. Finální díl tak samozřejmě slibuje hodně a musíme doufat, že ve finále náš ostrostřelec nemine cíl, vzhledem k obrovskému množství rozjetých dějových linek.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Hawkeye: Recap čtvrté epizody


ikona
Ojik
O Vánocích by nikdo neměl být sám.  

Poslední letošní marvelovská minisérie vstupuje po pouhých třech týdnech do své druhé poloviny – a je to možná škoda. Sólové dobrodružství dokonale přesného lučištníka se totiž i nadále úspěšně profiluje jako svižná a zábavná podívaná a současně se snaží pokrýt příliš mnoho témat a motivů. Je zde tak nebezpečí, že při jejich rozuzlení budou závěrečné dvě epizody poněkud uspěchané, zvlášť pokud si udrží dosavadní krátkou stopáž, která se pohybuje kolem necelých 40 minut. Navíc se ještě neobjevil s napětím vyhlížený charakter, jenž by měl celý fikční svět posunout zase trochu jinam, a současně zde již máme další očekávanou navrátivší se postavu, jejíž linka se bude muset stačit vyřešit. Ale pojďme si epizodu zrekapitulovat popořadě.

Cliffhanger z minulého týdne je sice zakončen nečekaně poklidně, ale následné dění vynahrazuje zklamání z absence dramatu zdařilou prací s postavami a emocemi. Trapný dýchánek Clinta a Kate s její matkou Eleanor i podezřelým snoubencem Jackem trochu utvrdí spojenectví Kate a Clinta, ale odhalí i starost Eleanor o svoji dceru. Následující elegantně prostá scéna však především posílí dynamiku mezi Kate a jejími rodiči. Právě její vztah vůči ovdovělé, ovšem nikoliv sentimentální matce a charismatickému, ale cosi skrývajícímu otčímovi působil až příliš rezervovaně. Jedna serenáda a trocha dobře napsaného rodinného small talku tento dojem napravují. 

Stejnou vřelost vnáší tvůrci i do náhradní sváteční oslavy, kterou Kate pro Clinta uspořádá. Pohodová sekvence improvizovaného sedánku s pletenými svetry a pofidérními koktejly, prokládaná geekovskými řečmi o různých druzích šípů a tréninkem mezi zdobením stromečku, znovu zdařile pracuje s vánoční atmosférou a dokazuje, jak skvělou chemii mezi sebou Hailee Steinfeld a Jeremy Renner mají. Režie pak plynule přechází do vážné polohy, když dojde k zásadnímu odhalení a Clinta navíc opět doženou výčitky, které má ze smrti Black Widow. Životem potlučený a unavený hrdina zatím spíše ukazoval tělesné následky své náročné práce, šrámy na duši má ale stejně hluboké.

 

Zatímco motivem Kate v celém dobrodružství je odhalení Armandova vraha a pravdy o Jackovi, Clinta pohání uzavření kapitoly s Roninem a teplákovým gangem. Jeho lehce postranní pátrání vyvrcholí velkým soubojem na střeše, v němž duo ostrostřelců ohrožuje nejen naštvaná Echo, ale i staronová známá. Na scénu konečně nastupuje Yelena Belova v podání Florence Pugh, která se nám letos představila jako možná nástupkyně Black Widow v její sólovce. Clint podle stylu boje bezpečně pozná, s kým má co dočinění, a celá neplánovaná předvánoční anabáze se pro něj stává rázem ještě osobnější. Z pozice diváků s ním můžeme souhlasit. Hawkeye se ve svých dvou třetinách skutečně jeví jako překvapivě křehká, intimní podívaná o samotě, stesku a výčitkách, jíž vánoční ukotvení poskytuje nejen zábavně podvratný rámec ve stylu Smrtonosné pasti, ale i platformu, na níž lze s těmito emocemi účinně pracovat.

Hawkeye: Recap třetí epizody


ikona
Spooner
Nahluchlý hrdina získává hluchého protivníka. 

Dvoudílný úvod komiksového Hawkeye byl sice hodně fajn, že bych z něj ovšem nadšením skákal do stropu, to se úplně říct nedá. Jeremy Renner se vrátil jako sympaticky unavený hrdina, jemuž už se do akce vůbec nechce, mezi ním a Hailee Steinfeld to hezky šlapalo a nádech vánočních snímků v čele se Smrtonosnou pastí také fungoval. Po příběhové stránce se ale jednalo o hodně pomalý rozjezd, který moc nechytnul a kdybychom se obešli bez blbnutí na larpu, asi by mi to nevadilo. Jenže třetí epizoda moje rozporuplné pocity nechává v dáli. Tady se totiž šlape na plyn opravdu ve velkém stylu.

Hawkeye a jeho mladá parťačka Kate Bishop se dostali do zajetí teplákového gangu, jemuž velí tajemná Echo, hluchá drsňačka, které Ronin zabil otce a ona se chce samozřejmě pomstít. Barton ovšem o své temné minulosti nechce říct ani slovo a hledá cestu, jak gangsterům utéct. Pokračuje pak také jeho sbližování s talentovanou lučištnicí, jež chce zjistit pravdu o snoubenci své matky.

A nutno říct, že tentokrát je to opravdu jízda od začátku až do konce. Nejdříve dostáváme malinko překvapivě flashback nové důležité postavy Echo, která v následujících letech dostane i vlastní seriál. A její ohlédnutí do minulosti funguje po marvelácké stránce přesně tak, jak má a ukazuje šéfku gangu jako hodně silného protivníka pro naše hrdiny. Poté však následuje hodně našlapaná akční pasáž, v níž se to mlátí, střílí, vybuchuje a nezapomíná se ani na parádní hlášky a odkazy pro komiksové fandy. Dost možná doposud nejlépe natočená akční sekvence v seriálových MCU počinech pak navíc ukazuje čím dál lepší chemii mezi Rennerem a Steinfeld, kteří si zatím strašně sednou. A zbytek dílu pak dokazuje, že to mezi hereckou dvojicí funguje i ve vážnějších pasážích.

Epizoda Echoes zkrátka ukazuje oblíbeného lučištníka v té nejlepší formě, v jaké jsme ho asi chtěli vidět hned ze začátku. Tvůrci servírují skvělou akci, velkou porci hlášek, komiksová pomrknutí a šikovně si hrají i s roninovskou linkou a vypořádávání se s minulostí. I děj se nám začíná sympaticky rozjíždět. Obzvláště, když vezmeme v potaz, kdo se má ještě v seriálu objevit a jaký velký záporácký návrat byl naznačen. Jo, Hawkeye to má rozjeto velmi hezky.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace