Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
The Book of Boba Fett | 2021-?
csfd  imdb
režie: Robert Rodriguez, Jon Favreau
hrají: Temuera Morrison, Ming-Na Wen, Jennifer Beals

The Book of Boba Fett: Recap druhé epizody


ikona
Spooner
boba fettbook of boba fettdisney+star wars
Boba Fett vs. vlak. 

Úvodní epizoda nové Star Wars seriálu o Boba Fettovi sklidila hodně rozporuplné reakce. Zatímco někteří byli nadšeni z westernové atmosféry a dospělejšího pojetí bez zbytečných roztomilých postaviček, ti méně spokojení pilot slušně odzívali a považovali epizodu za utahanou nudu. A já, ač docela spokojen, jsem vlastně chápal obě strany. Rádoby drsnější feeling i flashbacková část Fettova příběhu mi sice slušně sedly, rozvláčné tempo či fádní akci si však Robert Rodriguez mohl odpustit. O to překvapivější je, že pravý rozjezd přichází v podstatě až nyní, kdy už na režijní židličce nesedí veterán Rodriguez, ale „jen“ televizní režisérka Steph Green.

Boba Fett a Fenec se snaží od nájemného zabijáka zjistit, kdo že si objednal jeho vraždu. I když stopy vedou k místnímu starostovi, za rohem už číhají jiní nečekaní nepřátelé. No, a do toho tu máme zase hodně vydatnou porci flashbacků, v nichž si lovec odměn získává respekt v táboře Tuskenů a hodlá jim pomoci s jejich velkým problémem.

Ano, po příběhové stránce se tu toho na první pohled opět zase tolik nestane. I přesto má ale druhý díl daleko větší spád, tah na branku a i po vizuální stránce už to celé nevypadá tak lacině a televizně jako posledně. Režisérka má totiž řemeslo evidentně pevně v rukou, nabídne tentokrát divákovi poměrně dost zajímavých momentů a linka okolo sbližování se s Tuskeny funguje i přes minimum dialogů solidně. Vrcholem epizody je pak samozřejmě přepadení vlaku, které je až překvapivě velkorysé, akčně nabušené a Steph Green zde má po akční stránce podstatně více energie a nápadů než minule podstatně línější Rodriguez. Na druhou stranu, Temuera Morrison se sice snaží, seč může a nějaké to charisma přeci jen má, v akčních scénách má však hodně velké limity. A chvílemi jsem si říkal, zda jsme po těch letech opravdu chtěli vidět ikonického Bobu Fetta jako unaveného šedesátníka.

Boba Fett mě tedy i tento týden celkem příjemné pobavil, hodně otazníků ovšem zůstává. A to zejména kolem příběhu. Začíná mě totiž malinko znervózňovat, že valnou většinu dílu opět zabraly flashbacky a hlavní dějové lince se tvůrci věnovali sotva deset minut. A pevně doufám, že to není tím, že tu není po příběhové stránce vlastně co vyprávět. A kdyby se vedle Boby Fetta začala profilovat i jiná výrazná postava, také by to asi nikomu nevadilo. The Book of Boba Fett tedy i nadále obstojně plní atributy Star Wars jednohubky, do velkého nadšení je ale pořád přeci jen daleko.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace