Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Piklírna | Inside Job | 2021 - ?
csfd  imdb
tvůrce: Shion Takeuchi, Alex Hirsch
režie: Shion Takeuchi
hrají: Lizzy Caplan, Christian Slater, Clark Duke, Andrew Daly, Will Blagrove, Tisha Campbell-Martin, John DiMaggio, Brett Gelman, Bobby Lee

Piklírna: 1. řada


ikona
Diego.Dorlan
Inside JobMěstečko záhad, Gravity Falls, Alex HirschNetflixPiklírna
Jak to vypadá v korporaci, která má problém se svým vlastním provozem, ale snaží se kontrolovat celý svět? 
Piklírna je dalším animovaným počinem od Netflixu. Nejedná se ovšem o jen další tuctový seriál, který by zapadl mezi hromadou jiných seriálů. Za seriálem stojí Alex Hirsch, tvůrce mého extrémně oblíbeného Městečka záhad. U Piklírny není sice jediným tvůrcem, ale jeho rukopis zde je jednoznačně vidět. Vyplatí se tedy věnovat čas animovanému seriálu o partičce méně než stabilních lidí, kteří se snaží ovládat svět?


Jak jsem již nastínil v úvodu, celý seriál se točí kolem naprosto nenápadně pojmenované společnosti Cognito Inc. a skupiny jejích vedoucích pracovníků. V hlavní roli se nám představila Reagan Ridley jakožto jediný člověk, který bere svou práci vážně. Geniální vědkyně Reagan se snaží ukázat, že právě ona by měla být jmenována další ředitelkou firmy. Na této cestě ji doprovází charismatický i když nepříliš bystrý Brett Hand a nevědomě ji komplikují tento cíl Gigi, Dolphman, což je člověk, který se stal delfínem a jeho jméno je tím pádem ještě zajímavější otázkou. Dále je zde doktor Andre a stvoření zvané Magic Myc.
 
Seriál má spíše epizodický přístup, ale postavy a jejich motivace se během první řady posouvají poměrně hezky a hlavní otázkou tedy je, zda tvůrci využívají efektivně toto geniální zasazení. To se jim daří ve většině případů. Pár epizod mělo o trochu horší zápletku, ale celkově se mi jednotlivé díly hodně líbily a těch pár slabších momentů pak nahrazují jiné, naprosto geniální vtipy či náměty epizod. Animace seriálu je hezká a po produkční stránce je to spíše nadstandard i když vlastně ničím speciálním neoslní. Seriálu tak chybí trochu vlastní vizuální identita, ale to je spíše pozorování, než jakákoliv výtka.
 
 
 
Humor v seriálu je ovšem výborný. Zde je vidět, že tvůrci se opravdu snažili, aby vymysleli zábavné postavy a pak je zasadili do co nejzajímavějších situací. Máme tak k prostor se podívat jak firma využívá androidy, klonování či zdrogované obyvatele malého městečka. V seriálu je hodně referencí nejen na trendy v našem světě (celá konspirace s placatou zemí mě zde hodně bavila), ale také na populární kulturu. To vše je podložené mnoha momenty, které ukazují, že postavy zde nejsou zdaleka dvojrozměrné a minimálně v případě našich hlavních postav se jim dostáváme i pod kůži. Tento přístup není tak běžný u podobných animáků a zaslouží si rozhodně jen chválu.
 
 
Celkově se z Piklírny stalo velké překvapení. Na seriál jsem se podíval během jednoho odpoledne a zdá se, že se podobně jako já bavilo i velké množství dalších lidí, protože Netflix krátce po premiéře seriálu oznámil druhou řadu, na které se již pracuje. Pokud tedy hledáte zábavnou podívanou u které se rozhodně zasmějete, tak jste na správném místě a Piklírna vás určitě nezklame.

Verdikt

avatar8/10

Diego.Dorlan

Piklírna je chytrá a vtipná podívaná u které se budete rozhodně bavit. Dezinformační a konspirační satira je zde uchopená velmi dobře. Doplněno o skvělé náměty epizod a druhou sérii, která je již potvrzená. Je tak ideální čas začít svou stáž u mezinárodní firmy Cognito Inc.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace