Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
The Book of Boba Fett | 2021-?
csfd  imdb
režie: Robert Rodriguez, Jon Favreau
hrají: Temuera Morrison, Ming-Na Wen, Jennifer Beals

The Book of Boba Fett: Pilot


ikona
Spooner
boba fettbook of boba fettdisney+star wars
Utáhne legendární námezdní lovec vlastní sólovku? 

Služba Disney+ už si i za své krátké působení vybudovala hezkou tradici – každou zimu nám evidentně hodlá servírovat hraný seriál ze Star Wars univerza. A jelikož Mandalorian to do třetice nestihl, převzala za něj letos štafetu jedna z nejikoničtějších postav z předaleké galaxie, Boba Fett. Jak už jsme se ve druhé řadě Mandaloriana dozvěděli, tak domněle mrtvý námezdní lovec události šesté epizody přeci jen přežil a Robert Rodriguez nám jeho návrat naservíroval v jedné z epizod v dost stylovém balení. A tak nyní známý režisér společně s prověřeným Jonem Favreauem dostal na starost jeho sólovku. Dokáže ovšem tato postava, která dosud bývala v pozadí, i přes svůj kultovní status utáhnout vlastní seriál? A zvládne to i jeho představitel Temuera Morrison? Úvodní epizoda nám to ještě zcela nezodpoví a bohužel rozhodně není pro každého.

S legendárním lovcem odměn se setkáváme tam, kde jsme ho v druhém Mandalorianovi opustili. Boba Fett se na planetě Tatooine stal novým kriminálním bossem a společně se svou pravou rukou a špičkovou vražedkyní Fennec Shand se snaží na písečné planetě pořádně uvést a získat si respekt.  A chce k tomu zvolit jiné metody, než jaké používal jeho slavný předchůdce Jabba Hutt. Jenže brzy zjistí, že to coby nová hlava podsvětí nebude mít vůbec jednoduché a na obzoru se objevují první nepřátelé. A do toho ještě sledujeme Bobův příběh z minulosti, v němž se dozvíme, jak se vůbec dostal z žaludku Sarlacca a co se s ním poté dělo.

Už od počátku je pak evidentní, že Rodriguez chce natočit malinko drsnější a temnější podívanou, tedy aspoň v rámci Star Wars univerza a disneyovských mantinelů. A nutno říct, že se mu to docela daří. Úvod má celkem solidní atmosféru, v níž se opět spoléhá i na westernový nádech a známý režisér se snaží obejít bez typických diváckých trademarků. Na roztomilé potvůrky tak můžete zapomenout, stejně jako na humor a či nějakou obří porci dialogů. Ve stylu vyprávění a příběhu se pak nikam nespěchá a zejména ve flashbacku nám servíruje v podstatě chlapácký kousek, který si skalní fandové a čtenáři všemožných komiksů a knížek s titulním hrdinou užijí.

Jenže zatímco ve flashbaccích novinka zaujme, v „současnosti“ už to začíná skřípat. Seriál o Boba Fettovi by chtěl být také vesmírnou gangsterkou, v této lince je však zatím scénář docela nezajímavý a dokonce mění titulního hrdinu, který si loni v Mandovi dokázal sám poradit s desítkami stormtrooperů a sestřelit jim loď, v tak trochu chybujícího naivu, jenž si najednou nedokáže poradit ani s pár pěšáky se štítem. Je mi jasné, že v této zápletce jsme na úplném počátku, ale v tomto ohledu chápu kritičtější ohlasy, podle nichž není Bobův příběh zatím zrovna moc chytrý a moc se toho v něm nestalo.

Rodriguez pak sice umí budovat westernovou a poněkud drsnější atmosféru, v níž je občas vidět, že by rád šel až na krev a urval někomu hlavu, ale i od něj jsem čekal malinko více. A to zejména po akční a vizuální stránce. Ano, výprava nám opět dodá jen pár baráků, poušť a sem tam nějakou digitální potvoru. A akce, v níž se měl hollywoodský matador teoreticky nejvíce vyblbnout, je naprosto fádní a televizní. I přes řídký děj ovšem díl i díky jeho svižné režii hezky uteče, jeho láska ke Star Wars je v úvodu dost znát a i ve slabších pasážích ho zachraňuje skvělá hudba Ludwiga Göranssona.

Start novinky The Book of Boba Fett sklízí velmi rozporuplné reakce. Skalní fandové legendárního lovce řvou na internetu nadšením, nemalá část lidí v čele s dalšími členy naší redakce ale zatím spíš zívá nudou. A já jsem tak někde mezi. Chápu všechny výtky kritiků a nové dobrodružství Boby Fetta má zatím mušek opravdu víc než dost. Já jsem se však vlastně příjemně bavil a dostal jsem slušný příslib toho, že tentokrát bychom mohli dostat přeci jen o něco drsnější a chlapáčtější kousek ze světa Star Wars, jenž se obejde bez humoru a roztomilých lákadel pro malé publikum. Otázkou zůstává, zda to diváky, kteří žrali Mandaloriana, bude vůbec zajímat. A zda po pár epizodách naivní gangsterské zápletky nezměním i já názor. Vyloučit to nemůžu, vlastně je ta šance bohužel docela velká, i přesto budu tentokrát za hodného a dám mírný palec nahoru s opatrnou sedmičkou. 

Verdikt

avatar7/10

Spooner

Boba Fett se stal na planetě Tatooine novým kriminálním bossem, při získávání respektu to však nebude mít vůbec jednoduché. A jednoduché to nebude mít ani u diváků. Robert Rodriguez by totiž rád naservíroval trošku drsnější a chlapáčtější podívanou s westernovou atmosférou. Pilot sice rozhodně nechytne každého, potenciál pro trochu jiný SW počin tu ovšem přeci jen je.


Hodnocení redakce

 • avatar4/10

  do_Od


Hodnocení čtenářů

 • avatar9/10

  calimero

 • avatar7/10

  Spiker

 • avatar4/10

  Jokolo

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace