Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pobřežní hlídka | Baywatch | 1989 - 200
csfd  imdb
tvůrce: Michael Berk, Gregory J. Bonann, Douglas Schwartz
hrají: David Hasselhoff, Pamela Anderson, Yasmine Bleeth, Jeremy Jackson, Michael Newman

Pobřežní hlídka: Červená je dobrá


ikona
do_Od
baywatchhasselhoffrock
Kult plný nadsázek o seriálu plném krásných lidí. Protože o čem jiném byste si chtěli při nedělním poledni číst. 

Už jsme tu měli ledajaké seriály. Od králů žánru (The Wire), animované pecky našich dětství (Reboot) přes předčasně zrušené hrátky s časem, o nichž dosud skoro nikdo nevěděl (Za rozbřesku) až k seriálu, který nastartoval kariéru jedné z největších Hollywoodských hvězd dnešní doby, Georgi Clooneymu (Pohotovost). A teď nastal čas, abychom konečně uctili jeden z nejhloupějších ale zároveň nejkrásnějších seriálů vůbec. A hádejte třikrát, o čem je řeč.

„Budík na troubě?“ „Přesně kámo. Začíná nám… Pobřežní Hlídka! Když váš seriál běží u Joeyho a Chandlera v bedně a ti dva vám z jeho sledování udělají tradici pomalu biblických rozmerů, máte v podstatě vyhráno. Automaticky vám je ihned přidělen status legendy. A o dvacet šest let později dostanete i vlastní kult na TVzone. Větší slávy není. A vlastně k tomu stačily jenom dvě věci. No dobře, možná tři. První dvě byste našli na Pamele Anderson, ačkoliv dnes už by to nebyl zdaleka tak pěkný pohled a tou třetí byl tehdy raketově rostoucí status Davida Hasselhoffa. Ten si svůj debut užil o pár let dříve v Knight Riderovi, který však po třech letech skončil a David, v mezičase budující svou hudební kariéru (!), pomalu ale jistě potřeboval další hit.

Tím se v roce 1989 stala titulní Pobřežní hlídka. Seriál o plážových záchranářích v těsných, červených trikotech z počátku neměl příliš velký úspěch, obzvlášť za oceánem. U nás v Evropě to ale byl obrovský hit a tak se producenti rozhodli projekt podržet. To se ukázalo jako správný tah, jelikož v devadesátých letech byste jen těžko hledali větší fenomén, než Pobřežní hlídku. Minimálně u chlapů s od rána do večera vyvaleným pupkem před televizí neexistovalo nic populárnějšího, než tahle parta modelek a modelů, předvádějící neuvěřitelné (a neuvěřitelně špatné) akční kousky.

Na seriálu je důležité, že je vlastně úplně jedno, kolik dílů jste viděli. Ať je to číslo jakékoliv, většina se shodne na jedné věci. A to, že úvodní znělka je super a v seriálu se hodně běhá. Jakmile vás tohle nezaujme, je konec. Povrchní? Totálně! Slovy Chandlera ale právě v tomhle tkví genialita celého seriálu a kdo by se s něčím takovým hádal, že? Příběh, jaký příběh? Mitch Buchannan (Hasselhoff) je plavčík s výstavním tělem, stejně jako všichni jeho kolegové. Jsou to krásní, opálení lidé, žijící v prosluněnné Kalifornii, bojující proti vodním želvám a dalším nesmyslům, jen aby mohli běhat. Zapomeňte na Matrix, Wachovští jsou loseři, kteří vůbec nepochopili, k čemu nám Bůh seslal slow-motion. To je to jediné, co vás tu mělo a má zajímat.

Teď, když to nejdůležitější už víte, bych ještě rád dodal, že tenhle kultovní seriál je považován Guinessovou knihou rekordů za nejsledovanější televizní sérii vůbec, s celkovým počtem 1,1 miliardy diváků. V průběhu let vzniklo několik spin-offů, televizních filmů, porno parodíí a dalších vysoce uměleckých děl, které se na tento klenot americké produkce odkazovalo, žádný z nich už ale nenabyl takové popularity, jako originál. Normální člověk by si asi řekl, že dnes už by něco takového neobstálo. Přece jenom žijeme v úplně jiné éře. Dnešního konzumního diváka zajímají zombie, upíři nebo X-Factor, zkrátka věci vymykající se všední realitě. Chtít dnes točit příběh party velmi vyvinutých plavčic a plavčíků, dnes prostě nemá smysl ani zkoušet, tohle vám žádné studio nikdy – ou, čau Dwayne. Promiň, já tě neviděl. Jasně, že tvůj novej film bude super! Poslyš, nechtěl bys třeba poslat pár návrhů na vedlejší ženské role? Jo? Super, máš to mít. 

Pro vás ostatní, zajímalo by mě, kdo byl v seriálu vaší sprintující favoritkou. Na světě jsou totiž jenom dva druhy lidí, jedni, adorující C. J. Parker a druzí, omdlévající u Caroline Holden. Tak, kam patříte vy?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace