Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Eressea.Ilfirin
20.01.2015 14:59:24
on-line

Co mu to s těmi vlasy provedli?

Liznič
23.04.2013 22:58:54
on-line

Ten seriál mě víc a víc dostává. A jak píšete dole, to že se "s tim neserou" a děj pokračuje dopředu je obrovský plus. Snažil jsem se tu dočíst jestli bude další řada a když vím, že ano, musel jsem sem napsat pár nadšených vět - zrovna jsem dokoukal 8. díl a nějaká absence akce... pche,

spoilerUž jenom ta scéna jak je kněž sjetej houbama nebo jak dávno víte, že ho chtějí obětovat a mu to chudákovi pořád nedochází, no a ten závěr s popravama...

Got se konečně začíná rozjíždět, ale tohle mu ukazuje prostředník

Kaculka88
23.04.2013 11:52:54
on-line

v GoT je bitev spousta, hlavně v prvních třech knihách. Jenže dění ve westerosu je nám vyprávěno z pohledu vybraných postav(POV). Např. Robb se, hlavně v druhé knize, zůčastnil spousty bitev, ale jelikož nemá v sérii POV, tak s ním vlastně na tom bitevním poli nikdy nejsme (narozdíl od Tyriona, z jehož pohledu vidíme bitvu Blackwater) a o jeho boji nám na pár řádcích vypráví Catelyn.

Hairy_Ass
23.04.2013 00:00:16
on-line

Každopádně bitev bude čím dál víc a víc. Jinak teď dokoukaný 8. díl Vikingů. Na boj tentokrát nedošlo, zato jsem se podíval hlouběji do tajů severského náboženství.

Lachtan
19.04.2013 13:33:54
on-line

Jsou, ale dost podobně jako v seriálu, o drtivé většině z nich se jenom mluví, třeba co si pamatuju, tak vypustili snad jen jednu a něco upravili (např. Tyrionovo omdlení)

Nejvíc těch hlasů je od těch, kteří knížky nečetli (o=´

TedGeorge
19.04.2013 12:43:22
on-line

V knížkách že bitvy nejsou?

Proč teda slyším u každýho druhýho dílu nadávání, že zase nějakou bitvu vypustili?
To si ti lidi vymýšlí?

Lachtan
19.04.2013 12:18:51
on-line

Ted:
To jsou blbosti, ani v těch knížkách ty bitvy nejsou, nebo jsou popisované jenom jako vzpomínky...

Jinak k těm soubojům, třebas díl se štítovou hradbou byl neskutečně vjerný

Dr.Z
18.04.2013 21:39:20
on-line

Taky jsem si říkal, že

spoilertu jámu vytáhli nějak brzoUž je potvrzená druhá série.

Moranius
18.04.2013 20:29:53
on-line

V GoTu ty bitvy flákají opravdu hodně, třeba ve zmiňovaném Spartakovi v poslední sezóně byly davové scény hodně solidní na seriálové poměry - ptačí pohled není technicky náročný, když se kouká hodně shora a mohou se ošidit detaily. Pak stačí "drsňácký" podhled na přední linii (aneb dvě tři řady komparzistů a není vidět, že za nimi nic nestojí) a samotná bitka už jen blízké záběry na klíčové postavy a dílčí mano-a-mano souboje.
Ve Vikings to je střední cesta, armády sice nevypadají extra epicky, ale osobně se mi líbí realističnost. Žádné pětiminutové šermování, místo toho dva tři výpady, jeden udělá chybu a už sviští do pekla či Valhally. Na Ragnara s poctivou výbavou berserkera - dvěma sekerami - je radost pohledět.

Jen doufám, že se plánuje více, než jedna série, (následuje velký dějepisný spoiler):

spoilerkdyž už v minulé epizodě byla hadí jáma.

TedGeorge
18.04.2013 13:52:49
on-line

PetrM
S prvním odstavcem souhlasím, díky za poučení o bitvách a taktice Vikingů (bez ironie).

Nějak tak sem tušil, že to byly takový guerilla výpady, a právě proti tomu, jak je to prezentovaný v seriálu, nic nemám.

Akorát to GOT sem myslel samozřejmě seriál, knihy sem nečetl. Každej druhej tejden slyším, jak se seriáloví tvůrci vyprdli na nějakou bitvu, která v knížce byla.

PetrM
18.04.2013 13:40:15
on-line

TedGeorge
Je to přece jenom dělané na History Channel a i když je v tom určitě mírná dramatická licence, tak ty historické detaily jsou určitě o dva řády výše než průměrné historické seriály už jen kvůli typu publika, které History Channel sleduje.

Ty nájezdy v pár lidech jsou naopak zpracované velmi realisticky - Vikingové to tak dělali v Anglii, Bretagni nebo třeba když jezdili proti proudu po Labi - přijet, vydrancovat dvě vesnice, pobrat cokoli cenného (kůže, zbraně, nástroje) pár otroků a zmizet než místní vládce sehnal svoji armádu dohromady. Nějaké velké bitvy jako Hastings byly až o skoro 300 let později než co seriál popisuje. Pokud by rychle nezdrhli, tak by jim místní zapálili ty lodě a kde by skončili...

Nejsem specialista na ranný středověk ani na Vikingy, ale těch kiksů je tady zatím celkem minimum - nejvíc asi u těch Sasů v Anglii - kammenná hradba byla tehdy celkem luxus (to spíš palisády) a ti jejich pěšáci byli vyzbrojení velice luxusně - šupinové brnění nebo kovovou helmu si nemohl dovolit ani leckterý šlechtic ještě o pár set let později. Vigingské zvyky a vybavení si netroufám hodnotit - sekery, kulaté štíty, Odin a drakkary jsou prostě klasika.

Jako příklad pro bitvy v GoT to není nejštastnější, protože do těch knížek si Martin opravdu ty bitvy tisícových armád napsal, protože papír to snese a producenti asi nechtěli dělat kompletně digitální vojsko z ptačího pohledu jako třeba ve Spartakovi.

Dr.Z
18.04.2013 11:40:00
on-line

spoilerSigi bude určitě pletichařit, ta to má v povaze a Rolfa se bude snažit ovládat stejně jako to dělal s Haraldsonem.
Jo, jak psal Ted, potrat se bude svádět na bohy a nejspíš na pokřtění Rolfa. Akorát mě štve, že Floki dělá problémy... snad nepřijde k úrazuJo GoT radši všechny bitvy vynechají, než aby je ukázali třeba v menším měřítku.

U Vikings se mi stejně líbí, jak se s tím moc neserou a jdou rychle dopředu. O životě Ragnara toho zase tolik moc známo není, ale stejně by to mohli natahovat stylem - 1. série pouze souboj o moc mezi Ragnarem a Haraldsonem. 2. série - výpady do Anglie. 3. série - Francie... atd. Prostě se s tím neserou.

TedGeorge
18.04.2013 11:08:45
on-line

Jako možný to je... Ale podle mě ta smrt synů už je pasé a Ragnar s tím neměl co dělat. Neviděl bych v tom moc velkou logiku.

spoilerA i to otrávení a násilně vyvolanej potrat mě přijde over the top. Jako uvidíme, co ukážou další díly, ale podle mě bude spíš Ragnar zpochybňovat svoje bohy a velkou roli bude hrát kněz. Sigi spíš bude pletichařit s "Rolfem".Jinak scéna v hodovní síni naprosto výborná. Dost se mi líbila i ta výprava. To, jak tam těma loděma jeli po tý řece bylo nádherně udělaný. A dost se mi líbí, že i když není na scéně nikdy víc jak 50-80 komparsistů, tak bitvy sou tak chytře a zajímavě natočený, že to působí 2x víc velkolepěji, než to ve skutečnosti je.

GOT by se mělo učit.

Davies182
18.04.2013 10:52:24
on-line

TedGeorge
Nemyslel jsem přímo rod Lodbroků - to tam nebylo specifikovaný ani, ne?
Prostě jen, že Earl Haraldson mluvil o tom, že

spoilerpřišel o syny, tak jsem tak nějak předpokládal, že byly i Siggy - nebo ne, uniklo mi něco? Každopádně je tedy bez manžela (a synů), a bude ho chtít pomstít, úcta-neúcta k novému jarlovi: má už jen dceru...

Ale kdoví, jak to bude , snad sem to nepoplet.

TedGeorge
18.04.2013 10:36:33
on-line

Davies182

spoilerSigi zabili děcka???

Davies182
18.04.2013 10:22:33
on-line

TedGeorge
Docela mě překvapuje, jak perfektně jsou ty souboje - a akce celkově - natočený...
Nevýmluvnost Vikingů je už teď legendární,scéna v hodovní síní rulez.
A intriky snad nebudou nijak katastrofální, navíc když "je jasný", že

spoilerza potrat může travička Siggy: zabili jí děcka a manžela, a přijmou ji jako služku? WTF!

.

TedGeorge
18.04.2013 10:04:01
on-line

Davies182
Je to samozřejmě pecka, akorát mě v tomhle díle trochu štvaly události "z domova".

spoilerTen potrat bude mít jasný nadcházející důsledky a já bych raději sledoval Brotherhood of steel než intriky na "Královském dvoře Vikingů"Prostě doufám že budou hodně loupit, znásilňovat a vraždit a málo pletichařit

Davies182
18.04.2013 02:03:05
on-line

S01E07
Vážně ještě někdo po aktuální krvavé epizodě tvrdí, že je to nudný a nadhodnocený seriál ?? Maximální spokojenost - Braveheart reloaded po skandidávsku!

Dr.Z
11.03.2013 21:24:53
on-line

Můj nejoblíbenější viking Vladimír Kulich je zpět. Juchů

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.