Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
She-Hulk: Neuvěřitelná právnička | She-Hulk: Attorney at Law | 2022
csfd  imdb
tvůrce: Jessica Gao
hrají: Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Jameela Jamil, Josh Segarra, Benedict Wong

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička: První dojmy


ikona
Spooner
Disney+hulkmarvelshe-hulk
Komediální překvápko, nebo kandidát na nejhorší seriál od Marvelu? 

Marvelácká invaze nových hrdinů na Disney+ pokračuje a po Moon Knightovi a sympatické Ms. Marvel se bude snažit získat srdce komiksových fanoušků She-Hulk, sestřenka Bruce Bannera, jež bude muset také začít řešit jistý zelený problém. Jenže kampaň na nováčka MCU budila spíše rozpaky. Trailery byly matné, digitální podoba She-Hulk vypadala poměrně ošklivě, hlavní postava působila nevýrazně a pocit, že studio si při propagaci neví moc rady, umocňovala také záplava známých vedlejších postav, na něž se lákalo skoro více než na titulní zelenou vzteklounku. A první čtyři epizody, které jsme mohli exkluzivně zhlédnout, tyto obavy bohužel naprosto potvrdily.

Dostáváme tedy příběh ambiciózní právničky Jennifer Walters, která chce nejen budovat slibnou kariéru, ale jako žena po třicítce se zaměřit také na vztahy a svůj osobní život. Ten jednoho dne zkomplikuje výlet s jejím bratránkem Brucem Bannerem. Po autonehodě se jí totiž dostane do krve Bruceova krev a ona kvůli tomu velmi rychle zezelená. A díky genetickým předpokladům je v mnoha ohledech ještě lepší a silnější než její příbuzný. Hulk se jí snaží trénovat a připravit na etapu superhrdinky. O tom však nechce Jennifer slyšet a hodlá se nadále věnovat práci velké právničky. Jenže snahy svou novou identitu co nejvíce ututlat brzy vezmou za své a ona se coby zelená advokátka stane mediální senzací. Jennifer se proto musí přeci jen naučit skloubit dva zcela rozdílné životy dohromady.

Na papíře musel znít námět o zelené drsňačce, jež chce ovšem zároveň žít jako silná žena po třicítce a glosovat u toho ironickými hláškami, rozhodně sympaticky a také odklon k právnické komedii sliboval v MCU hezké osvěžení. Má to však jeden zásadní problém. Ani jeden z těchto rádoby trumfů v úvodu seriálu vůbec nefunguje. Showrunnerka Jessica Gao ani režisérka Kat Coiro totiž neumí zrovna dvakrát vyprávět a práce s komediálními scénami je v jejich péči krkolomná a dost těžkopádná. Hned první díl, v němž samozřejmě dostaneme zrod a trénink She-Hulk, pak ukazuje problémy seriálu v naprosté nahotě. Celý příběh je zde vyprávěn jako z rychlíku, bez jediné emoce či alespoň chvilky, při níž by mohly dosti zásadní momenty patřičně vyznít. Místo toho se dočkáme jen prázdného Hulkova vysvětlování a pocitu, že někdo omylem vystřihnul ze stopáže tak 20 minut děje. 

Tady se zkrátka jen bez ladu a skladu nahazují vtípky, jež moc nefungují, a dilemata a trápení hlavní postavy, co mají potenciál, se zde rozvíjí velmi nešikovně. Což další epizody bohužel pouze prohlubují a jakmile se ve třetím díle definitivně přejde do módu právnické komedie s jednotlivými případy, začne teprve ta pořádná nuda a autorské přešlapování. Problém však není jen ve scénáři a rutinní režii, ale také v naprosto nezajímavé hlavní hrdince i její představitelce. Tatiana Maslany už sice v seriálech o svém hereckém talentu dávno přesvědčila, do role Jennifer Walters se ovšem příliš nehodí, postrádá komediální timing a bohužel i atributy tahounky seriálu.  

Faktu, že je její She-Hulk nezajímavou a snadno zapomenutelnou hrdinkou, jako kdyby si byli moc dobře vědomi i sami tvůrci, a tak jí musí v každé epizodě krýt záda alespoň jedna známá tvář z MCU, která na sebe poutá veškerou pozornost a je studnicí většiny povedenějších vtípků či okamžiků – a je jedno, zda je to zrovna Hulk, Wong či Abomination. Ti všichni zastiňují zelenou ranařku s absolutním přehledem, a to i přesto, že i jejich charaktery jsou zde o něco stupidnější a infantilnější než v předchozích štacích. Pouze to pak ukazuje marné snahy představit další silný charakter, jenž zanechá v MCU velkou stopu. No, zatím tomu příliš věcí nenasvědčuje.

Přitom několik sympatických nápadů, co by ve správných tvůrčích rukou mohly bavit, se tu přeci jen najde a i přes mnoho výstřelů mimo se nějaký ten vtip chytne. Jenže nadějné záblesky jsou většinou umláceny příběhovými bizáry, divnými zápletkami či faktem, že tu v podstatě nemáme žádnou hlavní dějovou linku. Jen se tu zmateně skáče od jedné epizodky ke druhé a jako celek to příliš nedrží pohromadě. O rádoby snahách s „vtipným“ prolamováním čtvrté stěny raději ani nemluvím, tahle vykrádačka Deadpoola a Potvory měla zůstat jen na papíře. She-Hulk by tedy chtěla být svižnou komediální jednohubkou se silnou ženskou hrdinkou, která je ovšem ve výsledku spíše divokým mišmašem, co dosud postrádá drajv i silnější autorskou ruku, díky níž by divák věděl, kam to celé (kromě roliček dalších známých postav) bude směřovat. Start zelené vzteklounky tak budí po čtyřech epizodách velké rozpaky a spíše než na další jackpot tu máme zatím zaděláno na nehezký přešlap.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (7)

Verdikt

avatar5/10

Spooner

Úvodní díly komiksovky She-Hulk nabízejí bohužel velmi rozpačitý start s nefunkčním humorem i nevýraznou superhrdinkou. Epizodní zápletky jsou mdlé, digitální triky ošklivé a přechod do soudní síně tvůrcům také dvakrát nevychází. Sólovka Hulkovy sestřenky je zkrátka zatím solidním šlápnutím vedle, které kromě hostovaček známých charakterů nemá moc čím překvapit.


Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  Attikus

 • avatar6/10

  Bodo635

 • avatar6/10

  BigFoot

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace