Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Spartacus | 2010-2013
csfd  imdb
hrají: Liam McIntyre, Lucy Lawless, Manu Bennett, Craig Parker, Peter Mensah

Spartacus: Koukat nebo nekoukat?


ikona
mcb
spartacus
Co nabízí nejznámější římský otrok? 

Spartaca a jeho Válku zatracených jsme na konci ledna přivítali s otevřenou náručí. Vše vypadalo přesně tak, jak bychom si velkolepý závěr seriálu představovali – slibná a výživná akce, parádní záporák Marcus Crassus a příslib zajímavé zápletky v typicky audiovizuálně vypiplaném kabátku. Stihlo se zatím něco pokazit?

Tak napůl. Nejde sice o žádnou urážející nudu, stále se jedná o perfektně natočenou žánrovku, ale od zápletky slibující ultimátní střet dvou vůdců jsme zkrátka čekali víc. Jen co banda otroků obsadila město Sinuessa, děj jakoby zamrzl na mrtvém bodě. Řeší se postavy, jejich problémy uvnitř skupiny, narůstá nedůvěra ke Spartacovi (stále nesympatičtější Liam McIntyre), který se ostatním zdá příliš milosrdný k Římanům, a sem tam někdo někoho efektně sejme. Na druhé straně barikády jsme zase svědky otcovsko-synovského zápolení, v němž figuruje neschopný syn Tiberius, který se stává mužem, a stále krutější Marcus Crassus. Jediná postava, která trochu pozdvihuje děj, je arogantní Julius Caesar, jenž ve čtvrtém díle infiltruje Spartacovu skupinu v přestrojení. Na to, že jde o poslední sezónu seriálu, se děj zkrátka táhne velmi pozvolným tempem. Banda otroků je uzavřena v městě a řeší strategii, jak zaútočit na Crassa, to stejné se děje v Crassově válečném kempu. Když pomineme efektně nasnímané souboje, v nichž se snaží tvůrci stále zkoušet něco nového (a ještě přehnanějšího), máme tady tak stálé čekání na to, až se začne něco pořádného dít. Což by se podle cliffhangeru na konci pátého dílu konečně mohlo splnit...

Proč nad Spartacem ještě nezanevřít:

 • zábavná a extrémně přehnaná akce
 • je to poslední sezóna, tak to chci dojet do konce
 • arogantní Caesar

Proč se na Spartaca vykašlat:

 • necharismatický Liam McIntyre
 • nudné dialogové scény
 • nic pořádného se tam neděje

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace