Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sex O’Clock | 2023
csfd  
tvůrce: Karolína Zalabáková, Matěj Randár
režie: Karolína Zalabáková, Matěj Randár
hrají: Maxmilián Kocek, Sára Korbelová, Karolin Omastová, Jan Révai, Petra Bučková, Tomas Sean Pšenička, Kryštof Švehlík, Csongor Kassai, Leona Skleničková, Jana Švandová

Sex O’Clock: Pilot


ikona
Jokolo
jan révaimaxmilián koceksára korbelovásex o clockvoyo
Provokativní a drzá se snaží být nová série ze stáje Voyo Originál. Povedlo se to? 

Voyo po čerstvém dosažení půl milionu předplatitelů nesundává nohu z plynu a naopak přidává. Po oznámení téměř padesáti nových originálních projektů je jasné, že česká platforma dávno necílí na Ordinace chtivé maminy, ale rozšiřuje své pole působnosti na všechna demografická spektra. Jak jinak si lze vysvětlit to, že před několika dny se na fialovém streamu objevil první díl série Sex O’Clock. Ta si přiznaně bere velkou inspiraci ze zahraničních hitů, mezi které můžeme řadit sérii Prciček či fenomén Sex Education, jež bezesporu cílí spíše na mladší publikum. Aktuální témata, otevřené debaty o dříve tabuizovaných sexuálních praktikách a nahlédnutí do intimního života všech pohlaví i věkových skupin. V českých končinách stále málo probádaná témata, která však tvoří vděčnou kulisu oblíbených seriálů. Jak se tedy povedl první díl?

 

Sledujeme v něm dospívání patnáctiletého Adama. Líbí se mu spolužačky a jejich prsa, s kamarády paří nejnovější gamesy a honká si v pokojíčku. Už v prvním díle je tak jasně znát, že série se nebude bát o sexu explicitně hovořit a ohánět se peprnými scénami z ložnic pubescentů i dospělých. Podobně jako v Sex Education i Prcičkách jsme na střední škole a prozatimní jedinou motivací hlavních hrdinů je "zasunout". Cílovka je tak jasně definována již v prvních minutách, byť se děj rozvětvuje i na rodiče Adama, kteří řeší klasickou partnerskou krizi českých filmů, kdy žena ve středním věku chce souložit a nadrženě přemlouvá manžela předstírajícího spánek. Škatulka progresivní tematiky je tu pak odškrtnuta tím, že otec v roli Jana Révaie odhalí rodině svou homosexuální orientaci. 

 

Zatím lze říci, že herci jsou fajn. Velmi rád bych našel trefnější výraz, ale žádný jiný mi na mysl nepřichází. Fajn je i režie a scénář. V onom banálním "fajn" se pro mě však snoubí unylé pojetí zajímavé látky, které zatím v žádném případě nejde tak na dřeň, jak by mohlo. Série se totiž jasně snaží tnout do živého a svézt se na vlně aktuálních trendů a byť máme za sebou pouze první epizody, nedovedla zatím plně prodat ani humornou složku, natož pak tu, která pojednává o sexualitě mladých i starých. Ústřední trio hlavních hrdinů spolu funguje, riziko obsazení mladých herců ale tkví v jisté prkennosti, která se může objevit, což je bohužel i případ hlavního hrdiny. Jeho voiceover sympaticky doplňuje viděné, bylo by ale lepší, kdyby zůstalo pouze u toho hlasu. Inspirace Otisem ze Sexuální výchovy je tu jasně patrná, stálo by ale za to najít herce méně podobného, o to však schopnějšího. 

 

Musím ale ocenit snahu tvůrců o otevírání aktuálních témat a cílení na jinou klientelu, než si dovoluje většina české tvorby. Prostředí střední školy je sympatické a občas se vyskytne i úsměvu hodný žert. I samotná premisa rodiny, kde si každý řeší své bolístky z oblasti sexuality, nepůsobí všedně. Byl jsem mírně zaražen tím, že dějová linka, kdy chlapci sledují dívky skrytou kamerou v šatnách, morálně zavrženíhodný a de facto i trestný čin, tu je zatím podávána čistě humorně a bez jakékoliv reflexe ohavnosti takového jednání. Doufejme, že se toho dočkáme v příštích dílech, neboť jinak by se seriál dopouštěl sprosté bagatelizace náročného tématu. Nechme se překvapit. Zatím však moderní seriál probouzí spíš opatrnou zvědavost než opravdový zájem.

 ---

Autor: Marek Mičke
Foto: Voyo Originál
 

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar5/10

Jokolo

Voyo vykračuje zajímavým směrem. Tematikou i provedením série zatím jasně míří na mladší publikum a snaží se zaujmout humorem i aktuálními tématy. Humor ale zatím funguje jen málokdy a je velkou neznámou, jestli budou témata poutavě podána, nebo budou sloužit jen jako zdroj pubertálních vtípků.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace